Veliki problem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Adis_D

Veliki problem

Post by Adis_D » 05/08/2007 11:38

Problem je sljedeci : kada igram igre ( STALKER , Oblivion , BFME II i bilo koja malo zahtjevnija igra) desi mi se da se monitor ugasi.ponasa se isto kao da racunar ne radi a radi .ne prima nikakve komande samo se moze restartovat. To mi se desava stalno kad udem u jednu od gore navedenih igara molim za pomoc

bonsai

Post by bonsai » 05/08/2007 11:54

I to ti veliki problem? Prestani se igrati i idi cure ganjat iproblem rijesen.

Mistake

Re: Veliki problem

Post by Mistake » 05/08/2007 16:53

Adis_D wrote:Paroblem je sljedeci : kada igram igre ( STALKER , Oblivion , BFME II i bilo koja malo zahtjevnija igra) desi mi se da se monitor ugasi.ponasa se isto kao da racunar ne radi a radi .ne prima nikakve komande samo se moze restartovat. To mi se desava stalno kad udem u jednu od gore navedenih igara molim za pomoc

Probaj iskljuciti screen saver i postavi opciju Turn off Monitor na Never u Display properties dijalogu. Mozda pomogne, nisam siguran. Screen saver i Power Options se aktiviraju ukoliko nema nikakvih aktivnosti na tastaturi i misu a kako vecina igara ne koriste windows drivere za te uredjaje, to windows ne vidi nikakve aktivnosti sa ovih uredjaja i gasi monitor.

aNTropocentrio

Post by aNTropocentrio » 05/08/2007 23:53

Najvjerovatnije ti nije instaliran odgovarajući drajver za monitor, tj. drajver govori igri da može koristiti rezoluciju/refresh rate koju monitor u stvari ne podržava. Probaj obrisati monitor iz Device Manager-a, pa restartaj sistem. Ako ni to ne pomogne, skini drajver za monitor sa stranice proizvođača.

Post Reply