Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#25601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sve na kvadrat »

zdruzdjo wrote: 05/01/2020 20:59 Znaci situacija od danas.
Odem sa porodicom do Trebevica. Prolijece snijeg u sarajevu. Penjemo se pored sunnyland-a i vec odatle se vidi da zimska sluzba, cija god da je, nije bas bila na nivou zadatka. Ok, snijeg sve vise pada i pada. Vec kod na Pino-a se vidi i da je i tokom noci dobro klepao. Koristim priliku da pohvalim sava eskimo hp2. Prvi put vozim na njima. Deru snijeg na cesti. Gore kod andrea-vile malo setnja malo jelo sa porodicom.
Vracamo se. Snijeg je lagano zabijelio cestu i napadao ali nije strasno. Uvijek u tim situacijama, (na sigurnom mjestu) malo pipnem kocinicu cisto da vidim sta je ispod tockova i proklizava li, pa da mogu prema tome uskladiti voznju.
Kod brusa se ukljucuje ispred mene jedan passat a ispred njega odmah sa parkinga prema bob stazi laguna mk3.
Da se ogradim, bilo je godina u mom zivotu kad nisam mogao svake godine da priustim sebi nove zimske gume iz ovog ili onog razloga. Ali, lose gume = nema trebevica, bjelasnice, zavlacenja po sokacima u starom gradu i novom gradu. Pao snijeg par cm = hajmo pjeske ili na tramvaj. i Tako.
Ali jok, dobri napaceni bosnjanin sa lagunom mora se uhvatiti planine iako su na tockovima "jull-brinerke". Jebo sebi kosti 12 koljena, bukvalno je na nekim mjestima spustao ispod 10km/h i hajde sve sve ali sto je debil iza nas dvojice (passat i ja) naredao jos slovom i brojem 9 auta koliko sam uspio izbrojati. Dalje nisam mogao vidjeti. Nema qurtza da se skloni i pusti kolonu pa da nastavi svojik 2km/h . nema sile da vozis drugom niz brdo i kocis masinom, jer debil spusti toliko da da passat mora kociti i pocnem se ljepiti covjeku za karambolku. preticanje necu jer ipak ima snijega na rubovima ceste pa da rizikujem me zabaci. Nego prvom pa malo se napravi razmaka, ja kontam evo ga oslobodio se, ja u drugu a onda opet krk, koci na jednom mjestu vidim da passat nece/ne smije i prebacim u DRUGU i preteknem ih obojicu. znaci dalje sam vozio komotno trecom. lagano bez gasanja.
Pa jebemu majku, ako nemas gume za snijeg koji je noc prije padao i u gradu, zasto kreces u planinu znajuci da imas smece na tockovima i tako rizikujes i sebi zivot i stetu, porodici zivot(bio je neko i na zadnjim sjedistima) i ljudima oko sebe jer ce neko iznerviran nesmotreno krenuti da pretice i napraviti belaj.
MAJKU KROZ MAJKINU MAJKU.
Što se nerviraš bezze i psuješ. Ne može se taj mentalni sklop promjeniti. Naučilo tako, svjesno rizika koji to sa sobom nosi....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#25602 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

da si krenuo sat ranije ne bi ti se desilo :D
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#25603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by sve na kvadrat »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/01/2020 21:28 da si krenuo sat ranije ne bi ti se desilo :D
Ili sahat kasnije 😂😂
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

zdruzdjo wrote: 05/01/2020 20:59 Znaci situacija od danas.
...
:thumbup: ...
...
Svake godine previše puta doživim takvu situaciju... i to ne samo u BiH... svugdje ima istih vozača...

Evo sličan detalj iz Crne Gore ( pogledati na 03:21 )

zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25605 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

bitanga_sa_otesa wrote: 05/01/2020 21:28 da si krenuo sat ranije ne bi ti se desilo :D
Eeeee
Onda ne bih imao vremena da poslije jela zdrmam pivku jednu malu "tamnu". Da se ogradim, SAMO JEDNU.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

sve na kvadrat wrote: 05/01/2020 21:31
bitanga_sa_otesa wrote: 05/01/2020 21:28 da si krenuo sat ranije ne bi ti se desilo :D
Ili sahat kasnije 😂😂
E onda bi zena morala voziti jer bih nakon jedne male "tamne" morao popiti bar jos dvije. Uvijek kad je naum za drugu, kljuceve od auta predajem nekome drugom.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#25607 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Onda se cudimo kako je na cestama, evo javno priznaje da se krka nekim drogama.
Dok su pijani vozili moglo se zivjeti.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

basicm wrote: 05/01/2020 21:46 Onda se cudimo kako je na cestama, evo javno priznaje da se krka nekim drogama.
Dok su pijani vozili moglo se zivjeti.
Pa ako je "mala tamna" piva droga, onda sam najveci narkoman. Priznam.

"Hello everybody, my name is Zdruzdjo, and i am drug addict".
"Hello Zdruzdjoooo".
User avatar
Santic_Aleksa
Posts: 5381
Joined: 10/12/2018 16:02
Location: Razlivena tinta

#25609 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Santic_Aleksa »

tell us ur story :lol:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#25610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Napisi piva, mala tamna vuce na pilulu, i ako ti nakon dvije bude lose, baci ti to skroz.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

basicm wrote: 05/01/2020 22:00 Napisi piva, mala tamna vuce na pilulu, i ako ti nakon dvije bude lose, baci ti to skroz.
zdruzdjo wrote: 05/01/2020 21:40 Eeeee
Onda ne bih imao vremena da poslije jela zdrmam pivku jednu malu "tamnu". Da se ogradim, SAMO JEDNU.
Ne bude lose, nego jednostavno NECU.
Za 23 godine za volanom sam samo jednom pijan sjeo za volan i tada sam sebi obecao nikad vise. Nakon druge pive kljuceve predajem nekom drugom ili se hvatam taxi-ja.
Naslovnica
Posts: 35469
Joined: 20/03/2013 15:38

#25612 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Pio sam i vozio mnogo puta pijan dok sam bio mlađi i bez mozga.
Vozio prebrzo, vozio bez položenog, vozio teretnjake bez kategorije.
Ali nikada drogiran!
8-)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#25613 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Naslovnica wrote: 05/01/2020 22:30 Pio sam i vozio mnogo puta pijan dok sam bio mlađi i bez mozga.
Vozio prebrzo, vozio bez položenog, vozio teretnjake bez kategorije.
Ali nikada drogiran!
8-)
I ti imas osjecaj da se vadi ovom pivom, da je ipak droga u pitanju?
Naslovnica
Posts: 35469
Joined: 20/03/2013 15:38

#25614 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

basicm wrote: 05/01/2020 22:39
Naslovnica wrote: 05/01/2020 22:30 Pio sam i vozio mnogo puta pijan dok sam bio mlađi i bez mozga.
Vozio prebrzo, vozio bez položenog, vozio teretnjake bez kategorije.
Ali nikada drogiran!
8-)
I ti imas osjecaj da se vadi ovom pivom, da je ipak droga u pitanju?
Ma jok, čovjek govori istinu.
Samo vala ne znam kako možete na planini piti pivo, pa i crno, u ovo doba godine?!
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

basicm wrote: 05/01/2020 22:39 I ti imas osjecaj da se vadi ovom pivom, da je ipak droga u pitanju?
Aha, stavim sina i 10-ogodisnju kcerku u auto, zveknem "bobu", i na trebevic prekriven snijegom. Svakako. Bar 3 puta sedmicno to radim. Obavezno neki techno na cd da me "drzi". Ponekad dadnem i zeni da me ne baca u "crnjak" kako je mirna.
Naslovnica
Posts: 35469
Joined: 20/03/2013 15:38

#25616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

zdruzdjo wrote: 05/01/2020 22:53
basicm wrote: 05/01/2020 22:39 I ti imas osjecaj da se vadi ovom pivom, da je ipak droga u pitanju?
Aha, stavim sina i 10-ogodisnju kcerku u auto, zveknem "bobu", i na trebevic prekriven snijegom. Svakako. Bar 3 puta sedmicno to radim. Obavezno neki techno na cd da me "drzi". Ponekad dadnem i zeni da me ne baca u "crnjak" kako je mirna.
Ako dobiješ još jedno dijete, slobodno povećaj dozu na dvije.
8-)
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Naslovnica wrote: 05/01/2020 23:02
Ako dobiješ još jedno dijete, slobodno povećaj dozu na dvije.
8-)

Dosta.
dvoje djece, do dvije pive+volan, a bobe???.....eh bobe....
User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#25618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

@zdruzdjo

To kako si opisao voznju na Trebevic/s Trebevica isto kao da sam ja pisao :-D

Imam vikendicu na Trebevicu i marva mi je toliko ogadila taj put da sve cesce idem novim putem od Lukavice prema Jahorini/Palama iako je znacajno duzi. Barem se ne peljam iza nesposobne i bezobrazne bagre, a ako i naidjem na nekog sporaca, lako ga je obici na puno kvalitetnijoj, preglednijoj i brzoj cesti.

Katastrofa je kako ljudi u ovom gradu voze. Da se ja pitam kao sto se nazalost ne pitam, sve vozacke dozvole izdate u posljednjih 10 godina bi mi isle na kvalitetnu reviziju.
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#25619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Romeo 80 wrote: 05/01/2020 23:28 @zdruzdjo

To kako si opisao voznju na Trebevic/s Trebevica isto kao da sam ja pisao :-D

Imam vikendicu na Trebevicu i marva mi je toliko ogadila taj put da sve cesce idem novim putem od Lukavice prema Jahorini/Palama iako je znacajno duzi. Barem se ne peljam iza nesposobne i bezobrazne bagre, a ako i naidjem na nekog sporaca, lako ga je obici na puno kvalitetnijoj, preglednijoj i brzoj cesti.

Katastrofa je kako ljudi u ovom gradu voze. Da se ja pitam kao sto se nazalost ne pitam, sve vozacke dozvole izdate u posljednjih 10 godina bi mi isle na kvalitetnu reviziju.

Ma ovo je tipican primjer "u svatove bez qurtza". Hajvan krenuo a bez sekunde razmisljanja sta ce ga docekati.

Evo ja sljedece sedmice(13-og)trebam u Beograd.
Sutra idem majstoru na inspekciju da vidim jel sve ok. obzirom da krecem ujutro oko 3-ice, a vidimo da se zima "zalijece" i ko zna sta moze zaklepetati tokom noci. Na Sremsku racu me ceka Majevica iza Tuzle a na Zvornik tu je Romanija. Oba puta znaju biti i u martu sa snijegom i poledicom.
Razmisljam se da ako uvali kakav snijeg zestok, da se cak zaputim na samac i da garim kroz hrvatsku. Znaci moras misliti prije nego uplis auto i krenes negdje.
Ali jok, marva odlucila da ide na sankanje sa podmladkom a sto su na djecijim sankama ima bolje sare nego na gumama, hajde bogati. Polako, nigdje se ne zuri.
User avatar
liaar
Posts: 3945
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#25620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by liaar »

zdruzdjo wrote: 05/01/2020 23:54
Romeo 80 wrote: 05/01/2020 23:28 @zdruzdjo

To kako si opisao voznju na Trebevic/s Trebevica isto kao da sam ja pisao :-D

Imam vikendicu na Trebevicu i marva mi je toliko ogadila taj put da sve cesce idem novim putem od Lukavice prema Jahorini/Palama iako je znacajno duzi. Barem se ne peljam iza nesposobne i bezobrazne bagre, a ako i naidjem na nekog sporaca, lako ga je obici na puno kvalitetnijoj, preglednijoj i brzoj cesti.

Katastrofa je kako ljudi u ovom gradu voze. Da se ja pitam kao sto se nazalost ne pitam, sve vozacke dozvole izdate u posljednjih 10 godina bi mi isle na kvalitetnu reviziju.

Ma ovo je tipican primjer "u svatove bez qurtza". Hajvan krenuo a bez sekunde razmisljanja sta ce ga docekati.

Evo ja sljedece sedmice(13-og)trebam u Beograd.
Sutra idem majstoru na inspekciju da vidim jel sve ok. obzirom da krecem ujutro oko 3-ice, a vidimo da se zima "zalijece" i ko zna sta moze zaklepetati tokom noci. Na Sremsku racu me ceka Majevica iza Tuzle a na Zvornik tu je Romanija. Oba puta znaju biti i u martu sa snijegom i poledicom.
Razmisljam se da ako uvali kakav snijeg zestok, da se cak zaputim na samac i da garim kroz hrvatsku. Znaci moras misliti prije nego uplis auto i krenes negdje.
Ali jok, marva odlucila da ide na sankanje sa podmladkom a sto su na djecijim sankama ima bolje sare nego na gumama, hajde bogati. Polako, nigdje se ne zuri.
Što ne ideš preko Kladnja, i desno prema Šekovićima i na Zvornik ?
Ja išao vikend prije nove godine, prolijetao snijeg. U povratku, planina iza Zvornika prema Šekovićima, snijega na cesti ali se vozilo najnormalnije 40-45-50 zavisno od krivina.
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#25621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Travnički Noćni Šetač »

zdruzdjo wrote: 05/01/2020 23:54 Evo ja sljedece sedmice(13-og)trebam u Beograd.
Ja planirao dvanaestog... Preko Tuzle i Bijeljine na Raču... jednom sam isao preko Hrvatske, doduse nedeljom navece, i cekao sam 4,5 sata na Bajakovu... autoput pa neda policija da se okrenem i vratim do Kuzmina...
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25622 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

nevidljiva_ wrote: 05/01/2020 20:09 Nervira me kad neće da stanu na pješačkom prelazu na kojem nema semafor, nego se zafuraju k'o da je Bog samo dao gas, a niĐe kočnice.Kod nas ova vrsta kulture i poštovanja jednostavno ne postoji ili je izumrla sa starijim vozačima :mrgreen: :-)
To je zato što si nevidljiva. Ne vide te.

Mene nervira kad pješaku stanem a on zijeva okolo, ne namjerava da preše iako je zauzeo poziciju.
User avatar
Laplace
Posts: 14706
Joined: 19/11/2012 18:37

#25623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

zdruzdjo wrote: 05/01/2020 20:59 Znaci situacija od danas.
Odem sa porodicom do Trebevica. Prolijece snijeg u sarajevu. Penjemo se pored sunnyland-a i vec odatle se vidi da zimska sluzba, cija god da je, nije bas bila na nivou zadatka. Ok, snijeg sve vise pada i pada. Vec kod na Pino-a se vidi i da je i tokom noci dobro klepao. Koristim priliku da pohvalim sava eskimo hp2. Prvi put vozim na njima. Deru snijeg na cesti. Gore kod andrea-vile malo setnja malo jelo sa porodicom.
Vracamo se. Snijeg je lagano zabijelio cestu i napadao ali nije strasno. Uvijek u tim situacijama, (na sigurnom mjestu) malo pipnem kocinicu cisto da vidim sta je ispod tockova i proklizava li, pa da mogu prema tome uskladiti voznju.
Kod brusa se ukljucuje ispred mene jedan passat a ispred njega odmah sa parkinga prema bob stazi laguna mk3.
Da se ogradim, bilo je godina u mom zivotu kad nisam mogao svake godine da priustim sebi nove zimske gume iz ovog ili onog razloga. Ali, lose gume = nema trebevica, bjelasnice, zavlacenja po sokacima u starom gradu i novom gradu. Pao snijeg par cm = hajmo pjeske ili na tramvaj. i Tako.
Ali jok, dobri napaceni bosnjanin sa lagunom mora se uhvatiti planine iako su na tockovima "jull-brinerke". Jebo sebi kosti 12 koljena, bukvalno je na nekim mjestima spustao ispod 10km/h i hajde sve sve ali sto je debil iza nas dvojice (passat i ja) naredao jos slovom i brojem 9 auta koliko sam uspio izbrojati. Dalje nisam mogao vidjeti. Nema qurtza da se skloni i pusti kolonu pa da nastavi svojik 2km/h . nema sile da vozis drugom niz brdo i kocis masinom, jer debil spusti toliko da da passat mora kociti i pocnem se ljepiti covjeku za karambolku. preticanje necu jer ipak ima snijega na rubovima ceste pa da rizikujem me zabaci. Nego prvom pa malo se napravi razmaka, ja kontam evo ga oslobodio se, ja u drugu a onda opet krk, koci na jednom mjestu vidim da passat nece/ne smije i prebacim u DRUGU i preteknem ih obojicu. znaci dalje sam vozio komotno trecom. lagano bez gasanja.
Pa jebemu majku, ako nemas gume za snijeg koji je noc prije padao i u gradu, zasto kreces u planinu znajuci da imas smece na tockovima i tako rizikujes i sebi zivot i stetu, porodici zivot(bio je neko i na zadnjim sjedistima) i ljudima oko sebe jer ce neko iznerviran nesmotreno krenuti da pretice i napraviti belaj.
MAJKU KROZ MAJKINU MAJKU.
Podsjeti me kako smo se prije nekoliko godina gurali u koleginom autu jer nisam bio dovoljno siguran u svoje gume (išli na Vlašić, gume su ušle u treću zimu, dobro se ponašaju na putu kuda vozim ali na planini se ne bih previše pouzdao).

Da nisam imao opciju da idemo njegovim autom, ne bih ni planirao put na Vlašić, nije vrijedno rizika.
User avatar
nevidljiva_
Posts: 39327
Joined: 17/09/2010 21:38
Location: tamo gdje snovi postaju stvarnost, gdje mašta nema granica, a zvijezde mogu da se dohvate........

#25624 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nevidljiva_ »

Throttle wrote: 05/01/2020 20:23 Kako ce ti stat kad si nevidljiva
Nisam live nevidljiva, samo na forumu :cry:
User avatar
nevidljiva_
Posts: 39327
Joined: 17/09/2010 21:38
Location: tamo gdje snovi postaju stvarnost, gdje mašta nema granica, a zvijezde mogu da se dohvate........

#25625 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nevidljiva_ »

Laplace wrote: 06/01/2020 09:26
nevidljiva_ wrote: 05/01/2020 20:09 Nervira me kad neće da stanu na pješačkom prelazu na kojem nema semafor, nego se zafuraju k'o da je Bog samo dao gas, a niĐe kočnice.Kod nas ova vrsta kulture i poštovanja jednostavno ne postoji ili je izumrla sa starijim vozačima :mrgreen: :-)
To je zato što si nevidljiva. Ne vide te.

Mene nervira kad pješaku stanem a on zijeva okolo, ne namjerava da preše iako je zauzeo poziciju.
Vide me, prave se kao da me ne vide :D
Post Reply