V zimski salon knjige

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
femme
Posts: 379
Joined: 06/03/2006 14:47
Location: Sarajevo

#76 Re: V zimski salon knjige

Post by femme »

nineinchnails wrote:Koje je radno vrijeme ovog sajma? Do koliko sati je otvoreno?

10-19h ukljucujuci i subotu i nedjelju! :)
Andaluzijski pas
Posts: 190
Joined: 06/12/2009 13:18

#77 Re: V zimski salon knjige

Post by Andaluzijski pas »

Dena wrote:
Better Man wrote:

Bio danas i blago sam razočaran ponudom. Nekih novih naslova kao novi roman Nicka Cavea nema ni na mapi. Srećom prijateljica mi je kupila ga u Hrvatskoj i još neke knjige kojih nema ni pod razno na sajmu. Otkako postoji sajam jedne te iste knjige se nude. Vidio sam štand ALNARIJA, ali nemo ti opisati tačnu lokaciju.
Cini mi se da sam ga vidjela negdje na mozda petom, sestom štandu od ulaza.....ali nisam 100% sigurna.
Ono nešto zeko zaklan za kurban? Ima.
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#78 Re: V zimski salon knjige

Post by zamzija »

Ma može se naći zanimljivih knjiga, ako izdvojiš nekih dva tri sata, pa se zaroviš po knjigama od jedne do druge i listaš i gledaš koja ti se sviđa. Naročito obratiš pažnju na zadnju stranicu gdje ima kratak sadržaj i bilješke o piscu ( moja najomiljenija stavka iz lektire )
Pa onda se zaroviš po štandovima i tražiš đe ima marku dvije jeftinije ( što je stvarno bolje kupiti, marka po marka palača :D )
i onda ti se zamanta od toliko naslova, knjiga, džidža, cijena
i onda ti u po frke postane vruće jer prtljaš sa sobom skafander, kapu, šal, rukavice, kese s knjigama
Pa ožedniš i ogladniš, pa te potjera nužda u wc, pa se mrštiš na ostale kupce i na prodavače
i onda tako jedva obučeš skafander, natakneš kapu, šal, rukavice i odgegaš se do kuće, psujući bljuzgu, snijeg i hladnoću
i još ti čizme propuštaju - a bile su taaaaako lijepe u izlogu, sjajne, nove
I dođeš kući, skineš sa sebe na sred poda baciš mokru od snijega odjeću, zafrljaciš čizme da ih ne gledaš
zavališ na kauč i sjetiš se starog dobrog Edgara Alana Poa - Never more. Nikad više :lol:

I onda dođu još hladniji dani, ne da ti se vani, na televiziji se prikazuju samo moronski reality show programi, i ti shvatiš da imaš knjige....pročitaš sve do aprila...i onda
dođe april i najava za veliki sajam u skenderiji.

I opet sve ispočetka :D
jer zna bit snijega i u aprilu : :lol:
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79 Re: V zimski salon knjige

Post by Truba »

svaka čast :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:

samo što ja više ne čitam na poleđini o piscu i knjizi jer daju samo hvalospjeve

odem fino na net i pročitam kritike neutralnih ljudi... i onda otkrijem da je jedna knjiga koja na sniženju košta 5 maraka zapravo TREĆA knjiga u nizu od 6 knjiga a to se ne spominje na knjizi zagrebačkog izdavača...naravno nikad prevedene prve dvije...
onda se sutra vratim :razz: :razz: :razz: i kažem to :lol: kad ponovo me vide da listam knjigu :mrgreen: znam da prodavači nisu krivi ali brate pokušavaš mi uvaliti nešto što nisi pročitao :mrgreen: niti znaš išta o tome :mrgreen: znam da ne možeš znati sve o stotinama knjiga :mrgreen: ali... :skoljka:

inače ako je knjiga jedna a ja se nećkam... znam je sakriti :D hahaha drugim knjigama :mrgreen:
User avatar
black
Posts: 17256
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#80 Re: V zimski salon knjige

Post by black »

zamzija wrote:Ma može se naći zanimljivih knjiga, ako izdvojiš nekih dva tri sata, pa se zaroviš po knjigama od jedne do druge i listaš i gledaš koja ti se sviđa. Naročito obratiš pažnju na zadnju stranicu gdje ima kratak sadržaj i bilješke o piscu ( moja najomiljenija stavka iz lektire )
Pa onda se zaroviš po štandovima i tražiš đe ima marku dvije jeftinije ( što je stvarno bolje kupiti, marka po marka palača :D )
i onda ti se zamanta od toliko naslova, knjiga, džidža, cijena
i onda ti u po frke postane vruće jer prtljaš sa sobom skafander, kapu, šal, rukavice, kese s knjigama
Pa ožedniš i ogladniš, pa te potjera nužda u wc, pa se mrštiš na ostale kupce i na prodavače
i onda tako jedva obučeš skafander, natakneš kapu, šal, rukavice i odgegaš se do kuće, psujući bljuzgu, snijeg i hladnoću
i još ti čizme propuštaju - a bile su taaaaako lijepe u izlogu, sjajne, nove
I dođeš kući, skineš sa sebe na sred poda baciš mokru od snijega odjeću, zafrljaciš čizme da ih ne gledaš
zavališ na kauč i sjetiš se starog dobrog Edgara Alana Poa - Never more. Nikad više :lol:

I onda dođu još hladniji dani, ne da ti se vani, na televiziji se prikazuju samo moronski reality show programi, i ti shvatiš da imaš knjige....pročitaš sve do aprila...i onda
dođe april i najava za veliki sajam u skenderiji.

I opet sve ispočetka :D
jer zna bit snijega i u aprilu : :lol:
:lol: :thumbup:
najbolje bi bilo da se ima dje presvuci, da obuchem nesto laganije i bez srkleta pregledam sve :mrgreen: unervozi me vrucina u po frke a moras sve tegliti, a jos te raja gurka u prolazu..
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#81 Re: V zimski salon knjige

Post by 2407 »

Andaluzijski pas wrote:Moram vas informirati. Kupio sam sve što sam tražio. Samo, nije nimalo jeftinp. 150 KM za dvije knjige.
Htio sam kupiti i nešto od anamo onog što je pisao o nekakvim prokletim havlija, ćuprijama, travnjačkim ronikama, jer je bio pravo jeftin (po kili), ali sam shvatio da je on anamo onaj, pa ja ne smijem izdati mene u okviru nas. Pametan dečko.
Nadam se da se zezas jer sam ja te dvije knjige(Tvrdjava i Dervis) vidio za po 10KM.

Koliko mogu sada da zalim sto nisam u Bg kupio Covjeka po mjeri od Stephen Jay Gould-a za 25KM, a ovdje na sajmu je "tricavih" 45KM :(
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#82 Re: V zimski salon knjige

Post by Truba »

činjenica je da nas deru u nekim stvarima...

međutim ajde recimo da ih razumijem... benzin carine folovi golovi štand radnici smještaj radnika za trajanja salona... međutim...
neke cijene ofrlje daju... kao da su dobili slobodu da deru naivne... npr nekronomikon... 50... okreneš se ajde može za 40 :roll: :roll: :roll: halo imam samo pitam :mrgreen: da vidim kako ste nas derali na aprilskom sajmu :sax:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#83 Re: V zimski salon knjige

Post by JThomas »

ja u beogradu kupio za 30.

odeš, provedeš se i još uštediš.
Andaluzijski pas
Posts: 190
Joined: 06/12/2009 13:18

#84 Re: V zimski salon knjige

Post by Andaluzijski pas »

2407 wrote:
Andaluzijski pas wrote:Moram vas informirati. Kupio sam sve što sam tražio. Samo, nije nimalo jeftinp. 150 KM za dvije knjige.
Htio sam kupiti i nešto od anamo onog što je pisao o nekakvim prokletim havlija, ćuprijama, travnjačkim ronikama, jer je bio pravo jeftin (po kili), ali sam shvatio da je on anamo onaj, pa ja ne smijem izdati mene u okviru nas. Pametan dečko.
Nadam se da se zezas jer sam ja te dvije knjige(Tvrdjava i Dervis) vidio za po 10KM.

Koliko mogu sada da zalim sto nisam u Bg kupio Covjeka po mjeri od Stephen Jay Gould-a za 25KM, a ovdje na sajmu je "tricavih" 45KM :(
Ne zezam se, ali i ne žalim. Koje su to knjige, čovječe! Sada želim kupiti sve od Ibrišimovića Nećka, Envera Čolakovića, Orhana Pamuka i Dana Browna (oho, balansiram Istok i Zapad, stranjski, mada je ovaj prvi naš, jer je reis rekao da smo svi mi braća).
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#85 Re: V zimski salon knjige

Post by Truba »

kad bi svi muškarci bili braća
da li bi nekome od njih dao sestru za ženu :mrgreen:
zamzija
Posts: 1715
Joined: 08/08/2008 15:43

#86 Re: V zimski salon knjige

Post by zamzija »

komi wrote:i onda otkrijem da je jedna knjiga koja na sniženju košta 5 maraka zapravo TREĆA knjiga u nizu od 6 knjiga a to se ne spominje na knjizi zagrebačkog izdavača...naravno nikad prevedene prve dvije...
onda se sutra vratim :razz: :razz: :razz: i kažem to :lol: kad ponovo me vide da listam knjigu :mrgreen: znam da prodavači nisu krivi ali brate pokušavaš mi uvaliti nešto što nisi pročitao :mrgreen: niti znaš išta o tome :mrgreen: znam da ne možeš znati sve o stotinama knjiga :mrgreen: ali... :skoljka:
Hahahaha, joj to je najgore, ili kad prodaju trilogiju, a imaju drugi i treći dio, ili samo prvi dio :D I moraš opet čekati do aprila da vidiš hoće li slučajno biti ostalih dijelova. :D
Ja sam tako jednom uzela dvije knjige neku SF trilogiju Srpski izdavač, na kraju zamolila drugaricu da mi u Zagrebu kupi treći dio, jer ga nije bilo, nisu ga Srbi preveli :D
Najgori su oni na sajmu koji prodaju knjige i pitaš ih za savjet, a oni te blijedo gledaju : "Mi samo tu prodajemo" :)
Mada ima i super raspoloženih tipova, koji ti sve objasne, preporuče ...
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#87 Re: V zimski salon knjige

Post by chengaba »

debela wrote:ima li dawkinsonovih knjiga?
I nadjel sta njegovo, i mene interesuje, ali nemam bas vremena da rovim po sajmu?
somethings
Posts: 228
Joined: 11/08/2009 15:29

#88 Re: V zimski salon knjige

Post by somethings »

Ja ne vidjeh ništa od Dawkinsa. Mada, izbor knjiga se ko malo povećao od prošlog puta. Čak nađoh 6 knjiga sa odavno pripremljenog spiska. Danas je bila gomila nekakve dječurlije. Valjda izlet šta li, ali ne bi mi smetali da nisu neodgojeni. Manja djeca trčkaraju uokolo i zapinju, a srednjoškolci se zajebavaju na račun ljudi koji čitaju knjige ("occam jarrane ove treeebe naćitane neśta"). :? Nikad nisam kontala zašto profesori dovlače djecu pod prisilom na nešto što ih apsolutno ne zanima.
Andaluzijski pas
Posts: 190
Joined: 06/12/2009 13:18

#89 Re: V zimski salon knjige

Post by Andaluzijski pas »

somethings wrote:Ja ne vidjeh ništa od Dawkinsa. Mada, izbor knjiga se ko malo povećao od prošlog puta. Čak nađoh 6 knjiga sa odavno pripremljenog spiska. Danas je bila gomila nekakve dječurlije. Valjda izlet šta li, ali ne bi mi smetali da nisu neodgojeni. Manja djeca trčkaraju uokolo i zapinju, a srednjoškolci se zajebavaju na račun ljudi koji čitaju knjige ("occam jarrane ove treeebe naćitane neśta"). :? Nikad nisam kontala zašto profesori dovlače djecu pod prisilom na nešto što ih apsolutno ne zanima.
Dosta je enciklopedija, atlasa, leksikona i ostalih debelih knjiga. One su multifunkcionalne. Sa njima se, između ostalog, može vršiti nasilje nad djecom i preodgoj iste srednjoškolske bagre.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#90 Re: V zimski salon knjige

Post by elSaik »

Ne znam... ja sam si rekao... skupljati lovu i naredne godine u BG na njihov sajam. Hem jeftinije hem vidiš grad, a meni bi bilo prvi put. :shy:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#91 Re: V zimski salon knjige

Post by chengaba »

somethings wrote:Ja ne vidjeh ništa od Dawkinsa. Mada, izbor knjiga se ko malo povećao od prošlog puta. Čak nađoh 6 knjiga sa odavno pripremljenog spiska. Danas je bila gomila nekakve dječurlije. Valjda izlet šta li, ali ne bi mi smetali da nisu neodgojeni. Manja djeca trčkaraju uokolo i zapinju, a srednjoškolci se zajebavaju na račun ljudi koji čitaju knjige ("occam jarrane ove treeebe naćitane neśta"). :? Nikad nisam kontala zašto profesori dovlače djecu pod prisilom na nešto što ih apsolutno ne zanima.
Ja sam skont'o da mi je puno jeftinije naruciti sa amazona knjige.

Ne predstavlja mi prepreku engleski jezik, tako da to nije odlucujuci faktor.
Izguglao sam da bi Dawkinsovih izdanja trebalo biti na Interliberovom standu, iako ih ja nisam vidio danas (Interliber dodje pravo, pa skrenes lijevo, i na kraju onog reda).

Ispade sa postarinom da cu online uzeti 3 knjige jeftinije nego sto bih ovdje sa 2 izasao :-) :-) :-) :-)
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#92 Re: V zimski salon knjige

Post by 2407 »

chengaba wrote:
somethings wrote:Ja ne vidjeh ništa od Dawkinsa. Mada, izbor knjiga se ko malo povećao od prošlog puta. Čak nađoh 6 knjiga sa odavno pripremljenog spiska. Danas je bila gomila nekakve dječurlije. Valjda izlet šta li, ali ne bi mi smetali da nisu neodgojeni. Manja djeca trčkaraju uokolo i zapinju, a srednjoškolci se zajebavaju na račun ljudi koji čitaju knjige ("occam jarrane ove treeebe naćitane neśta"). :? Nikad nisam kontala zašto profesori dovlače djecu pod prisilom na nešto što ih apsolutno ne zanima.
Ja sam skont'o da mi je puno jeftinije naruciti sa amazona knjige.

Ne predstavlja mi prepreku engleski jezik, tako da to nije odlucujuci faktor.
Izguglao sam da bi Dawkinsovih izdanja trebalo biti na Interliberovom standu, iako ih ja nisam vidio danas (Interliber dodje pravo, pa skrenes lijevo, i na kraju onog reda).

Ispade sa postarinom da cu online uzeti 3 knjige jeftinije nego sto bih ovdje sa 2 izasao :-) :-) :-) :-)
Koliko sam ja vidio nema nista od Dawkinsa. Na Interliberovom standu su samo izdanja Jesenski i Turk ciji su oni distributeri u BiH. Dawkins kod hrvata je izasao samo putem izdavacke kuce Izvori, a kod srba u izdanju Heliks-a kojih nema na ovom sajmu, sto me i ne cudi, jer se radi o maloj izdavackokj kuci u povojima koja usput ima odlicna izdanja. Na sajmu u Bg su imali jedan mali jedva primjetan stand.

A mislim da je i logicno da su nasa izdanja skuplja jer treba otkupiti prava za distribuciju knjige, prevodjenje knjige...
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#93 Re: V zimski salon knjige

Post by debela »

nema dawkinsa. ne moze biti da nas je ovoliko fulilo. ma bezvezni su ovi nasi sajmovi. vazda jedno te isto.

usput za pcelara - vidjela sam na dva mjesta neke knjige o pcelama ali nisam zapamtila naslove.
pčelar
Posts: 429
Joined: 10/11/2007 00:20

#94 Re: V zimski salon knjige

Post by pčelar »

debela wrote:nema dawkinsa. ne moze biti da nas je ovoliko fulilo. ma bezvezni su ovi nasi sajmovi. vazda jedno te isto.

usput za pcelara - vidjela sam na dva mjesta neke knjige o pcelama ali nisam zapamtila naslove.
Aman ja pripremio kilu meda prvom ko se javi za muštuluk. Ma mislim da je siromašan izbor, a svakako sam akobogda opet planirao u Beograd na sajam na proljeće gdje zaista ima velik izbor i skoro duplo jeftinije iste knjige nego kod nas. Hvala vam svakako i na ljeto ste obezbjedili sebi kilu meda jer ste jedini bar pogledali nešto o pčelama.
Hvala
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#95 Re: V zimski salon knjige

Post by chengaba »

pčelar wrote: Aman ja pripremio kilu meda prvom ko se javi za muštuluk. Ma mislim da je siromašan izbor, a svakako sam akobogda opet planirao u Beograd na sajam na proljeće gdje zaista ima velik izbor i skoro duplo jeftinije iste knjige nego kod nas. Hvala vam svakako i na ljeto ste obezbjedili sebi kilu meda jer ste jedini bar pogledali nešto o pčelama.
Hvala
Ma ima o pcelama knjiga, ali izgledaju mi dosta uobicajeno...
Vidio sam nekoliko tipa "sve o medu", ili "propolis i zdravlje", pa one naslova "pcelarstvo", i to na vise standova, samo eto meni izgledaju kao knjige koje svaki pcelar vec ima... :D :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#96 Re: V zimski salon knjige

Post by Cholina_Lokica »

pčelar wrote:
debela wrote:nema dawkinsa. ne moze biti da nas je ovoliko fulilo. ma bezvezni su ovi nasi sajmovi. vazda jedno te isto.

usput za pcelara - vidjela sam na dva mjesta neke knjige o pcelama ali nisam zapamtila naslove.
Aman ja pripremio kilu meda prvom ko se javi za muštuluk. Ma mislim da je siromašan izbor, a svakako sam akobogda opet planirao u Beograd na sajam na proljeće gdje zaista ima velik izbor i skoro duplo jeftinije iste knjige nego kod nas. Hvala vam svakako i na ljeto ste obezbjedili sebi kilu meda jer ste jedini bar pogledali nešto o pčelama.
Hvala
ja veceras bila, i cuh u prolazu da ljudi traze knjige o pcelama :lol: i za par stolova su im pokazivali neke :D
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#97 Re: V zimski salon knjige

Post by Truba »

ja sam kupio crni cvijet

red box stand ima citavu ediciju fantatsicne biblioteke srbijanskih autora... ali skupo 11 km

biblioner stand = supci... cijene pucaju kako koji prodavac bude... prodaju ostecene watchmene za 74 marke (kao svih proteklih godina) a na standu red boxa glanc watchmen 57 maraka...
popust na kolicinu... nema ga
musac
Posts: 553
Joined: 02/02/2007 11:07

#98 Re: V zimski salon knjige

Post by musac »

Gdje se tacno ulazi u Collegium Artisticum? Gdje se nalazi u Skenderiji?
User avatar
Truba
Posts: 82664
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#99 Re: V zimski salon knjige

Post by Truba »

na kraj lijevo od glavnog ulaza...
stolac-SARAJEVO
Posts: 158
Joined: 25/07/2007 00:43

#100 Re: V zimski salon knjige

Post by stolac-SARAJEVO »

Maloprije dosao sa sajma.Kupio "Na Drini cuprija"-9 KM i "Sirat-cuprija fra Ante Knezovica"-20 KM.Pored ovoga kupio jos CD "Traditional Jewish Music" :D

Sve u svemu sam zadovoljan.Vidio sam jos neke knjige i stripove radi kojih cu naletiti jos jednom ili dva puta na sajam.
Post Reply