Utakmice.
Moderators: Charuga, Tomahawk11
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#3576 Re: Utakmice.
Pa hajde da spustimo tenzije fakat i konstruktivno pregledamo stvari bez međusobnog podbadanja. Šta to daje naznake da će Husref napraviti ekipu? Pa danas nas je Zrinjski raznio i mogli smo i trebali primiti više od jednog gola.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#3577 Re: Utakmice.
Pa opet se vraćamo na staro pitanje, kakve to ekipe imaju rivali?
Pa samo smo Borcu maznuli tri strašna igrača, koji bi im sigurno igrali među 11. Doduše, Nemanja još ne igra. Dobili smo špica koji je u pet deka sa Hadžijom prošlosezonskim ako ne i bolji, dobili smo jednog od najboljih štopera i jednog od najboljih lijevih bekova lige.
Sve i da nemamo tako dobru ekipu, sa čim se ja ne slažem, opet ne pokazujemo nikakvu igru naprijed, ono je patnja gledati. I ja ne vidim da će išta bolje biti u budućnosti. Husref je tu haman godinu dana, da se naziru obrisi dobre igre, onda se slažem da bi Husrefa trebalo zadržati, ali ovako igra stvarno ni na šta ne liči.
Pa samo smo Borcu maznuli tri strašna igrača, koji bi im sigurno igrali među 11. Doduše, Nemanja još ne igra. Dobili smo špica koji je u pet deka sa Hadžijom prošlosezonskim ako ne i bolji, dobili smo jednog od najboljih štopera i jednog od najboljih lijevih bekova lige.
Sve i da nemamo tako dobru ekipu, sa čim se ja ne slažem, opet ne pokazujemo nikakvu igru naprijed, ono je patnja gledati. I ja ne vidim da će išta bolje biti u budućnosti. Husref je tu haman godinu dana, da se naziru obrisi dobre igre, onda se slažem da bi Husrefa trebalo zadržati, ali ovako igra stvarno ni na šta ne liči.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#3578 Re: Utakmice.
Pa Vule, Puzigaća i Bilbija su vagali između nas i Borca.
- Altsa
- Posts: 9226
- Joined: 19/03/2004 18:31
#3579 Re: Utakmice.
Jedino se moze biti zadovoljno sa mjestom na tabeli...sve ostalo je za tesku depresiju
- Kemal Malovčić
- Posts: 9090
- Joined: 19/03/2012 01:03
#3580 Re: Utakmice.
Naši igrači su krampe.
Igrači naših konkurenata su bageri, profesionaci.
Naši igrači igraju za smoki i pez, a i to je neredovno.
Igrači naših konkurenata imaju redovne, visoke plate, voze mercedese od sponzora, itd.
Naš trener je najbolji u ligi, majstor, ali ni on, takav, nije u stanju da od truhlih krušaka napravi pekmez.
Treneri naših konkurenata su blesavi amateri, ali njihove ekipe nekako uvijek protiv nas igraju sa više motiva i jedinstva.
Igrači naših konkurenata su bageri, profesionaci.
Naši igrači igraju za smoki i pez, a i to je neredovno.
Igrači naših konkurenata imaju redovne, visoke plate, voze mercedese od sponzora, itd.
Naš trener je najbolji u ligi, majstor, ali ni on, takav, nije u stanju da od truhlih krušaka napravi pekmez.
Treneri naših konkurenata su blesavi amateri, ali njihove ekipe nekako uvijek protiv nas igraju sa više motiva i jedinstva.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#3581 Re: Utakmice.
Dolaze gostovanja Širokom, Čeliku, Borcu i Želji. Realno, dosadašnja praksa je pokazala da mi sa tih gostovanja ne donosimo puno bodova. Što znači da bi i drugo mjesto moglo biti uspjeh na kraju.Altsa wrote:Jedino se moze biti zadovoljno sa mjestom na tabeli...sve ostalo je za tesku depresiju
- Kemal Malovčić
- Posts: 9090
- Joined: 19/03/2012 01:03
#3582 Re: Utakmice.
Da je danas
reko igračima da samo malo napadnu
da malo drže loptu u nogama
mi bismo dali i drugi go
a oni ne bi dali dva.
Al haj.
reko igračima da samo malo napadnu
da malo drže loptu u nogama
mi bismo dali i drugi go
a oni ne bi dali dva.
Al haj.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#3583 Re: Utakmice.
Ono našima Bog dragi neće izbiti iz glave, k'o kad je to neodgojeno u fudbalskom smislu. Sjećam se prvog gola protiv Sparte iz Praga u gostima, naših 5 ili 7 diglo ruku i traži ofsajd gledajući u sudiju, umjesto da prate igru.leškarenje wrote:Pored lose postavke igre nasi igraci moraju pratiti igru,oni bleje svi u sudiju da vide hoce li svirati penal dok ovamo lik lagano zabija gol.
- wickerman
- Posts: 1680
- Joined: 23/05/2010 21:57
- Location: Dobrinja
#3585 Re: Utakmice.
kako nije,inace nam leze gostovanja u hercegovini.limeni wrote:bod ko kuca.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#3586 Re: Utakmice.
Izvještaj: 16. kolo PL BiH 2013/14: Zrinjski - Sarajevo 1:1
-
pOZz
- Posts: 1865
- Joined: 22/10/2007 18:01
- Location: Sarajevo
#3587 Re: Utakmice.
Zašto se Vule nije pokaz'o?leškarenje wrote:Ma pusti to,nijedan se nije pokazao onako kako smo to mi zamisljali...Muhamed Đakmić wrote:Pa Vule, Puzigaća i Bilbija su vagali između nas i Borca.
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#3589 Re: Utakmice.
Treba biti iskren i reći da ovu polusezonu Husrefu nije bilo lako. Dobio je dosta kasno veliki broj igrača od kojih većinu prestavljaju mlađi talentovani igrači kojima još uvijek fali snage, samopouzdanja i iskustva. Zatim je otišao Suljić koji je ako ništa drugo znao prenijeti loptu i nerijetko napraviti pometnju u protivničkoj odbrani. U svemu ovome Bilbiji nisu sređeni papiri tako da je čitavu polusezonu bio s jednim klasičnim napadačem. Da li bi se u ovakvoj situaciji neko drugi bolje snašao... možda.
S druge strane apsolutno je njegova krivica dovođenje i forsiranje Karića, momka koji je zalutao u fudbalske vode. Što se Travančića tiče ne vjerujem da bez razloga grije klupu.
S druge strane apsolutno je njegova krivica dovođenje i forsiranje Karića, momka koji je zalutao u fudbalske vode. Što se Travančića tiče ne vjerujem da bez razloga grije klupu.
-
todd_smith
- Posts: 30074
- Joined: 23/06/2009 14:14
- Location: Ja se ovdje samo zajebajem
#3590 Re: Utakmice.
I ja sam isto govorio. Nije meni to da je losa igra i slicno, nego njegov pristup tome, to neko nonsalantno ponasanje ono kao "eto jebi ga, sta ja mogu".
-
leo karan
- Posts: 3050
- Joined: 05/10/2008 13:53
- Location: :8
#3591 Re: Utakmice.
Cossack wrote:Treba biti iskren i reći da ovu polusezonu Husrefu nije bilo lako. Dobio je dosta kasno veliki broj igrača od kojih većinu prestavljaju mlađi talentovani igrači kojima još uvijek fali snage, samopouzdanja i iskustva. Zatim je otišao Suljić koji je ako ništa drugo znao prenijeti loptu i nerijetko napraviti pometnju u protivničkoj odbrani. U svemu ovome Bilbiji nisu sređeni papiri tako da je čitavu polusezonu bio s jednim klasičnim napadačem. Da li bi se u ovakvoj situaciji neko drugi bolje snašao... možda.
S druge strane apsolutno je njegova krivica dovođenje i forsiranje Karića, momka koji je zalutao u fudbalske vode. Što se Travančića tiče ne vjerujem da bez razloga grije klupu.
Treba biti iskren isto tako i reci da je imao dovoljno takmicarskih utakmica da uigra ekipu, da ne moramo poslije 22 sluzbene utakmice ove sezone, jucer izgedati onako.
imali smo u evropi 4 tekme, u kupu 3 i 15 u prvenstvu, pa mini pripreme u madjarskoj, pa jedne u hercegovini negdje...
Od jula i onih amatera u evropi igramo lose, eto tad se i moglo tolerisati jer je ekipa bila nova...
Ali sada, nakon 4 mjeseca i 22 odigrane utakmice, dva mikrociklusa priprema da 23. sezonsku utakmicu jucer odigramo onako je stvarno neprihvatljivo!
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
#3592 Re: Utakmice.
leo karan wrote: Treba biti iskren isto tako i reci da je imao dovoljno takmicarskih utakmica da uigra ekipu, da ne moramo poslije 22 sluzbene utakmice ove sezone, jucer izgedati onako.
imali smo u evropi 4 tekme, u kupu 3 i 15 u prvenstvu, pa mini pripreme u madjarskoj, pa jedne u hercegovini negdje...
Od jula i onih amatera u evropi igramo lose, eto tad se i moglo tolerisati jer je ekipa bila nova...
Ali sada, nakon 4 mjeseca i 22 odigrane utakmice, dva mikrociklusa priprema da 23. sezonsku utakmicu jucer odigramo onako je stvarno neprihvatljivo!
Nakon evropskih tekmi je opet ostao bez 3 igrača o kojih su dvojica bili standardni tako da te evropske utakmice i onih par u prvenstvu ne bih računao. Također sam zaboravio dodati da minimalno zadnjih 7-8 kola igramo bez Džakmića, igrača sa kojim bi sigurno mnogo bolje igrali u sredini.
Last edited by Cossack on 11/11/2013 11:27, edited 1 time in total.
- Pitarrr82
- Posts: 11865
- Joined: 01/03/2011 14:17
- Location: Lovely jubbly land...
#3593 Re: Utakmice.
Sto se mene tice neka igramo ovako ruzno do kraja a da uzmemo titulu ili kup
, nekad imam osjecaj da pojedinci ocekuju da igramo kao Bayern ili slicno, ovo je prevazislo svaku euforiju i ocekivanja.
- omega369
- Posts: 9975
- Joined: 17/10/2012 22:28
- Location: ... sta se desilo?
#3594 Re: Utakmice.
zato sto se ne uklapa u profil trenera koji 'nije kriv ni za sta', nego su krivi igraci, uprava, BP i osvi ostali (tereni, stative, sudije...). zato se nije pokazao a po obicaju valjaju samo oni kojih nemapOZz wrote: Zašto se Vule nije pokaz'o?
-
Cienfuegos
- Posts: 593
- Joined: 04/05/2011 19:48
- Location: Boston
#3595 Re: Utakmice.
Meni u nasoj igri najvise smeta kako jednostavno ne znamo odgovoriti na pritisak. Ne znamo ustopati loptu I malo usporiti protivnika kad je u naletu vec pocnemo nabijati glavom bez obzira sto je samo podstrek protivniku da jos vise nagazi po gasu. Tako je bilo protiv zeljeznicara u prvom poluvremenu, tako je bilo jucer u Mostaru dobrih 80 minuta. Kao da igramo sa ekipom iz liga petice, grcevito se branimo
I onda odjednom kad nas protivnik malo pusti, kao sto su igraci Zrinjskog negdje oko 80te minute (zbog umora), tek onda zaigramo. Vidi se da znamo I mozemo I mi napraviti pritisak ali u nekom smo jebenom grcu, kao da igracima neko sveze noge.
- limeni
- Posts: 2745
- Joined: 30/12/2007 00:39
#3596 Re: Utakmice.
ma ja ba, ni ja nisam nesto impresioniran igrom nasih pulena ali eto drugi smo na tabeli i prezimili smo u kupu. husref mora jedino objasnit igracima prije svake utakmice da ne idu na druzenje nego u rat s protivnicima, trebaju zubima da ih kidaju. dabogda vazda igrali ko grcka i pobjedjivali 1-0 i bili milioneri.wickerman wrote:kako nije,inace nam leze gostovanja u hercegovini.limeni wrote:bod ko kuca.
- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#3597 Re: Utakmice.
Problem je što smo mi jučer bili porozni sa svih strana, i 1-1 nam nije odgovaralo u borbi za titulu.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
-
pOZz
- Posts: 1865
- Joined: 22/10/2007 18:01
- Location: Sarajevo
#3599 Re: Utakmice.
Vukašin komanduje odbranom. Ovaj tim bi primio sigurno više od osam golova da nije Vuleta u odbrani. Ne znam o kakvim pretrčavanjima je riječ, ali haj. Davno je bila 2006. godina, davno je i on im'o 23 godine.leškarenje wrote:A sta je pokazao da bi opravdao nasa ocekivanja ? Pretrcava ga kako ko hoce,vadi ga samo njegova srcanost gdje ide glavom na nogu,a ostalo jedno nista.Nema skok,brzinu.......
- strong69
- Posts: 6972
- Joined: 11/03/2005 20:02
- Location: Beneath the Remains
#3600 Re: Utakmice.
Gledamo nekog drugog Vuleta ocito. Cuj jedno nista. Jaki argumentileškarenje wrote: A sta je pokazao da bi opravdao nasa ocekivanja ? Pretrcava ga kako ko hoce,vadi ga samo njegova srcanost gdje ide glavom na nogu,a ostalo jedno nista.Nema skok,brzinu.......

