Vadite me odavdeeeeeeeeeee

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
_BosanaC

#1 Vadite me odavdeeeeeeeeeee

Post by _BosanaC » 23/03/2007 23:12

E ovako... Ukratko...

HOCU VAN! Kako god. Gdje god. U stvari, nije gdje god. Sto dalje to bolje. Kanada. Australija. Novi Zeland. USA. Ako odem u USA obecavam da cu za tri mjeseca postati veci amer od Svemirskog :-)

E sad ozbiljno... Na koji nacin se uopste podnose, i kome, zahtjevi za migracije? Interesuje me za mene i hanumu mi u mene.

I dreknucu im se jos jednom DOSTA! kad budem vidjeo granice ove drzave. I mislim da ce to biti bas dosta od mene.

Skyfox

Post by Skyfox » 23/03/2007 23:28

Sretan put :-) :D

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 23/03/2007 23:52

Jel ti velka torba za jednog istomisljenika? :-)

I meni se svidjaju Kanada i ono dole juzno pridnu globusa dze su kenguri zaboravih :D

Bolje čistit cipele u negdje od spomenutog, nego biti normalan i posten doktor nauka u BiH :roll:
(naravno misljah na svoje cipele :-) )

_BosanaC

Post by _BosanaC » 24/03/2007 00:04

Abu FEED el-Castro wrote:Jel ti velka torba za jednog istomisljenika? :-)

I meni se svidjaju Kanada i ono dole juzno pridnu globusa dze su kenguri zaboravih :D

Bolje čistit cipele u negdje od spomenutog, nego biti normalan i posten doktor nauka u BiH :roll:
(naravno misljah na svoje cipele :-) )
Slazem se, na zalost, u potpunosti...

AA CA

#5 Re: Vadite me odavdeeeeeeeeeee

Post by AA CA » 24/03/2007 00:42

_BosanaC wrote:E ovako... Ukratko...

HOCU VAN! Kako god. Gdje god. U stvari, nije gdje god. Sto dalje to bolje. Kanada. Australija. Novi Zeland. USA. Ako odem u USA obecavam da cu za tri mjeseca postati veci amer od Svemirskog :-)

E sad ozbiljno... Na koji nacin se uopste podnose, i kome, zahtjevi za migracije? Interesuje me za mene i hanumu mi u mene.

I dreknucu im se jos jednom DOSTA! kad budem vidjeo granice ove drzave. I mislim da ce to biti bas dosta od mene.
Potpuno te razumijem. :sad:
Evo vristim vec godinama... :-?
A zadnjih godinu dana aktivno ucim jezik i trazim nacin da odem jednom zauvijek. Da bar ovo dvoje djece ne ostavim ovdje. Ako sam se ja izradila neka bar oni imaju buducnost.

Evo pokusala sam da postavim par stranica koje ja uredno posjecujem i nadam se da ce ti biti od pomoci. :-D

http://visajourney.com

http://imigracija.tripod.com

http://www.immi.gov.au

http://www.activemigration.com

http://www.find-a-job-canada.com

http://www.immigrationexpert.com

Napravis lonac kafe, pa sa hanumom citaj sta i kako dalje.

karanana

Post by karanana » 24/03/2007 01:42

Mozda Svemirko ima kakve stele u ministarstvu za imigracije ili kongresu...

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 24/03/2007 03:25

igraj lutriju za imigraciju u USA...mozda ti se posreci, znam momka kome jeste i odmah zeleni kurton i to...

a sto se tice drugih nacina...ne znam jarane, stvarno ne znam kako to fercera...bar za USA mislim da nije tako jednostavno, ali mozda je za Kanadu ili Australiju jednostavnije.

uglavnom, sretno..a ako dodjes ovamo, obecavam ti da cu te provesti kroz dvosedmicni kurs...bices gori od mene. :D

Ontario_layde

Post by Ontario_layde » 24/03/2007 03:45

:-) ja sam u Canadi dosla sam prije 5 god. imas ambasadu njihovu u unisovim neboderima,bar je tu bila prije pa se raspitaj podobnije.A u becu je glavna pa poganjaj to malo,u svakom slucaju sretno....

GandalfSivi

Post by GandalfSivi » 24/03/2007 04:19

Ja sam nasao ovu jednu odavde, pa me ona povela kuci sa sobom...

nineac

Post by nineac » 24/03/2007 06:07

E moj bosanac, sa srecom, i da bog da ti uspjelo.
Ja sam reko da cu krenuti raditi na papirima, e pa krenuo sam. Umjesto magistarskog upisujem pravo, tako da imam posao koliko toliko siguran kada ga zavrsim jer se sticajem sretnih okolnosti krecem u drustvu advokata, sudija i sl, pa mi je lakse posao naci s pravom.
Jebo ono dole. Odkako su zadnji izbori bili ni neide mi se vise. Hanuma mi dolazi u avgustu, roditalji takodje na odmor, ja dolazim u decembru jedno mjesec i hajd opet vamo.
Davno sam mislio da je svo o :x vo zbog nacionalizma, pa zbog licne korsiti. U zadnje vrijeme mislim da se njih jedno 20 nadje na nekom sjelu i dogovori se kako zajebavat narod jos vise da bi vidjeli dokle ce trpiti i pri tom se jos klade na to kada ce kap preliti casu

_BosanaC

Post by _BosanaC » 24/03/2007 08:54

Jeben vakat dodje... Vakat poceti kuciti se, iako se kucim vec zadnjih sedam godina, ali dok jos nisam uletio u investiciju poput stana i ko zna kakvih dugorocnih kredita. U stvari - nasao sam se u pat poziciji. U samo dva dana razocarah se u ono u sta se godinama kunem, tacnije citav zivot, i ovo kratko vrijeme koje palamudim narodu ovdje po forumu. Mislio sam da su neke stvari do mentaliteta, da je kriv narod, da se desavaju drugima, ali samo u zadnjih 48 sati dozivih (opet) neke gadosti, skupa s hanumom, koje sam mislio da nikad vise necu... Jbg... U ovom podneblju je normalno kada se zensko dijete uda za Irskog protestanta, ali nije normalno kada se uda za nekog iz iste avlije ko je druge vjere. Dzaba sto uopste nisam u tim religioznim folovima, ni luk jeo ni lukom miriso, al' nane i carsija znaju bolje. Cim se zoves tako i tako moras biti to i to. Elem, skontasmo nabiti se nogom u guzicu dok jos i djeca nisu dosla pa se sve dodatno zakomplikovalo.

A sa mojim pozivom i znanjem, da ne zvucim prepotentno, nikad me ni ovdje nije bilo strah za posao i egzistenciju, pa ne sumnjam da necu imati tih problema ni tamo negdje, gdje god to bilo. S druge strane, nikad nije kasno jos nesto upisati i zavrsiti tu gdje se covjek nadje...

_BosanaC

#12 Re: Vadite me odavdeeeeeeeeeee

Post by _BosanaC » 24/03/2007 09:04

AA CA wrote:
_BosanaC wrote:E ovako... Ukratko...

Potpuno te razumijem. :sad:
Evo vristim vec godinama... :-?
A zadnjih godinu dana aktivno ucim jezik i trazim nacin da odem jednom zauvijek. Da bar ovo dvoje djece ne ostavim ovdje. Ako sam se ja izradila neka bar oni imaju buducnost.

Evo pokusala sam da postavim par stranica koje ja uredno posjecujem i nadam se da ce ti biti od pomoci. :-D

http://visajourney.com

http://imigracija.tripod.com

http://www.immi.gov.au

http://www.activemigration.com

http://www.find-a-job-canada.com

http://www.immigrationexpert.com

Napravis lonac kafe, pa sa hanumom citaj sta i kako dalje.
Hvala na linkovima, odoh se zadati oko lonca :D

Skyfox

Post by Skyfox » 24/03/2007 09:15

Svemirski_Jebach wrote:igraj lutriju za imigraciju u USA...mozda ti se posreci, znam momka kome jeste i odmah zeleni kurton i to...
Ja sam se prijavio nekad za tu lutriju i vec dvije godine me zovu, fazon je sto trebam uplatiti neki iznos da zavrsim registraciju, a to mi sumnjivo... Nakon 2 godine me prosla volja da idem bilo gdje

urbanagerila

Post by urbanagerila » 24/03/2007 09:16

@ visoki C ... ne znam koliko si upratio ali i ja odlazim odavde ....jedino sto ti mogu reci jeste da pokusas potraziti varijantu za neki posao vani a papiri bi se sredili uz predpostavku da te posao ceka tamo negdje ... jos budi siguran da ove ublehe koje nam prodaju oko viznih olaksica u praxi nemaju veze s mozgom i imam osjecaj da je kompikovanije nego ikad do sad dobiti vizu za van (bar u ovom mom slucaju) ... kako god puno srece ti zelim i ako ti mogu na bilo koji nacin pomoci slobodno se javi na PM ... :D

seln

Post by seln » 24/03/2007 09:48

_BosanaC wrote:Jeben vakat dodje... Vakat poceti kuciti se, iako se kucim vec zadnjih sedam godina, ali dok jos nisam uletio u investiciju poput stana i ko zna kakvih dugorocnih kredita. U stvari - nasao sam se u pat poziciji. U samo dva dana razocarah se u ono u sta se godinama kunem, tacnije citav zivot, i ovo kratko vrijeme koje palamudim narodu ovdje po forumu. Mislio sam da su neke stvari do mentaliteta, da je kriv narod, da se desavaju drugima, ali samo u zadnjih 48 sati dozivih (opet) neke gadosti, skupa s hanumom, koje sam mislio da nikad vise necu... Jbg... U ovom podneblju je normalno kada se zensko dijete uda za Irskog protestanta, ali nije normalno kada se uda za nekog iz iste avlije ko je druge vjere. Dzaba sto uopste nisam u tim religioznim folovima, ni luk jeo ni lukom miriso, al' nane i carsija znaju bolje. Cim se zoves tako i tako moras biti to i to. Elem, skontasmo nabiti se nogom u guzicu dok jos i djeca nisu dosla pa se sve dodatno zakomplikovalo.

A sa mojim pozivom i znanjem, da ne zvucim prepotentno, nikad me ni ovdje nije bilo strah za posao i egzistenciju, pa ne sumnjam da necu imati tih problema ni tamo negdje, gdje god to bilo. S druge strane, nikad nije kasno jos nesto upisati i zavrsiti tu gdje se covjek nadje...
A sta te bolan razocara?
Nisu ti valjda rekli da si kjafir(fakat jesi, bilo na bosnjaci.net) :D :D

tetakk

Post by tetakk » 24/03/2007 10:00

Izdajnice :mrgreen:

Zao mi je sto odlaze ljudi iz Bosne (naglasak na ljudi) :(

_BosanaC

Post by _BosanaC » 24/03/2007 10:07

Em kjafir, em nasao kvariti mlade zenske muslimanske zivote :-) :D A ako ce nam sutra djecu gledati onako kako najblizi gledaju nas, onda bolje da me ni ne gledaju :D A ni ja njih :D

pirmin

Post by pirmin » 24/03/2007 10:10

Kanada,USA,Australija i slicne vukojebine...zasto svako ko zapadne u krizu razmislja o tim destinacijama?

Sta fali nasoj bivsoj pretstonici Becu :D -daleko si /blizu si tacno onoliko koliko hoces da budes u odnosu na mahalu i njene zakone. :oops: :D

seln

Post by seln » 24/03/2007 10:10

_BosanaC wrote:Em kjafir, em nasao kvariti mlade zenske muslimanske zivote :-) :D A ako ce nam sutra djecu gledati onako kako najblizi gledaju nas, onda bolje da me ni ne gledaju :D A ni ja njih :D
Hopala...nije ti valjda hanuma "nasa"?
Pa joj tetki krivo sto se udala za vlaha?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 24/03/2007 10:14

seln wrote:
_BosanaC wrote:Em kjafir, em nasao kvariti mlade zenske muslimanske zivote :-) :D A ako ce nam sutra djecu gledati onako kako najblizi gledaju nas, onda bolje da me ni ne gledaju :D A ni ja njih :D
Hopala...nije ti valjda hanuma "nasa"?
Jes' to kasike vec pored'o? :D

tetakk

Post by tetakk » 24/03/2007 10:15

seln
Ako je samo do tetke to cu ja da rijesim :-) :mrgreen:

Bosanac

U mom selu bi reci:

Hebat ih...

_BosanaC

Post by _BosanaC » 24/03/2007 10:18

Jaguar84 wrote:
pirmin wrote:Kanada,USA,Australija i slicne vukojebine...zasto svako ko zapadne u krizu razmislja o tim destinacijama?

Sta fali nasoj bivsoj pretstonici Becu :D -daleko si /blizu si tacno onoliko koliko hoces da budes u odnosu na mahalu i njene zakone. :oops: :D
Tamo je malo teze u odnosu na zemlju kengura npr....Bosanac i ja razmisaljam slicno zadnja 3 mjeseca ne mogu vise fakat..ovdje nema posla kuce stana zivotnog elana ni volana da vozim...ovdje mi je neugodno ali kod njih cu da prosim!
Ja imam i kucu, i posao, i vliku platu, i zivotnog clana... Za volanom i fudbalom, vjerovao ili ne, nikada nisam ni imao neku zelju. To ima hanuma :D

Ali imam takodje i pogresno ime, pogresno mjesto rodjenja, prebivalista, u pogresan vakat... I pun mi je vise toga.

tetakk

Post by tetakk » 24/03/2007 10:23

Ako vec idete neka vam na prvom mjestu kao opcija bude SWE zbog mogucnosti, a niste ni daleko ako se predomislite.

Da ti nisi.... Dodik :-)

tempora

Post by tempora » 24/03/2007 10:27

_BosanaC wrote:
Jaguar84 wrote:
pirmin wrote:Kanada,USA,Australija i slicne vukojebine...zasto svako ko zapadne u krizu razmislja o tim destinacijama?

Tamo je malo teze u odnosu na zemlju kengura npr....Bosanac i ja razmisaljam slicno zadnja 3 mjeseca ne mogu vise fakat..ovdje nema posla kuce stana zivotnog elana ni volana da vozim...ovdje mi je neugodno ali kod njih cu da prosim!
Ja imam i kucu, i posao, i vliku platu, i zivotnog clana... Za volanom i fudbalom, vjerovao ili ne, nikada nisam ni imao neku zelju. To ima hanuma :D

Ali imam takodje i pogresno ime, pogresno mjesto rodjenja, prebivalista, u pogresan vakat... I pun mi je vise toga.
Sreca tvoja pa tamo gdje odes neces biti Musliman. :D Bit ces samo stranac-a to se ipak oprasta. :oops:

tempora

Post by tempora » 24/03/2007 10:32

Jaguar84 wrote:
tetakk wrote:Ako vec idete neka vam na prvom mjestu kao opcija bude SWE zbog mogucnosti, a niste ni daleko ako se predomislite.

Da ti nisi.... Dodik :-)
A kako izganjati odlazak u SWE?Kazem da je kod kengura puno lakse i ja bih volio da sam blizi kuci ali .....
Import-tj zenidba.I Belgija je po tom pitanju "blaza" do ostale evropske zemlje.

Post Reply