Snajperisti u Sarajevu..

Post Reply
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#5476 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Repetitor »

Ramzess Veliki wrote: 03/03/2020 08:11
Kataklinger wrote: 02/03/2020 22:14 Zivis s cinjenicom da svaki dan "sretnes" ubicu civila (djece i zena prije svega) koji je prije 25 godina stajao 200m od tebe na suprotnoj strani....i "ne mozes" mu nista....jebem te zivote....
Divim se tome da su pripadnici ARBIH do dan danas izdrzali a da ga niko ne ohladi "slcuajno" negdje, a vjerujem da ih dosta zna i ko je i sta je taj bolesnik.
Kako ces se diviti? Mene bi bila sramota da znam nekog po imenu ko mi je ubijao sugradjane, prijatelje, djecu, i jos se hvalim sa tim ... jos da mi se tu negdje sece i pozdravlja me a da mu ne organizujem neki lijep docek, ako nisam u mogucnosti fizicki sam ili sa par suboraca, onda bih platio nekome ko moze da ga bar na kliniku otpremi. To samo kaze ili da je taj sto je to rekao pickica bio i ostao, ili da laze ...

... ili je lazovcina pickasta ... :lol: :lol: :lol:
Jbg

Kad su nam antisnajperisti takvi poput tebe tako bili zayebani,nije ni cudo sto hodaju i dalji oni sa druge strane... :lol: :lol:

Bjezi lazovcino, gadis mi se i ti i tvoje price za malu djecu.

Sve i jednu rijec ovde sto si napisao,dokazao sam i spreman sam da dokazem da lazes. I onda se fol vadis na neke price "pa eto nisam ja" , "pa bilo je davno" , "pa trcao sam nisam dobro vidio"...

Bjezi supcino,pun mi khurac takvi ko ti.
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#5477 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Repetitor »

Kataklinger wrote: 02/03/2020 22:14 Zivis s cinjenicom da svaki dan "sretnes" ubicu civila (djece i zena prije svega) koji je prije 25 godina stajao 200m od tebe na suprotnoj strani....i "ne mozes" mu nista....jebem te zivote....
Divim se tome da su pripadnici ARBIH do dan danas izdrzali a da ga niko ne ohladi "slcuajno" negdje, a vjerujem da ih dosta zna i ko je i sta je taj bolesnik.
Vjerovatno svi oni koji zive u Sarajevu,svaki dan srecu ne samo jednog nego vise takvih.
Treba da shvatimo svi mi,da ih je Alija i predsjednistvo amnestiralo. I tu se stavlja tacka.

Probaj uraditi nekome od njih nesto,ti si uradio nesto protiv zakona i zato ces snositi posljedice.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5478 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Amnestija je bila sastavni dio tzv ''Mirovnog ugovora'' što je sasvim u redu po pitanju počinioca ratnih zločina, oni nisu obuhvaćeni amnestijom jer ratni zločin nema zastaru.
Konkretno, strijelac VRS koji je ubio vojnika Mirojevića, nije ratni zločin već gađanje legitimne vojne mete. Da je bio civil a ne vojnik, drugačije bih opisao taj odnos tj nazvao bih počinica ratnim zločincem.
Tema je o snajperskom i antisnajperskom djelovanju na području Sarajeva, i ja bih zamolio da zajedno rasvijetlimo ovaj konkretan slučaj iubistva Mirojevića od 4 oktobra 1992. I dalje ne znam gdje je mjesto ili lokacija na kojoj je smrtno pogođen, ako nije na području prilaznog tranšeja kako je meni rečeno. Bez tačke a do b , @Repetitor nema smisla pričati o pravcu.
Uz respekt ka svim ostalim, ipak bih dao prednost mišljenju koje je tipično blisko razmišljanju antisnajperskoj logici. Mi obični ''pješadinci'' i ne znamo baš najbolje ''pravila igre'' kod snajperista/antisnajperista, ali vjerujemo da su dosta kruta, disciplinovana i da je to vrlo rizičan ''ves''. Snajperisti su veliki individualisti iako igraju za tim.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#5479 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Ramzess Veliki »

Repetitor wrote: 03/03/2020 08:19
Jbg

Kad su nam antisnajperisti takvi poput tebe tako bili zayebani,nije ni cudo sto hodaju i dalji oni sa druge strane... :lol: :lol:

Bjezi lazovcino, gadis mi se i ti i tvoje price za malu djecu.

Sve i jednu rijec ovde sto si napisao,dokazao sam i spreman sam da dokazem da lazes. I onda se fol vadis na neke price "pa eto nisam ja" , "pa bilo je davno" , "pa trcao sam nisam dobro vidio"...

Bjezi supcino,pun mi khurac takvi ko ti.
Gdje cu tebi ista istinito pricat' kad si raja sa tima prijeko ... :P

:lol: :lol: :lol:
Last edited by Ramzess Veliki on 03/03/2020 09:46, edited 1 time in total.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#5480 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Ramzess Veliki »

Ma znace to sve ovaj sto zna svaku kucu koja je pokrivena crijepom a koja limom. :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#5481 mod-comment

Post by Euridika »

Repetitor wrote: 03/03/2020 08:19
Ramzess Veliki wrote: 03/03/2020 08:11
Kataklinger wrote: 02/03/2020 22:14 Zivis s cinjenicom da svaki dan "sretnes" ubicu civila (djece i zena prije svega) koji je prije 25 godina stajao 200m od tebe na suprotnoj strani....i "ne mozes" mu nista....jebem te zivote....
Divim se tome da su pripadnici ARBIH do dan danas izdrzali a da ga niko ne ohladi "slcuajno" negdje, a vjerujem da ih dosta zna i ko je i sta je taj bolesnik.
Kako ces se diviti? Mene bi bila sramota da znam nekog po imenu ko mi je ubijao sugradjane, prijatelje, djecu, i jos se hvalim sa tim ... jos da mi se tu negdje sece i pozdravlja me a da mu ne organizujem neki lijep docek, ako nisam u mogucnosti fizicki sam ili sa par suboraca, onda bih platio nekome ko moze da ga bar na kliniku otpremi. To samo kaze ili da je taj sto je to rekao pickica bio i ostao, ili da laze ...

... ili je lazovcina pickasta ... :lol: :lol: :lol:
Jbg

Kad su nam antisnajperisti takvi poput tebe tako bili zayebani,nije ni cudo sto hodaju i dalji oni sa druge strane... :lol: :lol:

Bjezi lazovcino, gadis mi se i ti i tvoje price za malu djecu.

Sve i jednu rijec ovde sto si napisao,dokazao sam i spreman sam da dokazem da lazes. I onda se fol vadis na neke price "pa eto nisam ja" , "pa bilo je davno" , "pa trcao sam nisam dobro vidio"...

Bjezi supcino,pun mi khurac takvi ko ti.
Upozorenje: Ne prestanete li s ovakvom komunikacijom i ne vratite li se temi, na hlađenje ćete obojica.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5482 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Zapravo, i snajperska i antisnajperska logika su vrlo elasticne. Nema tu nista kruto. Znaju se osnovna pravila, ali stvarna "pravila" zapravo diktira trenutna realna situacija. Onaj ko se drzi krutih skolskih pravila, taj je najcesce odavno u vjecnim lovistima.

Svaki iskusni snajperista se hoce voditi naucenim, ali ce to uvijek prilagodjavati realnoj situaciji, a cesto ce se desiti da ce toliko modifikovati "pravila" da to vise uopste nece ni liciti na pravila.
A upravo su ovakvi, nazovimo ih "mastoviti", najopasniji jer se ne vode nikakvim krutim pravilima, nego improvizuju maksimalno. Drugim rijecima, nikad se ne zna ni gdje ce, ni kako ce. Ne zna se sta se moze ocekivati.

Radi ovoga su nekada cak i opasniji oni koji nemaju nikakve snajperske obuke, nego su sve ucili sami i prakticno, od onih koji su prosli obuku. Razlog vrlo jednostavan - onaj prvi se ne drzi nikakvih pravila. Naravno, ovakvi su rijetkost, i najcesce su ginuli medju prvima.
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#5483 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Repetitor »

Nekako s proljeća wrote: 03/03/2020 09:31 Amnestija je bila sastavni dio tzv ''Mirovnog ugovora'' što je sasvim u redu po pitanju počinioca ratnih zločina, oni nisu obuhvaćeni amnestijom jer ratni zločin nema zastaru.
Konkretno, strijelac VRS koji je ubio vojnika Mirojevića, nije ratni zločin već gađanje legitimne vojne mete. Da je bio civil a ne vojnik, drugačije bih opisao taj odnos tj nazvao bih počinica ratnim zločincem.
Tema je o snajperskom i antisnajperskom djelovanju na području Sarajeva, i ja bih zamolio da zajedno rasvijetlimo ovaj konkretan slučaj iubistva Mirojevića od 4 oktobra 1992. I dalje ne znam gdje je mjesto ili lokacija na kojoj je smrtno pogođen, ako nije na području prilaznog tranšeja kako je meni rečeno. Bez tačke a do b , @Repetitor nema smisla pričati o pravcu.
Uz respekt ka svim ostalim, ipak bih dao prednost mišljenju koje je tipično blisko razmišljanju antisnajperskoj logici. Mi obični ''pješadinci'' i ne znamo baš najbolje ''pravila igre'' kod snajperista/antisnajperista, ali vjerujemo da su dosta kruta, disciplinovana i da je to vrlo rizičan ''ves''. Snajperisti su veliki individualisti iako igraju za tim.
Slazem se u potpunosti.
Svi smo mi izgubili nekoga u ratu,da li daljnjeg ili blizeg.I svi su nastradali na ovaj ili onaj nacin.
Imao sam ja u familiji civila koji su ubijeni od snajpera,od granata a i onih koji su bili borci.I mene su samog nagrdili,pa sta cu sad? Da Bogdo nisu,ali bilo je kako je bilo.
Sa iste lokacije i ja sam bio meta prilikom prilaza liniji i dobio ogrebotinu po glavi.Mozda bas od ovoga kojeg sam upoznao,mozda od nekog njegovog pajde. Nije on sam bio i djelovao odatle.

Ovi sto bi ga ganjali i nesto kao prebijali,evo poslat cu im ja adresu , ima kucu u Tilavi pa neka odu neka ga dobro nabubaju. Ili u ono novo naselje u Mladicama/Kasindo,gore su svakako dobili placeve i sagradili kuce svi oni njihovi borci koji su nakon reintegracije otisli sa ilidze.

Kojeg god uhvate,neka ga nabubaju,svakako je pucao po nama. Inace ovaj Ramzes zvani Celo je pravo zayeban lik. Predstavlja se kao komandos i voli motore.
Koliko je dobro "pucao" i zena pobjegla od njega,nasla sebi boljeg snajperistu da je gadja :lol: :lol:
Last edited by Repetitor on 25/04/2020 12:54, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5484 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Neka vas ba...
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#5485 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Euridika »

Repetitor wrote: 03/03/2020 11:02
Nekako s proljeća wrote: 03/03/2020 09:31 Amnestija je bila sastavni dio tzv ''Mirovnog ugovora'' što je sasvim u redu po pitanju počinioca ratnih zločina, oni nisu obuhvaćeni amnestijom jer ratni zločin nema zastaru.
Konkretno, strijelac VRS koji je ubio vojnika Mirojevića, nije ratni zločin već gađanje legitimne vojne mete. Da je bio civil a ne vojnik, drugačije bih opisao taj odnos tj nazvao bih počinica ratnim zločincem.
Tema je o snajperskom i antisnajperskom djelovanju na području Sarajeva, i ja bih zamolio da zajedno rasvijetlimo ovaj konkretan slučaj iubistva Mirojevića od 4 oktobra 1992. I dalje ne znam gdje je mjesto ili lokacija na kojoj je smrtno pogođen, ako nije na području prilaznog tranšeja kako je meni rečeno. Bez tačke a do b , @Repetitor nema smisla pričati o pravcu.
Uz respekt ka svim ostalim, ipak bih dao prednost mišljenju koje je tipično blisko razmišljanju antisnajperskoj logici. Mi obični ''pješadinci'' i ne znamo baš najbolje ''pravila igre'' kod snajperista/antisnajperista, ali vjerujemo da su dosta kruta, disciplinovana i da je to vrlo rizičan ''ves''. Snajperisti su veliki individualisti iako igraju za tim.
Slazem se u potpunosti.
Svi smo mi izgubili nekoga u ratu,da li daljnjeg ili blizeg.I svi su nastradali na ovaj ili onaj nacin.
Imao sam ja u familiji civila koji su ubijeni od snajpera,od granata a i onih koji su bili borci.I mene su samog nagrdili,pa sta cu sad? Da Bogdo nisu,ali bilo je kako je bilo.
Sa iste lokacije i ja sam bio meta prilikom prilaza liniji i dobio ogrebotinu po glavi.Mozda bas od ovoga kojeg sam upoznao,mozda od nekog njegovog pajde. Nije on sam bio i djelovao odatle.

Ovi sto bi ga ganjali i nesto kao prebijali,evo poslat cu im ja adresu , ima kucu u Tilavi pa neka odu neka ga dobro nabubaju. Ili u ono novo naselje u Mladicama/Kasindo,gore su svakako dobili placeve i sagradili kuce svi oni njihovi borci koji su nakon reintegracije otisli sa ilidze.

Kojeg god uhvate,neka ga nabubaju,svakako je pucao po nama. Inace ovaj Ramzes zvani Celo je pravo zayeban lik. Predstavlja se kao komandos i voli motore.
Koliko je dobro "pucao" i zena pobjegla od njega,nasla sebi boljeg snajperistu da je gadja :lol: :lol:

Mirojevic je pogodjen kod Ovcina kuca prema Kedasu.
Banned user for reason “Kršenje pravila foruma”
» Repetitor
2 hefte
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5486 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Dozer wrote: 03/03/2020 10:43 Zapravo, i snajperska i antisnajperska logika su vrlo elasticne. Nema tu nista kruto. Znaju se osnovna pravila, ali stvarna "pravila" zapravo diktira trenutna realna situacija. Onaj ko se drzi krutih skolskih pravila, taj je najcesce odavno u vjecnim lovistima.

Svaki iskusni snajperista se hoce voditi naucenim, ali ce to uvijek prilagodjavati realnoj situaciji, a cesto ce se desiti da ce toliko modifikovati "pravila" da to vise uopste nece ni liciti na pravila.
A upravo su ovakvi, nazovimo ih "mastoviti", najopasniji jer se ne vode nikakvim krutim pravilima, nego improvizuju maksimalno. Drugim rijecima, nikad se ne zna ni gdje ce, ni kako ce. Ne zna se sta se moze ocekivati.

Radi ovoga su nekada cak i opasniji oni koji nemaju nikakve snajperske obuke, nego su sve ucili sami i prakticno, od onih koji su prosli obuku. Razlog vrlo jednostavan - onaj prvi se ne drzi nikakvih pravila. Naravno, ovakvi su rijetkost, i najcesce su ginuli medju prvima.
Hvala ti na pojašnjenju stari, ono se uklapa u pojam koji ja zovem autonomnost strijelca tog ''ves' a, iz ratne prakse ih pamtim i kao saborce iako ih nešto lično i ne znam, kako se u različitim vremenskim intervalima ili polažijima na borbenoj liniji šunjaju za osmatranjem ili za metom. Na prehrani ih nije bilo redovno kao većinu nas ostalih, rek'o bih ćutljiva neka raja. Autonomnost ili solaža, tu je to negdje po mom shvatanju a kreativnost jeste svakako logika ''od slučaja do slučaja '' na samom borbenom terenu. Ovaj na urbanom terenu je priča za sebe, kombinovana logika u vezi ljudski faktor, prostor, vrijeme ...i ostalih faktora rata. U pravu si i u vezi krutosti i pravila ''da nema pravila'' .

Meni bi zanimljiv primjer improvizacije sa poliranom tacnom da bi odraz odigrao ulogu varke'', pomenu ga @Ramzess Veliki predhodno negdje, uvijek se nešto da naučiti. Ako se hoće. Ostao sam ti dužan za pojašnjenje o antiterorističkoj borbenoj grupi , kada smo ušli u Dobrinju nakon pada Aerodromskog naselja sredinom 1992., ušlo je istim putem i nekoliko njih. Koliko se sjećam, tih prvih dana ubacivanja naših PO grupa iz svih iz grada pristiglih jedinica u Dobrinju, ubacivali smo ka Aerodromskom naselju i naše snajperiste, bar jednog iz jedinice. I ''Ševe '' su tada bile usmjerene na taj dio ali i ostale dijelove dobrinjskog ratišta. U području Aerodromskog naselja je tada teško ranjen Sulejman Babić Memko, po sjećanju u glavu snajperskim metkom.Image
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5487 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Nisam ti bas siguran da su Seve ikad igdje ratovale... Oni nisu bili cak ni zvanicna jedinica, a pogotovo ne borbena.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5488 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Repetitor wrote: 03/03/2020 11:02
Mirojevic je pogodjen kod Ovcina kuca prema Kedasu.
Hvala ti, vidjet ću da nađem tu lokaciju kuća Ovčina-Kedaš i markiram na mapi. Zbog pravca ka lokaciji snajperiste u blizini kuće Ćehovića. Hvala još jednom stari.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#5489 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Kataklinger »

Nije mi jasno da se dvojica sa iste strane zavade na ovoj temi (ako su uopste s iste strane). Inace najbolja tema na forumu.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5490 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Dozer wrote: 03/03/2020 13:37 Nisam ti bas siguran da su Seve ikad igdje ratovale... Oni nisu bili cak ni zvanicna jedinica, a pogotovo ne borbena.
Image

Puno me pitaš, k'o da smo se tim bavili tada. Bili su na našoj strani i u još par događaja, tako bar arhiv svjedoči u toj 1992. Kasnije se stvari vjerovatno mijenjaju protokom vremena , za taj dio se ne javljam, jer me zanimaju samo oni koji su išli ili gledali naprijed ka neprijatelju , do kraja rata. Naravno da sam svjestan da je dio te grupe bio usmjeren i na tzv ''unutrašnjeg neprijatelja'', da su moguće bile zloupotrebe ...bla blabla. Moje je da svjedočim samo ono što znam provjereno. Druga stvar je što bi raja da naprđuje a ne zna dovoljno činjenica.Ne znam ni ja dovoljno, ali majku mu ono što znam ću i da kažem , čisto zbog podizanja znanja na veći nivo. Sve one borbene grupe , ušle iz grada preko Mojmila, nisu ulazile da kradu popišani video, tv ili šta drugo sa ratišta, nego da se ozbiljno porokaju sa jakim neprijateljem. Nemali broj ih se nije vratio sa dobrinjskog ratišta, lavovi su to bili stari, ja ih ne dijelio vala. Bar što se tiče 1992.
PM72
Posts: 17648
Joined: 30/04/2012 16:54

#5491 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by PM72 »

Nekako s proljeća wrote: 03/03/2020 13:59. Sve one borbene grupe , ušle iz grada preko Mojmila, nisu ulazile da kradu popišani video, tv ili šta drugo sa ratišta, nego da se ozbiljno porokaju sa jakim neprijateljem. Nemali broj ih se nije vratio sa dobrinjskog ratišta, lavovi su to bili stari, ja ih ne dijelio vala. Bar što se tiče 1992.
Vala si u pravu što se tiče ovoga. :thumbup: bar sam ja svjedok da ste išli srcem a ne radi televizije ili videa. :bih:
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#5492 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by tetejac »

Kataklinger wrote: 03/03/2020 13:53 Nije mi jasno da se dvojica sa iste strane zavade na ovoj temi (ako su uopste s iste strane). Inace najbolja tema na forumu.
A zakače se ljudi, jebiga. Bilo je situacija da suborac na drugog potegne oružje.
Dobra je ovo tema, i ja volim naletit’ ovdje i pročitati iako nisam iz Sarajeva. Volim taj grad, imao sam par prijatelja iz SA a i cura mi je bila Sarajka :D
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5493 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

PM72 wrote: 03/03/2020 19:50
Nekako s proljeća wrote: 03/03/2020 13:59. Sve one borbene grupe , ušle iz grada preko Mojmila, nisu ulazile da kradu popišani video, tv ili šta drugo sa ratišta, nego da se ozbiljno porokaju sa jakim neprijateljem. Nemali broj ih se nije vratio sa dobrinjskog ratišta, lavovi su to bili stari, ja ih ne dijelio vala. Bar što se tiče 1992.
Vala si u pravu što se tiče ovoga. :thumbup: bar sam ja svjedok da ste išli srcem a ne radi televizije ili videa. :bih:
Ima i jedan primjer sa tragičnim posljedicama, kada se zarad iznošenja iz Dobrinje par desetina kugl ventila i sličnog , odlučio zaobići kontrolni punkt u Olimpijskom naselju (dio na ulazu-izlazu iz Dobrinju). Pokušaj pravcem Dobrinja -današnje ''SOS'' selo -Alipašino polje , sa opel kadetom mislim, snajperista iz Nedzarića je kaznio pogotkom u glavu suvozača, na kojem je bio rahmetli Suad Suljević. Krajem Novembra 1992. Mislim da su kugl ventili sa borbenih linija u Aerodromskom naselju. Lijep mladić. Uzeo za druga ćifuta u uniformi, sto biznis vragova mu u guzici zuji. Ali izvršava postavljene zadatke, smjena uredno, zamjene kada mu treba uredno revanšira i sl. Šteta, valjda i snajperisti obično rokaju po suuvozaču, rezonom da je to bitniji ''level'' za metu.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#5494 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by pirpa »

Dozer wrote: 03/03/2020 13:37 Nisam ti bas siguran da su Seve ikad igdje ratovale... Oni nisu bili cak ni zvanicna jedinica, a pogotovo ne borbena.
Ševe su bile borbena jedina ... rahmetli Saudin - "Pospanko" je dosta toga znao o jedinici...

Image

to ti može potvrditi i @NSP. zna i on puno više o jedinici nego što reflektuje po forumu :mrgreen:

nego, @NSP.... ponekad mi padne na pamet "scena" kad je "covjek" rekao da mu se glasnije priča, jer mu je oštećen sluh. baš me interesuje za koga je on snimao... :lol: :lol:
Last edited by pirpa on 06/03/2020 07:19, edited 1 time in total.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#5495 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Nekako s proljeća »

Da se malo našalimo , pa ćemo reći da je @nsp bio nagluh od rata do tada i kasnije, to mu je k'o neki suvenir na to vrijeme.
Dobro izvuče ovaj citat od rahmetli Bećirovića, dio ljudi iz ''Ševa'' jeste bio uključen u obračun sa odmetnutim Topalovićem, izgleda perfidno usmjeren d izazove međusokob Topalovića, Delalića, Puškara... sa Prvim Korpusom ali i MUP-om . Delalić i Puškar posebno su sklopili dogovor i predali brigade zamjenicima, koji su svo vrijeme bili tu u brigadama al' ih niko nije šljivio ni 30 %. Topalović nije uspio da ima sudski proces i zakonsku kaznu. Ipak, njegovim ubistvom su se stvorili uslovi da se hrabrije govori u nekim nečasnim poslovima koje je radio sa uskim krugom istomišljenika iz vojne jedinice kojoj je bio komandant. Tako je završio, kao odmetnik a onda i ratni zločinac. Puno je borbenih lavova učestvovalo u toj operativnoj akciji, linije su ostale stabilne iako smo svi bili zainteresovani da se to uvede u red. Ne znamo mi sa sigurnošću koliki je čiji doprinos u toj vrlo napetoj akciji, grad je naglo došao u još jednu blokadu u dijelu Starog Grada i Centra, :D udarili ''naši na naše'' , princip jednostarješinstva se morao ostvariti i tačka. Ko se nije htio uklopiti u sistem, bio je pometen na neki od načina. Vjerujem da je dio njih iz ''Ševa'' umiješan u slanje malokalibarkog metka prema rahmetli Bajramoviću na Ciglanama. A opet, Bajramović je bio do kraja odan Aliji Delimustafiću, navodno jednom od idejnih tvoraca ''Ševa''. Luda kuća.
Morao sam bar nešto u vezi snjperisanja navesti, pa mi pade na pamet ovaj pokušaj atentata na njega, istina dosta nakon rata al' hajd'.

Pospanko će izgleda dobiti neki pomen, park ili ulica ne zapamtih dovoljno, uglavnom inicijativa je usvojena.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#5496 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by pirpa »

sviđa mi se kako ponekad znaš @NSP, da se poigraš riječima.. :mrgreen:
Topalović nije uspio da ima sudski proces i zakonsku kaznu
Nije uspio ili nije smio živ da dočeka sudski postupak ....🤔 🤨 😏


A što se tiče citata, čisto sumnjam da je r, Pospanko spomenuo ševe u kontekstu obracuna sa 10 bbr ...

Image
PM72
Posts: 17648
Joined: 30/04/2012 16:54

#5497 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by PM72 »

Bavite se tračevima ,kakve Ševe i njihov borbeni učinak...čuj učestvovali u akciji oko Cace...niđe veze.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5498 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

:thumbup:
Oni su mogli ucestvovati samo da potkuhaju... A da su ikad vidjeli ijednu liniju kao borbena jedinica - ni na mapi.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#5499 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by pirpa »

Zar stvarno mislite da su ljudi iz ševa znali da pripadaju ševama ... :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5500 Re: Snajperisti u Sarajevu..

Post by Dozer »

Neki da, neki ne.
Post Reply