Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26376 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Industrialyzer wrote: 08/02/2020 00:05 Cuvajte se na autoputu T-roc policijski patrolira, ima montirane kamere na krovu. Slika naprijed i nazad, cak ne mora biti blizu da napravi dobru sliku. I kad stoji pored, kamere rade i slikaju
Kad pogledam one američke karma video snimke sve pomislim kako bi bilo lijepo da i ovdje kod nas nekad vidim da se onima što kampuju u lijevoj traci, ili onima što ti se na autoputu ubace na par metara ispred tebe i slično ponekad ukažu policijska svjetla tako tu na licu mjesta dok to rade...
Za dvije godine jednu takvu situaciju tamo u Lašvi u blizini Fehre sam vidio...
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#26377 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

Koshpa wrote: 08/02/2020 01:01
Industrialyzer wrote: 08/02/2020 00:05 Cuvajte se na autoputu T-roc policijski patrolira, ima montirane kamere na krovu. Slika naprijed i nazad, cak ne mora biti blizu da napravi dobru sliku. I kad stoji pored, kamere rade i slikaju
Taj i po gradu parolira stalno
Zavrsio je tu misiju, sad ide samo autoput. High tech oprema, cak moze biti auta izmedju njega i nekoga ko krsi propise i ovaj ga slika.
User avatar
hopi
Posts: 7256
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#26378 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

je li samo taj t-roc, jbg pitam ja ga volim malo gasnut po autoputu, mada najviše ljeti zimi i ne baš, mora se mlo auto propuhati
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26379 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Pa propusi ga trecom 130 :lol:
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26380 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

Throttle wrote: 08/02/2020 11:52 Pa propusi ga trecom 130 :lol:
Pa ako te snima onda te prati i na onim zavojitim dijelovima autoputa gdje je 110, nezgodno je to jer ne možeš na tempomat kao čovjek voziti. Ja mislim da će najviše patrolirati na Sarajevskoj obilaznici zbog tunela i ograničenja od 100 na izlazu iz tunela prema Vogošći, ondje zbog nizbrdice svi vole dobiti na ubrzanju :-D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26381 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Ma da hoce klepat i spavace u lijevoj, one sto udju u kontra smjer, pjesake koji predju preko zastitne ograde i cekaju nekog itd... Ti sto voze 130-140 na 110 ogranicenju su manji problem al na njima ce najvise uzet love
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#26382 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by r_faruk »

Industrialyzer wrote: 08/02/2020 00:05 Cuvajte se na autoputu T-roc policijski patrolira, ima montirane kamere na krovu. Slika naprijed i nazad, cak ne mora biti blizu da napravi dobru sliku. I kad stoji pored, kamere rade i slikaju
sto ces ga se cuvat?
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26383 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

Throttle wrote: 08/02/2020 12:55 Ma da hoce klepat i spavace u lijevoj, one sto udju u kontra smjer, pjesake koji predju preko zastitne ograde i cekaju nekog itd... Ti sto voze 130-140 na 110 ogranicenju su manji problem al na njima ce najvise uzet love
Ovo je i suština svakih mjera represije kod nas, nažalost.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#26384 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

hopi wrote: 08/02/2020 11:51 je li samo taj t-roc, jbg pitam ja ga volim malo gasnut po autoputu, mada najviše ljeti zimi i ne baš, mora se mlo auto propuhati
Jeste, ali je zeznut zato sto lovi 1km radijus, 500m iza i 500m ispred sebe. Moze se desiti da je parkiran na pumpi, a i dalje slika.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26385 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Industrialyzer wrote: 08/02/2020 00:05 Cuvajte se na autoputu T-roc policijski patrolira, ima montirane kamere na krovu. Slika naprijed i nazad, cak ne mora biti blizu da napravi dobru sliku. I kad stoji pored, kamere rade i slikaju
Koji kanton?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4851
Joined: 11/06/2011 23:51

#26386 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Industrialyzer »

basicm wrote: 08/02/2020 17:02
Industrialyzer wrote: 08/02/2020 00:05 Cuvajte se na autoputu T-roc policijski patrolira, ima montirane kamere na krovu. Slika naprijed i nazad, cak ne mora biti blizu da napravi dobru sliku. I kad stoji pored, kamere rade i slikaju
Koji kanton?
Sarajevo
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26387 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

Industrialyzer wrote: 08/02/2020 11:33
Koshpa wrote: 08/02/2020 01:01
Industrialyzer wrote: 08/02/2020 00:05 Cuvajte se na autoputu T-roc policijski patrolira, ima montirane kamere na krovu. Slika naprijed i nazad, cak ne mora biti blizu da napravi dobru sliku. I kad stoji pored, kamere rade i slikaju
Taj i po gradu parolira stalno
Zavrsio je tu misiju, sad ide samo autoput. High tech oprema, cak moze biti auta izmedju njega i nekoga ko krsi propise i ovaj ga slika.
Autoput ili zaobilaznica?
Razlika je velika.
Policija nema posebnu jedinicu koja bi te mogla na autoputu skinuti.
Zbog kantonalnog uredjenja, taj troc moze samo patrolirati do granice kantona, po zadatku ne bi smio izvan kantona raditi, a i da bude klasican presretac upitno je jako jer te po pravili skinuti sa autoputa a to je trenutno moguce na svega 4 mjesta na citavom autoputu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26388 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Ne kontam sta je sa ovim likovima koji sacekuju ispred zgrada,da preciziram haustora,zenetine i derladiju k pri tome drndaju sa raspalim autom kod kojeg je lonac i auspuh ko đevđir i to urla ko da ne postoji sutra...znaci frajer ravno 20 i vise minuta drnda kantom za smece niti mozes prozor otvoriti od smrada niti od galame...pa sta ga drndas nije minus 500 stepeni niti su ti zenini jajnici zlatni pa da ih cuvas
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26389 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Mora da mu je zena ters, haj joj objasni da mora pjesacit vise od 5 metara do toplog auta
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#26390 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

vjeshalica wrote: 08/02/2020 18:24 Ne kontam sta je sa ovim likovima koji sacekuju ispred zgrada,da preciziram haustora,zenetine i derladiju k pri tome drndaju sa raspalim autom kod kojeg je lonac i auspuh ko đevđir i to urla ko da ne postoji sutra...znaci frajer ravno 20 i vise minuta drnda kantom za smece niti mozes prozor otvoriti od smrada niti od galame...pa sta ga drndas nije minus 500 stepeni niti su ti zenini jajnici zlatni pa da ih cuvas
Otvori prozor pa mu reci :D zamisli da si na forumu :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26391 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

JavierBosnia wrote: 08/02/2020 18:49 Mora da mu je zena ters, haj joj objasni da mora pjesacit vise od 5 metara do toplog auta
pa nije se udala da bi pješačila 5m do auta, da može debil bi u haustoru sačeko svoju idiotkinju 8-)
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26392 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 08/02/2020 18:24 Ne kontam sta je sa ovim likovima koji sacekuju ispred zgrada,da preciziram haustora,zenetine i derladiju k pri tome drndaju sa raspalim autom kod kojeg je lonac i auspuh ko đevđir i to urla ko da ne postoji sutra...znaci frajer ravno 20 i vise minuta drnda kantom za smece niti mozes prozor otvoriti od smrada niti od galame...pa sta ga drndas nije minus 500 stepeni niti su ti zenini jajnici zlatni pa da ih cuvas
Meni generalno nisu jasni ljudi koji auto parkiraju, izađu i stoje pored njega a auto radi. Koja je poenta pustiti auto da radi 5-10-15-20+ minuta na leru? Plaši se da ga neće moći upaliti? Mrsko mu gasiti pa paliti auto?

Btw, par puta sam gledao klipove na kojima (valjda) stručnjaci savjetuju da se (naročito novije) auta ne puštaju da dugo rade na leru, jer za njih nije zdravo da motor radi bez oterećenja, naročito hladan motor. A upravo je kod novih auta česta pojava da dugo rade na leru. U najmanju ruku je to nepotrebno trošenje goriva i zagađivanje vazduha.
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#26393 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Ako sam sa djetetom u autu onda radi i sat u leru zimi ako treba, a kad sam sam stedim gorivo, gasim odmah auto.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#26394 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dobar osjecaj »

MorningStar wrote: 08/02/2020 20:04
vjeshalica wrote: 08/02/2020 18:24 Ne kontam sta je sa ovim likovima koji sacekuju ispred zgrada,da preciziram haustora,zenetine i derladiju k pri tome drndaju sa raspalim autom kod kojeg je lonac i auspuh ko đevđir i to urla ko da ne postoji sutra...znaci frajer ravno 20 i vise minuta drnda kantom za smece niti mozes prozor otvoriti od smrada niti od galame...pa sta ga drndas nije minus 500 stepeni niti su ti zenini jajnici zlatni pa da ih cuvas
Otvori prozor pa mu reci :D zamisli da si na forumu :D
Neko vece oko pola sedam trubi neko ispred ulaza. Ispocetka ignorisem. Nakon 15 min izadjem na balkon. Covjek od sezdesetak godina trubi nekom iz ulaza do, valjda da izadje. Niti je zagradjen niti je invalid da ne moze otici do zgrade. Vrata od auta otvorena i on stoji vani. Nakon 20 min pitam ga je li normalan sto tako dugo trubi i kazem da cu zvati policiju. Deda mi socno kaze MRS, zatrubi jos jedanput i prestane.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26395 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Ih sto bi trubio i marsko u onom sistemu odma bi ga onaj milicioner posaro kratkom titovkom po guzci...
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#26396 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

nepass1 wrote: 09/02/2020 06:08 Ako sam sa djetetom u autu onda radi i sat u leru zimi ako treba, a kad sam sam stedim gorivo, gasim odmah auto.
I koliko ustedis na 5 min cekanja nekog?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26397 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

17,38 litara
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#26398 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Fakat, koliko goriva na saxat prosječan automobil troši radom u leru?
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26399 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

mescine 0.80l/h do 1.80l/h,meni je bez klime 1.20l/h a sa 1.60l/h :)

to kod ovih "normalnih" :D
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26400 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Pa pise vam na bc
Dizeli 0,4-0,6
Moj benzinac 0,9-1,0l/h
Post Reply