VETERINA - BRUKA za jedan grad

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Post Reply
sarajvo

VETERINA - BRUKA za jedan grad

Post by sarajvo » 12/07/2011 22:38

Večeras sam imao tu nesreću da naletim na malo mače koje su napale dvije lutalice, tačnije jedan od njih je uhvatio za vrat i udarao od beton. Nakon što sm ih otjerao uzeo sam to mače i odnio je veterinarsku stanicu na D. Malti, al mi tamo portir reče da oni nemaju dežurnog ljekara te da je jedini u gradu na Stupu u ul. Nikole Šopa. I tako se ja zaputim i tamo, kad imam šta vidjeti ni oni nerade, ali mi čovjek koji je došao tu prije mene reče kako ih je zvao i doći će za nekih 40 minuta. I fakat nakon neki pola sata čekanja došla je djevojka koja tu radi i pregledala mačku,konstatovala da nema lomova i vanjskih povreda, dala joj nekih lijekova i za čudo ništa nije naplatila. pitanje je šta rade ljudi koji imaju ljubimce i vezani su za njih kad u toku noći nemamo dežurnog veterinara, a nema sredstava da platimo pregled nekom "privatniku" i DO KADA ĆEMO BITI ŽRTVE LUTALICA.

Friesian

Re: VETERINA - BRUKA za jedan grad

Post by Friesian » 13/07/2011 19:54

ne krivim vlasnike jer sam i sam vlasnik te znam koliko je teska situacija ali kad bi vlasnici placali usluge u onoj cijeni koja je i realna za medicinske usluge (sto bi rekli kako je u svijetu) onda bi bili puno bolji uslovi za rad a da ne govorim o samim dezurama.. prema tome, malo je ljudi koji bi dali odredjenu svotu para za lijecenje zivotinja jer je jos veliki broj ljudi koji za vlastite ljubimce ne zele ili ne mogu dati te ga puste da ugine.. na osnovu toga je suludo traziti dobro uslugu u svako doba dana a u isto vrijeme moliti da se haman djaba sve to zavrsi.. ko ce platiti dezurnog veterinara?
zato, molim te, prije nego pocnes blatiti veterinu opcenito kao struku prvo saberi 2 i 2..

mrtva kokoš

Post by mrtva kokoš » 13/07/2011 20:31

ne brinu se o ljudima a da se brinu o zivotinjama, imas prevelika ocekivanja...

Black swan

Post by Black swan » 13/07/2011 21:23

Leonardo da Vinči: Doći će vrijeme kada će ljudi ubijanje životinja promatrati istim očima kao i ubojstvo čovjeka.

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 14/07/2011 10:40

Friesian wrote:ne krivim vlasnike jer sam i sam vlasnik te znam koliko je teska situacija ali kad bi vlasnici placali usluge u onoj cijeni koja je i realna za medicinske usluge (sto bi rekli kako je u svijetu) onda bi bili puno bolji uslovi za rad a da ne govorim o samim dezurama.. prema tome, malo je ljudi koji bi dali odredjenu svotu para za lijecenje zivotinja jer je jos veliki broj ljudi koji za vlastite ljubimce ne zele ili ne mogu dati te ga puste da ugine.. na osnovu toga je suludo traziti dobro uslugu u svako doba dana a u isto vrijeme moliti da se haman djaba sve to zavrsi.. ko ce platiti dezurnog veterinara?
zato, molim te, prije nego pocnes blatiti veterinu opcenito kao struku prvo saberi 2 i 2..
Cijene su prilagodjene nasim standardima koliko-toliko, i blesavo bi bile da su vece, jer masovno ljudi ne bi imali platiti lijecenje. I sa ovakvim cijenama je to jako tesko i dosta ljudi nema te novce, da su cijene visocije, imali bi 6 puta vise pasa na ulici, kako se razbole izbacivali bi ih.

A opet ako gledamo npr. vakcine protiv zaraznih bolesti i bjesnila, nabavna cijena im je oko 2KM, par feninga gore-dole, a mi korisnici ih placamo 25KM okruglo... Sve jasno bude

Friesian

Post by Friesian » 14/07/2011 15:08

mozda sa vakcinama jeste taj slucaj ali kod operacija je sama anestezija 30-ak KM.. sta je sa premedikacijskim sredstvima, konac je oko 6-7 KM a nikad se ne moze potrositi samo jedan, antibiotici, analgetici, pa eto i infuzija.. u tom slucaju bi se fino bilo zahvaliti na toliko pristupacnim cijenama..

Friesian

Post by Friesian » 14/07/2011 15:10

Cholina_Lokica wrote:Cijene su prilagodjene nasim standardima koliko-toliko, i blesavo bi bile da su vece, jer masovno ljudi ne bi imali platiti lijecenje. I sa ovakvim cijenama je to jako tesko i dosta ljudi nema te novce
zato i govorim da pored takvih cijena je blesavo i traziti savrsenu uslugu i dostupnost u svako doba dana.. jer bi tad veterinar bukvalno djaba radio..

zengi

Post by zengi » 16/07/2011 13:16

Black swan wrote:Leonardo da Vinči: Doći će vrijeme kada će ljudi ubijanje životinja promatrati istim očima kao i ubojstvo čovjeka.
I "necu da budem grobnica za zivotinje". To je govorio kad bi ga pitali zasto je vegetarijanac, sto u to vrijeme bila velika rijetkost.

zengi

Post by zengi » 17/07/2011 10:15

sarajvo wrote:Večeras sam imao tu nesreću da naletim na malo mače koje su napale dvije lutalice, tačnije jedan od njih je uhvatio za vrat i udarao od beton. Nakon što sm ih otjerao uzeo sam to mače i odnio je veterinarsku stanicu na D. Malti, al mi tamo portir reče da oni nemaju dežurnog ljekara te da je jedini u gradu na Stupu u ul. Nikole Šopa. I tako se ja zaputim i tamo, kad imam šta vidjeti ni oni nerade, ali mi čovjek koji je došao tu prije mene reče kako ih je zvao i doći će za nekih 40 minuta. I fakat nakon neki pola sata čekanja došla je djevojka koja tu radi i pregledala mačku,konstatovala da nema lomova i vanjskih povreda, dala joj nekih lijekova i za čudo ništa nije naplatila. pitanje je šta rade ljudi koji imaju ljubimce i vezani su za njih kad u toku noći nemamo dežurnog veterinara, a nema sredstava da platimo pregled nekom "privatniku" i DO KADA ĆEMO BITI ŽRTVE LUTALICA.
Veoma fino od tebe sto si se pobrinuo i ulozio toliki trud za ovu malu macu.

Prije neki dan otisao ja sa urednom uputnicom do doktora u 13:30 pokucam na vrata i udjem, on sjedi i nesto se igra na kompjuteru, okrenu se, pogleda me i ljutito kaze "OTKUD TI SAD". :shock: :shock:
Isto kao da sam mu dosao u njegov privatni stan u sred noci.
Kako onda da ocekujemo dezurnog veterinara???

Bit cemo "ZRTVE LUTALICA" (citaj napustenih pasa) dokle god ljudi ne PRESTANU IZBACIVATI PSE NA ULICU!

Vidi moj (a i ostale postove) post na temi usvajanje i pomoc psima, strana 22.
Imaju jos troje malo starijih izbaceni isti dan pedesetak metara dalje od ovih... sama kost i koza. :(

I posto vidim da si neki fin i osjecajan tip, nemoj molim te da zagovaras sintore, razocarat ces me.
Drugarski pozdrav

dječak sa šibicama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Post by dječak sa šibicama » 17/07/2011 22:57

Ja sam sa svojim mackom na veterini dobra iskustva imao samo sa dr. Custovicem, mislim da se tako preziva, mladji tip onako mrsav i nizi.

Vecina ostalih, katastrofa. Posebno onaj kreten sto lici na Macu, i izgledom i ponasanjem, ono nije doktor, ono je dalabu.

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 18/07/2011 08:47

dječak sa šibicama wrote:Ja sam sa svojim mackom na veterini dobra iskustva imao samo sa dr. Custovicem, mislim da se tako preziva, mladji tip onako mrsav i nizi.

Vecina ostalih, katastrofa. Posebno onaj kreten sto lici na Macu, i izgledom i ponasanjem, ono nije doktor, ono je dalabu.
Custovic ne radi tamo vise, a ta "dalabu" je strucnjak za pse samo takav, i ja iskljucivo njemu dozvoljavam da se brine o mom psu ako je bilo kakva bolest u pitanju. Neka se on ponasa kako hoce, dok zna znanje i dok sam sigurna da mi psa nece ubiti k'o ostale budale halal mu. Ne diraj mi u njega :D

irenasa

Post by irenasa » 19/07/2011 08:26

Ma mi smo samo dno dna.Meni nije uopste jasno zasto neko nabavlja psa a nema za njegove troskove,pa pas nije potreba nego luksuz i na kraju sve mu je skupo.Da se desi nesto ijednom mom psu i da neznam koliki su troskovi,zemlju bi okrenula naopacke dok nebi nasla novac.Nemogu da shvatim da su ljudima skupe vakcine,cipovanje,tablete protiv parazita kao i koznih nametnika.Ja sam zaista za dezurni odjel veterine ,pa koliko da kosta ,nek kosta,ali i uz to da se na faksu uvede mala praksa,nemogu svi radit sa stokom i samo o tome uciti kao i da se doktori veterine malo usavrse i prosire znanje,da se uvoze lijekovi za zivotinje a ne da se koriste humani lijekovi kao i da se malo unaprijedi aparatura za dijagnostiku,sve nam jae na razini 19 vijeka.Dok se neke stvari nepromjene u glavama ljudi tesko nama doci na zelene grane.

Post Reply