Velicina tablica - kazne

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
zgembudin

Velicina tablica - kazne

Post by zgembudin » 10/04/2012 13:44

Ne znam jesam li dovoljno pretrazio, move ako je vec bilo...

Uglavnom, prica haver danas da su ga granicari zaustavili i mjerili sirinu tablice (standardna "kockasta") koja mu je bila naprijed.

Lipi nasi su "utvrdili da je tablica 4mm sira od dozvoljenog" a ista je regularno preuzeta pri registraciji auta.

Te je (da ne bi platio kaznu... a "proces" je jos u toku) morao ganjati dokaze od MUP-a i firme koja proizvodi tablice da je sve po standardu i regularno.

530i

Re: Velicina tablica - kazne

Post by 530i » 10/04/2012 13:55

Ako je regularno registrovan nema šta graničar da traži...tablice, nove imaju zaštitne elemente i serijski broj...trebao je samo otići...

PapakizSarajeva

Post by PapakizSarajeva » 10/04/2012 14:28

zgembudin wrote:Ne znam jesam li dovoljno pretrazio, move ako je vec bilo...

Uglavnom, prica haver danas da su ga granicari zaustavili i mjerili sirinu tablice (standardna "kockasta") koja mu je bila naprijed.

Lipi nasi su "utvrdili da je tablica 4mm sira od dozvoljenog" a ista je regularno preuzeta pri registraciji auta.

Te je (da ne bi platio kaznu... a "proces" je jos u toku) morao ganjati dokaze od MUP-a i firme koja proizvodi tablice da je sve po standardu i regularno.
Znam i ja jednog ovakvog "kandidata" kojeg je granicna policija maltretirala ... Covjek se nasekir'o pravo, proglasili ga falsfikatorom slubene isprave ...

goran16v

Post by goran16v » 10/04/2012 15:44

zgembudin wrote:Ne znam jesam li dovoljno pretrazio, move ako je vec bilo...

Ni meni nije jasno, ako je nova tablica onda mora imati i hologram i bar kod i tu ne moze biti jeste prava - nije prava i nije je moguce naknadno uraditi mimo MUP-a jer se rade vani. Staru kockastu tablicu je radila Ferba international iz Sa i to samo u jednoj (propisanoj) dimenziji bez obzira da li je izdata od MUP-a ili naknadno kupljena u Ferbi uz vracanje normalne tablice i nije bilo moguce dobiti drugu dimenziju jer Ferba nije imala polufabrikat u drugoj dimenziji.
Inace tablica se, bas kao i bilo koji drugi "pisani" dokument smatra zvanicnim dokumentom cije je prepravljanje, busenje, ostecenje ili unistavanje na drugi nacin zakonom zabranjeno (ovo je cak i navedeno u obavjesti koju dobijes uz tablice).

zgembudin

Post by zgembudin » 10/04/2012 18:02

Nije mijenjao nista, niti je mogao on da ih "rastegne", produzi, uzeo je jednu obicnu i jednu ovu pri registraciji auta i to je to... kaze da je cuo za jos nekih 30-ak slucajeva iz Sa za takva sranja

Post Reply