BAKIRE ODLAZI

Post Reply
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#7826 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by General War »

JThomas wrote: 20/11/2019 19:09 svako godinu i po do dvije ima neka ovako žvaka. pa nije ni kad je revizija bila rečeno podnosimo je bezveze, odbiće nas pisarna. nego je bilo ima kongresmen, bio bake, spremio s bojlom, našao rupu - nije otkazano ovlaštenje, dobio signal, dobio zeleno svjetlo. vratite pa vidite. na forumu te priče najčešće pišu otprilike isti, a u stvarnom životu jedna cijela kasta ljudi živi povlašteno od tih priča, odnosno od toga koliko se dobro narodu zamažu oči s njima. mi gledamo šta je bilo u drugim državama (normalnog ustava i načina donošenja odluka), a ne možemo vidjeti šta piše u dokumentu. ni parlamentarci zasad ne mogu vidjeti šta piše. navodno sudbonosni dokument - a o sadržaju svi nagađamo i zaključujemo samo posredno. da ne govorimo o ostvarenju sadržaja.
:thumbup:
Samo mi ne mozemo vidjeti sta pise...eno i Ivancov zna da nije ANP. :D
btw
Ambasadori zemalja KVINTE naglasili su tokom razgovora sa članovima Predsedništva BiH o Programu reformi BiH da su se konsultovali sa NATO i da će ovaj vojni savez prihvatiti reformski program iz BiH koji ne aktivira ništa i ne menja status MAP, saznaje Srna iz diplomatskih izvora.

– NATO će prihvatiti taj dokument koji ne aktivira ništa i ne menja status MAP – decidno je potvrdio ambasador SAD u BiH Erik Nelson na jučerašnjem sastanku na kome je dokument Program reformi BiH usaglašen i analiziran sa ambasadorima i koji će Predsedništvo BiH poslati u Brisel.

Prema saznanjima Srne, Program reformi nije ANP, već se u njemu jasno govori da se ne prejudicira članstvo u NATO.

Ambasadori su naglasili da Program reformi definiše saradnju BiH sa NATO savezom, koja je prihvatljiva svima.

Tokom sastanka više puta je ponovljeno da ovaj dokument jasno precizira usaglašeni princip saradnje sa NATO savezom, a da bi svaka eventualna odluka o članstvu podrazumevala posebnu odluku Predsedništva BiH i Parlamentarne skupštine BiH.

Prema saznanjima Srne, srpski član Predsedništva je više puta ponovio da neće prihvatiti Akcioni plan o članstvu, te direktno pitao i bošnjačkog i hrvatskog člana Predsedništva, kao i ambasadore – “Da li je ovo akcioni plan”.

Iz diplomatskih krugova Srna saznaje da je američki ambasador Erik Nelson konstatovao da su se konsultovali sa NATO i da će prihvatiti reformski program iz BiH.

– NATO će prihvatiti taj dokument koji ne aktivira ništa i ne menja status MAP – decidno je naglasio ambasador Nelson, a Dodikov odgovor je bio da ako takav odgovor dobije od NATO, prihvata dokument,
https://www.blic.rs/vesti/republika-srp ... ap/tlxgc9m
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#7827 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by The 51st State »

e ako srbijanska stampa kaze, ok
asker
Posts: 3018
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#7828 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by asker »

Dok ne procitam u Informeru nevjerujem!
User avatar
sinuhe
Posts: 12583
Joined: 03/06/2011 11:33

#7829 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by sinuhe »

Evo srijeda izmice i niko se ne javlja.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7830 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by JThomas »

sudbonosni korak, al' ne daju nam da ga vidimo.

kad smo već kod ambasada i ambasadora, kod obje piše "nastavak partnerstva i saradnje". to će biti da isto tako piše i u dokumentu. vi ćete reći to je članstvo, dodik će reći to isključuje članstvo, i mirna bosna. jedina razlika će biti snsd u državnoj vladi.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10175
Joined: 31/03/2007 00:07

#7831 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Bosanski_kralj »

Previše puta su nas zajebali na mnogim stvarima da bismo im sad vjerovali. Ništa ja ne slavim dok ne vidim taj čuveni, a neviđeni dokument.
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#7832 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by amko761 »

JThomas wrote: 20/11/2019 19:51 sudbonosni korak, al' ne daju nam da ga vidimo.

kad smo već kod ambasada i ambasadora, kod obje piše "nastavak partnerstva i saradnje". to će biti da isto tako piše i u dokumentu. vi ćete reći to je članstvo, dodik će reći to isključuje članstvo, i mirna bosna. jedina razlika će biti snsd u državnoj vladi.
Ovo sam ja odmah primijetio. Partnerstvo i saradnju smo imali i dosad i nju Srbi nisu ni osporavali, ali ne želim da se uplićem u rasprave i kvarim euforiju i veselje.

Pametniji popušta, tako da: Idemo u NATO yaaay :bih: Eto vam Srbi, stiglo naređenje od baba Amera :bih:
detroit-mercy
Posts: 16986
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#7833 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by detroit-mercy »

Bice par dana ovog prejebavanja, u to nam i praznici dolaze a onda kud koji mili moji :mrgreen:.
Do Februara ce izletiti nesto novo :mrgreen: .
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#7834 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Mene i dalje cude, ovaj put ozbiljniji i pametniji forumasi koji i dalje misle da je ovo put u NATO.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#7835 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by tandmand »

drug_profi wrote: 20/11/2019 21:18 Mene i dalje cude, ovaj put ozbiljniji i pametniji forumasi koji i dalje misle da je ovo put u NATO.
Ljudi su skloni stvari i osobe nepoznata sadržaja idealizirati u svrhu ostvarenja svojih želja.

Nekada se misli da se iza nekog nesuvislog poteza nacionalnog lidera krije neki izrazito mudar plan, jer ga idealiziramo u želji da naš igrač nije sa dvije lijeve a uglavnom se ispostavi da je plan tabula rasa.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#7836 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by bunk »

5 ambasadora zemalja osnivaca NATO saveza sazove sastanak,na njemu se donesu odluke koje pozdrave iste te ambasade na celu sa najbitnijom ambasadom na svijetu onom SAD te njenom desnom rukom GB .
I jasno napisu da se deblokirao nastavak NATO puta .
Ja ne znam,mozda da Donald Trump licno nazove trenerku i druga mu iz ns i zamoli ih da objasne clanstvu svojih stranaka da je Bosna i Hercegovina cvrsto na putu ka clanstvu u NATO- u.
:lol: :lol:
howdy
Posts: 3605
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#7837 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by howdy »

Sta ce bit novo poslije ovog dokumenta je nova stopa PDV-a, i onda horski mozemo blejat ko ovce
jes NATO nije NATO
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#7838 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by bunk »

S obzirom na izjave onog predstavnika mmf u BiH od neki dan ne vjerujem ni u kakve izmjene u sistemu pdv-a.
Ali o nekom buducem aranzmanu ....
howdy
Posts: 3605
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#7839 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by howdy »

A ti vjerujes izjavama kojekakvih ficfirica?
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#7840 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

Ne znam kako da objasnim ovim sto vide Nimitza u Jadranu.
Znači BiH će u NATO čim Srbija uđe u NATO. Znači na istoj konferenciji.
Ili tako, ili će U NATO prije Srbije ući jedan komad raspadnute drzave, a vjerujem da se ovo drugo prizeljkuje na svim stranama, samo niko ne smije na glas reci.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#7841 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by bunk »

Mi smo u aktiviranom programu MAP.
Druze profil ne znam kome u korist to pises ali grijesis,kakva srbija i kakve pm..
Odlucivanje o prikljucenju NATO savez na nivou Drzave.
To niko vise ne moze sprijeciti.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#7842 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

bunk wrote: 21/11/2019 10:04 Mi smo u aktiviranom programu MAP.
Druze profil ne znam kome u korist to pises ali grijesis,kakva srbija i kakve pm..
Odlucivanje o prikljucenju NATO savez na nivou Drzave.
To niko vise ne moze sprijeciti.
Dobro, zam ja da tebi nije jasno kako ova drzava (ne)funkcionise.
A trebam li opet da ti citiram šeferove izjave od prije nekoliko dana?
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#7843 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by bunk »

drug_profi wrote: 21/11/2019 10:50
bunk wrote: 21/11/2019 10:04 Mi smo u aktiviranom programu MAP.
Druze profil ne znam kome u korist to pises ali grijesis,kakva srbija i kakve pm..
Odlucivanje o prikljucenju NATO savez na nivou Drzave.
To niko vise ne moze sprijeciti.
Dobro, zam ja da tebi nije jasno kako ova drzava (ne)funkcionise.
A trebam li opet da ti citiram šeferove izjave od prije nekoliko dana?
5 ambasadora zemalja osnivaca NATO saveza aminovalo dogovor u stvari oni su ga i napravili i vi uporni tvrdite da su oni to napravili tako da ide u korist rusiji,srbiji,svakome samo ne NATO putu..pa nema smisla vise :D
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#7844 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by duh_sa_sjekirom »

Da li je iko zvanično potvrdio da ovaj dokument, kako god se zvao, znači aktivaciju MAP-a?
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#7845 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by drug_profi »

bunk wrote: 21/11/2019 11:04
drug_profi wrote: 21/11/2019 10:50
bunk wrote: 21/11/2019 10:04 Mi smo u aktiviranom programu MAP.
Druze profil ne znam kome u korist to pises ali grijesis,kakva srbija i kakve pm..
Odlucivanje o prikljucenju NATO savez na nivou Drzave.
To niko vise ne moze sprijeciti.
Dobro, zam ja da tebi nije jasno kako ova drzava (ne)funkcionise.
A trebam li opet da ti citiram šeferove izjave od prije nekoliko dana?
5 ambasadora zemalja osnivaca NATO saveza aminovalo dogovor u stvari oni su ga i napravili i vi uporni tvrdite da su oni to napravili tako da ide u korist rusiji,srbiji,svakome samo ne NATO putu..pa nema smisla vise :D
A bogati kako ti misliš ubjediti srpsku komponentu vlasti da u parlamentu potvrdi ulazak u NATO? Eto samo još to objasniš sebi i meni.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#7846 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by bunk »

Granica,tablice,moneta,pasos,pdv,vojska....trebal dalje.Kad dodje vrijeme za sve postoji nacin.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#7847 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by Styling »

bunk wrote: 21/11/2019 11:40 Granica,tablice,moneta,pasos,pdv,vojska....trebal dalje.Kad dodje vrijeme za sve postoji nacin.
Tada smo imali visoke predstavnike koji su se petljali u svoj posao pa su znali nametntni stvari oko kojih nije bilo konsenzusa. Ovaj je jadan samo konstantno zabrinut. Strah me da ne dobije secer od sekiracije.
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#7848 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by archi_a »

duh_sa_sjekirom wrote: 21/11/2019 11:17 Da li je iko zvanično potvrdio da ovaj dokument, kako god se zvao, znači aktivaciju MAP-a?
Nije još, drži se u tajnosti dok se ne nabavi dovoljan broj aparata za sve koji zdušno navijaju za neaktivaciju. :D
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 5421
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#7849 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by duh_sa_sjekirom »

archi_a wrote: 21/11/2019 13:31
duh_sa_sjekirom wrote: 21/11/2019 11:17 Da li je iko zvanično potvrdio da ovaj dokument, kako god se zvao, znači aktivaciju MAP-a?
Nije još, drži se u tajnosti dok se ne nabavi dovoljan broj aparata za sve koji zdušno navijaju za neaktivaciju. :D
Pa dobro sad...s obzirom da se ne zna tačan sadržaj navedenog, teško je sa sigurnošću kazati kome će aparati biti potrebni
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#7850 Re: BAKIRE ODLAZI

Post by archi_a »

Neka šema odbrambenih sistema NATO-a u Evropi. Centar gore, centar dole, raketni sistem tamo, raketni sistem vamo, Avio baza za brze intervencije i nadzor lijevo, deklarisane snage za brzu reakciju desno, itd, itd.
Đe smo, šta smo, ko je, đe je, kad je. :-D

Image

Image

Ma upravu si, ima ovdje još prostora da se rusi umješaju. :D
Post Reply