UZ jetre

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
marvo123
Posts: 5
Joined: 17/11/2017 16:46

#1 UZ jetre

Post by marvo123 »

pozz

Moze li mi neko protumaciti nalaz UZ abdomena, 27 godina, musko, pusac, 173cm-73kg, cesto konzumiranje gaziranih pica i crvenog mesa.

Pri redovnoj kontroli krvne slike, utvrdjeno je da imam povisen direktni i totalni bilirubin, direktni 12 (0-3.4) totalni 21 (0-17) uz ostale uredne jetrene enzime, krvnu sliku, i uredan urin. Jedino je zeljezo jos blago poviseno 32 (31.2 maks interval)

Nalaz abdomena, sve je ok osim male kolicine pijeska u bubrezima, a UZ jetre je sljedeci:
uredne velicine, polozaja, oblika, blago hiperehogenog odjeka homogene strukture, urednog vaskularnog crteza.

Nisu mi nista rekli, osim da nije nista strasno, te da prestanem jesti masno i piti gazirano, ali mene ipak zanima sta je u pitanju, a bilirubin da ponovim za jedno 15-20 dana.

edit: prije ovog, odnosno pocetkom mjeseca maja sam prelezao koronu sa infekcijom srednjeg uha, gdje sam pio antibiotike 7 dana, dexoman, razni sprejevi za nos i razne one vitaminske suplementacije
User avatar
zubi
Posts: 5180
Joined: 16/07/2009 00:27

#2 Re: UZ jetre

Post by zubi »

Nisam ljekar, ali meni se čini da ti je Uz jetre dobar.

Osim bilirubina, ponovi i željezo, ne valja kad je poviseno.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23595
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3 Re: UZ jetre

Post by Sanjarko »

neznam ja ovo protumacit, nisam doktor, samo znam da oboljela jetra pravi dar mar i ubija, srecom moja se sama oporavila, ali bolesna mi je dar mar napravila s zdravljem, vid otisao, na jednom oku pogotovo, sch dobio ili je se pogorsala itd

saniraj i lijeci na vrijeme ovo i sretno
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1781
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#4 Re: UZ jetre

Post by Dr.medicine »

Masna jetra, svaki treći čovjek u današnje vrijeme ima

Dijetalna ishrane, slatko out, šetnjaš, šetnja, šetnja :run:
Post Reply