Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#26326 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

Možda je čovjek prvi put u Sarajevu a uplašen od strane senzacionalističkih vijesti o velikom broju kamera koje slikaju prolazak kroz crveno.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#26327 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

Linije gdje treba da zaustavis auto prije semafora su ocrtane preblizu semafora/pjesackog - kad se zaustavis blizu iste ne vidis semafor.. ili se meni cini :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#26328 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Ako pridjes blizu linije tesko da ces vidjeti semafor iznad glave ako se odmaknes za pola vozila otprilike vidjeces
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#26329 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Sjekao bih ruku za onima sto posipaju "lug" u cilju otapljanja zaledjene ceste gdje je utaban snijeg.
Lole su nekad tokom noci posuli u ulici I to se "raskeljalo" I pred zoru zaledilo. staklo-staklo.
Jeexx sam jutros majke I sva koljena koja postoje unaprijed I unazad svima u ulici sto imaju taj adet.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26330 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Zato se semafori stavljaju ne iznad glava vozaca nego na drugoj strani raskrsnice.
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#26331 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

basicm wrote: 06/02/2020 12:55 Zato se semafori stavljaju ne iznad glava vozaca nego na drugoj strani raskrsnice.
Upravo tako postavljene semafore sam vidio na YouTube snimcima iz USA.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26332 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

po zagrebu i rijeci su tako postavljeni semafori.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#26333 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ih ko bi bosnji objasnio u sta treba da gleda...
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26334 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

drug_profi wrote: 06/02/2020 14:06 Ih ko bi bosnji objasnio u sta treba da gleda...
Pa u mobitel... :D
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#26335 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

vjeshalica wrote: 06/02/2020 12:13 Ako pridjes blizu linije tesko da ces vidjeti semafor iznad glave ako se odmaknes za pola vozila otprilike vidjeces
Pa mogli su ih onda nacrtati 1,5 metara dalje od semafora ili to sluzi onako da imaju sta nasarat na asfaltu ?
User avatar
holowey
Posts: 10853
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#26336 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by holowey »

basicm wrote: 06/02/2020 12:55 Zato se semafori stavljaju ne iznad glava vozaca nego na drugoj strani raskrsnice.
ne prizivaj to, ionako blokiraju raskrsnice, jos samo fali da se semafor postavi na drugu stranu
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#26337 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Opet bi stali pod semafor.... :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#26338 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

vjeshalica wrote: 06/02/2020 12:13 Ako pridjes blizu linije tesko da ces vidjeti semafor iznad glave ako se odmaknes za pola vozila otprilike vidjeces
Ja svaki put prednju karambolku dotjeram do linije i svaki put vidim semafor.
Jebemu zivot trece auto iz kolone kraj njega prolazi on nije siguran je li zeleno. Isto sa marsa pao, probudio se iz kome nakon deset godina i nasao se za volanom!?
Pa onda jos kvacilo pa u prvu, ubrzanje ko u mene djete sa onim auticem sto se nogama odguruje.
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#26339 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by alipasijaner »

Koje auto vozis?
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#26340 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Vitaru
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26341 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Bez zezanja ali dosta često mogu vidjeti semafor kroz šiber... Ima zaista lokacija gdje je linija maltene ispod semafora... ali generalno ko ne vidi ne treba se ni gurati skroz do linije... bitnije je pravovremeno krenuti i ne zadržavati ostale nego se nagurati pola metra naprijed...
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#26342 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

Travnički Noćni Šetač wrote: 06/02/2020 21:07 Bez zezanja ali dosta često mogu vidjeti semafor kroz šiber... Ima zaista lokacija gdje je linija maltene ispod semafora... ali generalno ko ne vidi ne treba se ni gurati skroz do linije... bitnije je pravovremeno krenuti i ne zadržavati ostale nego se nagurati pola metra naprijed...
Pa opet ili saobracajni tehnicari ili kako se vec zovu ne znaju svoj posao ili ovi sto crtaju rade to po vlastitom nahodjenju- kakva svrha crtati zaustavnu liniju ako prije iste ne vidis semafore - ostavi onda pjesacki pa nek svako zaustavi auto gdje vidi semafor.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26343 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Travnički Noćni Šetač wrote: 06/02/2020 21:07 Bez zezanja ali dosta često mogu vidjeti semafor kroz šiber...
curi li ti siber?
User avatar
nepass1
Posts: 14677
Joined: 06/07/2017 07:35

#26344 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nepass1 »

Pa ima jedan semafor koji je nize, nije valjda da se gleda onaj direktno iznad auta. Eventualno bus ili kamion ga mogu zakloniti, mada se i tad cesto vidi kroz njihovu sajbu.
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#26345 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

Ma meni je muka od tih koji stanu 5 metara od crte. Taman da neko iza ostane na crvenom... Još ako je dugokontov na kvačilu i prvoj... :evil:
alipasijaner
Posts: 1261
Joined: 01/08/2016 23:05

#26346 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by alipasijaner »

Meni je muka od onih koji sajbu ociste od snijega samo toliko da proviruju kuda idu... na licu mjesta bi im ponistavao vozacku, a auto slao pod presu.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26347 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

alipasijaner wrote: 06/02/2020 22:53 Meni je muka od onih koji sajbu ociste od snijega samo toliko da proviruju kuda idu... na licu mjesta bi im ponistavao vozacku, a auto slao pod presu.
jutros sam vidio jednog takvog govnara zdvicom :thumbup:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26348 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

bitanga_sa_otesa wrote: 06/02/2020 22:04
Travnički Noćni Šetač wrote: 06/02/2020 21:07 Bez zezanja ali dosta često mogu vidjeti semafor kroz šiber...
curi li ti siber?
Zasad ne... čistim redovno odvodne kanale barem dva puta godišnje...
User avatar
Qler
Posts: 25828
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#26349 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

Mene vise nista ne moze iznenaditi... znaci nivo bolikurca i drskosti u sabracaju prelazi sve granice... Danas lik hladno na glavnoj stao da mu hanuma izadje. Znaci nije guzva, nije zastoj, jurimo 40km/h i on fino stane na sred glavne da izadje. Pa jebem mu majku... o parkiranjima, pustanju pjesaka, guslanju glavnom, prolascima kroz crveno, skretanjima iz trake za pravo lijevo ili desno, voznjom trotoarima nemam sta vise reci... Neko se tamo buni u RS-u stavili kamere za pojas i mobitel, trebaju na njih i zolju staviti, da ne slika nego da puca odmah....
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26350 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bobi »

@Qler legendo :lol:
Post Reply