Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26826 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

mk ultra wrote: 27/02/2020 12:34
seoBIH wrote: 27/02/2020 11:34
muha_sa wrote: 27/02/2020 08:15 razumijem kad voziš na glavnoj a ispred tebe cistina--normalno da necu stat da pustim nekog ko izlazi sa sporedne---al ne kontam idiote koji vide da ce nakon 5 metara stat u kolonu a ne stane da ovaj iz sporedne izadje :-)
To je to! Recimo Šip, kolona ispred semafora i svi se nabiju, niko ne ostavi prostor da se skrene na Gazprom, pa onda nastaje kolona sa obje strane, jer ovaj ne može skrenuti lijevo, svi nabijeni jedan do drugog. Ne razmišlja niko kao da gram mozga nema. Samo ja i ja, jebo ostale.
To je zakonski regulisano, i u koloni se ne smiju blokirati sporedni putevi u raskrsnici... ja govorim u namjernom zaustavljanju saobracaja koji se krece da bi se pustio jedan koji se moze ukljuciti za 20s cim prođe 5 vozila.
Koji zakon mene obavzuje da se zaustavim kolonu koja se krece i prospustim nekog da skrene iz suprtnog smjera na sporedni put?
Ako se kolona krece nema nikakve blokade sporednih puteva i rasksnica, ja sam na putu s pravom prvenstva, krecem se i boli me qu.. za sve ostale. Kolona iz pravca grada ide, niko ne blokira raskrsnicu, sve po zakonu, a ti ko bekan i dalje cekas da neko pusti auto ispred tebe, jer sta ce neko zastavljati kolonu da se jedan ukljuci/iskljuci!
Svojim rezonima ga sami sebi mecete...
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26827 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

He1972 wrote: 27/02/2020 12:07
Laplace wrote: 27/02/2020 11:49
seoBIH wrote: 27/02/2020 11:34

To je to! Recimo Šip, kolona ispred semafora i svi se nabiju, niko ne ostavi prostor da se skrene na Gazprom, pa onda nastaje kolona sa obje strane, jer ovaj ne može skrenuti lijevo, svi nabijeni jedan do drugog. Ne razmišlja niko kao da gram mozga nema. Samo ja i ja, jebo ostale.
Tako sam jednom ja ostavio prostora da se sa suprotne strane neko isključi na Gazprom benzinsku, a vozilo iza me fino zaobiđe, stade ispred mene i zatvori prilaz benzinskoj.
To ti je bio bitanga, hahahaha. :mrgreen:
:D :run: :skoljka:
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26828 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

suit_up wrote: 27/02/2020 12:25 Da izvine bedboj :D

Image

Dao lik žmigavac i hoće lijevo (ne vidi znak koji je odnedavno postavljen), ja mu sviram ali kakvi, ne pomaže. I da, nisam uspio okinuti aparat na žmigavac, jbg.
Ovo je Vogošća ?
Nisam ni ja znao da su ga postavili, doduše nisam odavno išao ovamo ali eto.
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26829 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

@liaar Da. Eto ukoliko nisi znao, imaš i iz suprotnog smjera znak zabrane za skretanje ulijevo. To je donekle riješilo gužve na ovoj raskrsnici, iako haos nastaje ujutro kada semafori ne rade pa se dosta ljudi zbuni, pješaka ko u priči, a auta sa svih strana. Pošto je tu policija redovno kod Aspeka, ne sumnjam da će pratiti, samo je pitanje vremena, trenutno su više fokusirani na semafor kod skretanja za Ugorsko.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#26830 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

liaar wrote: 27/02/2020 13:14
suit_up wrote: 27/02/2020 12:25 Da izvine bedboj :D

Image

Dao lik žmigavac i hoće lijevo (ne vidi znak koji je odnedavno postavljen), ja mu sviram ali kakvi, ne pomaže. I da, nisam uspio okinuti aparat na žmigavac, jbg.
Ovo je Vogošća ?
Nisam ni ja znao da su ga postavili, doduše nisam odavno išao ovamo ali eto.
Vidio sam ja odavno da su ti znaci postavljeni, vjerovatno u cilju smanjivanja kolona (nedavno napravljeni kružni tok je smanjio gužve, ali samo do ovog semafora kad se ponovo formiraju kolone, upravo zbog skretanja lijevo). Na sljedećem semaforu (ka vogošćanskom kružnom) se može lijevo i opet u isto naselje, malo obilazno ali može.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26831 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Ako su zabranili skretanje, kako sad prici uvim zgradama uz prugu jer je ulaz u tu ulicu sa donje strane zabranjen?
Ici kroz centar pa sa ledja doci?
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26832 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

ne znam da li je zabranjeno kod džamije, a ako jeste, onda mora okolo.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26833 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

tempuser wrote: 27/02/2020 13:43 Ako su zabranili skretanje, kako sad prici uvim zgradama uz prugu jer je ulaz u tu ulicu sa donje strane zabranjen?
Ici kroz centar pa sa ledja doci?
Ulaz ukoso iz pravca grada prema VG, sljedeći semafor prije hotela Sunce, pa napraviti krug pored autobuske i Intese i odozdo pored parka prići semafor i ući u ulicu ?
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#26834 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by alipasijaner »

muha_sa wrote: 27/02/2020 08:15 razumijem kad voziš na glavnoj a ispred tebe cistina--normalno da necu stat da pustim nekog ko izlazi sa sporedne---al ne kontam idiote koji vide da ce nakon 5 metara stat u kolonu a ne stane da ovaj iz sporedne izadje :-)
A posebno ne razumijem pjesake koji vide da cekas da se tako uvalis i skoce ti ispred, iza, ispod, na, oko auta jer toliko zure da se ne mogu strpiti da izadjes u tu rupu koja se u medjuvremenu pojavila...
User avatar
muha_sa
Posts: 140369
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26835 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

tempuser wrote: 27/02/2020 12:40

Koji zakon mene obavzuje da se zaustavim kolonu koja se krece i prospustim nekog da skrene iz suprtnog smjera na sporedni put?
Ako se kolona krece nema nikakve blokade sporednih puteva i rasksnica, ja sam na putu s pravom prvenstva, krecem se i boli me qu.. za sve ostale. Kolona iz pravca grada ide, niko ne blokira raskrsnicu, sve po zakonu, a ti ko bekan i dalje cekas da neko pusti auto ispred tebe, jer sta ce neko zastavljati kolonu da se jedan ukljuci/iskljuci!
Svojim rezonima ga sami sebi mecete...
Znaš koji :? kucni odgoj a znam da ti kucnog odgoja ne nedostaje :D
User avatar
muha_sa
Posts: 140369
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26836 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

liaar wrote: 27/02/2020 13:14
suit_up wrote: 27/02/2020 12:25 Da izvine bedboj :D

Image

Dao lik žmigavac i hoće lijevo (ne vidi znak koji je odnedavno postavljen), ja mu sviram ali kakvi, ne pomaže. I da, nisam uspio okinuti aparat na žmigavac, jbg.
Ovo je Vogošća ?
Nisam ni ja znao da su ga postavili, doduše nisam odavno išao ovamo ali eto.
Juce prodjoh i ne vidjeh ovaj znak--da sam kojim slucajOm trebAo tamo skreno bih :-) :lol:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#26837 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

muha_sa wrote: 27/02/2020 13:58
tempuser wrote: 27/02/2020 12:40

Koji zakon mene obavzuje da se zaustavim kolonu koja se krece i prospustim nekog da skrene iz suprtnog smjera na sporedni put?
Ako se kolona krece nema nikakve blokade sporednih puteva i rasksnica, ja sam na putu s pravom prvenstva, krecem se i boli me qu.. za sve ostale. Kolona iz pravca grada ide, niko ne blokira raskrsnicu, sve po zakonu, a ti ko bekan i dalje cekas da neko pusti auto ispred tebe, jer sta ce neko zastavljati kolonu da se jedan ukljuci/iskljuci!
Svojim rezonima ga sami sebi mecete...
Znaš koji :? kucni odgoj a znam da ti kucnog odgoja ne nedostaje :D
U pitanju je saobraćajna solidarnost.
Kada bi svi bili malo manje nadrkani i kulturni, svima bi nam bilo bolje.
Naravno da se neće zaustavljati kolona u pokretu da bi se nwki role uključio sa apsolutno sporedne ceste, ali je stvar logičnog rasuđivanja i procjene kada nekoga pustiti bez da se ometa protok.
User avatar
muha_sa
Posts: 140369
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26838 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote: 27/02/2020 14:17
muha_sa wrote: 27/02/2020 13:58
tempuser wrote: 27/02/2020 12:40

Koji zakon mene obavzuje da se zaustavim kolonu koja se krece i prospustim nekog da skrene iz suprtnog smjera na sporedni put?
Ako se kolona krece nema nikakve blokade sporednih puteva i rasksnica, ja sam na putu s pravom prvenstva, krecem se i boli me qu.. za sve ostale. Kolona iz pravca grada ide, niko ne blokira raskrsnicu, sve po zakonu, a ti ko bekan i dalje cekas da neko pusti auto ispred tebe, jer sta ce neko zastavljati kolonu da se jedan ukljuci/iskljuci!
Svojim rezonima ga sami sebi mecete...
Znaš koji :? kucni odgoj a znam da ti kucnog odgoja ne nedostaje :D
U pitanju je saobraćajna solidarnost.
Kada bi svi bili malo manje nadrkani i kulturni, svima bi nam bilo bolje.
Naravno da se neće zaustavljati kolona u pokretu da bi se nwki role uključio sa apsolutno sporedne ceste, ali je stvar logičnog rasuđivanja i procjene kada nekoga pustiti bez da se ometa protok.
Jasno ko dan :)
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#26839 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Pogotovu tamo na Stupu, oko pijace, na raskrsnici kod Kasindolske, zatim Aleja Bosne Srebrne, ima još tih raskrsnica gdje nije teško biti fin, a da ti pri tome ovi iza tebe ne jebu od-do.
Tim prije što se svako od nas uvijek može naći na mjestu onog drugoga koji čeka da se uključi.
User avatar
Logovan
Posts: 102730
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#26840 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Naslovnica wrote: 27/02/2020 14:17 Kada bi svi bili malo manje nadrkani i kulturni, svima bi nam bilo bolje.
Naravno da se neće zaustavljati kolona u pokretu da bi se nwki role uključio sa apsolutno sporedne ceste, ali je stvar logičnog rasuđivanja i procjene kada nekoga pustiti bez da se ometa protok.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Posebno boldirano. :thumbup:
BadBoy
Posts: 9605
Joined: 01/11/2005 21:55

#26841 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BadBoy »

suit_up wrote: 27/02/2020 12:25 Da izvine bedboj :D
Samo vas posmatram :lol:
Naslovnica wrote: 27/02/2020 14:17 Kada bi svi bili malo manje nadrkani i kulturni, svima bi nam bilo bolje.
I ovo stalno govorim. Previše je frustracija i na ovoj temi i u stvarnom životu za volanom.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#26842 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Nejebica, šta li...?!
8-)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#26843 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

prohtjevi > mogućnosti :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26844 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

He1972 wrote: 27/02/2020 12:07

To ti je bio bitanga, hahahaha. :mrgreen:
nisam, ja takve Ćekaće i pustaĆe zuljnem s desne strane gdje ima mjesta pa nek cekaju i pustaju do sabaha...
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26845 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

Kako biti manje nadrkan, juce u koloni od Biga u kolodvorskoj do semafora na pofalicima, i dva pametnjakovica sa najnovijim Volco XC90 i onom Seat Altea starom prestignu citavu kolonu i ovi jos veci debili ih puste prije semafora da se uvale.... i onda nakon toj jebavanja, na semaforu sa puta zivota prema halida kajtaza treci na semaforu stojim, i kreten ispred mene ceka da svi odozgo prodju i oni koji su cekali zeleno za pravo da bi on napravio polukruzno i vratio se prema stanici... i ja kroz crveno prodjem... jebem mu sve.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26846 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Jel se desavalo kome da mu ovaj iza svira jer necu da udjem u raskrsnicu jer jasno vidim da bih je zablokirao
Svira i mase pokazuje na zeleno, a ono se gasi za par sekundi, u raskrsnici vec haos..
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#26847 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

JavierBosnia wrote: 27/02/2020 16:15 Jel se desavalo kome da mu ovaj iza svira jer necu da udjem u raskrsnicu jer jasno vidim da bih je zablokirao
Svira i mase pokazuje na zeleno, a ono se gasi za par sekundi, u raskrsnici vec haos..
Otvoriš prozor i pokažeš mu lijevom rukom srednji prst, a desnom rukom mu isto tako pokažeš srednji prst.
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26848 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

Meni je neki dan na otoci svirao... hladno iskuliras :) i cekas zeleno opet kad je cista raskrsnica...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26849 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Od blokirane raskrsnice mi ima samo gore skretanje gdje semafor traje 5 sekundi, a prodju 2 auta
User avatar
Logovan
Posts: 102730
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#26850 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

JavierBosnia wrote: 27/02/2020 16:15 Jel se desavalo kome da mu ovaj iza svira jer necu da udjem u raskrsnicu jer jasno vidim da bih je zablokirao
Svira i mase pokazuje na zeleno, a ono se gasi za par sekundi, u raskrsnici vec haos..
Dešavalo se meni. Tačnije, dešava se svima.

Moraš ući u raskrsnicu, bez obzira što je blokirana. Takva su pravila ovdje kod nas.
Post Reply