Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#24851 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

Revolucionar ★ wrote: 03/01/2020 17:19 Koji motor je best buy kod Skode Rapid 13-15 godiste. Planira se zamjena vozila ove godine, Skoda izgleda solidno za odnos ulozeno-dobiveno, ali vidim da je u ponudi dosta motora. Je li 1.6 tdi kod nje taj neki s falinkama sto se na forumu spominju ?
1.2 TSI

1.6 TDI problemi sa EGRom i diznama
User avatar
Optimist
Posts: 15531
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24852 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Kolega ima sluzbeni Rapid 1.4TDI, 90ks i za 2ipo godine je presao 100k km. Zasad nije imao nikakvih problema.

E sad ne znam kakav je taj 1.4tdi u poredjenju sa 1.6tdi.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20769
Joined: 31/03/2019 14:56

#24853 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

ElRe wrote: 03/01/2020 14:14 Potpuna blokada saobraćaja na Baščaršiji, terenac crnogorskih tablica se pokvario nasred saobraćajnice

http://source.ba/clanak/Crnahronika/512 ... bracajnice

:D

Bruda zapustio djipa
Budvanski loly...haj desava se ne treba sjedat na muku covjeku
AKK
Posts: 462
Joined: 09/12/2019 20:00

#24854 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AKK »

Revolucionar ★ wrote: 03/01/2020 17:19 Koji motor je best buy kod Skode Rapid 13-15 godiste. Planira se zamjena vozila ove godine, Skoda izgleda solidno za odnos ulozeno-dobiveno, ali vidim da je u ponudi dosta motora. Je li 1.6 tdi kod nje taj neki s falinkama sto se na forumu spominju ?
1.2 TSI 105 ks sa manuelni mjenac sa 6 brzina je dobar izbor. Ali ako hoces dizel odna bi uzejo sa 1.6 tdi sa 105 ks. 1.6 tdi je vrlo pouzdan samo sto je kvaliteta Skodu Rapid nije nesto najbolje.
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#24855 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

A jest ga haver uredio
User avatar
Romeo 80
Posts: 4629
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#24856 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

Ako je samo čista pouzdanost i ekonomičnost u pitanju, mislim da je najbolja opcija stari provjereni 1.6 MPI benzinac, po mogućnosti sa ugrađenim plinom.

Jednostavan motor stare konstrukcije, a sa plinom i jako ekonomičan.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24857 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Optimist wrote: 03/01/2020 19:10 Kolega ima sluzbeni Rapid 1.4TDI, 90ks i za 2ipo godine je presao 100k km. Zasad nije imao nikakvih problema.

E sad ne znam kakav je taj 1.4tdi u poredjenju sa 1.6tdi.
brundav :D :D
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#24858 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

Image

Jel ima gdje uzeti nesto za kedere, a da nije ovaj belif domaci jer mi se lose pokazao. Drugi dan zaljepila vrata
Neki jači proizvodjac, nesto, gdje sta kako?
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24859 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Continental wrote: 03/01/2020 20:34 Image

Jel ima gdje uzeti nesto za kedere, a da nije ovaj belif domaci jer mi se lose pokazao. Drugi dan zaljepila vrata
Neki jači proizvodjac, nesto, gdje sta kako?
Uzmi ba silikonski sprej i nasprejaj kedere, ili uzmi vazelina u DM i na vatu ga stavi pa premazi ....
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24860 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Sta si ti vazelinom mazao :kiss:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#24861 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Imas i nigrin u bingu, mada je meni i belif bio ok. Ovaj nigrin ima spuzvicu pa lakse koristit i zato sam njega kupio
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24862 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Image

:thumbup:
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#24863 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

amar1994 wrote: 03/01/2020 22:08 Image

:thumbup:

Gdje ima uzeti?
Pravi li kakav belaj kasnije kad ljeto dodje, ostaju li kakvi tragovi kako funkcionise - prvi put za ovo cujem drugar
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24864 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Ja sam na hifi vidio te wurthove proizvode ne znam ima li taj
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24865 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

Continental wrote: 03/01/2020 22:20
amar1994 wrote: 03/01/2020 22:08 Image

:thumbup:

Gdje ima uzeti?
Pravi li kakav belaj kasnije kad ljeto dodje, ostaju li kakvi tragovi kako funkcionise - prvi put za ovo cujem drugar
pravi belaj ako pretjeras jer je tesko oprati(citaj otporan na dosta dissolvenata),inace stiti i ljeti kedere od susenja i pucanja :)

http://www.wurth.ba/Public/ContactPage.aspx
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24866 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

JavierBosnia wrote: 03/01/2020 21:23 Sta si ti vazelinom mazao :kiss:
Cipele, sto pitas? Kad nekog nabijes nogom, uleti do zgloba....
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24867 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Continental wrote: 03/01/2020 22:20
amar1994 wrote: 03/01/2020 22:08 Image

:thumbup:

Gdje ima uzeti?
Pravi li kakav belaj kasnije kad ljeto dodje, ostaju li kakvi tragovi kako funkcionise - prvi put za ovo cujem drugar
Ma nema tragova, ovo ti je podmazivac, antiadheziv itd. Mislim da mozes i venjske plasticne dijelove njima zastititi da dobiju sjaj. Imas vala u svakoj radnji, pa cak i u merkatoru, bingu i sl.
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#24868 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

Sta je ovo 17 KM pa kupujem ga samo ako se to jednom naprska pa si miran citavu zimu :shock:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24869 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

jbga drug,al je kvalitetan,meni traje 4god :)
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24870 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

ma imas jeftinijih ba. Abro i sl.
Svrati u neku radnju, i naci ces.
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#24871 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

Ma nije frka ni platiti toliko ako je dobro
Zbog posla mi je bitno ujutru kad idem da me ne doceka zaledjena vrata, a nemam se kad peglati to da mazem svako par dana

Koliko funkcionise vremenski to na autu kada se jednom nanese?
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24872 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Imas pakovanja i od 250 ml i 150 ml raznih proizvodjaca, mozes pogledati u prodavnicama opreme za bicikle, posto ih oni koriste za podmazivanje
Traje do zauvijek
barem moje iskustvo
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#24873 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

Cekaj, naprskas jednom i vrata vise ne lede godinama?? :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 65444
Joined: 16/07/2012 16:00

#24874 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Continental wrote: 03/01/2020 23:12 Cekaj, naprskas jednom i vrata vise ne lede godinama?? :-)
Ja na astri G naprsko jednom kedere i vrata sa unutrasnje strane, i bravicu za svaki slucaj, mada je na daljinski bilo otkljucavanje. I nikad vise poslije toga. Ali eto moazi ih svake zime jednom ako ne vjerujes, opet neces potrositi bocicu spreja za 3 zime.
Ne sapire se cudo i to je jebada ako ti ostane negdje fleka.
User avatar
Continental
Posts: 77
Joined: 19/12/2019 20:37

#24875 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Continental »

Pa jel vi znate da ste mi zivot olaksali
Hvala momci :thumbup:
Niko mi do sad ovako nije pomogao jos kad sam kurije oko operisao :lol:
Post Reply