Vels-BiH,BiH-Belgija

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
jeza u ledja

#2401 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by jeza u ledja » 14/10/2014 06:12

Ma to isto sto govoris sad o Vrancicu je prije govoreno za Arslanagica, pa evo sad ispada nista od njega. :-?

luckylaka

#2402 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by luckylaka » 14/10/2014 06:19

jeza u ledja wrote:Ma to isto sto govoris sad o Vrancicu je prije govoreno za Arslanagica, pa evo sad ispada nista od njega. :-?
Mozda cekaju bolje prilike pa ako ne bude odlucice za BiH.Ko zna sta oni planiraju.Daj boze

jeza u ledja

#2403 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by jeza u ledja » 14/10/2014 06:32

Arslanagic ima male sanse za Belgiju.
Vrancic ima male sanse za Njemacku, ali ne bi me cudilo da na kraju zaigra za Hrvate. :-?

Sad sam pogledao golove sa malo boljom slikom od 2 piksela. Jebiga nisam skonto koliko je smijesan Begovicev gol . :roll: Ne znam sta da kaem osim da bi radije da je primio gol iz jedne od onih silnih prilika sto je odbranio nego vako. Al shtaesh.

luckylaka

#2404 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by luckylaka » 14/10/2014 06:42

jeza u ledja wrote:Arslanagic ima male sanse za Belgiju.
Vrancic ima male sanse za Njemacku, ali ne bi me cudilo da na kraju zaigra za Hrvate. :-?

Sad sam pogledao golove sa malo boljom slikom od 2 piksela. Jebiga nisam skonto koliko je smijesan Begovicev gol . :roll: Ne znam sta da kaem osim da bi radije da je primio gol iz jedne od onih silnih prilika sto je odbranio nego vako. Al shtaesh.
Jbga desava se i najboljim.Imao je jednu slicnu situaciju i u prvom ali se uspio nekako izboriti sa loptom.Ko da mu fali malo koncentracije ali dobar je Bega car.Nego ima li gdje kakav napadac za ne daj boze .Dzeko dva zuta,Vedo(ne znam kakvo je stanje sa njim)a na europoskoj sceni ne pojavljuje se niko ni slican njima.

jeza u ledja

#2405 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by jeza u ledja » 14/10/2014 07:02

Kad smo vec kod DzekA.... malo da propalamudim...

Meni je vec dugo godina u glavi jedna briljatna misao ( :lol: ), a to je da je imati dobrog napadaca najvaznija karika u ekipi. Ne znam, mozda otkrivam toplu vodu pa zvucim glupo, ali nekako kad pricam s drugim ljudima ne dijele svi bas to misljenje, pa ne znam bitan je i veznjak, bitan je golman, bitni stoperi, ovo ono.... Mislim slazem se, ali ne, ja mislim da je dobar napadac, ili da se bolje izrazim - neko ko zabija golove, bitniji kao pojedinac nego bilo koji drugi igrac na terenu. Recimo da imate reprezentaciju u kojoj niko ne valja osim napadaca, ili reprezentaciju u kojoj niko ne valja osim stopera, golmana, veznjaka, beka, sta god. Koja reprezentacija ce bolje proci, odnosno u kojoj reprezentaciji ce taj jedan igrac koji odskace od drugih donjeti prevagu? Ja mislim da nece nijedan donjeti onoliku prevagu kao napadac.
Neko ce reci pa ne moze napadac sam ako su ostali zakurac, ali moze. Skoro svaka ekipa u toku utakmice stvori barem 1-2 polusanse. Znaci sut na gol ili nesto tako. E pa taj jedan napadac ce od tog nicega moci napraviti gol. I djaba onda drugoj ekipi sto je imala 20 suteva kad nista ne ulazi. Neko ce reci pa eto golman moze odbraniti svasta i spasiti ekipu...ali mescini da je manja razlika izmedju vrhunskog i nizerazrednog golmana nego izmedju vrhunskog i nizerazrednog napadaca. Ja sam gledao X puta kako nizerazredni golman brani sve zivo, ali nisam bas gledao da nizerazredni napadac sam stvara prilike i pogadja nemoguce.

Uglavnom, ta moc zabijanja golova, taj jednostavno instinkt koji neki igraci imaju, to je nezamjenjivo. To je ono za mene bar nesto najbitnije za uspjeh svake ekipe. Ako to kao ekipa imas - sve ti je otvoreno. Ako nemas, djaba svi ostali.

Pade mi sve ovo na pamet, ponovo, jer kontam koliko je nama Dzeko u stvari bitan da mi to ne mozemo ni pojmiti. Nikad mi nismo imali ovako velikog igraca, nikad. I tesko da cemo ga jos dugo opet imati. Zato, kad jednom Dzeko ode, e upravo njega ce biti nemoguce nadomjestiti.

Znam da za mnoge otkrivam toplu vodu, al eto. Sjecam se jednom davno kad sam gledao neki prijenos i sad napadac zabija gol a voditelj narednih 5 minuta provodi objasnjavajuci zasto je taj gol bilo mnogo teze zabiti nego sto se cini. Koncentracija, tehnika, polozaj noge, pogled na golmana, ovo ono...i onda rekao nesto tipa - zato se napadaci placaju najvise. To mi je ostalo urezano u sjecanju pa od tad tako razmisljam.
Imamo zlatnu generaciju sa Dzekom i Ibisevicem i boga pitaj kad ce se to ponoviti. Mozemo imati jos dva Pjanica, Besica i Kolasinca, ali bez napadaca mi smo donji.

luckylaka

#2406 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by luckylaka » 14/10/2014 07:31

Ma zato i pitam ima li igdje na kugli da je pojavi kakav slican talenat ili Dzeki ili Vedi.Sve nam nesto u zadnje vrijeme pojavljuju se veznjaci,golmani ali bas nikako neki slican ovoj dvojici.Ne znam kakva je situacija u mladim selekijama ,ima li kakav da moze uletjeti preko noci.Spominjao se neki Djuric ali nestade,mali Kodro i za njega nista.Trebace nam neko uskoro.

mO k3

#2407 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by mO k3 » 14/10/2014 07:36

Tomahawk11 wrote:
todd_smith wrote:Moze se ovdje do sutra pametovati, ali na kraju krajeva muskarci lazu, zene lazu, brojevi ne.

2 boda od 9 je katastrofa. 2 ekipe koje imaju utakmice manje, su ispred nas.

Zalaganje i borba pada u vodu kada ne postignes ti rezultat.

Volim ih sve na terenu, ali kad nece nece izgleda. Belgija je bila zrela za jos 1-2 komada, ali Pape je zajebao koliko i Begovic. Mada se Asmiru ne moze toliko prigovoriti sa obzirom da je vadio sve ostalo, tako da halal oslun.

2 od 9. I on nasmijan nakon utakmice dolazi.

E jebo ti i Bakira i Fahrudina i ostale, ko je za ovoga glasao?

Jos lafo BHF nesto pametuje, a onda skandira citav stadion SAFET SUSIC nakon 20 minuta.
Sta je, hljeba ti, veceras zayebao??! Yebo te, ko da ste roboti! Viscu i Hajru bi Belgijanci pojeli! Pjanic, Medunjanin, Besic i Susic su se odlicno borili na sredini terena s njima. Ispade nisu smjeli sanse stvoriti, a prije utakmice se pricalo da ce nas pomesti.
:lol:
Kriv je pape uvijek i fajront

samkoF

#2408 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by samkoF » 14/10/2014 07:56

Ma svi mi znamo kakav je Begovic profesionalac I siguran sam da on veceras nema sna zbog onog gola, al treba on znati da ima nasu podrsku I ne treba sad toliko uzimati za tragicno, desava se , idemo dalje.Ne moze on nas nikad razocarati da ne znam kakav gol primi toliko nas je vec svojim uspjesnim odbranama zaduzio.

Laplace

#2409 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Laplace » 14/10/2014 08:31

mO k3 wrote:
SaNsEo wrote:
agent_zero wrote:Čestitke našim igračima, ipak je belgija strašna ekipa po imenima. I bod protiv ovakve ekipe je u nekim drugim okolnostima ravan pobjedi.

Ali s ovim bodom mi smo se još više udaljili od borbe za drugo mjesto, jer u narednih 7 utakmica moramo pobijediti 6, što mislim da je u ovim okolnostima, tj. s ovakvim selektorom prosto neizvodiva i nemoguća misija.

I ponavljam, još jednom čestitke našim momcima, žao mi je samo što imaju takvu nesreću da ih vodi ovaka taraba od trenera, pa se moramo na belgiji vaditi, umjesto da smo ovu utakmicu dočekali sa min. 4 boda, a realno smo mogli i sa svih 6 da je bilo ko s malo više trenerskog znanja i iskustva vodio ove momke.

Hvala vam momci i borite se i dalje za ovaj dres i zemlju, uz nadu da ćete imati boljeg trenera.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

PS: problem je samo sto je safet uspio da ispere mozak raji pa vidim mnostvo komentara jao dobro je sa bodom.... mi smo trebali da bi se izvadili iz problema koje smo si dali porazom od Kipra NAJMANJE da uzmemo 4 boda ( 3 welsu i veceras jedan ) a optimalno bi bilo da smo uzeli 6...

znaci sa ova 2 boda je ovo KATASTROFA
Ne mora niko nama da pere mozak , Belgija nije tamo neka mala repka u ovome trenutku 5. Mjesto na fifa ljestvici
A sad je Čita listavrelevantna, a kada sam govorio da gubimo od ekipa koje su dosta ispod nas na istoj listi, onda je bilo komentara da ta ista lista nije pokazatelj ničega.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Tomahawk11
Globalni moderator

#2410 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Tomahawk11 » 14/10/2014 08:33

Zmijuga loma wrote:
Tomahawk11 wrote: Jbg, sta ja mogu sto ti se ne svidja sto stvari stoje tako kako stoje. Volio bih i ja da je Prcic novi Zidane, ali nije. Nadati se da ce biti bolji.
Ovo podvuceno, nejasna recenica skroz. Sta si zapravo htio reci? Malo je kasno, ali opet, konfuzija izvire iz recenice. Ne smeta mi niko, da se razumijemo.
Htio sam reći da se ne razlikuješ od onih kojima je Tino teška taraba kako god da odigra, jer si, poput njih, ti isto tako maliciozan samo ne prema Tinu već prema njegovom konkurentu Prciću. Ne trebam crtati valjda.

38 dodavanja, 33 uspješna, 87% tačnost. Je li to taj veliki broj pogrešnih pasova kojih se sjećaš?
Mora da sam zapamtio tih 5 pogresnih 8-) Imaju li kakve brojke za kretanje po terenu?
Nego, prestani mi lijepiti ''epitete'', ne znam sta ti sebi dajes za pravo. Maliciozan, vaki, naki....dobro te je. Tebi je izgleda veci gust da dokazes ko sam ja i sta sam ja, nego pisati o onom sta je tema. Da ne gubis vrijeme vise, profulio si debelo. Ne mrzim nikog, ponajmanje Prcica ili bilo kojeg reprezentativca. Nisam maliciozan ni prema Tinu ni prema Prcicu, zelim i jednom i drugom da budu sto bolji igraci. Nasi su, kakvi god su.

mO k3

#2411 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by mO k3 » 14/10/2014 08:34

@laplace napisao sam isto u jednom postu sinoc gdje ne kontam gubimo protiv kipra ,halo protiv kipra :shock: i juce odigrasmo vise nego solidno , mada sam ja napisao nekidan da ce nas belgija razvaliti gdje sam opet sinoc korigovao da je moguce da je uzmemo jer nam belgija lezi

omega369

#2412 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by omega369 » 14/10/2014 09:04

od narednih 7 utakmica, 5 mozemo pobjediti bez vecih problema

andora 2x (6)
wels (3)
izrael kuci (3)
kipar(3)

uz ova 2 to je ukupno 17 bodova

e sad, sta mozemo napraviti u izraelu, eventualno u Belgiji i mozemo li povecati taj kont za 2 ili 3 boda, sto bi nam vjerovatno garantovalo drugo mjesto, pitanje je. dakle, jedna od kljucnih utakmica je sad ova u izraelu a onda revans na kipru i to je to, ostalo bi trebalo biti puno lakse. ako pobjedimo u izraelu 90% smo drugi u grupi
Last edited by omega369 on 14/10/2014 09:09, edited 1 time in total.

sumirprimus

#2413 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by sumirprimus » 14/10/2014 09:07

jebga dobar je i bod,al ostaje zal...
stim da se onakvi sutevi ne smiju dozvoliti...mora se ici u blok...i lula sa lijeve strane trci i ne stize u blok do kraja,a hadzic stoji ispred tog igraca i okrece ledja da ga lopta ne napuca..
a begovic je dotad skinuo belgijancima 4 5 jebenih lopti...

Tomahawk11
Globalni moderator

#2414 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Tomahawk11 » 14/10/2014 09:13

sumirprimus wrote:jebga dobar je i bod,al ostaje zal...
stim da se onakvi sutevi ne smiju dozvoliti...mora se ici u blok...i lula sa lijeve strane trci i ne stize u blok do kraja,a hadzic stoji ispred tog igraca i okrece ledja da ga lopta ne napuca..
Definitivno se kasno izlazilo i dopustao sut Belgijancima. Zato je u prvom Begovic bio kao na streljani. I eto taj nesretni gol u drugom :(

Kemal Malovčić

#2415 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Kemal Malovčić » 14/10/2014 09:18

BHF_Manijak wrote:Pored otkrica pred SP da je Rin Tin Tin Susic zadnji vezni, u zadnje dvije utakmice saznali smo i da je lijevi vezni odnosno lijevo krilo!!! :bih: :bih: :bih: Ljubi ga amidza! :kiss: :kiss: :kiss:
On k'o Krojf, igra šta poželi. :mrgreen:

stakasa

#2416 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by stakasa » 14/10/2014 09:22

Kemal Malovčić wrote:
BHF_Manijak wrote:Pored otkrica pred SP da je Rin Tin Tin Susic zadnji vezni, u zadnje dvije utakmice saznali smo i da je lijevi vezni odnosno lijevo krilo!!! :bih: :bih: :bih: Ljubi ga amidza! :kiss: :kiss: :kiss:
I osilio se mater mu jebem, kad je opuca sinoc tri metra preko gola oci bi mu izvadio

stakasa

#2417 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by stakasa » 14/10/2014 09:24

luckylaka wrote:Ma zato i pitam ima li igdje na kugli da je pojavi kakav slican talenat ili Dzeki ili Vedi.Sve nam nesto u zadnje vrijeme pojavljuju se veznjaci,golmani ali bas nikako neki slican ovoj dvojici.Ne znam kakva je situacija u mladim selekijama ,ima li kakav da moze uletjeti preko noci.Spominjao se neki Djuric ali nestade,mali Kodro i za njega nista.Trebace nam neko uskoro.
Pa potrudite se malo po tom SantLuisu, najlakse je pred Safeta tepsiju baklave... Igraca nam treba, talenata

sumirprimus

#2418 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by sumirprimus » 14/10/2014 09:27

Tomahawk11 wrote:
sumirprimus wrote:jebga dobar je i bod,al ostaje zal...
Definitivno se kasno izlazilo i dopustao sut Belgijancima. Zato je u prvom Begovic bio kao na streljani. I eto taj nesretni gol u drugom :(
misim,lako je sad lelemudat...
nazalost moram porediti..
na hrtu kad analiziraju,sjeckaju odredjene trrnutke u igri... i komentiraju..i sjecam se ko sad,u bar dvije situacije kad su prije nekih godina primili golove iz slicnih situacija...i ovu pricu za blok i odbrambene igrace...
kod nas,eeee nismo imali srece...eto i taj nesretni gol...belgija je velika reprezentacija i tako...sta je tu je...

Kemal Malovčić

#2419 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by Kemal Malovčić » 14/10/2014 09:29

luckylaka wrote:Ma zato i pitam ima li igdje na kugli da je pojavi kakav slican talenat ili Dzeki ili Vedi.Sve nam nesto u zadnje vrijeme pojavljuju se veznjaci,golmani ali bas nikako neki slican ovoj dvojici.Ne znam kakva je situacija u mladim selekijama ,ima li kakav da moze uletjeti preko noci.Spominjao se neki Djuric ali nestade,mali Kodro i za njega nista.Trebace nam neko uskoro.
Stavit ćemo Tinu Svena Sušića u napad. Ne beri brigu.

P.S. :bih: :bih: :bih:

JoseMujica

#2420 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by JoseMujica » 14/10/2014 09:30

Kemal Malovčić wrote:

sve se može kad se hoće :lol:

OldMayor

#2421 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by OldMayor » 14/10/2014 09:31

omega369 wrote:od narednih 7 utakmica, 5 mozemo pobjediti bez vecih problema

andora 2x (6)
wels (3)
izrael kuci (3)
kipar(3)

e sad, sta mozemo napraviti u izraelu, eventualno u Belgiji i mozemo li povecati taj kont za 2 ili 3 boda, sto bi nam vjerovatno garantovalo drugo mjesto, pitanje je. dakle, jedna od kljucnih utakmica je sad ova u izraelu a onda revans na kipru i to je to, ostalo bi trebalo biti puno lakse. ako pobjedimo u izraelu 90% smo drugi u grupi
Ne bih ja bio toliko siguran u ove gore uknjizene bodove.

Pricalo se ovdje da cemo i iz ove tri tekme uzeti 7 ili 9 bodova, pa evo sta bi.

Da ne govorimo o tome koliko su nabrijane sada ekipe Velsa i Kipra.
Last edited by OldMayor on 14/10/2014 09:34, edited 1 time in total.

JoseMujica

#2422 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by JoseMujica » 14/10/2014 09:32

Image

Java heroj a ne zločinac!

art vandeley

#2423 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by art vandeley » 14/10/2014 09:36

omega369 wrote:od narednih 7 utakmica, 5 mozemo pobjediti bez vecih problema

andora 2x (6)
wels (3)
izrael kuci (3)
kipar(3)

To je to...zato se slazem da I bod protiv Izraela nije los, samo je problem sto bi to bila 4. tekma za redom bez pobjede, nezgodan joj tajming. A ta prica o bodu protiv Izraela kao zadovoljavajucim I nije losa da se malo skine pritisak sa igraca, tako da ocekujem glat pobjedu :D

Ja vjerujem da se I protiv Belgije moze bod otkinuti u gostima a iz razloga sto ce vec tada Belgija biti jednom I po nogom zacementirana na 1. mjestu I da nece srljati, vidjelo se veceras da je Wilmots ziheras I vrlo je moguce da nece ici na pobjedu po svaku cijenu a mi cemo biti bez imperativa pobjede (nadam se da se necemo dovesti u tu situaciju :D )a tada smo najopasniji.

Helem, bice to ok aBd na kraju.

vryzas

#2424 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by vryzas » 14/10/2014 09:51

Dead Man Walking wrote:Ne pika ti se post, nisi upotrijebio ni jednu od tri magicne rijeci: kriticari, petljanje, podmeanje. Probaj ponovo.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:

alphonse kauders

#2425 Re: Vels-BiH,BiH-Belgija

Post by alphonse kauders » 14/10/2014 09:56

Begović - sinoć je do primljenog gola bio fantastičan, ostavljao nas u igri u prvih 10 minuta kada smo mogli fasovati barem dva komada. Primljeni gol mu većim dijelom ide na dušu, ali ono se kod onolikog broja šuteva zna desiti pa tako da mu zaista ne možemo toliko zamjeriti.

Mujdža – na početku utakmice ga je Hazard 2x dobro izradio i činilo se da će biti teški propuh na toj strani. Ipak, brzo se stabilizovao i odigrao do kraja odličnu i borbenu utakmicu. Nije puno prelazio centar, ali centaršut za Džeku kojeg je golman Belgije skinuo je bio odličan.

Lulić – ok je momak igrao, ali definitivno mu ova pozicija ne odgovara. Nekoliko puta je imao čist prostor po lijevoj strani, međutim tada bi stao, prebacio loptu na desnu nogu i onda loše centrirao. Također, nekoliko pozicionih grešaka, a i kašnjenje sa blokiranjem šuta kod primljenog gola. Nadam se da će ubrzo biti vraćen na ofanzivnije mjesto.

Šunjić - stvarno odigrao odličnu utakmicu i predstavlja zasad najpozitivnije iznenađenje u ovim kvalifikacijama. Imao jedan kiks kada se okliznuo pa je Lukaku nesmetano imao dobru poziciju za šut, ali se junački držao u duelima i ostatak utakmice odlično postavljao u odbrani.

Hadžić – iako sam mislio da će biti naša najslabija karika, momak me demantovao i držao sasvim solidno poziciju štopera. Nije tu bilo nekog briljiranja, ali zaslužuje pozitivnu ocjenu i pokazao je da zasad može predstavljati alternativu na tom mjestu.

Bešić – kao i obično, zvijer u trkačkom segmentu, pokrivao koliko je mogao, nekoliko velemajstorskih uklizavanja. S druge strane, s loptom u nogama bi ponekad trebao reagovati manje komplikovano, nekoliko puta je lakomisleno izgubio loptu i otvorio belgijske kontre. Ipak, to ne treba umanjiti kvalitet njegovog jučerašnjeg nastupa.

Medunjanin – uključen dosta u kombinatoriku, nekoliko lijepih poteza (ne znam je li on dao loptu Pjaniću za šansu koju je ovaj imao), malo pri kraju ponestalo snage, ali ok je to danas bilo.

Pjanić – sinoć dosta rastrčan i razigran, na momente doduše i nervozan. Asistencija Džeki, nekoliko finih proigravanja, šteta za šansu koju je imao 1 na 1 sa golmanom Belgije.

T.S.Sušić – vrlo borbeno odigrao, ganjao igrače Belgije po terenu, nije ni puno griješio, a imao i jedan pristojan šut sa distance. Nažalost, svojim kvalitetom u ofanzivi trenutno ne može doprinijeti boljoj ofanzivnoj igri reprezentacije, na kraju mu je ponestalo snage pa je zasluženo zamijenjen.

Ibišević – Iako zaista borben, on bez lopti u prostor i 16-erac neće ni imati učinka, kao što je to sinoć bio slučaj.

Džeko – odigrao kapitenski, postigao gol, golman mu skinuo odličan udarac glavom, nosio se lavovski sa odbranom Belgije, ganjao odbranu Belgije i tjerao ih na greške - predobar nastup sinoć.

Višća – Izborio faul i žuti karton Kompany-a, taman da se može folirati pred rajom :D Momak je eksplozivan i šteta što ne igra više, jer je zaista imao pristojnih momenata u reprezentaciji.

S.Sušić - opet ne vjeruje svojim igračima (evo, sad čak ni Vrško više ne dobija priliku), pa je opet izvršio samo jednu izmjenu, iako je mogao hladno da ubaci Hajrovića umjesto Ibiševića na desno krilo i npr. Prcića umjesto Medunjanina (makar 5 minuta). Naredio zatvaranje utakmice 15 minuta prije kraja, valjda po devizi "nek je živa glava, i bod je dosta". Ne znam, ovaj bod ga vjerovatno ostavlja na klupi, ali sam jako skeptičan u pogledu nastavka kvalifikacija.

Locked