Vedderov protubushevski vikend

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: Bobi

Post Reply
black

Vedderov protubushevski vikend

Post by black » 07/08/2007 22:52

Image

Frontman Pearl Jama koristio je svaku priliku pljuvati po Bushu i ratu u Iraku. Na festivalskoj pozornici pridružio mu se i ratni invalid kojemu je otpjevao pjesmu. Video!

Na trodnevnom glazbenom festivalu Lollapalooza održanom u Chicagu proteklog vikenda, Eddie Vedder u nekoliko je navrata izrazio neslaganje s ratnom politikom američkog predsjednika Georgea Busha.

Svoj antiratni svjetonazor iskazao je i otpjevavši pjesme poput Masters Of War i No More War. Potonju je posvetio ratnom vojnom invalidu Thomasu Youngu koji mu se pridružio na pozornici upozorivši na "kriminalnu okupaciju Iraka".

Izmijenio je i riječi pjesme Daughter, pa je tako dodao stihove poput "George Bush leave our World Alone" i "George Bush Find yourself another Home!".

http://www.youtube.com/watch?v=ma_8Qim4dQ0

Better Man

Post by Better Man » 07/08/2007 23:17

Vedder je kralj, genije, zasigurno jedan od največih muzičara u istoriji! Pearl Jam su daleko največi band na svijetu, dok su ostali daleko ispod njih!

Final Cut

Post by Final Cut » 08/08/2007 05:48

Trebali su pozvati Rogera Watersa.
Njegov Song Leaving Beirut bi se savrseno uklopio:
Oh George! Oh George!
That Texas education must have fucked you up when you were very small

a nije ostao on duzan ni (sad vec bivsem)svome PRIME MINISTRU
:Not in my name, Tony, you great war leader you
Terror is still terror, whosoever gets to frame the rules
History's not written by the vanquished or the damned

Da nebude zabune siguran sam da se Vedder sasvim dobro snasao i sam,
Mogu misliti kako je bilo kada je krenuo(valjda to nije izostavio) W.W.Suicide,al ako mu zatreba Artiljerije vjerovatno bi se Waters pridruzio.

hatorio_hanzo

Post by hatorio_hanzo » 08/08/2007 11:45

Better Man wrote:Vedder je kralj, genije, zasigurno jedan od največih muzičara u istoriji! Pearl Jam su daleko največi band na svijetu, dok su ostali daleko ispod njih!

pearl jam su jedan od najvecih bendova na svijetu ne mogu biti nikako biti samo oni najbolji

Final Cut

Post by Final Cut » 08/08/2007 22:34

hatorio_hanzo wrote:
Better Man wrote:Vedder je kralj, genije, zasigurno jedan od največih muzičara u istoriji! Pearl Jam su daleko največi band na svijetu, dok su ostali daleko ispod njih!

pearl jam su jedan od najvecih bendova na svijetu ne mogu biti nikako biti samo oni najbolji

Pa neke pjesme od Pearl jam-a su himne za mene (black npr)ali ako cu se zadovoljiti samo sa tim bandom znaci da sam ogranicen ko balkon.

Post Reply