Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#73701 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 512MB »

Point. wrote: 20/11/2019 21:11 Kako je moguće da jedan ovako važan dokument, od najveće i iznimne važnosti za BIH, ovako različito tumače i jedna i druga strana? Ko je koga preveslao? Čitam različite komentare i fakat mi nije ništa jasno.
Forumaš Madridista objasnio par puta već. Poslan je plan za reformu vojske i policije direktno u NATO. Stim se aktivira MAP. Dodik uspio izmoljakat da se na koverti napiše "program za reforme" umjesto ANP da bi stadu mogo prodavat muda pod bubrege. Konec.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#73702 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by hAZNADAR »

Point. wrote: 20/11/2019 21:11 Kako je moguće da jedan ovako važan dokument, od najveće i iznimne važnosti za BIH, ovako različito tumače i jedna i druga strana? Ko je koga preveslao? Čitam različite komentare i fakat mi nije ništa jasno.
Zato sto sam dokument nije namjerno toliko detaljan i precizan. Samo pokrece stvari sa mrtve tacke ali nista definitivno ne rjesava. Majstorski sastavljen da svi misle da su nesto dobili a dobili svi q. Opozicija svakako vristi jer joj je to i posao.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#73703 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by hAZNADAR »

512MB wrote: 20/11/2019 22:39
Point. wrote: 20/11/2019 21:11 Kako je moguće da jedan ovako važan dokument, od najveće i iznimne važnosti za BIH, ovako različito tumače i jedna i druga strana? Ko je koga preveslao? Čitam različite komentare i fakat mi nije ništa jasno.
Forumaš Madridista objasnio par puta već. Poslan je plan za reformu vojske i policije direktno u NATO. Stim se aktivira MAP. Dodik uspio izmoljakat da se na koverti napiše "program za reforme" umjesto ANP da bi stadu mogo prodavat muda pod bubrege. Konec.
Madrista je takodjer pojasnio da je ovo mali iskorak. Da li ce proces teci u ovom ili onom pravcu - pokazace se. Bitno je da se nesto desava. Dodiku je ovo diplomatski uspjeh koji ce ga cak mozda i skinuti sa crne liste. Podsjecam da je NATO vec dvije decenije prisutan u BiH i moze staviti svog vojnika gdje god hoce. Lafo je sacuvao RS i ispao kooperativan.

U principu niko nije dobio niti izgubio. Dobila je mozda samo drzava na skroz drugoj strani sto su neke stvari konacno otkocene. Do daljnjega.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#73704 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by General War »

Maraschino wrote: 20/11/2019 22:35
General War wrote: 20/11/2019 22:29
:?
Pa zar niste odblokirali jos jednom sjajnom bosnjackom strategijom pod palicmo Baketa &Co? preCedniku ministarstva i predsjedavajuci SM a vama dogovor u sefu :mrgreen:
Sa Baketom i SDA nemam nista i smatram ih drugim licem djikana...a sada se nastavi veseliti.
Nastavljam se samo cuditi...sto sam sa sobom ne rascistis, meni ni iz djepa ni u djep sto ti na zor pokusavas biti saldjija.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#73705 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by megaman4 »

Maraschino wrote: 20/11/2019 22:35
General War wrote: 20/11/2019 22:29
:?
Pa zar niste odblokirali jos jednom sjajnom bosnjackom strategijom pod palicmo Baketa &Co? preCedniku ministarstva i predsjedavajuci SM a vama dogovor u sefu :mrgreen:
Sa Baketom i SDA nemam nista i smatram ih drugim licem djikana...a sada se nastavi veseliti.
Pandurevicka izjavila da je Dodik pristao na zajednicku policiju

E haj znaj ko govori istinu?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73706 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

megaman4 wrote: 20/11/2019 23:15

Pandurevicka izjavila da je Dodik pristao na zajednicku policiju

E haj znaj ko govori istinu?
Ne vjerujem ni Pandurevicki previse.
Sredina je negdje izmedju i bliza je da ce se poslati dokumenat koji nece nositi naziv ANP a sadrzina ce biti kao da jeste ANP.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#73707 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by vatrogasac »

Popraviće ovo Mile sa prasići.
Na uzorku od 927 ispitanika, sa učešćem 29% u banjalučkim prigradskim naseljima i selima, SNSD Milorada Dodika, kada bi sutra bili izbori ponio bi 24,9%, dok bi PDP imao 24,5%.

Image


User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#73708 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Maraschino »

vatrogasac wrote: 21/11/2019 00:01 Popraviće ovo Mile sa prasići.
Na uzorku od 927 ispitanika, sa učešćem 29% u banjalučkim prigradskim naseljima i selima, SNSD Milorada Dodika, kada bi sutra bili izbori ponio bi 24,9%, dok bi PDP imao 24,5%.

Image
Ovo zorno pokazuje njegovu moc. Nista veliko bez koalicionih partnera kojih vec sada ima previse ali baja glumi baju medju njima.
Niko ne smije ni pomisliti da ga napusti.
Bilo ko da ga izda i prijedje u ''opoziciju'' on je donji.
User avatar
moa
Posts: 3700
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#73709 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by moa »

Karabaja wrote: 20/11/2019 15:52 https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=359020
Detalji jučerašnjeg sastanka u Predsjedništvu BiH

Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik juče je bio izričit da se dokument tako ne tumači, saznaje ATV iz izvora bliskih diplomatskim krugovima.

Dodik je insistirao i da se ambasadori i Željko Komšić i Šefik Džaferović izjasne da se ne radi o Akcionom planu.

- Da li je ovo Akcioni plan gospodine Komšiću, da li je ovo Akcioni plan gospodine Džaferoviću? - nekoliko puta je upitao srpski član Predsjedništva, za šta postoji i pisani dokaz, navodi ATV.

Od ambasadora koji su bili na sastanku, među kojima i američki, Dodik je tražio decidno da potvrde da dokument koji će izaći iz Predsjedništva kao usaglašena verzija, niko u Briselu neće tumačiti kao bilo šta drugo osim reforme u oblasti odbrane i nastavka saradnje sa međunarodnim misijama u BiH.

- Nemojte vi, uvaženi ambasadori, pokušati dovesti u poziciju da mi to podržimo, damo i onda NATO kaže to je ANP. Јa vam kažem da ja to neću da prihvatim - izričit je bio Dodik.

Izvori ATV iz diplomatskih krugova tvrde da je američki ambasador konstatovao da su se konsultovali sa NATO i da će prihvatiti reformski program iz BiH.

- NATO će prihvatiti taj dokument koji ne aktivira ništa i ne mijenja status MAP-a - decidno je naveo ambasador.

- Ako takav odgovor dobijem od NATO-a, ja prihvatam - odgovorio je Dodik.

Interesantno je, kaže izvor ATV, da je Komšića interesovalo ko će papir nositi u Brisel.

Na to su potrošili dobar dio sastanka.

Nakon sastanka sa ambasadorima održana je posebna sjednica Predsjedništva, na kojoj je ,kao drugu tačku, srpski član Predsjedništva kandidovao imenovanje Zorana Tegeltije za predsjedavajućeg Savjeta ministra.

Opet dodik naivan, samo se nadam da ce imovina biti prepisana drzavibda se udari kolac u srce velikoj srbiji.
User avatar
Point.
Posts: 33477
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#73710 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Point. »

512MB wrote: 20/11/2019 22:39
Point. wrote: 20/11/2019 21:11 Kako je moguće da jedan ovako važan dokument, od najveće i iznimne važnosti za BIH, ovako različito tumače i jedna i druga strana? Ko je koga preveslao? Čitam različite komentare i fakat mi nije ništa jasno.
Forumaš Madridista objasnio par puta već. Poslan je plan za reformu vojske i policije direktno u NATO. Stim se aktivira MAP. Dodik uspio izmoljakat da se na koverti napiše "program za reforme" umjesto ANP da bi stadu mogo prodavat muda pod bubrege. Konec.
Sam Dodik i još par političara govori da se ništa ne aktivira slanjem ovog dokumenta.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#73711 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

Point. wrote: 21/11/2019 08:52 Sam Dodik i još par političara govori da se ništa ne aktivira slanjem ovog dokumenta.
Jelde, nikad nisu ništa slagali? :D
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#73712 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 512MB »

Pa šta će drugo reći, "moro sam potpisat jebiga" :mrgreen:

Sadržaj ANPa su reforme odbrane (vojska, policija) i šalje se u NATO štab. Sadržaj "Program za reforme" je isto to. Šta bi inače slali, božićne čestitke?
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#73713 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster »

Point. wrote: 21/11/2019 08:52
512MB wrote: 20/11/2019 22:39
Point. wrote: 20/11/2019 21:11 Kako je moguće da jedan ovako važan dokument, od najveće i iznimne važnosti za BIH, ovako različito tumače i jedna i druga strana? Ko je koga preveslao? Čitam različite komentare i fakat mi nije ništa jasno.
Forumaš Madridista objasnio par puta već. Poslan je plan za reformu vojske i policije direktno u NATO. Stim se aktivira MAP. Dodik uspio izmoljakat da se na koverti napiše "program za reforme" umjesto ANP da bi stadu mogo prodavat muda pod bubrege. Konec.
Sam Dodik i još par političara govori da se ništa ne aktivira slanjem ovog dokumenta.
To onaj isti Dodik sto je nakon prihvatanja ovih reformi bukvalno pobegao iz drzave?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#73714 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by mO k3 »

gdje nam je mile ovih dana ??
Svaki dan bez mileta je izgubljen dan :mrgreen:
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#73715 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 512MB »

Rajkan jeste papak ali nema dlake na jeziku: http://vasicrajko.blogspot.com/2019/11/ ... 2.html?m=1
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#73716 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Seyfo »

Bez ozira na različita tumačenja famoznog "programa reformi", i da su sva tumačenja tačna, ostaje činjenica da jednog dana kada dođe na dnevni red predsjedništva ulazak u NATO, sva tri člana predsjedništva moraju biti "ZA".

Hajd nek neko argumentuje da nije tako ?

A Dodik razmišlja na sljedeći način: " ko ih jebe, eto im mog potpisa, a tada kad dođe na dnevni red ulazak u NATO, time ću se baviti ako me bude uopšte.Brigo moja, pređi na drugoga". U prevodu, ko tada bude član predsjedništva iz Republike Srpske, morat će staviti potpis na ulazak u NATO, da bi BiH ušla u NATO.
User avatar
512MB
Posts: 11205
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#73717 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by 512MB »

Jeste tako, al tako je od prvog dana i to nije ništa novo. To su statuti NATO alijanse.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#73718 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by bunk »

Ne.
U domenu odbrane moze i 2:1.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#73719 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by The 51st State »

Seyfo wrote: 21/11/2019 10:25 Bez ozira na različita tumačenja famoznog "programa reformi", i da su sva tumačenja tačna, ostaje činjenica da jednog dana kada dođe na dnevni red predsjedništva ulazak u NATO, sva tri člana predsjedništva moraju biti "ZA".

Hajd nek neko argumentuje da nije tako ?

A Dodik razmišlja na sljedeći način: " ko ih jebe, eto im mog potpisa, a tada kad dođe na dnevni red ulazak u NATO, time ću se baviti ako me bude uopšte.Brigo moja, pređi na drugoga". U prevodu, ko tada bude član predsjedništva iz Republike Srpske, morat će staviti potpis na ulazak u NATO, da bi BiH ušla u NATO.
jeste- samo sto imas efektivni pritisak pa dok izdrze, a prije toga ide lepeza pritisaka za potpisane reforme tj. sta konkretno se mora odraditi da bi pristupio clanstvu. u svakom slucaju bolja pozicija nego juce sto je bila, ne moze sve i odmah.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#73720 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Haris.ba »

bunk wrote: 21/11/2019 10:27 Ne.
U domenu odbrane moze i 2:1.
Na šta misliš? Pristupanje Nato? Kako može ako se član predsjedništva pozove na zaštitu interesa i uputi odlučivanje u Narodnu skupštinu?
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#73721 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster »

Seyfo wrote: 21/11/2019 10:25 Bez ozira na različita tumačenja famoznog "programa reformi", i da su sva tumačenja tačna, ostaje činjenica da jednog dana kada dođe na dnevni red predsjedništva ulazak u NATO, sva tri člana predsjedništva moraju biti "ZA".

Hajd nek neko argumentuje da nije tako ?

A Dodik razmišlja na sljedeći način: " ko ih jebe, eto im mog potpisa, a tada kad dođe na dnevni red ulazak u NATO, time ću se baviti ako me bude uopšte.Brigo moja, pređi na drugoga". U prevodu, ko tada bude član predsjedništva iz Republike Srpske, morat će staviti potpis na ulazak u NATO, da bi BiH ušla u NATO.
Pa taj sto dodje moze upravo ovaj Dodikov pristanak sada koristiti za izgovor i zdrao.
Seyfo
Posts: 4540
Joined: 23/08/2011 14:12

#73722 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by Seyfo »

Jeste ali to je izgovor ako ga pritisnu,ko god to bio. A izgovor je smiješan u svakom slučaju. Čak i da sam Dodik bude taj, reći će :" jebiga, potpiso sam tada pa moram i sada?"

Ma hajte molim vas
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#73723 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by daddy-kool »

vatrogasac wrote: 21/11/2019 00:01 Popraviće ovo Mile sa prasići.


... da ti kažem nešto: imam popisanih 55 hiljada glasova u Banja Luci koji će sutra glasat'. Džabe se boriš bolan, samo ti govorim da ćeš džabe potrošit' pare.
Mile pravi Bosanac, ni ja ne bi drugačije pričao. :D
Last edited by daddy-kool on 21/11/2019 10:43, edited 2 times in total.
archi_a
Posts: 11872
Joined: 11/12/2011 18:11

#73724 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by archi_a »

Odluku o NATO-u će utvrđivati Predsjedništvo BiH i Parlament BiH a ne niži nivoi. :wink: to vam je i milorad izlano
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#73725 Re: Milorad Dodik ALL ABOUT

Post by BHCluster »

Seyfo wrote: 21/11/2019 10:38 Jeste ali to je izgovor ako ga pritisnu,ko god to bio. A izgovor je smiješan u svakom slučaju. Čak i da sam Dodik bude taj, reći će :" jebiga, potpiso sam tada pa moram i sada?"

Ma hajte molim vas
Pa kad je tako sto je sad pristao kad je rekao da nece?
Locked