Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply
siki_sa

#1 Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by siki_sa » 29/11/2011 18:28

Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu, kako to sprijeciti? ako se to desava kako se rijesiti toga?
Da li prijatelj/prijateljica mogu biti ljubomorni na vasu vezu?

Zoya
Has thanked: 24 times
Been thanked: 49 times

#3 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by Zoya » 29/11/2011 18:48

Mislim da je slicna tema bila nekad prije.. Pravim prijateljima ce biti drago zbog tvoje srece, mozda ce, ako su sami, osjetiti malu dozu ljubomore sto i oni nisu u datom momentu sretni kao ti/vi, ali to nije ta vrsta ljubomore.
Kako se toga rijesiti.. pa vrlo lako, barem je tu izbor jasan :-D
Hajde nam ti docaraj malo bolje sta te je navelo da otvoris temu?

Teufik
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

#4 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by Teufik » 29/11/2011 18:49

siki_sa wrote:Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu, kako to sprijeciti? ako se to desava kako se rijesiti toga?
Da li prijatelj/prijateljica mogu biti ljubomorni na vasu vezu?
Ako su ljubomorni,nisu ti prijatelji.
Sta je problem?

Not My Idea

#6 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by Not My Idea » 29/11/2011 19:06

Neko napisa da onaj ko je ljubomoran i nije prijatelj.
Mozda to i nije bas tako, nego prosto mu falis, da vise vremena provodis s njim, tj kao nekada, mozda se osjeca zapostavljeno. U svakom slucaju ako ti je prijatelj/ica-popricajte, mozda ti samo umisljas, mozda je nesto sitno u pitanju a moze uzburkat prijateljstvo.

prijatelji sigurno uticu na vezu, sugestijama al s dobrom namjerom. (s tim da je prijatelj neko ko te voli bezuslovno i zeli ti samo dobro)

edit: ne kontam spamanje. sto mora bit da je troll?

Teufik
Has thanked: 16 times

#7 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by Teufik » 29/11/2011 19:09

Not My Idea wrote:Neko napisa da onaj ko je ljubomoran i nije prijatelj.
Mozda to i nije bas tako, nego prosto mu falis, da vise vremena provodis s njim, tj kao nekada, mozda se osjeca zapostavljeno.
E onda treba jasno naglasiti na koji nacin se ta ljubomora ispoljava.

6.april

#8 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by 6.april » 30/11/2011 08:55

Naravno. Ispitivat će te o novom momku/djevojci sve dotle dok mu/joj ne nađu neku manu.

"A završio kriminalistiku?! aaaaaaaaaaa"

asurbanipal
Has thanked: 138 times
Been thanked: 45 times

#9 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by asurbanipal » 30/11/2011 14:41

Iz iskustva znam da ne treba govoriti mnogo o svojoj vezi, niti puno druge uključivati u to...Šta više danas je malo pravih i iskrenih prijatelj-a/ica. Lično moj najveći prijatelj je sestra, a imaju tu još 2-3 osobe, koje su starije od mene, iskusne i koje mi daju iskrene savjete...
Upravo jedan od testova prijateljstva može biti i kako kaže sam naslov teme...Nerijetko se dešavalo da su se kola prijateljstva upravo lomila na ovome...Jedna forumašica je rekla da se prijatelj ponekad osjeća zapostavljeno, ima i toga...Međutim na mom primjeru bila je klasična ljubomora, zavist, pa i zluradost...Pogotovo mi se to dešavalo kod "prijatelj-a/ica" koji nisu bili u vezi ili koji su imali jako loše veze i probleme...Jednostavno nisam naivan, neko će reći i da sam jako, pa čak i previše oprezan i šuhveli, ali znam jako dobro procijeniti razliku između iskrenog savjeta, dobronamjerne ili konstruktivne kritike i izljeva ljubomore i nerezonske kirtike...
Jendostavno bilo je primjera da se prijatelj osjeća zapostavljeno, da ga bude strah da ne ostane sam, pogotovo kod ovih koji nisu u vezi, pa zatim ovi sa problemima koji ti se izjadaju, a onda očekuju da im se ti izjadaš, a nemaš o čemu...Jednostavno nisam taj tip koji voli da se jada, pa bilo o čemu, pa ni da se meni drugi jadaju, osim u izuzetnim trenucima...Ponekad mi se dešavalo da jednostavno ne možeš podijelit radost i sreću u vezi, odmah budeš sasječen u korijenu, "ne ide to tako", "moraš imati probleme", onda se traži 1001 mahana da ne budeš sa tom osobom i na kraju ide puštanje tračeva, otvorenih izljeva zavisti i ljubomore...Rijetki su oni koji se mogu prepoznati kao prijatelj i/ice u tim trenucima... :dance:
Uglavnom se sve svelo na 2-3 osobe, kao što sam naveo gore i smatram da je tako najbolje...

fatamorgana

#10 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by fatamorgana » 30/11/2011 15:36

Poguban, :lol:

Mis mekinjas

#11 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by Mis mekinjas » 30/11/2011 16:14

Neko mi reče, već sam pisala: "Pravi prijatelj je tu kad ti je dobro, svi te tetoše kad ti je loše, i naslađuju pomalo tugom, ali kad je dobro, a oni tu, to je već nešto."
U pravu je taj neko bio.

asurbanipal

#12 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by asurbanipal » 30/11/2011 16:18

Mis mekinjas wrote:Neko mi reče, već sam pisala: "Pravi prijatelj je tu kad ti je dobro, svi te tetoše kad ti je loše, i naslađuju pomalo tugom, ali kad je dobro, a oni tu, to je već nešto."
U pravu je taj neko bio.
Ne kazuj svoju brigu dušmanima,
Jer oni samo uzvikuju "Ve la havle", a potajno se raduju... :)

fatamorgana

#13 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by fatamorgana » 30/11/2011 16:25

asurbanipal wrote:
Mis mekinjas wrote:Neko mi reče, već sam pisala: "Pravi prijatelj je tu kad ti je dobro, svi te tetoše kad ti je loše, i naslađuju pomalo tugom, ali kad je dobro, a oni tu, to je već nešto."
U pravu je taj neko bio.
Promijeni društvo, :wink:

asurbanipal

#14 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by asurbanipal » 30/11/2011 17:03

fatamorgana wrote:
asurbanipal wrote:
U pravu je taj neko bio.
Promijeni društvo, :wink:
Prvo mijenjam sebe, da bi promijenio društvo... :wink:

fatamorgana

#15 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by fatamorgana » 30/11/2011 17:07

"asurbanipal"

Prvo mijenjam sebe, da bi promijenio društvo... :wink:
U pravu si, ako niste zadovoljni sobom, promijenite sobu ... :wink:

siki_sa

#16 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by siki_sa » 30/11/2011 17:11

asurbanipal wrote:Iz iskustva znam da ne treba govoriti mnogo o svojoj vezi, niti puno druge uključivati u to...Šta više danas je malo pravih i iskrenih prijatelj-a/ica. Lično moj najveći prijatelj je sestra, a imaju tu još 2-3 osobe, koje su starije od mene, iskusne i koje mi daju iskrene savjete...
Upravo jedan od testova prijateljstva može biti i kako kaže sam naslov teme...Nerijetko se dešavalo da su se kola prijateljstva upravo lomila na ovome...Jedna forumašica je rekla da se prijatelj ponekad osjeća zapostavljeno, ima i toga...Međutim na mom primjeru bila je klasična ljubomora, zavist, pa i zluradost...Pogotovo mi se to dešavalo kod "prijatelj-a/ica" koji nisu bili u vezi ili koji su imali jako loše veze i probleme...Jednostavno nisam naivan, neko će reći i da sam jako, pa čak i previše oprezan i šuhveli, ali znam jako dobro procijeniti razliku između iskrenog savjeta, dobronamjerne ili konstruktivne kritike i izljeva ljubomore i nerezonske kirtike...
Jendostavno bilo je primjera da se prijatelj osjeća zapostavljeno, da ga bude strah da ne ostane sam, pogotovo kod ovih koji nisu u vezi, pa zatim ovi sa problemima koji ti se izjadaju, a onda očekuju da im se ti izjadaš, a nemaš o čemu...Jednostavno nisam taj tip koji voli da se jada, pa bilo o čemu, pa ni da se meni drugi jadaju, osim u izuzetnim trenucima...Ponekad mi se dešavalo da jednostavno ne možeš podijelit radost i sreću u vezi, odmah budeš sasječen u korijenu, "ne ide to tako", "moraš imati probleme", onda se traži 1001 mahana da ne budeš sa tom osobom i na kraju ide puštanje tračeva, otvorenih izljeva zavisti i ljubomore...Rijetki su oni koji se mogu prepoznati kao prijatelj i/ice u tim trenucima... :dance:
Uglavnom se sve svelo na 2-3 osobe, kao što sam naveo gore i smatram da je tako najbolje...
Svaka cast na komentaru, slazem se skoro u svemu.

graue_maus
Been thanked: 1 time

#17 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by graue_maus » 30/11/2011 17:24

intresantna tema

neo7

#18 Re: Utjecaj prijatelja/prijateljice na vezu

Post by neo7 » 30/11/2011 18:33

graue_maus wrote:intresantna tema
:thumbup:

Post Reply