Milorad Dodik ALL ABOUT
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#73976 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Podsjetnik....
Velikosrpska politika je zavrsila satanizaciju sopstvenog naroda i samo politicki naivac moze mislit da ce srbija i sluge im u BIH ikad promijenit politiku prma BIH...prvi cilj im je bio kako u agresiji na BIH tako i poslije Dejtona da omrze BIH srbima,sprijece pomirenje i povratak i srba i nesrba... opstruisu sve sto jaca BIH,ubiju ili sikaniraju sve srbe koji zele pomirenje i osjecaju BIH kao svoju drzavu.. znaci povratka ka BIH nema..danas zive nazor i svoje frustracije sto nemogu da podijele BIH, iskaljuju na guranjem prsta u oko zrtvama xlocina,etnickog ciscenja i genocida,vrse pravoslavizaciju institucija entiteta i omalovazavaju BIH i njena oboljezja gdje god stignu...
Srpska politika u BIH nema uopste nikakve demografski vojni i medjunarodne moci da zavrsi svoj strateski cilj...
Jedina preostala nada srbima je "Hrvatska: gdje ulazu silna lobiranja i traze podobne hrvate da im se pridruze u podjeli BIH...bez Hrvatske potpore velikosrpskoj politici nema sanse za ostvarenje njihovih ciljeva.Kljuc duzine velikosrpskog udara na BIH zavisi koliko ce dugo hrvatska imati kalkulaciju da je moguca podjela BIH i podebljavanje kifle...
Anarhija u BIH ce biti za dodikove vladavine...
Velikosrpska politika je zavrsila satanizaciju sopstvenog naroda i samo politicki naivac moze mislit da ce srbija i sluge im u BIH ikad promijenit politiku prma BIH...prvi cilj im je bio kako u agresiji na BIH tako i poslije Dejtona da omrze BIH srbima,sprijece pomirenje i povratak i srba i nesrba... opstruisu sve sto jaca BIH,ubiju ili sikaniraju sve srbe koji zele pomirenje i osjecaju BIH kao svoju drzavu.. znaci povratka ka BIH nema..danas zive nazor i svoje frustracije sto nemogu da podijele BIH, iskaljuju na guranjem prsta u oko zrtvama xlocina,etnickog ciscenja i genocida,vrse pravoslavizaciju institucija entiteta i omalovazavaju BIH i njena oboljezja gdje god stignu...
Srpska politika u BIH nema uopste nikakve demografski vojni i medjunarodne moci da zavrsi svoj strateski cilj...
Jedina preostala nada srbima je "Hrvatska: gdje ulazu silna lobiranja i traze podobne hrvate da im se pridruze u podjeli BIH...bez Hrvatske potpore velikosrpskoj politici nema sanse za ostvarenje njihovih ciljeva.Kljuc duzine velikosrpskog udara na BIH zavisi koliko ce dugo hrvatska imati kalkulaciju da je moguca podjela BIH i podebljavanje kifle...
Anarhija u BIH ce biti za dodikove vladavine...
-
madridista15
- Posts: 286
- Joined: 08/11/2018 07:00
#73977 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Narodna skupština ne može blokirati slanje dokument u Brisel, niti se može pozvati na bilo kakav mehanizam zaštite interesa.
Jedini način da dokument ne bude poslan je da SNSD glasa protiv svog kandidata Zorana Tegeltije u Predstavničkom domu, što bi značilo da ostaju izvan vlasti
Nakon što Tegeltija bude imenovan, odmah sutradan predsjedavajući Predsjedništva Željko Komšić šalje dokument preko Stalne misije BiH pri NATO-u. SNSD bukvalno mora glasati sam protiv svog ulaska u vlast da bi spriječili slanje Programa reformi BiH. Nakon Tegeltijinog imenovanja, prostora za blokadu nemaju.
Dokument kao dokument je usaglašen sa NATO-om i prije nego što su trojica članova Predsjedništva stavili potpis na njega.
Jedini način da dokument ne bude poslan je da SNSD glasa protiv svog kandidata Zorana Tegeltije u Predstavničkom domu, što bi značilo da ostaju izvan vlasti
Nakon što Tegeltija bude imenovan, odmah sutradan predsjedavajući Predsjedništva Željko Komšić šalje dokument preko Stalne misije BiH pri NATO-u. SNSD bukvalno mora glasati sam protiv svog ulaska u vlast da bi spriječili slanje Programa reformi BiH. Nakon Tegeltijinog imenovanja, prostora za blokadu nemaju.
Dokument kao dokument je usaglašen sa NATO-om i prije nego što su trojica članova Predsjedništva stavili potpis na njega.
-
madridista15
- Posts: 286
- Joined: 08/11/2018 07:00
#73978 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Također, malo ko je spomenuo da ni sama Ambasada SAD-a ne vidi ANP (Godišnji nacionalni program) kao neki fiksni naziv:
Uglavnom, američka ambasada je u saopštenju stavila "Nacionalni akcioni plan", a ne "Godišnji nacionalni program". Što u prevodu znači: naziv dokument nije od presudne važnosti.
Ovo su rekli nakon što je Trio Fantastiko u augustu potpisao onaj sporazumMi ovaj korak pozdravljamo i namjeravamo raditi sa političkim strankama i članovima Predsjedništva BiH da bi pojasnili kako će nove vlasti tumačiti ovaj sporazum, što posebno uključuje pitanje da li postoji jasan konsenzus po pitanju ranog podnošenja Nacionalnog akcionog plana Bosne i Hercegovine (ANP) NATO savezu.
Uglavnom, američka ambasada je u saopštenju stavila "Nacionalni akcioni plan", a ne "Godišnji nacionalni program". Što u prevodu znači: naziv dokument nije od presudne važnosti.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#73979 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Jos da neko djikanima objasni da jacanje BIH je jedini garant opstanka DMS ,jer rusenje DMS je vracanje na RBIH samo ovaj put bez ukopane artiljetije oko Bih gradova,naoruzanim probih snagama.
Sreca po BIH sto srpska glupost i pogresne kalkulacije nemaju premca...
Sreca po BIH sto srpska glupost i pogresne kalkulacije nemaju premca...
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#73980 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ono što Dodik priča da nema prejudiciranja oko ulaska u NATO u dokumentu itd - da, to jeste istina. Čitav MAP uopšte nigdje ne prejudicira da će zemlja ući u NATO i da će biti članica. To je samo put koji olakšava potencijalnim članicama i priprema ih za ulazak u NATO savez, daje savjete i priprema ih. Naravno države mogu uvijek odlučiti da neće da uđu. Međutim, sve države do sad koje su bile u MAP-u
Tako da neka Dodik iznese dokument. Pa taj dokument i ne treba da sadrži neku rečenicu, misilm kakvu, eto ono tipa "Poštovani, mi smo zaista htjeli da uđemo u NATO, pa evo voim putem...bla bla". Nigdje veze. Taj dokument treba da sadrži ono što mu ime kaže i ono što Brisel traži to su reforme. A to dokument sadrži.
Drugo, sama činjenica da od uvođenja MAPa 1999 godine sve zemlje koje su bile u MAP-u su postale članice - govori nešto. Ostala je samo Sjeverna Makedonija. I naravno mi. Dakle, MAP ne znači naravno članstvo, ali sve zemlje koje su bile u MAP-u jesu postale članice.
Makedonija u januaru najvjerovatnije dobija punopravno članstvo.
Ostajemo dakle samo mi još na tom putu.
Tako da neka Dodik iznese dokument. Pa taj dokument i ne treba da sadrži neku rečenicu, misilm kakvu, eto ono tipa "Poštovani, mi smo zaista htjeli da uđemo u NATO, pa evo voim putem...bla bla". Nigdje veze. Taj dokument treba da sadrži ono što mu ime kaže i ono što Brisel traži to su reforme. A to dokument sadrži.
Drugo, sama činjenica da od uvođenja MAPa 1999 godine sve zemlje koje su bile u MAP-u su postale članice - govori nešto. Ostala je samo Sjeverna Makedonija. I naravno mi. Dakle, MAP ne znači naravno članstvo, ali sve zemlje koje su bile u MAP-u jesu postale članice.
Participation in the MAP helped prepare the seven countries that joined NATO in the second post-Cold War round of enlargement in 2004 (Bulgaria, Estonia, Latvia, Lithuania, Romania, Slovakia and Slovenia) as well as Albania and Croatia, which joined in April 2009. Montenegro, which joined the MAP in December 2009, became a member of the Alliance in June 2017.
Current participants in the MAP are Bosnia and Herzegovina and the Republic of North Macedonia.
Makedonija u januaru najvjerovatnije dobija punopravno članstvo.
Ostajemo dakle samo mi još na tom putu.
- sinuhe
- Posts: 12583
- Joined: 03/06/2011 11:33
#73981 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Jasno je da NATO trazi ANP na sto nisu bili spremni 2010 ali su okrenuli pricu i pozvali BiH da posalje prvi ANP u decembru 2018.
2010
https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_62811.htm?
2010
https://www.nato.int/cps/en/natohq/news_62811.htm?
Foreign Ministers remain concerned, however, that the defence property issue has not yet been resolved. Therefore, while they invited BiH to join MAP, they authorized the North Atlantic Council in Permanent Session to accept BiH´s first Annual National Programme only when all immovable defence properties identified as necessary for future defence purposes have been officially registered as the state property of BiH, for use by the BiH Ministry of Defence.
-
madridista15
- Posts: 286
- Joined: 08/11/2018 07:00
#73982 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Bravo Thorgerson.
Meni je bilo najčudnije kad sam na ovom forumu pročitao nešto tipa, "kakva je korist od ovoga kad nema odluke o članstvu, trebali su Dodika stisnuti još da pristane na članstvo" ili "trebamo zatezati još 4 godine ako treba, ne bi li nekako anamo oni pristali na članstvo u NATO".
Pa rođaci, takvo nešto nije moguće uraditi jer nismo došli do tog koraka koji se zove "konačna odluka o članstvu". Mi smo došli do MAP-a i sve što se sad može uraditi jeste da se pošalje dokument u Brisel i da se otpočne sa reformama (kakve god bile i šta god tražili od nas, ne vjerujem da će se nešto bogzna šta i tražiti).
MAP je velika stvar iz prostog razloga što poslije njega nema nazad i što je svaka država na kraju postala članica Saveza (osim Makedonije, koja je na pragu). Također, sa MAP-om pada u vodu i Rezolucija o vojnoj neutralnosti NSRS, što je potvrdio i njen predsjednik Nedeljko Čubrilović:
Nama je bitno doći do te "konačne odluke o članstvu".
Meni je bilo najčudnije kad sam na ovom forumu pročitao nešto tipa, "kakva je korist od ovoga kad nema odluke o članstvu, trebali su Dodika stisnuti još da pristane na članstvo" ili "trebamo zatezati još 4 godine ako treba, ne bi li nekako anamo oni pristali na članstvo u NATO".
Pa rođaci, takvo nešto nije moguće uraditi jer nismo došli do tog koraka koji se zove "konačna odluka o članstvu". Mi smo došli do MAP-a i sve što se sad može uraditi jeste da se pošalje dokument u Brisel i da se otpočne sa reformama (kakve god bile i šta god tražili od nas, ne vjerujem da će se nešto bogzna šta i tražiti).
MAP je velika stvar iz prostog razloga što poslije njega nema nazad i što je svaka država na kraju postala članica Saveza (osim Makedonije, koja je na pragu). Također, sa MAP-om pada u vodu i Rezolucija o vojnoj neutralnosti NSRS, što je potvrdio i njen predsjednik Nedeljko Čubrilović:
I Radovan Višković je dao zanimljivu izjavu:Treba svi da se potrudimo da ta rasprava prođe u demokratskoj atmosferi, ali isto tako treba imati u vidu da ta rezolucija (o vojnoj neutralnosti, op.aut.) ne može biti obavezujuća za one koji u ime BiH donose odluke. Naša skupština nije zadužena za spoljnu politiku. To je Ustavom definisano na nivou BiH.
Čim se spominje "konačna odluka o članstvu", u pitanju je provedba MAP-a. To znači da će se obaviti sve što je potrebno (reforme iz MAP-a) i nakon toga tek dolazi odluka o samom pridruživanju NATO-u.Reći ću vam jednu rečenicu iz tog dokumenta - `Ovaj dokument podnosi se bez prejudiciranja konačne odluke o članstvu
Nama je bitno doći do te "konačne odluke o članstvu".
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#73983 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Sta god je potpisano,sigurno nije odluka da BIH ne zeli Nato,nego da zeli da nastavi Nato put...to da ce potpisano srbi opstruirat,znaju i u Natu a znaju i svi ostali u BIH...poenta je da je od 2006 godine srpska strana odlucila da ide do kraja u secesionistickii put,a zapad je odavno manji entitet oznacio kao tvorevinu koja ne treba da egzistira u ovom obliku a kamoli da joj se dozvoli podjela BIH...posto se zna da je udar na srpsku politiku udar na srpski narod,zapad kuha zabu na polaganoj vatri..znam da bi mnogi volili da se ova patnja sto prije ukine i ubrza normalizacija ekonomskih i politickih prilika u BIH,ali brze ne moze,jer brze znaci rat,a zapad ne zeli BIH bez srba,a bosnjake se ne moze pobijedit svakako.
Manji entitet je izgubio sve kredite kod MZ,trpe ih samo iz razloga sto su velikosrbi kao ulog svoje politike stavili cijeli svoj narod..
Manji entitet je izgubio sve kredite kod MZ,trpe ih samo iz razloga sto su velikosrbi kao ulog svoje politike stavili cijeli svoj narod..
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#73984 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Dodik samo laze i petlja.
NSRS je prije neki dan(nije bilo vecine, citaj Dodik nije dao) odbila da raspravlja o tom dokumentu kojeg je Dodik navodno dostavio opozicionarima a koji su ga vec demantovali.
Ovom izjavom danas pokusava ubrzati imenovanje Taska Nacica i da sto prije dokument ode u Brisel.
NSRS je prije neki dan(nije bilo vecine, citaj Dodik nije dao) odbila da raspravlja o tom dokumentu kojeg je Dodik navodno dostavio opozicionarima a koji su ga vec demantovali.
Ovom izjavom danas pokusava ubrzati imenovanje Taska Nacica i da sto prije dokument ode u Brisel.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#73985 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Ja sam misljenja,da dodik uopste ne smatra da je potpisati bilo sto i obaveza da se to ispostuje..on samo potpisuje da oslabi pritisak na entitet i otkoci MMF kredite kojim odrzava sistem koji rusi BIH.Maraschino wrote: ↑29/11/2019 19:08 Dodik samo laze i petlja.
NSRS je prije neki dan(nije bilo vecine, citaj Dodik nije dao) odbila da raspravlja o tom dokumentu kojeg je Dodik navodno dostavio opozicionarima a koji su ga vec demantovali.
Ovom izjavom danas pokusava ubrzati imenovanje Taska Nacica i da sto prije dokument ode u Brisel.
Medjutim doci ce na naplatu svi ti potpisi a koje ne ispostuje..
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#73986 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Taska Nacica
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#73987 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Još jedna bitna stvar, a koja se često zenemaruje. Trenutno na svijetu ne postoji ni jedna oružana formacija koja je duže u saradnji, pod nadzorom i pod mentorstvom amerikanaca od OS BiH. 14 dugih godina. Zaboravljaju mnogi da su kompletne OS BiH, formacijski i doktrinatno koncipirane po uzusima NATO-a, odnosno SAD-a. Od najniže formacije, do zapovjedništva, slika i preslika zapadnjačke doktrine. NATO je u samoj srži OS BiH i najbolje znaju da je još jedino preostalo da se odblokira razvojni budžet i da se krene u nabavku svega onoga što je pod mentorstvom NATO planera predviđeno knjigom odbrane BiH. Sve ostalo je zaokruženo što se samih oružanih snaga tiče. Garantujem da toliko nisu bili involvirani ni sjeverna makedonija a ni crna gora koja je eto već članica. Same OS su završena priča, svi problemi mogu biti jedino i samo na drugim temama, prevashodno u politici. A tu važe druga pravila i to će se rješavati na druge načine. 
-
emric
- Posts: 1211
- Joined: 21/03/2018 18:03
#73988 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
To i ne treba tamo da piše, dokument tome i ne služi.Thorgerson wrote: ↑29/11/2019 16:14Ono što Dodik priča da nema prejudiciranja oko ulaska u NATO u dokumentu itd
Referendum pa građani kažu svoje, a ja sam uvjeren da će osim 95% Bošnjaka i 90% Hrvata, za članstvo biti i makar 60% Srba.
Ko radi protiv članstva BiH u NATO-u taj je protiv sigurne budućnosti svoje djece, odnosno potpuni bolesnik. To članstvo nije za dobrobit samo Bošnjaka, nego i srpske i sve druge djece.
I podsjetimo se još jednom na sirovu činjenicu da je BiH praktično od 1992. godine NATO teritorij i ishod bilo kakve politike će biti NATO članstvo, na teži ili lakši način po onoga ko se tome suprotstavlja. ✌
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#73989 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Referendum će Guardian da sprovede samo u šumskoj, kao suverenoj državetini, i to o onim pitanjima gdje je potrebno anketiranje naroda kao npr za otcjepljenje. Donošenje odluke o imperijalističkom NATO paktu nema potrebe za referendumom, tu je časna šumska skupština
već donijela rezoluciju o vojnoj neutralnosti.

- problemnatravunu
- Posts: 18744
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#73990 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
I samo da se zna ....daddy-kool wrote: ↑30/11/2019 08:38 Referendum će Guardian da sprovede samo u šumskoj, kao suverenoj državetini, i to o onim pitanjima gdje je potrebno anketiranje naroda kao npr za otcjepljenje. Donošenje odluke o imperijalističkom NATO paktu nema potrebe za referendumom, tu je časna šumska skupštinaveć donijela rezoluciju o vojnoj neutralnosti.
![]()
![]()

- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#73991 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
problemnatravunu wrote: ↑30/11/2019 09:01I samo da se zna ....daddy-kool wrote: ↑30/11/2019 08:38 Referendum će Guardian da sprovede samo u šumskoj, kao suverenoj državetini, i to o onim pitanjima gdje je potrebno anketiranje naroda kao npr za otcjepljenje. Donošenje odluke o imperijalističkom NATO paktu nema potrebe za referendumom, tu je časna šumska skupštinaveć donijela rezoluciju o vojnoj neutralnosti.
![]()
![]()
![]()
- vatrogasac
- Posts: 10077
- Joined: 24/04/2006 21:33
#73992 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Da, 40 stranica 'nečega' nije 40 stranica čistog papira za kopiranje nego nekakav sadržaj koji treba NATO da prouči i na osnovu njega donosi dalje odluke. što reče sinoć Inzko...
...a mi ako smo Amerima interesna zona, a dosta toga upućuje da jesmo, onda oni mogu progledati i kroz prste na ovoj jednoj stepenici od njih 5-6 od kojih smo pola već prošli, svjesni ruskog i srbijanskog uticaja da se ovo omete. A opet mislim da je to sve već davno dogovoreno jer veliki se ne igraju kao djeca i ne plaćaju tolike obavještajne službe i diplomaciju samo onako. Možda je sve isprintano u njihovim kancelarijama samo se čeka najpovoljniji momenat za tiho i mirno potpisivanje.NATO će u Briselu odlučiti je li to program o napretku ili obični papir na kopiranje. Međutim, ovaj izvještaj neće ići u Mekku i Medinu ili Evropsku uniju već u NATO, dakle na pravu adresu.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#73993 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Treba obratit paznju ko ce ovih narednih dana od srpskih politicara oticii vucicu na referisanje,ako bude neko iz opozicije,to je znak da dodika pustaju niz vodu..
- SmokingMan
- Posts: 22522
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#73994 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Rastegao se i Aca, još što ga svako malo neka nova afera nagriza, pa na to dodaj raporte koje mora ispostavljati i EU i Putinu. Teško je iz pat pozicije imati vremena za riješavanje Miloradovih problema. Najvažnije je da budemo ustrajni ka NATO putu, smjenimo nesposobnu vlast, koja bi sa punim pravom mogla zastupati interese BIH, bez da nam se dešavaju ovi stranački izleti SDA, koji svako malo zbog svojih interesa ulaze u neprirodne koalicije, podrivajući tako zdrave temelje BIH.
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#73995 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Po meni vuvicu je glavni prioritet dodik i manji entitet....SmokingMan wrote: ↑30/11/2019 15:28Rastegao se i Aca, još što ga svako malo neka nova afera nagriza, pa na to dodaj raporte koje mora ispostavljati i EU i Putinu. Teško je iz pat pozicije imati vremena za riješavanje Miloradovih problema. Najvažnije je da budemo ustrajni ka NATO putu, smjenimo nesposobnu vlast, koja bi sa punim pravom mogla zastupati interese BIH, bez da nam se dešavaju ovi stranački izleti SDA, koji svako malo zbog svojih interesa ulaze u neprirodne koalicije, podrivajući tako zdrave temelje BIH.
Oni jos cvrsto vjeruju da je manji entitet gotova stvar i da ce u deal-ovima rusa i amera ono dobiti pola BIH...
Dodik politicki i opstaje zbog te srpske kalkulacije....borba za kosovo je srbiji utvrdjivanje pazara za ratni plijen u BIH...
- SmokingMan
- Posts: 22522
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#73996 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Nikada nije postojala sumnja u to šta je Beogradu nakon Kosova prioritet, samo što sve ne ide onako kako su planirali. Strani faktor je kočnica, Dodik to najbolje zna, i zato se preko njega konstatno virši pritisak na visokog predstavnika zavezanih ruku. Zadnja riječ pripada silama, i nekako mislim da baš i nismo prepušteni sami sebi, barem dok postoji interes USA i EU, čisto kako bi se spriječio utjecaj Rusije na ovim prostorima. Pratim srbijanske medije, i oni preko njih vrše neviđen prtisak prema BIH, piše se sve i svašta, jer znaju da će srbi u BIH to i čitati.zavrzlama wrote: ↑30/11/2019 15:46Po meni vuvicu je glavni prioritet dodik i manji entitet....SmokingMan wrote: ↑30/11/2019 15:28Rastegao se i Aca, još što ga svako malo neka nova afera nagriza, pa na to dodaj raporte koje mora ispostavljati i EU i Putinu. Teško je iz pat pozicije imati vremena za riješavanje Miloradovih problema. Najvažnije je da budemo ustrajni ka NATO putu, smjenimo nesposobnu vlast, koja bi sa punim pravom mogla zastupati interese BIH, bez da nam se dešavaju ovi stranački izleti SDA, koji svako malo zbog svojih interesa ulaze u neprirodne koalicije, podrivajući tako zdrave temelje BIH.
Oni jos cvrsto vjeruju da je manji entitet gotova stvar i da ce u deal-ovima rusa i amera ono dobiti pola BIH...
Dodik politicki i opstaje zbog te srpske kalkulacije....borba za kosovo je srbiji utvrdjivanje pazara za ratni plijen u BIH...
-
zavrzlama
- Posts: 10463
- Joined: 15/01/2006 18:35
#73997 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Sve ovo previse dugo traje za strateski cilj velikosrba...sve je vise srba u BIH koji nevjeruju u mogucnost podjele BIH,sve je manje onih koji bi uzeli puske pa ratovali po Brckom da spoje zapadni i istocni dio entiteta....velikosrpska politka je nemocna,jer politika bez vojne moci nema ucinka...ono sto su velikosrbi uspjeli je satanizacija sopstvenog naroda,tako da se radja vec druga generacija srba koja mrzi sve bosansko i kojim je srbija mati a BIH nuzno zlo i nesto antisrpski...to ce trebati desetljeca da se popravi..
Dok se ne desi veliki gradjanski nemiri u srbiji,dotle ce BIH bti u ovakvom stanju...rahat patnja se nastavlja,velikosrbi su je nametnuli,oni se pate a ne moraju a mi se patimo sto moramo pa nam je bar lakse a i MORALNI smo pobjednici....
Dok se ne desi veliki gradjanski nemiri u srbiji,dotle ce BIH bti u ovakvom stanju...rahat patnja se nastavlja,velikosrbi su je nametnuli,oni se pate a ne moraju a mi se patimo sto moramo pa nam je bar lakse a i MORALNI smo pobjednici....
- Hame_
- Posts: 7605
- Joined: 31/08/2007 21:42
- Location: Srebrenik, Županija tuzlanska, HiB, Europa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce,... odosmo u PM!
- Contact:
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#73999 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
-
asker
- Posts: 3018
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#74000 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT
Alija Kozljak kod Senada objasnio, NATO neupitan!
