Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#26401 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Hvala!
Ispada da se ne isplati gasiti motor za 5-10 minuta, više će potrošiti dok se ponovo pokrene.
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#26402 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Throttle wrote: 09/02/2020 10:59 Pa pise vam na bc
Dizeli 0,4-0,6
Moj benzinac 0,9-1,0l/h
Ja nejmam bc
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26403 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Naslovnica wrote: 09/02/2020 11:34 Hvala!
Ispada da se ne isplati gasiti motor za 5-10 minuta, više će potrošiti dok se ponovo pokrene.
savjetujem svakom nek proba da sjedi u prakiranom tamnom ili crnom autu,koje je ugaseno na moru ili ljeti na Suncu,kad je preko 30 stepeni :D :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26404 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Naslovnica wrote: 09/02/2020 11:35
Throttle wrote: 09/02/2020 10:59 Pa pise vam na bc
Dizeli 0,4-0,6
Moj benzinac 0,9-1,0l/h
Ja nejmam bc
Ti vozis na plin, u parama ti trosi sicu pa nije ni bitno :lol:
kakaljin
Posts: 13497
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#26405 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

amar1994 wrote: 09/02/2020 11:37
Naslovnica wrote: 09/02/2020 11:34 Hvala!
Ispada da se ne isplati gasiti motor za 5-10 minuta, više će potrošiti dok se ponovo pokrene.
savjetujem svakom nek proba da sjedi u prakiranom tamnom ili crnom autu,koje je ugaseno na moru ili ljeti na Suncu,kad je preko 30 stepeni :D :lol:
Ni za zivu glavu paliti auto, potrosi se gorivo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26406 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Maloprije semafor kod Hece, u trenutku kad se pali zeleno kobila (al bukvalno izgledom) od svojih 30-ak god u crnoj A klasi pocinje da trubi, a cetvrta po redu na semaforu!!! :-) BTW unutrasnjo retrovizor zarotiran pod 45 stepeni. Dobro sto ga ne koristi, ali ne kontam kako joj ne bode oci! :lol:
Elem protiv genetike i kad te papanski qurac napravi pomoci nema. :bih:
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#26407 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

tempuser wrote: 09/02/2020 12:57 Maloprije semafor kod Hece, u trenutku kad se pali zeleno kobila (al bukvalno izgledom) od svojih 30-ak god u crnoj A klasi pocinje da trubi, a cetvrta po redu na semaforu!!! :-) BTW unutrasnjo retrovizor zarotiran pod 45 stepeni. Dobro sto ga ne koristi, ali ne kontam kako joj ne bode oci! :lol:
Elem protiv genetike i kad te papanski qurac napravi pomoci nema. :bih:
Možda žuri "na nokte"?
8-)
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#26408 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

JavierBosnia wrote: 09/02/2020 09:25
nepass1 wrote: 09/02/2020 06:08 Ako sam sa djetetom u autu onda radi i sat u leru zimi ako treba, a kad sam sam stedim gorivo, gasim odmah auto.
I koliko ustedis na 5 min cekanja nekog?
Zajebajem se za stednju goriva, ali gasim auto
BiBi911
Posts: 5330
Joined: 09/12/2018 17:47

#26409 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by BiBi911 »

amar1994 wrote: 09/02/2020 11:37
Naslovnica wrote: 09/02/2020 11:34 Hvala!
Ispada da se ne isplati gasiti motor za 5-10 minuta, više će potrošiti dok se ponovo pokrene.
savjetujem svakom nek proba da sjedi u prakiranom tamnom ili crnom autu,koje je ugaseno na moru ili ljeti na Suncu,kad je preko 30 stepeni :D :lol:

A kad je hladno i nema sunca..


https://youtu.be/UMGYVLp1oE8
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26410 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

a ne znam,meni svejedno,svakako krene puhat mlako minut nakon paljenja :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26411 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Jeste vi muhanati :mrgreen:
Moj radni dan pocinje u 5. Iz kuce izlazimo u pola 7.
Dvoje male djece, imam komsinicu kuca do moje prije zime sam otisao i rekao zeni nemoj se ljutiti ja moram ujutro upaliti auto da se malo ugrije barem desetak minuta.
Zena razumije i nema problema.
S druge strane neku noc u ulici pred kucom dere domacin mladu a mlada se dere ko da je kolju a sve se desava u pola 2 ujutro.
Pricekao 10 minuta i rijesen problem :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26412 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Znaci pricekati 10 minuta za svasta valja :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 140387
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#26413 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

Bakir1 wrote: 09/02/2020 19:50 Jeste vi muhanati :mrgreen:
Moj radni dan pocinje u 5. Iz kuce izlazimo u pola 7.
Dvoje male djece, imam komsinicu kuca do moje prije zime sam otisao i rekao zeni nemoj se ljutiti ja moram ujutro upaliti auto da se malo ugrije barem desetak minuta.
Zena razumije i nema problema.
S druge strane neku noc u ulici pred kucom dere domacin mladu a mlada se dere ko da je kolju a sve se desava u pola 2 ujutro.
Pricekao 10 minuta i rijesen problem
:mrgreen:
samo 10 minuta se derala :? :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26414 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

To odkad su mene probudili, ne znam ja koliko je predigra trajala :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26415 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

sto mu nisi pokucao na prozor s kablovima za preklemavanje u ruci i pitao jarane de me preklemaj :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26416 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Kucao sam dvojici narkomana, oni se sredili a ja sa motorkom u leru i u potkosulji na prozor :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26417 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Bakir1 wrote: 09/02/2020 20:19 Kucao sam dvojici narkomana, oni se sredili a ja sa motorkom u leru i u potkosulji na prozor :lol:
Jesu li izasli slagati drva :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26418 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 09/02/2020 10:51 Fakat, koliko goriva na saxat prosječan automobil troši radom u leru?
Kod mene 0,3-0,4 l/h (edit: ipak je 0,4-0,5 l/h, malo sam slagao :skoljka: ) ako nije pod čokom. Ali, nije poenta u štednji koliko u nepotrebnom trošenju goriva nizašta, ispuštanju stakleničkih plinova (i doprinos zagađenju zraka) bez ikakve opipljive koristi i držanje neopterećenog motora u radu bez ikakve potrebe.

I to ne govorim samo o tome da neko drži auto upaljen dok malo dijete sjedi unutra, nego i slučajeve kad ljeti na +35°C auto (u kojem nema nikoga) po petnaestak minuta radi na leru ko zna zbog čega.

Ono, nije da me nervira nego mi nije jasan razlog zbog čega bi neko to radio.
Last edited by Laplace on 09/02/2020 20:27, edited 2 times in total.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26419 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Imal momci za mene dim, a zima srce puca, potkosulja, motorka prede :lol:
Jedan trlja oci, drugi se stipa, poslije ih vidim u dzamiji, strogo prvi saf :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26420 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

amar1994 wrote: 09/02/2020 11:37
Naslovnica wrote: 09/02/2020 11:34 Hvala!
Ispada da se ne isplati gasiti motor za 5-10 minuta, više će potrošiti dok se ponovo pokrene.
savjetujem svakom nek proba da sjedi u prakiranom tamnom ili crnom autu,koje je ugaseno na moru ili ljeti na Suncu,kad je preko 30 stepeni :D :lol:
Upaljen motor sa uključenom klimom puno pomaže onima koji stoje pored auta (koji je prazan), bilo na -15 ili na +40. A takve slučajeve vidim često.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26421 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Ja sam ti opisao svoj slucaj, s time sto upalim auto i zakljucam ga drugim kljucem i odem scene vodati :mrgreen:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26422 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Skretanje lijevo uz oduzimanje prednosti i ljuto odmahivanje, preticanje preko pune linije, pogrešno skretanje ulijevo, kasno prestorajavnje i ostajanje u dvije trake, prolazak kroz crveno svjetlo, blokiranje raskrsnice čekajući na zeleno svjetlo, vožnja neočišćenog vozila od snijega, vožnja kroz noć i maglu bez upaljenih svjetala i nekoliko čudnih neobičnih "saobraćajnih znakova" ...

User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#26423 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

muha_sa wrote: 09/02/2020 19:59
Bakir1 wrote: 09/02/2020 19:50 Jeste vi muhanati :mrgreen:
Moj radni dan pocinje u 5. Iz kuce izlazimo u pola 7.
Dvoje male djece, imam komsinicu kuca do moje prije zime sam otisao i rekao zeni nemoj se ljutiti ja moram ujutro upaliti auto da se malo ugrije barem desetak minuta.
Zena razumije i nema problema.
S druge strane neku noc u ulici pred kucom dere domacin mladu a mlada se dere ko da je kolju a sve se desava u pola 2 ujutro.
Pricekao 10 minuta i rijesen problem
:mrgreen:
samo 10 minuta se derala :? :D
A sto je nije uveo u kucu? :?
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#26424 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Da ne probudi ženu...
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#26425 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Kad moj "sused" u 6:15 otvori škripava vrata od garaže, pa krehne dvičinu dizela, pa ga išćera na Testu, pa ga ostavi da radi dok on ne zatvori onu istu škripavu garažu istravi me živog. Stakla na kući dođu u neku rezonanciju sa zvukom motora, kontam sva će popucati i poispadati. Kad sjedne u njega i opali po gasu niza stranu tek onda mogu odahnuti i rahat nastaviti piti jutarnju džezvu mrke. :shock:
Post Reply