Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26201 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Bloo wrote: 28/01/2020 10:05 Zapravo imam potajnu zelju da se provozam sa @bitanga_sa_otesa :mrgreen:
ja vozim, on vrisci i nervira se...

naravno da se ovo desi dok ja imam menstruaciju ili PMS ili se nisam nasminkala ili sam gladna ili mi se jede slatko...cisto da upotpunimo dozivljaj :D
nisam ti ja spominjao pms niti sam ista uputio tebi.
sto bi te ja vozao? imas svoj auto pa se vozaj :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26202 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Bakir1 wrote: 28/01/2020 12:04 i nane dedama su palile sva4 :D
samo svaćetri u svim prilikama,samo oprez i polako,DŽe zuris? kreni sat ranije pa ces stic :thumbup: :bih:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26203 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/01/2020 12:08
Bakir1 wrote: 28/01/2020 12:04 i nane dedama su palile sva4 :D
samo svaćetri u svim prilikama,samo oprez i polako,DŽe zuris? kreni sat ranije pa ces stic :thumbup: :bih:
nego, max respect insta zivote moj. :lol:
sinoc snima kobila story valjda ne znam, bleji u telefon i hop na mene nadrkanog na pjesackom, umal da joj ubijem pezova svojim gabaritima.
kakva sam samo seljacina sovinista i papak bio :D
#777 8-) :evil: :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26204 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Bakir1 wrote: 28/01/2020 12:10
kakva sam samo seljacina sovinista i papak bio :D
8-) :evil: :lol:
jesil joj skoĆiJo nahaubu?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#26205 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Akademsko izrazavanje ti je bilo offline?

Ova bloo se nabaciva ovom bitangi, ofirno bas.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26206 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

sve u skladu sa egom koji u meni buja kada vidim zensko za volanom :lol:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26207 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Bakir1 wrote: 28/01/2020 12:10 umal da joj ubijem pezova svojim gabaritima.
:lol: :lol: :lol: :lol: ... :thumbup:
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#26208 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/01/2020 12:08 samo svaćetri u svim prilikama,samo oprez i polako,DŽe zuris? kreni sat ranije pa ces stic :thumbup: :bih:

Samo krajnjom lijevom ili srednjom ćeteres' na sat, I Bog ce da te vidi. ŽiviJo.
Last edited by zdruzdjo on 28/01/2020 14:13, edited 1 time in total.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#26209 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Bakir1 wrote: 28/01/2020 12:10
nego, max respect insta zivote moj. :lol:
sinoc snima kobila story valjda ne znam, bleji u telefon i hop na mene nadrkanog na pjesackom, umal da joj ubijem pezova svojim gabaritima.
kakva sam samo seljacina sovinista i papak bio:D
#777 8-) :evil: :lol:

Ahaaaa, evo ga jos jedan iz "mog kluba". Nisam vise usamljen ko krme u teheranu.

Bakir1 wrote: 28/01/2020 12:13 sve u skladu sa egom koji u meni buja kada vidim zensko za volanom :lol:
:D :D
Bogami ima u najmanju ruku sekretar kluba da budes. Mozda cak I blagajnik.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#26210 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bakir1 »

ja mrzim supke, kako zeMske tako i muske, a po prirodi sa cka kad mi ko zaprijeti, tako da smijeni se sam s mjesta direktora :D
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#26211 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Čovjek bi pomislio da vozači sporo voze zbog potrošnje, ali... Kako sam aktivirao board computer, malo sam pratio potrošnju. I vidi vraga: kad vozim u skladu sa ograničenjima, prosječna potrošnja je za (bar) litar manja nego kad vozim za guslačima, iako vozim na većem broju obrtaja. Posebno ako izađem na autoput, tu je vožnja uglavnom na 2500+ rpm a prosječna potrošnje 5 l/100km.

Vozim uglavnom putevima na nkojima na samo jhednom mjestu ima ograničenje 30, i to u dužini od max. 50 metara. Ostala ograničenja su 40 na nekoliko mjesta i većinom 50, ponegdje i 60. Dodaj i onih 10 tolerancije, mada ni to ne mora. A prosječna brzina je u rasponu od 36 km/h do 41 km/h.

Dakle, vožnja u ovim uslovima je:
- bacanje goriva u vjetar
- bacanje vremena u vjetar
- smrt za EGR, DPF i katalizator
- smrt za motor

Za samo par mjeseci ovakve vožnje mi se u usisno-izduvnoj grani (dio gdje je EGR i gdje vrši povrat izduvnih gasova) nakupilo svakakvih akrepa, kao da je dimnjak tremoelektrane na ugalj.
User avatar
ElRe
Posts: 16908
Joined: 12/12/2011 11:28

#26212 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ElRe »

Na konferenciji SZO sredinom februara u Stokholmu, predstavnici državnih ministarstava za saobraćaj će utvrditi svoju strategiju do 2030. godine. Očekuje se da se maksimalna brzina od 30 km/h proglasi za svetsku normu.
https://www.dw.com/sr/veliko-usporavanj ... a-52170254

Ide sve u 100 djavola
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26213 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

kupujem moskviĆa ponude u pp

Image
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#26214 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

ElRe wrote: 29/01/2020 09:33
Na konferenciji SZO sredinom februara u Stokholmu, predstavnici državnih ministarstava za saobraćaj će utvrditi svoju strategiju do 2030. godine. Očekuje se da se maksimalna brzina od 30 km/h proglasi za svetsku normu.
https://www.dw.com/sr/veliko-usporavanj ... a-52170254

Ide sve u 100 djavola
Pa u Sarajevu je to prosječna brzina kretanja od Ajliđe do Ćašbaršije tako da smo se već prilagodili.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#26215 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Korak ispred svih :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#26216 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

ElRe wrote: 29/01/2020 09:33
Na konferenciji SZO sredinom februara u Stokholmu, predstavnici državnih ministarstava za saobraćaj će utvrditi svoju strategiju do 2030. godine. Očekuje se da se maksimalna brzina od 30 km/h proglasi za svetsku normu.
https://www.dw.com/sr/veliko-usporavanj ... a-52170254

Ide sve u 100 djavola
Onda je bolje da se vratimo na zaprežna vozila, a i ekološki je prihvatljivije - zadovoljava svaku Euro normu. Ne treba mu ni DPF ni EGR ni katalizator.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#26217 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

kad se to uvede onda ce kod nas degenerici voziti 15 na sat da ih ne uslika radar..
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#26218 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ono što su (očito, i što ne iznenađuje) novinari propustili da napišu je da bi ovo vrijedilo samo za gradska područja, moguće i samo za gradska jezgra.

Mogu zamislit kako bi to izgledalo da se kod nas brzina u cijelom Sarajevu ograniči na 30 km/h. Većinom bi se vozilo brzinom 10 km/h, a neki bi vozili u rikverc.
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#26219 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ako imas dobre lezajeve od Carsije prema ilidzi je nizbrdo pa mozes i u leru....
User avatar
ElRe
Posts: 16908
Joined: 12/12/2011 11:28

#26220 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ElRe »

Laplace wrote: 29/01/2020 09:54 Ono što su (očito, i što ne iznenađuje) novinari propustili da napišu je da bi ovo vrijedilo samo za gradska područja, moguće i samo za gradska jezgra.

Mogu zamislit kako bi to izgledalo da se kod nas brzina u cijelom Sarajevu ograniči na 30 km/h. Većinom bi se vozilo brzinom 10 km/h, a neki bi vozili u rikverc.
Čuo sam, ne znam da li je istina, da su na dijelu obilaznica oko Minhena smanjili brzinu na 50 km/h.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#26221 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by amar1994 »

Ma odlicno,joj seronja svjetskih :-)

Al miim da nista od toga,isto kosto im nije prosao proser kod svaba za autobahn :thumbup:

Ps. Hipokrati uzvracaju udarac..
Last edited by amar1994 on 29/01/2020 11:24, edited 1 time in total.
User avatar
escobar__
Posts: 9983
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#26222 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by escobar__ »

Naši su vozači ispred današnjeg vremena - futuristi takoreć, kod nas je 30 km/h već odavno standard i to ne samo u gradu već počesto i na magistralnim cestama.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#26223 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Laplace wrote: 29/01/2020 09:19 Čovjek bi pomislio da vozači sporo voze zbog potrošnje, ali... Kako sam aktivirao board computer, malo sam pratio potrošnju. I vidi vraga: kad vozim u skladu sa ograničenjima, prosječna potrošnja je za (bar) litar manja nego kad vozim za guslačima, iako vozim na većem broju obrtaja. Posebno ako izađem na autoput, tu je vožnja uglavnom na 2500+ rpm a prosječna potrošnje 5 l/100km.
Naravno... prosječna potrošnja za obračun koristi i pređeni put, pa sve do određene granice brzine ako se sporije vozi manje se pređe, i prosječna potrošnja se povećava... Zato se optimalnim brzinama za prosječnu potrošnju na otvorenoj cesti smatraju brzine oko 90 km/h...
Trenutna potrošnja koristi druge parametre i bazira se na procjeni, i uopšte nije neki stvarni podatak koji bi se trebao pratiti jer je prečesto promjenljiva i ustvari je procijenjena veličina a ne stvarna ... U principu trenutna potrošnja je strašno nepotreban podatak, jer vožnju treba prilagoditi uslovima i stanju puta i saobraćajne situacije a ne nekom prevrtljivom nestvarnom broju na tabli...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#26224 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bloo »

amar1994 wrote: 29/01/2020 11:21 Ma odlicno,joj seronja svjetskih :-)

Al miim da nista od toga,isto kosto im nije prosao proser kod svaba za autobahn :thumbup:

Ps. Hipokrati uzvracaju udarac..
Kakve veze lijecnici imaju sa ovim?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#26225 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Bloo wrote: 29/01/2020 11:38
amar1994 wrote: 29/01/2020 11:21 Ma odlicno,joj seronja svjetskih :-)

Al miim da nista od toga,isto kosto im nije prosao proser kod svaba za autobahn :thumbup:

Ps. Hipokrati uzvracaju udarac..
Kakve veze lijecnici imaju sa ovim?
:lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply