Nisam razumio na sta se odnosi ta sportska frazaGeneral War wrote: ↑19/11/2019 18:14Ili u sportskom zargonu: Nije go, ali je najbolja odbrananemampojma0 wrote: ↑19/11/2019 18:02 Zeljko svima zacepio usta, samo ovi njegovi mrzitelji jos ponesto pokusavaju reci, al zamuckuju![]()
Ovo je historijski potez i dogadjaj, a objektivno najzasluzniji za njegovo desavanje je upravo predsjednik Komsic.![]()
BAKIRE ODLAZI
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#7751 Re: BAKIRE ODLAZI
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#7752 Re: BAKIRE ODLAZI
da li je moguće da ih je sve opustio i izlevatio čovjek koji nije prozborio dva mandata???
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#7753 Re: BAKIRE ODLAZI
Tuzno pilicarenje usljed animoziteta prema odredjenim politickim subjektima, ovo je ipak pobjeda bosne i hercegovine.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7754 Re: BAKIRE ODLAZI
The 51st State wrote: ↑19/11/2019 18:17 Tuzno pilicarenje usljed animoziteta prema odredjenim politickim subjektima, ovo je ipak pobjeda bosne i hercegovine.
Predsjedništvo BiH je usvojilo Program reformi BiH, a ne Godišnji nacionalni program (ANP). Taj dokument niti je usvojen, niti je dogovoreno da će biti usvojen.
Članovi Predsjedništva BiH dogovorili su da će dan poslije imenovanja Vijeća ministara u Predstavničkom domu biti usvojen Program reformi BiH koji ne predviđa članstvo u NATO i ne može se smatrati ANP-om, čime prestaje proces približavanja BiH NATO savezu", naglasio je Kovačević.
On je pojasnio da Program reformi BiH predviđa saradnju BiH i NATO-a po principu koji imaju zemlje koje nisu članice ovog saveza, niti imaju ambiciju da to budu, uključujući i Republiku Srbiju.
"Ni BiH, a samim tim ni Republika Srpska, neće sarađivati sa NATO savezom više nego što sarađuje Srbija i ovo je prvi dokument od 2005. godine koji je usvojen na zvaničnom nivou a koji ne teži niti prejudicira da BiH postane članice tog saveza", istakao je Kovačević.
-
The 51st State
- Posts: 16743
- Joined: 12/01/2008 12:06
#7755 Re: BAKIRE ODLAZI
Banksy wrote: ↑19/11/2019 18:21The 51st State wrote: ↑19/11/2019 18:17 Tuzno pilicarenje usljed animoziteta prema odredjenim politickim subjektima, ovo je ipak pobjeda bosne i hercegovine.![]()
Predsjedništvo BiH je usvojilo Program reformi BiH, a ne Godišnji nacionalni program (ANP). Taj dokument niti je usvojen, niti je dogovoreno da će biti usvojen.
Članovi Predsjedništva BiH dogovorili su da će dan poslije imenovanja Vijeća ministara u Predstavničkom domu biti usvojen Program reformi BiH koji ne predviđa članstvo u NATO i ne može se smatrati ANP-om, čime prestaje proces približavanja BiH NATO savezu", naglasio je Kovačević.
On je pojasnio da Program reformi BiH predviđa saradnju BiH i NATO-a po principu koji imaju zemlje koje nisu članice ovog saveza, niti imaju ambiciju da to budu, uključujući i Republiku Srbiju.
"Ni BiH, a samim tim ni Republika Srpska, neće sarađivati sa NATO savezom više nego što sarađuje Srbija i ovo je prvi dokument od 2005. godine koji je usvojen na zvaničnom nivou a koji ne teži niti prejudicira da BiH postane članice tog saveza", istakao je Kovačević.
A jok reci ce da je popusio foru sad ga artiljerisu sa svih strana, ne znam sta ti to treba.
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#7756 Re: BAKIRE ODLAZI
Naravno saopcenja iz Americke ambasade se prate i citaju samo kad se pohvali sestorka
Djaba ste krecili.
Amerikanci rekli amin na sporazum ali to Banksi ne prizna
Djaba ste krecili.
Amerikanci rekli amin na sporazum ali to Banksi ne prizna
- SmokingMan
- Posts: 22527
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#7757 Re: BAKIRE ODLAZI
Pa svako od nas želi da vidi "ovjeren" dokument. Bilo bi poželjno da se u javnost izađe sa više detalja, kako bi se spriječilo nakaradno tumačenje, kao što je to slučaj sa Dejtonskim sporazumom...
Last edited by SmokingMan on 19/11/2019 18:28, edited 1 time in total.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7758 Re: BAKIRE ODLAZI
The 51st State wrote: ↑19/11/2019 18:22Banksy wrote: ↑19/11/2019 18:21The 51st State wrote: ↑19/11/2019 18:17 Tuzno pilicarenje usljed animoziteta prema odredjenim politickim subjektima, ovo je ipak pobjeda bosne i hercegovine.![]()
Predsjedništvo BiH je usvojilo Program reformi BiH, a ne Godišnji nacionalni program (ANP). Taj dokument niti je usvojen, niti je dogovoreno da će biti usvojen.
Članovi Predsjedništva BiH dogovorili su da će dan poslije imenovanja Vijeća ministara u Predstavničkom domu biti usvojen Program reformi BiH koji ne predviđa članstvo u NATO i ne može se smatrati ANP-om, čime prestaje proces približavanja BiH NATO savezu", naglasio je Kovačević.
On je pojasnio da Program reformi BiH predviđa saradnju BiH i NATO-a po principu koji imaju zemlje koje nisu članice ovog saveza, niti imaju ambiciju da to budu, uključujući i Republiku Srbiju.
"Ni BiH, a samim tim ni Republika Srpska, neće sarađivati sa NATO savezom više nego što sarađuje Srbija i ovo je prvi dokument od 2005. godine koji je usvojen na zvaničnom nivou a koji ne teži niti prejudicira da BiH postane članice tog saveza", istakao je Kovačević.
A jok reci ce da je popusio foru sad ga artiljerisu sa svih strana, ne znam sta ti to treba.
Gdje je ANP?
- nemampojma0
- Posts: 1913
- Joined: 27/11/2013 19:57
- Location: Bosna ponosna
#7759 Re: BAKIRE ODLAZI
Ima bolesti kojima jos nije dato ime niti nauka moze utvrditi njihov uzrok
Da ne bude zabune, mozda termin nije najsretniji, al ja ne znam kako nazvati to kad samo ti mantras kontra svih relevantnih faktora i informacija.
Jos jednom, informisati se u americkoj ambasadi i njihovim objavama.
Da ne bude zabune, mozda termin nije najsretniji, al ja ne znam kako nazvati to kad samo ti mantras kontra svih relevantnih faktora i informacija.
Jos jednom, informisati se u americkoj ambasadi i njihovim objavama.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7760 Re: BAKIRE ODLAZI
"Predsjedništvo BiH je danas usvojilo
program reformi BiH
koji će biti dostavljen putem naše stalne misije pri NATO savezu u Briselu. Nato savezu,
jedan dan nakon što Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH potvrdi imenovanje predesjedavajućeg i imenovanja Vijeća ministara", kazao je Džaferović u uvodu
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#7762 Re: BAKIRE ODLAZI
I jedni i drugi će nas ubjeđivati kako su zajebali one druge i da to nije to...
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#7763 Re: BAKIRE ODLAZI
Lider SBB-a Fahrudin Radončić reagirao je na Instagramu povodom usvajanja Programa reformi BiH i imenovanja Zorana Tegeltije za mandatara za novi saziv Vijeća ministara BiH, rekavši da je ovo važan korak u deblokiranju formiranja državne vlasti.
- Ali, što je važnije, ovom odlukom članovi Predsjedništva BiH su, uz iznimnu pomoć međunarodnih prijatelja, pokazali odgovornost i individualnu spremnost u donošenju neophodnih političkih odluka. A to je preduvjet snaženja evropskog i NATO puta BiH, koji nema alternativu. Kao što je davno rečeno, kompromis je majka uspjeha i ovdje nema državničkog rezona da se neko politikantski igra pobjednika ili gubitnika - napisao je Radončić na Instagramu.
- video
- Posts: 8463
- Joined: 26/06/2006 12:13
- Location: Teheran
#7764 Re: BAKIRE ODLAZI
De ga jos jednom citiraj, nismo jos skontali sta hoces reci.Banksy wrote: ↑19/11/2019 18:21The 51st State wrote: ↑19/11/2019 18:17 Tuzno pilicarenje usljed animoziteta prema odredjenim politickim subjektima, ovo je ipak pobjeda bosne i hercegovine.![]()
Predsjedništvo BiH je usvojilo Program reformi BiH, a ne Godišnji nacionalni program (ANP). Taj dokument niti je usvojen, niti je dogovoreno da će biti usvojen.
Članovi Predsjedništva BiH dogovorili su da će dan poslije imenovanja Vijeća ministara u Predstavničkom domu biti usvojen Program reformi BiH koji ne predviđa članstvo u NATO i ne može se smatrati ANP-om, čime prestaje proces približavanja BiH NATO savezu", naglasio je Kovačević.
On je pojasnio da Program reformi BiH predviđa saradnju BiH i NATO-a po principu koji imaju zemlje koje nisu članice ovog saveza, niti imaju ambiciju da to budu, uključujući i Republiku Srbiju.
"Ni BiH, a samim tim ni Republika Srpska, neće sarađivati sa NATO savezom više nego što sarađuje Srbija i ovo je prvi dokument od 2005. godine koji je usvojen na zvaničnom nivou a koji ne teži niti prejudicira da BiH postane članice tog saveza", istakao je Kovačević.
Ako bude ovo tacno sto je toliko tebi mrski Zeljko najvise "povukao", da sam na tvom mjestu samobanovao bi se sa ovog foruma.
Sramota kako si covjeka "castila" svim i svacim.
Mada, jos ovo nije gotovo dok sudija ne svira kraj - cekamo da se sve ovo dogovoreno izdesava!
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#7765 Re: BAKIRE ODLAZI
potez koji na nista se ne odnosi, ali je potez.nemampojma0 wrote: ↑19/11/2019 18:16Nisam razumio na sta se odnosi ta sportska frazaGeneral War wrote: ↑19/11/2019 18:14Ili u sportskom zargonu: Nije go, ali je najbolja odbrananemampojma0 wrote: ↑19/11/2019 18:02 Zeljko svima zacepio usta, samo ovi njegovi mrzitelji jos ponesto pokusavaju reci, al zamuckuju![]()
Ovo je historijski potez i dogadjaj, a objektivno najzasluzniji za njegovo desavanje je upravo predsjednik Komsic.![]()
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#7766 Re: BAKIRE ODLAZI
Kad je izaslo obavjestenje iz Americke ambasade sudija je svirao kraj.Nema nazad.Nikad vise.
Nikad.
Nikad.
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
- video
- Posts: 8463
- Joined: 26/06/2006 12:13
- Location: Teheran
#7768 Re: BAKIRE ODLAZI
Mada, citajuci ovaj sauronov izljev strasti na instragamu, mogu zakljuciti da je ipak kod "novinarke" nesto licno
prema svemu sto je
Strasno i sramota!
Strasno i sramota!
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7769 Re: BAKIRE ODLAZI
Nekima kila kocke i kila kafe, nekima sitna ili krupna sinekura, a nekima i radno mjesto, vidiš kako kmeče.
A pitanje je jednostavno: Gdje je nestao ANP?
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#7770 Re: BAKIRE ODLAZI
Dobri Alan Ford se pobrinuo slikovito da to kaze:Banksy wrote: ↑19/11/2019 19:22Nekima kila kocke i kila kafe, nekima sitna ili krupna sinekura, a nekima i radno mjesto, vidiš kako kmeče.
A pitanje je jednostavno: Gdje je nestao ANP?

Valjda ne treba crtati ko je sljepac, ko borj jedan i sta je troja
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7771 Re: BAKIRE ODLAZI
Tako nekako...
Ukratko,
Ukratko,
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bo ... aze/357935
Zašto se odustalo od usvajanja od Godišnjeg nacionalnog programa prije imenovanja mandatara i kakve su uopće garancije da će dokument u bilo kojoj formi biti dostavljen NATO-u - pitaju iz Bosanskohercegovačkog bloka (Bh. blok) kojeg čine Socijaldemokratska partija (SDP) i Naša stranka (NS).
Smatraju da dogovor Predsjedništva Bosne i Hercegovine da Zoran Tegeltija iz Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) bude kandidovan za predsjedavajućeg Vijeća ministara Bosne i Hercegovine postavlja više pitanja nego što nudi odgovora.
Zato su postavili sljedeće pitanje: Šalje li se prema NATO-u dokument zvani ANP ili ne?
Istakli su sljedeće:
"Dogovor koji je danas postignut eksplicitno ne navodi ANP, nego Program reforme, dok jedan član Predsjedništva to tek naziva dokumentom. Ostaje nejasno da li navedeni Program reformi podrazumijeva reformu oružanih snaga što je suština ANP a?
Smatramo nedopustivim da se ovako ozbiljne odluke i dokumenti drže u tajnosti, a navedeni Program uopće nije dat javnosti na uvid. Time postaje jasno sljedeće: dok je mandatar Zoran Tegeltija neupitno imenovan, ostaje nejasan sadržaj drugog dokumenta. Ukoliko se radi o ANP-u, pozdravljamo takvu odluku i tražimo uvid u dokument."
Naveli su da javnost mora znati da li je Program reformi usaglađen sa zakonom i Ustavom, te da li, kako su naveli, Stalna misija pri NATO-u ima ovlaštenje za slanje ovog dokumenta. Postavili su i sljedeća pitanja:
"Također, da li taj dokument šef Misije, predložen od strane Dodika, a imenovan od strane Komšića, Džaferovića i Dodika u aprilu ove godine, može odbiti slanje dokumenta? Da li će navedeni dokument ponovo proći provjeru Parlamenta, Vijeća ministara ili Predsjedništva Bosne i Hercegovine?"
Pitaju se:
"S obzirom na to da postoji dokument pod nazivom ANP, mora se odgovoriti da li je ovo taj dokument, u kojem obimu će biti poslan i ko će ga poslati? Iz dogovora u Predsjedništvu nismo dobili odgovore na ključna pitanja i opravdano se pitamo da li je dogovor postignut tako da niko od ovih aktera ne izgubi, osim građana Bosne i Hercegovine."
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#7773 Re: BAKIRE ODLAZI
proljetos je bilo oni nas uvode, nije bitan ni sadržaj ni reforme, bitan je samo naslov, da piše ANP. sad nije ni naslov bitan. isto ona priča, sjećam se da je frajer tu misao i podvlačio - nije nas odbio sud nego registrar...
- Prpa.ba
- Posts: 15268
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#7774 Re: BAKIRE ODLAZI
@bunk, jesi ti imao pristup dokumentu koji ce se navodno poslati NATO-u, ili onako po naslovu slavis? 
- bunk
- Posts: 8774
- Joined: 16/07/2016 19:58
#7775 Re: BAKIRE ODLAZI
Americka ambasada,Ambasada Velike Britanije dale saopcenja.
Sve objasnili svima koji znaju citati.
Sve objasnili svima koji znaju citati.

