Utakmice.

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

last mohicans
Posts: 18201
Joined: 09/08/2012 23:19

#40651 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Previše komplikujemo u završnici, treba se više šutati. Kakvu ljevicu ima Hasić. Ne stojimo loše, u završnici treba pribranije i ne komplikovati previše. Sad je Hasić to najbolje pokazao.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#40652 Re: Utakmice.

Post by kokuz_sa »

Jako fina igra prvih 25min

Sve igrace koje je Rozman doveo igraju iznadprosjeka

Avram za sada odskace
last mohicans
Posts: 18201
Joined: 09/08/2012 23:19

#40653 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Šahinović je uporno najlosija karika ekipe. Kod prečke kao ukopan stoji na liniji, još jedan izlet u prazno je imao kad je Ćuze imao priliku.
Last edited by last mohicans on 16/09/2023 22:14, edited 1 time in total.
User avatar
vicious
Posts: 7660
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#40654 Re: Utakmice.

Post by vicious »

kokuz_sa wrote: 16/09/2023 21:26 Jako fina igra prvih 25min

Sve igrace koje je Rozman doveo igraju iznadprosjeka

Avram za sada odskace
Misliš odskače po gluposti?
Pišam se na njegove pete i rabone, karna od igrača.
last mohicans
Posts: 18201
Joined: 09/08/2012 23:19

#40655 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Nije baš tako, imao je par lucidnih proigravanja. Zna lopte. Ovo je najzrelije poluvrijeme pod Rozmanom, još protiv najjačeg protivnika. Vidi se da im je pauza godila, posloženiji smo, a i svjezije djelujemo. Hasić za dvije i po utakmice pokazo više od Vrančića za godinu i po. Malo su se bekovi dozvali, ali je to još slabo kako bi trebali igrati.
Karikaturist
Posts: 5991
Joined: 20/12/2020 10:03

#40656 Re: Utakmice.

Post by Karikaturist »

Osnove fudbalske igre, ne primati loptu vanjskom osim ako nisi Messi. Durakovicu, panj bi je bolje primio od tebe..
Bas steta ako se ne dobije ovo, dobro izgleda.
last mohicans
Posts: 18201
Joined: 09/08/2012 23:19

#40657 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Al najjači smo u skoku, bilo na našoj ili suprotnoj strani. Kao da niko hljeba ne jede pa se ne moze vinuti,jbt.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 22750
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#40658 Re: Utakmice.

Post by GandalfSivi »

Dominacija :)
last mohicans
Posts: 18201
Joined: 09/08/2012 23:19

#40659 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Veoma zrela utakmica, bravo momci, ostavili smo lazne bez šuta na gol. Tvrda i teška utakmica i zaslužena pobjeda. :thumbup:
User avatar
Maharadza
Posts: 17069
Joined: 30/01/2013 15:13

#40660 Re: Utakmice.

Post by Maharadza »

Golema i PREbitna pobjeda kao nagrada za odličnu i disciplinovanu igru, pogotovu nazad. :thumbup:

Penaranda odskače već sada, lopte mu ne mogu uzeti a tek kada uđe u formu...
User avatar
Dinostula
Posts: 3788
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#40661 Re: Utakmice.

Post by Dinostula »

Za vas ne znam ali ja samo molim Boga da neko Penerandi da loptu radi onakvih igraca se gleda fudbal. 8-)
last mohicans
Posts: 18201
Joined: 09/08/2012 23:19

#40662 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

Pena, Hasić i Ziljkić su preopasni u svakom trenutku. Mislim da nema jači trio u cijeloj ligi. Samo to treba lijepo posloziti. Sve sto Rozman radi mi se sviđa, evo ne diže se nekim retardiranim izjavama kao prethodnicimu, i dalje nije zadovoljan nekim stvarima. Ide to na bolje, nije Zrinja sto je bio, ali ne treba umanjivati veličinu ove zaslužene pobjede.
mond
Posts: 3613
Joined: 24/10/2010 20:45

#40663 Re: Utakmice.

Post by mond »

Zasluženo.
Ima dosta za popraviti, al i vidjelo se večeras da to nekud ide. Igralo se protiv uigrane i opasne ekipe, a pored prečke sa početka i nisu ništa više uradili.
Mi dosta srljamo, lako gubimo loptu na našem dijelu terena kroz driblinge, al me ništa nije hladilo večeras kao igra sa golmanom i kritično ispucavanje.
I da pohvalim Đetića. Jako dobar za prvu utakmicu protiv opasnog protivnika :thumbup:
User avatar
p206
Posts: 8422
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#40664 Re: Utakmice.

Post by p206 »

najpismeniji trener koji je bio u Sarajevu, nadam se da će uzeti titula i da će ostati bar 3 godine
potreban nam je kontinuitet i ovaj grad zaslužuje klub bar upola jak kao Dinamo
baxus
Posts: 1586
Joined: 29/10/2005 16:31

#40665 Re: Utakmice.

Post by baxus »

last mohicans wrote: 16/09/2023 22:52 Pena, Hasić i Ziljkić su preopasni u svakom trenutku. Mislim da nema jači trio u cijeloj ligi. Samo to treba lijepo posloziti. Sve sto Rozman radi mi se sviđa, evo ne diže se nekim retardiranim izjavama kao prethodnicimu, i dalje nije zadovoljan nekim stvarima. Ide to na bolje, nije Zrinja sto je bio, ali ne treba umanjivati veličinu ove zaslužene pobjede.
Normalno je da nije zadovoljan. Puno vise stvari i dalje ne valja, nego sto valja. Ali to uopste nije problematično ako se vidi pomak i konstantno radi na poboljšanjima.

Boze podari upornost Rozmanu i strpljenje pitarima. Amin.
gold'n'brown
Posts: 1960
Joined: 20/02/2007 16:20

#40666 Re: Utakmice.

Post by gold'n'brown »

Zasluzili smo vala da i mi nekome zabijemo u devedesetoj minuti. Dobra igra, crnogorac odlican. Stoperski par konacno ulijeva povjerenje, za razliku od bekova koji su i dalke katastrofalni. I Oliveira vrijedi svake marke, sigurno izveden penal, uvijek strahukemo oko tih penala.
User avatar
van Basten
Posts: 7958
Joined: 21/09/2006 02:59

#40667 Re: Utakmice.

Post by van Basten »

Ovo veceras je vec licilo na nesto, osjeti se tr3nerov rukopis i u prvih 11 i u taktici i igri... cak i bez penala ne bih bio nezadovoljan. Pustiti Rozmana da na miru radi i ja na proljece tek ocekujem pravu sliku njegovog rada.A ovo do sada obecava.
Pohvale Bilbiji za vrlo dobro sudjenje veceras, nije podlegao ciganluku gostiju koji su valjda navikli na povlasten status kod sudija
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#40668 Re: Utakmice.

Post by Grean »

Julardzija top, najbolji uz Ziljkica u prvom.

Najtanja karika Avramovski i eventualno Mustafic. Bekove ne kritikujem, mladi su, nisu pljacka ali njima mozes pogledati kroz prste.
last mohicans
Posts: 18201
Joined: 09/08/2012 23:19

#40669 Re: Utakmice.

Post by last mohicans »

gold'n'brown wrote: 16/09/2023 23:02 Zasluzili smo vala da i mi nekome zabijemo u devedesetoj minuti. Dobra igra, crnogorac odlican. Stoperski par konacno ulijeva povjerenje, za razliku od bekova koji su i dalke katastrofalni. I Oliveira vrijedi svake marke, sigurno izveden penal, uvijek strahukemo oko tih penala.
Nazad smo dobri bili isključivo zbog stopera, bekovi i Šaha su kriminalni. Šahinović ima grozne reakcije i postavljanje.
User avatar
Logovan
Posts: 102750
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#40670 Re: Utakmice.

Post by Logovan »

Bravooooo Saraj'voooooooooooooo :izet: :izet: Rožman, igrači :thumbup: Legle tri bobe.
Pobjeda zaslužena! Jedno tri ili četiri dobre prilike u prvom, u drugom mislim još dvije, tri, plus još gomila opasnih napada. Julardžija me oduševio. Momak do sad odlično igra, a vjerujem da može biti još bolji. Mustafić konačno da odigra kako Bog kaže. :D Kakav šut ima Hasić, frajer bi trebao samo rokati po golu. :D
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#40671 Re: Utakmice.

Post by omega369 »

last mohicans wrote: 16/09/2023 22:43 Veoma zrela utakmica, bravo momci, ostavili smo lazne bez šuta na gol. Tvrda i teška utakmica i zaslužena pobjeda. :thumbup:
Bas tako. Zrelost. Nevjerovatno kako su odigrali. Odavno, odavno nismo ovako odigrali. Ljudi koji su gledali na tv kazu da je utakmica ranga lige petice
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#40672 Re: Utakmice.

Post by mirza_15 »

Nama bekovi nikada neće valjati jer previše se očekuje od njih. Ne može bek zatvoriti stranu i biti neprelazan čitavu utakmicu. Mora protivnička ekipa imati po neki centaršut, nekada dobro krilo mora izbaciti beka na širokom prostoru. Ne želim sada ocjenjivati Durakovića i Beganovića samo kažem da im se preošteo sudi. Naravno da je i do bekova što smo večeras pozadi stajali dobro.
Anquilla
Posts: 2504
Joined: 25/04/2016 19:31

#40673 Re: Utakmice.

Post by Anquilla »

Sve smo bolji i bolji :thumbup:
Napokon trener kakvog smo prizeljkivali.
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#40674 Re: Utakmice.

Post by omega369 »

Durakvic najlosiji veceras, mada ne toliko kao inace. Saha, mustafic pa i durakovic solidni. Julardzija strasan, kao i Peneranda, avram, hasic. Ziljkic malo.pokazao, ne znam je li neka povreda u pitanju
Last edited by omega369 on 17/09/2023 01:03, edited 1 time in total.
User avatar
jalijas74
Posts: 1366
Joined: 17/11/2010 15:10

#40675 Re: Utakmice.

Post by jalijas74 »

last mohicans wrote: 16/09/2023 21:41 ... Hasić za dvije i po utakmice pokazo više od Vrančića za godinu i po...
Trener je za kratko vrijeme ocito to vidio i dobio je prednost i mozda je nasa i najveca dobit upravo to sto imamo trenera kojeg ne mozes folirati i kod kojeg nisi povlasten niti u jednoj varijanti. Sjetimo se godina kada su igraci sastavljali prvih 11. Konacno je izgleda neko lupio sakom od sto u svlacionici u stili "radite ono sto vam ja kazem i trazim od vas to i to kome se ne svidja vrata su mi tamo". Mozda smo zbog toga recimo izgubili Baltu koji jeste borbem ali ako ce nam usporavati igru brate cao.
Jedan detalj me pravo obradovao. U nekom momentu lopta dolazi do Đuričkovica tj neko ga je uvalio u problem kao sto su to cesto radili (samo da lopta nije kod mene i da ne pogrijesim) lik se zagradi onaj od zrinjevac se samo odbi od njega kao od stijenu. Ovakve situacije su se kod nas zavrsavale tako sto se lopta vraca golmanu a prema njoj nastavlja u sprintu da trci protivnicki igrac i ono molis u sebi da je lopta jaka i brza i da ce stici do golmana ili da ce biti spora i na istom da malo potrci pa izbije ili da se sletlja i primimo gol. Svaki put smo drhtali od ovakvih situacija i mislim da je Đuričkovic ili neko slican trebao biti doveden odavno. :evil: :evil:
Super tekma i inace mi sa Zrinjskim igramo najbolji fudbal u nasim duelima se bas uziva evo vec godinama.
Post Reply