uvoz auta iz njemacke

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
aldenh
Posts: 41
Joined: 07/05/2005 11:55

#1 uvoz auta iz njemacke

Post by aldenh »

Htjeo bih da uvezem auto iz njemacke u bih kontao sam fiat punto 2000/2001 godište i mogu ga naci da je dobar izmedju 2500-3000 eura??isplatili mi se uvoziti koliko cu jos morati da ti love da ga registrujem na naše table,porez i sve te zajeb..... koliko ce me to odprilike sve izaci???nek sam odgovarju oni koji imaju iskustva oko toga!!!!!i cuo sam da RVI ne placaju porez,jeli to tacno i koje jos sve oslobođen plaćanja poreza!!!
zlatan01
Posts: 1176
Joined: 23/08/2006 16:29
Location: Halmstad

#2 Re: uvoz auta iz njemacke

Post by zlatan01 »

aldenh wrote:Htjeo bih da uvezem auto iz njemacke u bih kontao sam fiat punto 2000/2001 godište i mogu ga naci da je dobar izmedju 2500-3000 eura??isplatili mi se uvoziti koliko cu jos morati da ti love da ga registrujem na naše table,porez i sve te zajeb..... koliko ce me to odprilike sve izaci???nek sam odgovarju oni koji imaju iskustva oko toga!!!!!i cuo sam da RVI ne placaju porez,jeli to tacno i koje jos sve oslobođen plaćanja poreza!!!
Sto se tice carine a vjerovatno i poreza odgovor mozes dobiti od svakog speditera. Navrati na carinu ili potrazi nekog jarana (ili jarana od jarana) koji radi na spediciji i raspitaj se. Dok sam ja tamo radio carinai porez su bili skupa negdje oko 35 % na cijenu ako je ista realna, a ako nije onda na procjenu carine. Za Zoll-table, osiguranje, putarine i gorivo racunaj barem 500 KM. ovo je ipak otpilike a kako rekoh tacnije podatke naci ces na carini...
the godfather
Posts: 6
Joined: 05/04/2007 22:59

#3

Post by the godfather »

najbolja moguca kupovina polovnjaka
Post Reply