Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#25976 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Sad ce ti se javit i napast kako je on skroz u pravu, a ti jos koristis mobitel u voznji!
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#25977 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »

Jebote mozda i ja imam zadnju tu maglenku, kao da imaju 2 stepena kada se pale, onaj drugi je vjerovatno zadnja.
Nisam ni znao za to moram provjeriti :D
suit_up
Posts: 846
Joined: 31/12/2019 11:25

#25978 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by suit_up »

Optimist wrote: 18/01/2020 20:06 Sad ce ti se javit i napast kako je on skroz u pravu, a ti jos koristis mobitel u voznji!
:lol: :lol:
Sad but true :run:
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25979 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

JavierBosnia wrote: 18/01/2020 20:36 Jebote mozda i ja imam zadnju tu maglenku, kao da imaju 2 stepena kada se pale, onaj drugi je vjerovatno zadnja.
Nisam ni znao za to moram provjeriti :D
Upravo je tako... zadnja maglenka je na drugom stepenu....
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#25980 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by DoradO »

maxell_sarajevo wrote: 17/01/2020 20:15 Trebali su jos dva staviti na ovaj trotoar jer sam nedavno vidio lika kako se ovdje popeo na trotoar i tako vozio go GRAS-a i zaobisao cijelu kolonu.
Najvjerovatnije da si vidio covjeka koji je i mene bez teksta ostavio, on tuda redovno vozi jer zivi u barakama sa desne strane i jedini mu je to pristup domu, ovim trotoarom, on ga koristi kao saobracajnicu... ja sam par puta sa malcem setajuci to vidio...
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#25981 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

DoradO wrote: 18/01/2020 23:58
maxell_sarajevo wrote: 17/01/2020 20:15 Trebali su jos dva staviti na ovaj trotoar jer sam nedavno vidio lika kako se ovdje popeo na trotoar i tako vozio go GRAS-a i zaobisao cijelu kolonu.
Najvjerovatnije da si vidio covjeka koji je i mene bez teksta ostavio, on tuda redovno vozi jer zivi u barakama sa desne strane i jedini mu je to pristup domu, ovim trotoarom, on ga koristi kao saobracajnicu... ja sam par puta sa malcem setajuci to vidio...
To ti mislis na onu trosnu kucu ispred bazena? Covjeku su onemogucili prilaz drugim putem kad su izgradili setaliste. On se popne od raskrsca za Meander i pjesackom stazom do svoje avlije.

A na ovim slikama se radi o drugoj strani ceste kod ulaza na parking DZ.
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#25982 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vrbas1979 »

Naslovnica wrote: 18/01/2020 19:47 On ima pravo da vozi sa upaljenim maglenkama, ali ti nemas pravo da vozis sa dugim.
:lol:
Nema ni on pravo voziti sa upaljenim maglenkama kada je vedro.
Znam za nekoliko slučajeva u kojima su policajci uručivali kazne vozačima sa maglenkama.
(To je bilo prije nekoliko godina, izgleda da su to promijenili u zakonu)

A realno se može i upozoriti dugim svjetlima u nadi da će shvatiti i ugasiti maglenke.
Još gore je kada kiša padne i reflektira farove i maglenke.
Naslovnica
Posts: 35460
Joined: 20/03/2013 15:38

#25983 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

vrbas1979 wrote: 19/01/2020 01:55
Naslovnica wrote: 18/01/2020 19:47 On ima pravo da vozi sa upaljenim maglenkama, ali ti nemas pravo da vozis sa dugim.
:lol:
Nema ni on pravo voziti sa upaljenim maglenkama kada je vedro.
Znam za nekoliko slučajeva u kojima su policajci uručivali kazne vozačima sa maglenkama.
(To je bilo prije nekoliko godina, izgleda da su to promijenili u zakonu)

A realno se može i upozoriti dugim svjetlima u nadi da će shvatiti i ugasiti maglenke.
Još gore je kada kiša padne i reflektira farove i maglenke.
Ima pravo jer nigdje u zakonu ne piše da nema pravo.
p.s. to je logika koju će ti i mnogi sa foruma reći. To što drugima smeta je nebitno
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25984 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

.dosta sam ja prilagodjavo svoju voznju uslovima na cesti, nek se malo uslovi na cesti prilagodjavaju mojoj voznji
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#25985 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by DoradO »

drug_profi wrote: 19/01/2020 01:15
DoradO wrote: 18/01/2020 23:58
maxell_sarajevo wrote: 17/01/2020 20:15 Trebali su jos dva staviti na ovaj trotoar jer sam nedavno vidio lika kako se ovdje popeo na trotoar i tako vozio go GRAS-a i zaobisao cijelu kolonu.
Najvjerovatnije da si vidio covjeka koji je i mene bez teksta ostavio, on tuda redovno vozi jer zivi u barakama sa desne strane i jedini mu je to pristup domu, ovim trotoarom, on ga koristi kao saobracajnicu... ja sam par puta sa malcem setajuci to vidio...
To ti mislis na onu trosnu kucu ispred bazena? Covjeku su onemogucili prilaz drugim putem kad su izgradili setaliste. On se popne od raskrsca za Meander i pjesackom stazom do svoje avlije.

A na ovim slikama se radi o drugoj strani ceste kod ulaza na parking DZ.
Znam druze zivim u NO pa cesto setam tuda, ja govorim o objektima izmedju Veneta i Nove Otoke... ne bih bio u kozi tih ljudi ali vjerovatno ne bih bio u stanju voziti auto po bic stazi i trotoaru i blicati raji da pozure...
User avatar
muha_sa
Posts: 140454
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25986 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

juce ujutro izadjem kad pred zgradom komšijin golf 5 sa vozaceve strane izgreban i razbijen mu retrovizor :-)

vidim ispod brisaca veliki papir i moradoh pogledat :-) na njemu piše--udario sam vaše auto, molim vas da mi se javite i broj mobitela :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25987 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

zamisli tako udaris nekome auto i napises neciji broj :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140454
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25988 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

bitanga_sa_otesa wrote: 19/01/2020 10:19 zamisli tako udaris nekome auto i napises neciji broj :lol:
:lol: :lol:

To sam i ja pomislio--možda je dupljak broj :lol:

al opet kontam da se ne bi mucio i piso vec produžio i vozdra
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25989 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

muha_sa wrote: 19/01/2020 10:21

:lol: :lol:

To sam i ja pomislio--možda je dupljak broj :lol:

al opet kontam da se ne bi mucio i piso vec produžio i vozdra
mozda je napisao broj nekog supka kojeg ne voli da mu napakosti :lol:
zamisli iznenadjenja nazove te neko ujutro i kaze: ja se javljam povodom ovog sto ste mi udarili auto,a ti nisi mako iz kuce par dana :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140454
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#25990 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muha_sa »

:lol: :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20768
Joined: 31/03/2019 14:56

#25991 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

DoradO wrote: 18/01/2020 23:58
maxell_sarajevo wrote: 17/01/2020 20:15 Trebali su jos dva staviti na ovaj trotoar jer sam nedavno vidio lika kako se ovdje popeo na trotoar i tako vozio go GRAS-a i zaobisao cijelu kolonu.
Najvjerovatnije da si vidio covjeka koji je i mene bez teksta ostavio, on tuda redovno vozi jer zivi u barakama sa desne strane i jedini mu je to pristup domu, ovim trotoarom, on ga koristi kao saobracajnicu... ja sam par puta sa malcem setajuci to vidio...
Da u onim kućicama ima malesna ulicica jedva moze auto u nju uci i tu odavno ljudi zive...
Mislim da su planirali oni to da ruse a da njima dadnu zamjenske neke stanove za zivot
Te kućice su stare bog zna od kad mislim da su pripadala Unioninvestu prije rata
Poznavala sam covjeka koji je tu bio tamo radio pa su se nekada davno odselili,nesto su oni to ko dobili od firme boga pitaj kad i kako
Image
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#25992 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MorningStar »

Nikome nije palo na pamet da uzme broj i nazove pa kaze da meni ste zakacili auto al hvala vam sto ste broj ostavili ma 50 maraka je dosta :D
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25993 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

vjeshalica wrote: 19/01/2020 12:45 Da u onim kućicama ima malesna ulicica jedva moze auto u nju uci i tu odavno ljudi zive...
Mislim da su planirali oni to da ruse a da njima dadnu zamjenske neke stanove za zivot
Te kućice su stare bog zna od kad mislim da su pripadala Unioninvestu prije rata
Poznavala sam covjeka koji je tu bio tamo radio pa su se nekada davno odselili,nesto su oni to ko dobili od firme boga pitaj kad i kako
Image

Ja sam obavijesten da su vlasnicima davali novcani iznos da pristanu na rusenje tih "baraka" ili stanove u zgradama koje bi tu nikle. Medjutim i ponudjeni novcani iznos a i ponudjena kvadratura su bili smjesni pa su im vlasnici ukratko rekli da ponudu zabiju sebi u dupe i odjebu. Tako sam nacuo. Ne znam da li je istina. A iza ima jos jedna "kucica" u rusevnom stanju koja je isto tako predmet zelja gradjevinske mafi...pardon, kompanije. Medjutim i tu je javlja nesto slicno kao i sa ovim drugim vlasnicima.
I da, u pitanju su nekadasnji uposlenici unioninvesta.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25994 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

Prolazak kroz raskrsnicu pogrešnom trakom i usput prolazak kroz crveno kako bi prvi skrenuo lijevo, oduzimanje prvenstva prolaza ( nepropuštanje vozila), potpuno zaustavljanje vozila na izlaznoj traci magistralnog puta, preticanje preko pune linije, "peglanje" ili "sječenje" krivine bez obzira na dolazeći saobraćaj, skretanje na zabranjenom mjestu, oduzimanje prvensta vozila kod skretanja, vožnja bez upaljenih svjetala u sumrak, i nešto što će možda zanimati ekipu jer se dosta često spominjalo.... preticanje na autoputu i onda odjednom naglo usporavanje radi radar kamere na brzinu nižu od postavljenog ograničenja...

I u ovoj epizodi imamo dragog gosta, kolega Dino sa kanala Dino O DIY radionica ( kojeg smo takođe spominjali pozitivno na ovom forumu) nam je poslao video pozdrav, te mu se i ovdje iskreno zahvaljujemo na podršci...

tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25995 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

zdruzdjo wrote: 19/01/2020 15:59 A iza ima jos jedna "kucica" u rusevnom stanju koja je isto tako predmet zelja gradjevinske mafi...pardon, kompanije. Medjutim i tu je javlja nesto slicno kao i sa ovim drugim vlasnicima.
I da, u pitanju su nekadasnji uposlenici unioninvesta.
Ima takvih slucajeva koliko hoces. U sred kruga RAD-a imas stambeni objekat, nekakvu stracaru u kojoj zive ljudi. Uredno kroz kapiju RAD-a idu kuci.

Image

U krugu ex Vase Miskina, na potezu izmedju buvljaka i N1 nekoliko takvih slucajeva. Tek po noci kad vidis upaljena svjetla skontas da su to stambeni objekti. I oni ulaze kroz tvornicke krugove.

Imagehow to upload photo to forum
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39558
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25996 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

donja slika ,ne ulaze kroz krug, vec oduvijek imaju prilaz ulicom dzavida haverica.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#25997 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjesticanametli »

muha_sa wrote: 19/01/2020 09:55 juce ujutro izadjem kad pred zgradom komšijin golf 5 sa vozaceve strane izgreban i razbijen mu retrovizor :-)

vidim ispod brisaca veliki papir i moradoh pogledat :-) na njemu piše--udario sam vaše auto, molim vas da mi se javite i broj mobitela :thumbup:
prije par god vidim haDZo ne zna u rikverc u hrasnim parking robota....i skrsi auto i u 1 i ode :shock: ja fino zapisem reg i svoj broj i papir na auto.....naso ga je lik :mrgreen:
kakaljin
Posts: 13502
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#25998 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

vjesticanametli wrote: 20/01/2020 08:06
muha_sa wrote: 19/01/2020 09:55 juce ujutro izadjem kad pred zgradom komšijin golf 5 sa vozaceve strane izgreban i razbijen mu retrovizor :-)

vidim ispod brisaca veliki papir i moradoh pogledat :-) na njemu piše--udario sam vaše auto, molim vas da mi se javite i broj mobitela :thumbup:
prije par god vidim haDZo ne zna u rikverc u hrasnim parking robota....i skrsi auto i u 1 i ode :shock: ja fino zapisem reg i svoj broj i papir na auto.....naso ga je lik :mrgreen:
Svu stetu plati osiguranje, tako da nema potreba iko da bjezi. Ako ti se zuri a a parkirano auto ostavi se ceduljica, a ako su oba vozaca tu popunis euro zapsnik i sve rijeseno za 5 minuta.

Samo sto neki ne kontaju i naprave sebi vecu stetu nego kako su mogli proci.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25999 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Eh, nije registrovan ili pijan, za to osiguranje teretinkrivca, nema vozacku, pod zabranom pa se sankcija multiplicira! Proberi!
Emir92
Posts: 307
Joined: 13/01/2011 15:31

#26000 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Emir92 »

Travnički Noćni Šetač wrote: 19/01/2020 21:47 Prolazak kroz raskrsnicu pogrešnom trakom i usput prolazak kroz crveno kako bi prvi skrenuo lijevo, oduzimanje prvenstva prolaza ( nepropuštanje vozila), potpuno zaustavljanje vozila na izlaznoj traci magistralnog puta, preticanje preko pune linije, "peglanje" ili "sječenje" krivine bez obzira na dolazeći saobraćaj, skretanje na zabranjenom mjestu, oduzimanje prvensta vozila kod skretanja, vožnja bez upaljenih svjetala u sumrak, i nešto što će možda zanimati ekipu jer se dosta često spominjalo.... preticanje na autoputu i onda odjednom naglo usporavanje radi radar kamere na brzinu nižu od postavljenog ograničenja...

I u ovoj epizodi imamo dragog gosta, kolega Dino sa kanala Dino O DIY radionica ( kojeg smo takođe spominjali pozitivno na ovom forumu) nam je poslao video pozdrav, te mu se i ovdje iskreno zahvaljujemo na podršci...

A ove sedmice nema popularne raskrsnice iz Travnika i skretanje u lijevo :sad: :sad: :sad:
Post Reply