Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
muha_sa wrote: ↑27/02/2020 08:15
razumijem kad voziš na glavnoj a ispred tebe cistina--normalno da necu stat da pustim nekog ko izlazi sa sporedne---al ne kontam idiote koji vide da ce nakon 5 metara stat u kolonu a ne stane da ovaj iz sporedne izadje
To je to! Recimo Šip, kolona ispred semafora i svi se nabiju, niko ne ostavi prostor da se skrene na Gazprom, pa onda nastaje kolona sa obje strane, jer ovaj ne može skrenuti lijevo, svi nabijeni jedan do drugog. Ne razmišlja niko kao da gram mozga nema. Samo ja i ja, jebo ostale.
To je zakonski regulisano, i u koloni se ne smiju blokirati sporedni putevi u raskrsnici... ja govorim u namjernom zaustavljanju saobracaja koji se krece da bi se pustio jedan koji se moze ukljuciti za 20s cim prođe 5 vozila.
Koji zakon mene obavzuje da se zaustavim kolonu koja se krece i prospustim nekog da skrene iz suprtnog smjera na sporedni put?
Ako se kolona krece nema nikakve blokade sporednih puteva i rasksnica, ja sam na putu s pravom prvenstva, krecem se i boli me qu.. za sve ostale. Kolona iz pravca grada ide, niko ne blokira raskrsnicu, sve po zakonu, a ti ko bekan i dalje cekas da neko pusti auto ispred tebe, jer sta ce neko zastavljati kolonu da se jedan ukljuci/iskljuci!
Svojim rezonima ga sami sebi mecete...
To je to! Recimo Šip, kolona ispred semafora i svi se nabiju, niko ne ostavi prostor da se skrene na Gazprom, pa onda nastaje kolona sa obje strane, jer ovaj ne može skrenuti lijevo, svi nabijeni jedan do drugog. Ne razmišlja niko kao da gram mozga nema. Samo ja i ja, jebo ostale.
Tako sam jednom ja ostavio prostora da se sa suprotne strane neko isključi na Gazprom benzinsku, a vozilo iza me fino zaobiđe, stade ispred mene i zatvori prilaz benzinskoj.
Dao lik žmigavac i hoće lijevo (ne vidi znak koji je odnedavno postavljen), ja mu sviram ali kakvi, ne pomaže. I da, nisam uspio okinuti aparat na žmigavac, jbg.
Ovo je Vogošća ?
Nisam ni ja znao da su ga postavili, doduše nisam odavno išao ovamo ali eto.
@liaar Da. Eto ukoliko nisi znao, imaš i iz suprotnog smjera znak zabrane za skretanje ulijevo. To je donekle riješilo gužve na ovoj raskrsnici, iako haos nastaje ujutro kada semafori ne rade pa se dosta ljudi zbuni, pješaka ko u priči, a auta sa svih strana. Pošto je tu policija redovno kod Aspeka, ne sumnjam da će pratiti, samo je pitanje vremena, trenutno su više fokusirani na semafor kod skretanja za Ugorsko.
Dao lik žmigavac i hoće lijevo (ne vidi znak koji je odnedavno postavljen), ja mu sviram ali kakvi, ne pomaže. I da, nisam uspio okinuti aparat na žmigavac, jbg.
Ovo je Vogošća ?
Nisam ni ja znao da su ga postavili, doduše nisam odavno išao ovamo ali eto.
Vidio sam ja odavno da su ti znaci postavljeni, vjerovatno u cilju smanjivanja kolona (nedavno napravljeni kružni tok je smanjio gužve, ali samo do ovog semafora kad se ponovo formiraju kolone, upravo zbog skretanja lijevo). Na sljedećem semaforu (ka vogošćanskom kružnom) se može lijevo i opet u isto naselje, malo obilazno ali može.
tempuser wrote: ↑27/02/2020 13:43
Ako su zabranili skretanje, kako sad prici uvim zgradama uz prugu jer je ulaz u tu ulicu sa donje strane zabranjen?
Ici kroz centar pa sa ledja doci?
Ulaz ukoso iz pravca grada prema VG, sljedeći semafor prije hotela Sunce, pa napraviti krug pored autobuske i Intese i odozdo pored parka prići semafor i ući u ulicu ?
muha_sa wrote: ↑27/02/2020 08:15
razumijem kad voziš na glavnoj a ispred tebe cistina--normalno da necu stat da pustim nekog ko izlazi sa sporedne---al ne kontam idiote koji vide da ce nakon 5 metara stat u kolonu a ne stane da ovaj iz sporedne izadje
A posebno ne razumijem pjesake koji vide da cekas da se tako uvalis i skoce ti ispred, iza, ispod, na, oko auta jer toliko zure da se ne mogu strpiti da izadjes u tu rupu koja se u medjuvremenu pojavila...
Koji zakon mene obavzuje da se zaustavim kolonu koja se krece i prospustim nekog da skrene iz suprtnog smjera na sporedni put?
Ako se kolona krece nema nikakve blokade sporednih puteva i rasksnica, ja sam na putu s pravom prvenstva, krecem se i boli me qu.. za sve ostale. Kolona iz pravca grada ide, niko ne blokira raskrsnicu, sve po zakonu, a ti ko bekan i dalje cekas da neko pusti auto ispred tebe, jer sta ce neko zastavljati kolonu da se jedan ukljuci/iskljuci!
Svojim rezonima ga sami sebi mecete...
Znaš koji kucni odgoj a znam da ti kucnog odgoja ne nedostaje
Dao lik žmigavac i hoće lijevo (ne vidi znak koji je odnedavno postavljen), ja mu sviram ali kakvi, ne pomaže. I da, nisam uspio okinuti aparat na žmigavac, jbg.
Ovo je Vogošća ?
Nisam ni ja znao da su ga postavili, doduše nisam odavno išao ovamo ali eto.
Juce prodjoh i ne vidjeh ovaj znak--da sam kojim slucajOm trebAo tamo skreno bih
Koji zakon mene obavzuje da se zaustavim kolonu koja se krece i prospustim nekog da skrene iz suprtnog smjera na sporedni put?
Ako se kolona krece nema nikakve blokade sporednih puteva i rasksnica, ja sam na putu s pravom prvenstva, krecem se i boli me qu.. za sve ostale. Kolona iz pravca grada ide, niko ne blokira raskrsnicu, sve po zakonu, a ti ko bekan i dalje cekas da neko pusti auto ispred tebe, jer sta ce neko zastavljati kolonu da se jedan ukljuci/iskljuci!
Svojim rezonima ga sami sebi mecete...
Znaš koji kucni odgoj a znam da ti kucnog odgoja ne nedostaje
U pitanju je saobraćajna solidarnost.
Kada bi svi bili malo manje nadrkani i kulturni, svima bi nam bilo bolje.
Naravno da se neće zaustavljati kolona u pokretu da bi se nwki role uključio sa apsolutno sporedne ceste, ali je stvar logičnog rasuđivanja i procjene kada nekoga pustiti bez da se ometa protok.
Koji zakon mene obavzuje da se zaustavim kolonu koja se krece i prospustim nekog da skrene iz suprtnog smjera na sporedni put?
Ako se kolona krece nema nikakve blokade sporednih puteva i rasksnica, ja sam na putu s pravom prvenstva, krecem se i boli me qu.. za sve ostale. Kolona iz pravca grada ide, niko ne blokira raskrsnicu, sve po zakonu, a ti ko bekan i dalje cekas da neko pusti auto ispred tebe, jer sta ce neko zastavljati kolonu da se jedan ukljuci/iskljuci!
Svojim rezonima ga sami sebi mecete...
Znaš koji kucni odgoj a znam da ti kucnog odgoja ne nedostaje
U pitanju je saobraćajna solidarnost.
Kada bi svi bili malo manje nadrkani i kulturni, svima bi nam bilo bolje. Naravno da se neće zaustavljati kolona u pokretu da bi se nwki role uključio sa apsolutno sporedne ceste, ali je stvar logičnog rasuđivanja i procjene kada nekoga pustiti bez da se ometa protok.
Pogotovu tamo na Stupu, oko pijace, na raskrsnici kod Kasindolske, zatim Aleja Bosne Srebrne, ima još tih raskrsnica gdje nije teško biti fin, a da ti pri tome ovi iza tebe ne jebu od-do.
Tim prije što se svako od nas uvijek može naći na mjestu onog drugoga koji čeka da se uključi.
Naslovnica wrote: ↑27/02/2020 14:17Kada bi svi bili malo manje nadrkani i kulturni, svima bi nam bilo bolje.
Naravno da se neće zaustavljati kolona u pokretu da bi se nwki role uključio sa apsolutno sporedne ceste, ali je stvar logičnog rasuđivanja i procjene kada nekoga pustiti bez da se ometa protok.
Kako biti manje nadrkan, juce u koloni od Biga u kolodvorskoj do semafora na pofalicima, i dva pametnjakovica sa najnovijim Volco XC90 i onom Seat Altea starom prestignu citavu kolonu i ovi jos veci debili ih puste prije semafora da se uvale.... i onda nakon toj jebavanja, na semaforu sa puta zivota prema halida kajtaza treci na semaforu stojim, i kreten ispred mene ceka da svi odozgo prodju i oni koji su cekali zeleno za pravo da bi on napravio polukruzno i vratio se prema stanici... i ja kroz crveno prodjem... jebem mu sve.
Jel se desavalo kome da mu ovaj iza svira jer necu da udjem u raskrsnicu jer jasno vidim da bih je zablokirao
Svira i mase pokazuje na zeleno, a ono se gasi za par sekundi, u raskrsnici vec haos..
JavierBosnia wrote: ↑27/02/2020 16:15
Jel se desavalo kome da mu ovaj iza svira jer necu da udjem u raskrsnicu jer jasno vidim da bih je zablokirao
Svira i mase pokazuje na zeleno, a ono se gasi za par sekundi, u raskrsnici vec haos..
Otvoriš prozor i pokažeš mu lijevom rukom srednji prst, a desnom rukom mu isto tako pokažeš srednji prst.
JavierBosnia wrote: ↑27/02/2020 16:15
Jel se desavalo kome da mu ovaj iza svira jer necu da udjem u raskrsnicu jer jasno vidim da bih je zablokirao
Svira i mase pokazuje na zeleno, a ono se gasi za par sekundi, u raskrsnici vec haos..
Dešavalo se meni. Tačnije, dešava se svima.
Moraš ući u raskrsnicu, bez obzira što je blokirana. Takva su pravila ovdje kod nas.