Vase Vjencanje?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Locked
Granicar70

Vase Vjencanje?

Post by Granicar70 » 28/04/2012 00:01

Cure, djevojke "neudavace", ova tema je namijenjena vama. Recite nam kako zamisljate svoje vjencanje?

Posto sam vec dosta puta prisustvovao "nasim" vjencanjima vjerujte mi da nikada nisam naisao na vjencanje koje bi odudaralo od drugih. Neko vjencanje koje bih zapamtio, za koje bih mogao reci da je bilo drugacije, da je bas imalo tu neku (ne)specificnost za nase prostore..

Uglavnom, ja bas ne znam ko inace organizuje svadbe, ali uglavnom mladenci se zaruce ili sta god, skontaju se svatovi, (u svatovima obicno bude ljudi koji i trebaju i ne trebaju biti tu), pa se onda ide kod mlade, da se posjedi, uglavnom znate kako to ide...

Nema potrebe da pisem dalje. Ono sto mi upada u oci je potreba da se pozove obicno 50+ ljudi, da se kako nas narod kaze "zalomi" u nekakvom restoranu u predgradju Sarajeva ili u bilo kakvom predgradju.. Svatovi se zaliju i zameze, omaste brke piletinom i burekom, i kad dodje fajront, haj razguli svak svojoj kuci.. A da ne kazem da se takav luksuz plati u prosjeku 3000 KM i vise. Bas glupo.

Ne znam, nekako mi je mucno.. Ne mogu reci da je staromodno, vec onako bas "seljacki", da oprostite na izrazu.

Ja bih ipak radije odabrao ovakvo vjencanje: Obavezno kraj klipa pogledati:

Nije skupo, ne treba mi 50+ ljudi, ne treba mi restoran, Sarajevska i burek...

http://www.youtube.com/watch?v=Lt8umJfg8M0

Jednom sam prisustvovao razgovoru gdje ljudi u kojem pricaju da idu u svatove samo radi besplatne cuge..

A jos samo cuo ne znam da je tacno, da se u ruralnim krajevima Bosne, ,zene, buduce supruge, majke, jos uvijek "kradu", sta god to znacilo. :mrgreen: (Ovo je ustvari za plakat) :run:

Bilo bi jako pozeljno kada bi dame "neudavace" opisale kako bi one htjele organizovati svoj "Dan iz Snova".

Onako interesuje me.
Last edited by Granicar70 on 28/04/2012 03:14, edited 1 time in total.

Loulou

Re: Vjencanje kao..

Post by Loulou » 28/04/2012 00:28

Ne zanimaju me reliktne koncepcije.
:D

Granicar70

Post by Granicar70 » 28/04/2012 00:33

Loulou wrote:Ne zanimaju me reliktne koncepcije.
Ma ni mene vala. Planiram se skoro zeniti, pa mi ponestalo ideja, a more mi daleko. Mozda me neko ovdje inspirise pa da organizujem svoj dan iz snova na pravi nacin. Inace, ne konzumiram alkohol. :D

Loulou

Post by Loulou » 28/04/2012 00:35

Granicar70 wrote:...svoj dan iz snova
Eto ti reliktne koncepcije :D

quarterback

Post by quarterback » 28/04/2012 00:56

Granicar70 wrote:
Ma ni mene vala. Planiram se skoro zeniti, pa mi ponestalo ideja, a more mi daleko. Mozda me neko ovdje inspirise pa da organizujem svoj dan iz snova na pravi nacin. Inace, ne konzumiram alkohol. :D
samim tim sto je to dan iz snova kako kazes samo ti znas kako ti snovi izgledaju, tesko da ce ti neko dati inspiraciju za dan koji si ti usnio...

Granicar70

Post by Granicar70 » 28/04/2012 01:02

quarterback wrote:
Granicar70 wrote:
samim tim sto je to dan iz snova kako kazes samo ti znas kako ti snovi izgledaju, tesko da ce ti neko dati inspiraciju za dan koji si ti usnio...
U pravu si. Zaista treba prestati koristiti ove fraze. :lol: :lol: :lol:

Gray

Re: Vase Vjencanje?

Post by Gray » 28/04/2012 10:34

Nisam zensko ( :-D ) ali da i ja dam svoje misljenje. Iskreno, ni meni se ne svidjaju nase seljacke svadbe (cast izuzecima). Ja bih najradije spojio vjencanje sa medenim mjesecom, poveo kumove na neko egzoticno putovanje, tu se vjencao na plazi, kumovi bi ostali sedam dana sa nama, mi ostali sedam dana duze... ko hoce moze gledati preko nekog streama :-D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

Re: Vase Vjencanje?

Post by ladyblue18 » 28/04/2012 10:49

23173127 puta bila ovakva tema, i uvijek zavrsi sa vrijedjanjem, i prepucavanjem izmedju doslja-seljaka-gradjana-fgr pa cemo da sprijecimo to i zakljucamo.
Na kraju krajeva svako je svijet za sebe i svako zna sta mu najbolje odgovara i svoje obicaje i prilike. :sax:

Locked