Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
AKK
Posts: 462
Joined: 09/12/2019 20:00

#24801 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AKK »

sve na kvadrat wrote: 31/12/2019 20:52
amar1994 wrote: 31/12/2019 19:16 samo longlajf acea c800 bajo moj :lol: ,reko benwe i fabrika da more ceteres hiljada ili 2god,reko tomic ocami

Image
Image
Image

Malo se zgusnulo 😂😂😂 Ko grafitna mast jbt

kako je to moguće?
noviclan
Posts: 15028
Joined: 31/10/2013 06:48

#24802 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Mozda benga po snijegu u gradskim uslovima
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24803 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

AKK wrote: 02/01/2020 08:58 kako je to moguće?
redovno odrzavan,mazen i pazen...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24804 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

:lol: :lol:
AKK
Posts: 462
Joined: 09/12/2019 20:00

#24805 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by AKK »

bitanga_sa_otesa wrote: 02/01/2020 11:52
AKK wrote: 02/01/2020 08:58 kako je to moguće?
redovno odrzavan,mazen i pazen...

Baš kao i većina automobila u Bosni :run:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24806 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

noviclan wrote: 02/01/2020 09:29 Mozda benga po snijegu u gradskim uslovima
snijeg i minusi u Australiji :roll: :lol:
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#24807 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimus09 »

Mijenjao letvu volana,sad povremeno kada okrecem volan u mjestu kao da ima lufta ili preskace.
U voznji nemam problema.
Nije nova nego polovna :D
zigson
Posts: 4819
Joined: 04/04/2015 22:17

#24808 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Optimus09 wrote: 02/01/2020 16:31 Mijenjao letvu volana,sad povremeno kada okrecem volan u mjestu kao da ima lufta ili preskace.
U voznji nemam problema.
Nije nova nego polovna :D
User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#24809 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by sve na kvadrat »

Optimus09 wrote: 02/01/2020 16:31 Mijenjao letvu volana,sad povremeno kada okrecem volan u mjestu kao da ima lufta ili preskace.
U voznji nemam problema.
Nije nova nego polovna :D
Sam sebi odgovor dao...
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#24810 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimus09 »

Gasi mjesalicu,motaj kablove :lol:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4629
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#24811 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Romeo 80 »

bitanga_sa_otesa wrote: 02/01/2020 11:52
AKK wrote: 02/01/2020 08:58 kako je to moguće?
redovno odrzavan,mazen i pazen...
Hauba nikad otvarana. Bukvalno :-) :run:
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#24812 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Optimus09 wrote: 02/01/2020 16:31 Mijenjao letvu volana,sad povremeno kada okrecem volan u mjestu kao da ima lufta ili preskace.
U voznji nemam problema.
Nije nova nego polovna :D
Garant sa autootpada, s garancijom?
8-)
:roll:
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#24813 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimus09 »

Naslovnica wrote: 02/01/2020 17:31
Optimus09 wrote: 02/01/2020 16:31 Mijenjao letvu volana,sad povremeno kada okrecem volan u mjestu kao da ima lufta ili preskace.
U voznji nemam problema.
Nije nova nego polovna :D
Garant sa autootpada, s garancijom?
8-)
:roll:
Logicno :-D
Nova 570 KM :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#24814 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by amar1994 »

dzaba bolan ;-) ,za neka auta je preko 2000KM :lol:
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#24815 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimus09 »

Da mi nije problem dati 2000,vozio bi osmicu,ne tricu golfa :-D
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#24816 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Optimus09 wrote: 02/01/2020 17:38 Da mi nije problem dati 2000,vozio bi osmicu,ne tricu golfa :-D
Jbjga, vrati mu tu, traži drugu ili pare nazad.
Jeste da ćeš jope plaćati majstora...
:sad:
Elubrylla
Posts: 372
Joined: 07/02/2010 15:12

#24817 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Elubrylla »

Imam passata 5+ 1.9 tdi 130ks. Imam problem sa gubljenjem snage. Znaci auto ide dobro dok u jednom trenutku ne izgubi snagu pa se mora auto ugasiti i upaliti da bi opet islo. Znam da ima bukvalno stotinu tema o ovome i citao sam sve od zaprljane turbine, pokvarenih senzora, cijevi itd. Vozio sam auto kod 3-4 lokalna majstora i niko nije rijesio problem. Zna li ko kakvog majstora da bi to znao rijesiti? Sve se kontam otici u MRM ovlasteni servis u Mostar. Inace sam iz Tomislavgrada.
User avatar
konektovan
Posts: 51455
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#24818 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Mjenjac bio zaglavljen u prvoj, nemoguce ga bilo pomjeriti i nakon sto sam ga skinuo sa slepe, nakon par minuta mjenjac se vratio u normalu?!

Gdje Bakir, hoces kupiti?? :mrgreen: :lol:
zigson
Posts: 4819
Joined: 04/04/2015 22:17

#24819 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Elubrylla wrote: 02/01/2020 17:40 Imam passata 5+ 1.9 tdi 130ks. Imam problem sa gubljenjem snage. Znaci auto ide dobro dok u jednom trenutku ne izgubi snagu pa se mora auto ugasiti i upaliti da bi opet islo. Znam da ima bukvalno stotinu tema o ovome i citao sam sve od zaprljane turbine, pokvarenih senzora, cijevi itd. Vozio sam auto kod 3-4 lokalna majstora i niko nije rijesio problem. Zna li ko kakvog majstora da bi to znao rijesiti? Sve se kontam otici u MRM ovlasteni servis u Mostar. Inace sam iz Tomislavgrada.
Turbina vjerovatno
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#24820 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

@istocnjak
Hocu, na vagu :mrgreen:
Nema izmedju nas posla, ne zna se ko bi koga tu zajebao :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39563
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#24821 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

ispusti vodu iz mjenjaca i naspi ulje :lol:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#24822 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bakir1 »

Bio mu auto u poplavi :lol:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#24823 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by JavierBosnia »

Elubrylla wrote: 02/01/2020 17:40 Imam passata 5+ 1.9 tdi 130ks. Imam problem sa gubljenjem snage. Znaci auto ide dobro dok u jednom trenutku ne izgubi snagu pa se mora auto ugasiti i upaliti da bi opet islo. Znam da ima bukvalno stotinu tema o ovome i citao sam sve od zaprljane turbine, pokvarenih senzora, cijevi itd. Vozio sam auto kod 3-4 lokalna majstora i niko nije rijesio problem. Zna li ko kakvog majstora da bi to znao rijesiti? Sve se kontam otici u MRM ovlasteni servis u Mostar. Inace sam iz Tomislavgrada.
Identican sam problem ljetos imao. Na kraju turbina zaprljana geometrija bila i isla na reparaciju
Prije toga provjeravali crijeva, provjeravali ventile,N75 itd i na kraju spalo na to.
Ne moras u ovlasteni, ako si pregledao to sto pricas i ako je ok, onda slobodno skidaj turbinu i salji je na reparaciju
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#24824 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

@bitanga_sa_otesa ,
Znaš li ti za umene mi Seya, mjenjač, servo, kočnice i tako ta ulja...intervali, mijenja li se u mjenjaču ili ne?
Fakat veze nemam da li je ikada išta promijenjeno, da li se mijenja, ne bi mi bilo mrsko to uraditi ako treba.
Naslovnica
Posts: 35478
Joined: 20/03/2013 15:38

#24825 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Bakir1 wrote: 02/01/2020 17:57 Bio mu auto u poplavi :lol:
Nečemo se vrijedžati kume
8-) :lol:
Post Reply