NOVE CIJENE GORIVA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 140387
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#20151 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by muha_sa »

moon_walker_90 wrote: 08/03/2020 08:41
muha_sa wrote: 08/03/2020 08:36 gdje da odem za cenera nalit :?
Opa, jel se to na more krenulo?
:lol: :thumbup:

ma jok--odo na fuka :D beMzina za cenera i drito u "Vatru" da ocejfim sjedeci pored prozora :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#20152 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by bitanga_sa_otesa »

muha_sa wrote: 08/03/2020 08:36 gdje da odem za cenera nalit :?
cuj gdje,pa u podlugove...
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#20153 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/03/2020 08:22 naplin se ku ha poyyy :D
Umene sve na drva
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#20154 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

muha_sa wrote: 08/03/2020 08:36 gdje da odem za cenera nalit :?
Akoš za cvaju - Prnjavor.
Za cenera Podlugovi su najrealnija opcija.
:thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 140387
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#20155 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by muha_sa »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/03/2020 08:44
muha_sa wrote: 08/03/2020 08:36 gdje da odem za cenera nalit :?
cuj gdje,pa u podlugove...
ona puNpa odma desno :?
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#20156 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Zeleni12 »

Jutros nafta 25 posto pojeftinila na svjetskoj berzi. Sta ce nasi naftasi uraditi po ovom pitanju?! Oni jos trose zalihe od prije mjesec, dva!?
Last edited by Zeleni12 on 09/03/2020 08:02, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#20157 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by bitanga_sa_otesa »

oni ce cekat da poskupi ,pa ce dic cijenu 5 feninga :-D
User avatar
sparky
Posts: 1910
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#20158 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by sparky »

Image
Lagano spustaju cijene
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#20159 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Zeleni12 »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/03/2020 07:54 oni ce cekat da poskupi ,pa ce dic cijenu 5 feninga :-D
Ma to je do menagera, koji uvijek imaju taj peh da nabavljaju naftu i to vece kolicine, zarad nase dobrobiti, kad ona ide up.
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#20160 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by escobar__ »

Cijena barela se trenutno kreće od 30 do 35 dolara. :izet:

Image
User avatar
sime_cipol
Posts: 23404
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#20161 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by sime_cipol »

Sad smo najebali, kad se vrati na staru cijenu, ode gorivo na 2.5 KM :D
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#20162 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by escobar__ »

sime_cipol wrote: 09/03/2020 08:52 Sad smo najebali, kad se vrati na staru cijenu, ode gorivo na 2.5 KM :D
Ali prvo da potroše zalihe iz 2018. :evil:
User avatar
sime_cipol
Posts: 23404
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#20163 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by sime_cipol »

Ovo je Amerima doslo ko 1 na 10.
Kineska ekonomija pala zbog Corona virusa, a Ruse, ovisne o cijeni nafte, sad jebe cijena od 30$ :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#20164 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Tomahawk11 »

Cijena nafte u svijetu za jedan dan pala za više od 30 posto zbog koronavirusa, najviše od 1991.

Na američkom je tržištu, ipak, cijena barela pala za 32 posto, na 28 dolara.

U petak je dan zatvoren cijenom od 45,27 USD, a sa nedjelje na ponedjeljak cijena je pala na prosječno 32 dolara, što je pad od preko 30 posto za jednu noć. Ujedno, nafta je za sedam dana pala sa 55 dolara na 32 dolara.
Znači kad se vrati na staro ide gorivo na 3,00.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#20165 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Nadzorna_ploca »

Sve ce to narod pozlatiti. :izet:
Bosnjacki naravno, sprski i rvatski.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#20166 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by JavierBosnia »

Mogao bi vala klix koji clanak napisati, iskoristiti medijski utjecaj jednom kako treba
Zeleni12
Posts: 434
Joined: 30/08/2015 16:42

#20167 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Zeleni12 »

I plus je i dolar zadnjih dana oslabio u odnosu na euro, tako da se naftasi ni tu ne mogu vaditi ako ne snize cijene, vec naprotiv.
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#20168 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by escobar__ »

Zeleni12 wrote: 09/03/2020 09:55 I plus je i dolar zadnjih dana oslabio u odnosu na euro, tako da se naftasi ni tu ne mogu vaditi ako ne snize cijene, vec naprotiv.
Ma neće se ni vadit, spustit će cijenu za 0,05 KM/l i čekat naredno poskupljenje na svjetskom tržištu kad će podić za 0,15-0,20 KM/l.
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#20169 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

Ako Petrol/EP/INA/HIFA imaju pumpu nekoliko stotina metara od neke tipa BP i sl, i vi uporno birate da točite 20-30kpf skuplje gorivo, dotle će i oni držati te cijene.
Ja donekle razumijem ljude koji natoče jednom mjesečno, za cvaju, ali ovi što toče svakodnevno, za svoje šolde, e to mi ne ide u glavu.
Sada će početi priča kako je kvalitetnije gorivo, bolje radi motor, manje troši, ne pale se lampice i sl.
Uvijek ima komentara da nekome i na Petrolu&co slabije vuče, manje troši, itd.
Mislim, svako zna svoje, ali nemojte se žaliti da je gorivo skupo, kada već ima izbor da se natoči donekle jeftinije.
Eno u Prnjavoru izgleda rat cijena između pumpi, debelo ispod 2 KM, čisto sumnjam da rade na svoju štetu i da toče vodu.
User avatar
pepeljara
Posts: 7354
Joined: 22/08/2003 00:00

#20170 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by pepeljara »

Naslovnica wrote: 09/03/2020 10:18 Ako Petrol/EP/INA/HIFA imaju pumpu nekoliko stotina metara od neke tipa BP i sl, i vi uporno birate da točite 20-30kpf skuplje gorivo, dotle će i oni držati te cijene.
Ja donekle razumijem ljude koji natoče jednom mjesečno, za cvaju, ali ovi što toče svakodnevno, za svoje šolde, e to mi ne ide u glavu.
Sada će početi priča kako je kvalitetnije gorivo, bolje radi motor, manje troši, ne pale se lampice i sl.
Uvijek ima komentara da nekome i na Petrolu&co slabije vuče, manje troši, itd.
Mislim, svako zna svoje, ali nemojte se žaliti da je gorivo skupo, kada već ima izbor da se natoči donekle jeftinije.
Eno u Prnjavoru izgleda rat cijena između pumpi, debelo ispod 2 KM, čisto sumnjam da rade na svoju štetu i da toče vodu.

Dok je ovaca bit ce i vune :)

Evo i klix je sad objavio pad cjena :)

https://www.klix.ba/biznis/privreda/cij ... /200309008
Cijena nafte za jedan dan je pala za više od 30 posto na svjetskom tržištu zbog koronavirusa, što je uzrokovalo pravi haos na svjetskim berzama.
Kako piše Financial Times, na samom početku trgovanja u ponedjeljak cijena barela na londonskom tržištu "potonula" je za više od 14 dolara i sada je 31,02 dolara, tačnije niža je za 31,5 posto.
Sad bi kod nas trebalo gorivo da bude 1.5KM sa svim akcizama... mislis da ce spustiti.
Samo sipajte... ovim gore po tim cjenama....

Znaci NIKAD nije bila niza cjena goriva, a kod nas 2.26+ cjene.
:run:

vjerovatno ce biti simbolicno 5 kpf, i to...!!!!! za 3 sedmice na jedan dan, a onda odmah gore 10 :D
Kaze ima zakona kod nas.. ima za sirotinju

:evil: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet: :izet:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#20171 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#20172 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Naslovnica »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/03/2020 10:37 Image
hahahahah :thumbup: :thumbup:
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#20173 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by escobar__ »

Naslovnica wrote: 09/03/2020 10:18 Ako Petrol/EP/INA/HIFA imaju pumpu nekoliko stotina metara od neke tipa BP i sl, i vi uporno birate da točite 20-30kpf skuplje gorivo, dotle će i oni držati te cijene.
Ja donekle razumijem ljude koji natoče jednom mjesečno, za cvaju, ali ovi što toče svakodnevno, za svoje šolde, e to mi ne ide u glavu.
Sada će početi priča kako je kvalitetnije gorivo, bolje radi motor, manje troši, ne pale se lampice i sl.
Uvijek ima komentara da nekome i na Petrolu&co slabije vuče, manje troši, itd.
Mislim, svako zna svoje, ali nemojte se žaliti da je gorivo skupo, kada već ima izbor da se natoči donekle jeftinije.
Eno u Prnjavoru izgleda rat cijena između pumpi, debelo ispod 2 KM, čisto sumnjam da rade na svoju štetu i da toče vodu.
To je tačno i upravu si.

Ja lično sipam na Petrolu (ranije na Gazpromu) i bukvalno nikakve razlike nisam primjetio. S vremena na vrijeme znam nasut i na drugim pumpama (kako se gdje zadesim) i nikad nisam imao ni problema, a nisam osjetio ni da s nekim gorivom bolje ili lošije vuče.

Jedini razlog zašto sipam na Petrolu je to što mi je u komšiluku i usput kad idem bilo gdje - bukvalno jedini. Ne smatram njihovo gorivo apsolutno ništa boljim u odnosu na ostale, mi živimo u klošarskoj pseudodržavi gdje se ne zna ni ko je za šta nadležan, kamoli da pumpadžije ispoštuju određene uslove kvalitete u nabavci goriva.
toooka
Posts: 110
Joined: 15/02/2016 08:12

#20174 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by toooka »

Meni nije bitan kvalitet goriva, važno je samo da je skupo, što skuplje... xD
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#20175 Re: NOVE CIJENE GORIVA

Post by Kataklinger »

Narod se samo zali, kao i za izbore/politiku, a vazda bira isto, ha benzinsku pumpu ha stranku. Gazprom Stup prema autoputu vazda pun, Hifa Stup vazda puna, Petrol na izlazu iz Vogosce itd (a 100m naprijed na pumpi gorivo jeftinije 25kpf) ...da ne nabrajam vise. Imate ljudi BPOil u Halilovicima, Rajlovcu (valjda se zove BPOil), ima Neskovic Vraca, ima Umax za ove iz Vogosce...treba govna bojkotovat. Otkazat im sve one kartice zlatne, srebrne, platinaste, kurcaste...
2018. kad su nametnute akcize i kad se proculo da ce gorivo ici 20-25kpf gore, digli su za 10kpf i prije tog nameta. Onda kad se procuje da su cijene u padu, digne se 5-10kpf pa spusti na staro tj na isto.

Nije do njih, do nas je.
Post Reply