Varanje preko Interneta

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Sir_Lancelot
Posts: 186
Joined: 05/07/2007 15:25

#1 Varanje preko Interneta

Post by Sir_Lancelot »

Nadam se da ove teme nije bilo do sada.

Pitanje: Vecina, ako ne svi, koriste Facebook ili slicnu stranicu za drustveno umrezavanje. Svidi vam se neciji profil, javite se toj osobi, zapocente komunikaciju, dodate je u prijatelje i onda shvatite da je ta osoba u vezi!

Komentari. :)
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#2 Re: Varanje preko Interneta

Post by maccarona »

pa ako je u vezi nije mrtva....
Sir_Lancelot
Posts: 186
Joined: 05/07/2007 15:25

#3 Re: Varanje preko Interneta

Post by Sir_Lancelot »

Da se preko neta upoznaju drugi muskarci/zene i da se eventulano ode na kafu...
Sir_Lancelot
Posts: 186
Joined: 05/07/2007 15:25

#4 Re: Varanje preko Interneta

Post by Sir_Lancelot »

Ne bih nikada sebe doveo u takvu situaciju. :)

Vise sam zabrinut. :)
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#5 Re: Varanje preko Interneta

Post by maccarona »

Sir_Lancelot wrote:Da se preko neta upoznaju drugi muskarci/zene i da se eventulano ode na kafu...
ok, onda glasam protiv....
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#6 Re: Varanje preko Interneta

Post by x0z0y0 »

pa valjda u profilu pise IN A RELATIONSHIP :roll:
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#7 Re: Varanje preko Interneta

Post by maccarona »

o cemu je tema :? :-) :-)
saangel21
Posts: 100
Joined: 14/08/2006 13:13
Location: Sarajevo

#8 Re: Varanje preko Interneta

Post by saangel21 »

Nemam profil ni na jednoj od tih web stranica tipa facebook, my space, dernek, itd. Apsolutno sam operisana od toga i ne bi mi bilo drago da saznam da mi partner ima svoj profil tamo i na taj nacin upoznaje ljude. Meni je to bez veze pravo.
Mina_sa
Posts: 302
Joined: 16/02/2008 19:25
Location: Sarajevo

#9 Re: Varanje preko Interneta

Post by Mina_sa »

ja bar nikad ne dodajem ljude zbog toga što mi se svidi nečija slika a da stvarno ne poznajem tu osobu...ne volim se peglati s tim upoznavanjem i objašnjavanjem zašto sam dodala nekog u prijatelje
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#10 Re: Varanje preko Interneta

Post by Zox »

Aaaa, ZA TO sluzi fb?
A ja budala dodajem samo PRAVE prijatelje...
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#11 Re: Varanje preko Interneta

Post by Dr.Cuddy »

maccarona wrote:o cemu je tema :? :-) :-)
a što se ti naivna praviš :lol: :lol: :lol: :lol:
Kjajević Majko
Posts: 1113
Joined: 26/02/2008 11:30
Location: bespuća forumske besmislenosti

#12 Re: Varanje preko Interneta

Post by Kjajević Majko »

Bond_JaneBond wrote:Ja to ne bih uradila pa sve da je doticni bijeli konj iz bajke..
Zašto? :? Kako ćeš saznati je li on u vezi/slobodan ako se nećeš upoznati?


On topic
Nemam profil na facebooku ni sl. sajtovima osim foruma, niti smatram da je varanje ako se neko upozna na internetu pa ode da se upozna uživo. Ako je neko u vezi nije mrtav kako Maccarona reče. :thumbup:
Ne znači da se odma hoće jebati ako zove na kafu.
Zar si nevjeran ako upoznaš nekoga dok imaš curu/momka? :)
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#13 Re: Varanje preko Interneta

Post by mojgrad »

Sir_Lancelot wrote:Nadam se da ove teme nije bilo do sada.

Pitanje: Vecina, ako ne svi, koriste Facebook ili slicnu stranicu za drustveno umrezavanje. Svidi vam se neciji profil, javite se toj osobi, zapocente komunikaciju, dodate je u prijatelje i onda shvatite da je ta osoba u vezi!

Komentari. :)

pa ako sam tu osobu stavila u prijatelje rijec vec govori prijatelj mi je a ne neki stranac niti je potencijalni jeb***c niti neka romasa..
opet kazem tu se povlaci moja granica, ako je osoba zauzeta nemam ja tu sta dalje da trazim, druzenje oke ali povrsinsko nista vise.
prijatelja u real zivotu imam dovoljno tako da mi neko sklapanje prijateljsvat preko net-a nije nuzno.
e posto sam ja vec zauzeta zena nemam niti mi pada na pamte postavljanja licnog profila po takvim i slicnim stranicama ne zato sto bi mi smetalo druzenje te vrste vec zato sto stvarno nemam potrebu za tim, kao sto rekoh prijatelja u stvarnom zivotu imam dovoljno
Last edited by mojgrad on 21/09/2008 22:54, edited 1 time in total.
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#14 Re: Varanje preko Interneta

Post by Loreley »

Sir_Lancelot wrote:Nadam se da ove teme nije bilo do sada.

Pitanje: Vecina, ako ne svi, koriste Facebook ili slicnu stranicu za drustveno umrezavanje. Svidi vam se neciji profil, javite se toj osobi, zapocente komunikaciju, dodate je u prijatelje i onda shvatite da je ta osoba u vezi!

Komentari. :)
Nikad neću koristiti Facebook :D

A ne kontam baš kakve veze ima je li neka osoba u vezi ili nije :lol:

Čula sam za "svetinju braka" ali za svetinju veze nisam još nikada :lol:
User avatar
fa84
Posts: 379
Joined: 12/06/2008 19:35
Location: sarajevo

#15 Re: Varanje preko Interneta

Post by fa84 »

sve dok se ne povezete u in relationship ste prijatelji hehe ;)))
meni je prije to smetalo poprilicno, posto sam bio ljubomoran
no onda skontas da to nema veze sa mozgog, da se ljudi mogu upoznavati preko neta,druziti itd
ako si u cvrstoj vezi i imas povjerenja u partnericu onda nema problema da se ljudi druze preko neta,upoznaju.eventualno odu na kafu
posto sam ja imao slicnu temu upravo iz tog razloga jer sam bio ljubomoran
doooosta sam se promijenio,tako da mi sada to sve izgleda pravo smijesno ;)
kako sam bio glup lol :D
Sir_Lancelot
Posts: 186
Joined: 05/07/2007 15:25

#16 Re: Varanje preko Interneta

Post by Sir_Lancelot »

1. Nije isto kada upoznate nekoga u "real world" i onda ga dodate u prijatelje.
2. Nije isto ako dodate nekoga u prijatelje jer imate slične interese, članovi ste neke grupe, zbližite se na forumu i slično.
3. To je, po meni, sve normalno.

Govorim o razmjenjivanju poruka ( i virtuelnih poklona) sa totalnim strancem. Klasicni primjer flertovanja.

Mozemo napraviti poredenje sa dvoje ljudi koji se upoznaju u caffe baru i gdje tema razgovora malo odstupa od uobicajenih tema za razgovor dvoje totalnih stranaca, kako god to definisali. Smatram da tu jednostavno nesto ne stima. Vjerovatno sami znate kako je kada upoznate nekoga i razgovarate sa nekim bez bilo kavih drugih namjera i flertovanja.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#17 Re: Varanje preko Interneta

Post by Karabaja »

odjednom niko nema profil na facebook-u.. :-)

ne, nije u redu ako si u vezi, da ti djevojka/momak upoznaje osobe suprotnog spola i dogovara se na kafu s njima (preko interneta, sms-a, u pekari ili bilo gdje drugo)

u zadnje vrijeme mi se sve više čini da to treba da važi i za osobe istog spola :-?
Sir_Lancelot
Posts: 186
Joined: 05/07/2007 15:25

#18 Re: Varanje preko Interneta

Post by Sir_Lancelot »

Karabaja wrote:odjednom niko nema profil na facebook-u.. :-)
Izgleda. :D
Sir_Lancelot
Posts: 186
Joined: 05/07/2007 15:25

#19 Re: Varanje preko Interneta

Post by Sir_Lancelot »

Iskljucimo na trenutak da se nakon obimnog dopisivanja dogovore da odu na kafu. Postavljam pitanje motiva, zasto bi "odrasla" osoba ( izvinjavam se omladini, zato sam stavio pod ""), koja ima posao, vezu i razne druge obaveze trosila vrijeme i energiju na dopisivanje sa nekim? Da bi se utvrdilo da li oni imaju bilo kakvih zajednickih interesovanja, kako jedan od mogucih razloga, na primjer.

Koristim rijec odrasala osoba da naglasim obaveze i odgovornosti, pa i zrelost, u uslovima ogranicnog vremena i resursa.
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#20 Re: Varanje preko Interneta

Post by Loreley »

Karabaja wrote:odjednom niko nema profil na facebook-u.. :-)

ne, nije u redu ako si u vezi, da ti djevojka/momak upoznaje osobe suprotnog spola i dogovara se na kafu s njima (preko interneta, sms-a, u pekari ili bilo gdje drugo)

u zadnje vrijeme mi se sve više čini da to treba da važi i za osobe istog spola :-?
Nemam stvarno profil na Facebooku ali mi je glupa ta logika po kojoj ne bih trebala upoznati nekoga preko neta i s njim otići na kafu. Od jedne kafe do veze je zaista dug put, a pogotovo ostaviti jednoga i otići sa drugim. Ako se veza bazira na uzajamnom povjerenju ne treba biti straha. Ja ne bih imala nikakav problem ako bi me partner prevario s nekim seksualno, ali samo jednom sa istom osobom :D

Čak mi imponira da budem u vezi s nekim kome se žene upucavaju. Znači da je kvalitetan i da je sa mnom zato što sam najbolja od svih a ne zato što ne može biti ni s kim drugim. Ako žena ima priliku upoznati druge muškarce i s njima komunicirati puno će lakše shvatiti koliko joj njen partner znači i zašto je s njim.
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#21 Re: Varanje preko Interneta

Post by Aurora Borealis »

. . .
Last edited by Aurora Borealis on 11/10/2008 19:11, edited 1 time in total.
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#22 Re: Varanje preko Interneta

Post by Loreley »

Sir_Lancelot wrote:Iskljucimo na trenutak da se nakon obimnog dopisivanja dogovore da odu na kafu. Postavljam pitanje motiva, zasto bi "odrasla" osoba ( izvinjavam se omladini, zato sam stavio pod ""), koja ima posao, vezu i razne druge obaveze trosila vrijeme i energiju na dopisivanje sa nekim? Da bi se utvrdilo da li oni imaju bilo kakvih zajednickih interesovanja, kako jedan od mogucih razloga, na primjer.

Koristim rijec odrasala osoba da naglasim obaveze i odgovornosti, pa i zrelost, u uslovima ogranicnog vremena i resursa.
Znatiželja? Upoznavanje nečeg novog? Širenje vidika?

Meni lično osobe koje imaju sa mnom zajednička interesovanja nisu uopšte zanimljive. Teme koje sam prežvakala milijardu puta nemam namjeru ponovo.
Sir_Lancelot
Posts: 186
Joined: 05/07/2007 15:25

#23 Re: Varanje preko Interneta

Post by Sir_Lancelot »

Loreley wrote: Znatiželja? Upoznavanje nečeg novog? Širenje vidika?

Meni lično osobe koje imaju sa mnom zajednička interesovanja nisu uopšte zanimljive. Teme koje sam prežvakala milijardu puta nemam namjeru ponovo.
Kako bi onda započela konverzaciju sa nekim, sa kime apsolutno nemaš dodirnih tačaka. Neko je u fazonu kvantne fizike i paralenih univerzuma, ti si u fazonu planinarenja i izleta.

Da bi postojala normalna komunikacija mora da postoji neko "polje intersovanja".
User avatar
Layne
Posts: 5716
Joined: 24/04/2008 14:12

#24 Re: Varanje preko Interneta

Post by Layne »

Ja nemam profil na fejsbuku i ne volim se upoznavat preko interneta. A kad bi bio u vezi, još bi manje volio :D
A sad odo fino napravit sebi kafu i vidjet ima li mi koga na derneku :D :lol: :lol:
Loreley
Posts: 191
Joined: 18/08/2008 16:06

#25 Re: Varanje preko Interneta

Post by Loreley »

Sir_Lancelot wrote:
Loreley wrote: Znatiželja? Upoznavanje nečeg novog? Širenje vidika?

Meni lično osobe koje imaju sa mnom zajednička interesovanja nisu uopšte zanimljive. Teme koje sam prežvakala milijardu puta nemam namjeru ponovo.
Kako bi onda započela konverzaciju sa nekim, sa kime apsolutno nemaš dodirnih tačaka. Neko je u fazonu kvantne fizike i paralenih univerzuma, ti si u fazonu planinarenja i izleta.

Da bi postojala normalna komunikacija mora da postoji neko "polje intersovanja".
Pa ne budi smješan. Misliš da neko ko sa mnom počne konverzaciju u stvarnom životu to čini zato što imamo dodirnih tačaka? Kako se ti obraćaš ženama? Je li ih odmah pitaš koje knjige čitaju i koje filmove vole? :lol:
Post Reply