Uslovi za brak

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Locked
zakonpera

Uslovi za brak

Post by zakonpera » 27/01/2012 00:32

Pogledam oko sebe u prijatelje jos nisu ozenjeni a prevalili tridesetak kuka. Sta je problem i vodeci uzrok. Konfor. Konstantno nailaze na djevojke koje nisu spremne za udaju iz nekih materijalnih razloga a jedan od cestih je sto "momak zivi u istoj kuci kao i roditelji". Jedan je otiso toliko daleko da je spremno uletio u kredit vrijedan 60 000 km i da nosi na plecima svaki mjesec ratu od pola plate i sav taj stres samo kako njegova mlada hanuma nebi ulazila na isti ulaz kao i njegovi roditelji i otisla do svog sprata , gdje je inace sve sredio prije zenidbe, a gdje ima i svoja vrata, svoje kupatilo, svoju kuhinju i sve odvojeno od njegovih roditelja koji su na ulaznom spratu. Rasireno je misljenje kako su djevojke postale prezahtjevne u pogledu konfora. Da li su krive spanske, turske sapunice ili nesto trece, ne znam. Samo jedan mladi momak spreman da se ozeni i pored toliko stresa i zatezanja kraja sa krajem treba jos da udovolji takve pohlepne ciljeve i uslove. Kako izlazite na kraj sa tim problemima.

drsrle

Re: Uslovi za brak

Post by drsrle » 27/01/2012 00:37

imam sve uslove što mlade dame žele, ali opet nisam spreman za brak jer su većina njih samo obične k.... nema poštene cure, koja može biti majka, domaćica i vjerna i odana supruga.

Not My Idea

Post by Not My Idea » 27/01/2012 00:43

:shock:
Jeste se nasli.

Marketa24

Post by Marketa24 » 27/01/2012 00:44

drsrle wrote:imam sve uslove što mlade dame žele, ali opet nisam spreman za brak jer su većina njih samo obične k.... nema poštene cure, koja može biti majka, domaćica i vjerna i odana supruga.
nisam imao uslove za brak i ozenio se i apsolutno se ne slazem sa izrecenom generalizacijom

Dioda

Post by Dioda » 27/01/2012 00:49

zakonpera wrote:Jedan je otiso toliko daleko da je spremno uletio u kredit vrijedan 60 000 km i da nosi na plecima svaki mjesec ratu od pola plate i sav taj stres samo kako njegova mlada hanuma nebi ulazila na isti ulaz kao i njegovi roditelji i otisla do svog sprata , gdje je inace sve sredio prije zenidbe, a gdje ima i svoja vrata, svoje kupatilo, svoju kuhinju i sve odvojeno od njegovih roditelja koji su na ulaznom spratu.
Ne kontam, jel' ga neko natjerao da se ozeni?

amko76

Post by amko76 » 27/01/2012 00:55

drsrle wrote:imam sve uslove što mlade dame žele, ali opet nisam spreman za brak jer su većina njih samo obične k.... nema poštene cure, koja može biti majka, domaćica i vjerna i odana supruga.
Dodao bih da su uglavnom lijepe takve, jbg. uvijek bilo, otkad je svijeta i vijeka i biće.

Mislim da su garibi pošteni, pa pokušaj s njima, ja stvarno nisam mogao nikad :-)
Last edited by amko76 on 27/01/2012 00:59, edited 1 time in total.

zemo_online

Post by zemo_online » 27/01/2012 00:56

promjenio se sistem vrijednosti u odnosu na prije. naime, prije je musko bio gazda u kuci ,donosio kljucne odluke za djecu i cijelu porodicu,a danas je to zena.
danasnji sistem vrijednosti u kojem je zena gazda u kuci je neprirodan,bezvrijedan i iz toga proizlaze navedeni problemi. takav sistem vrijednosti imate na zapadu i zapad izumire demografski i mora da uvozi crnce,arape ,kineze i ostale da bi im privreda opstala . mi prihvatamo taj sistem vrijednosti,a i ne znam da li imamo izbora?
iz toga proizlaze i neprirodne situacije koje su opisane u pocetnom postu.
to je big brother.

rijesenje: treba da se vratimo na musko-zenske odnose koji su bili prije 30 godina.

hljebarnik

Post by hljebarnik » 27/01/2012 00:56

Sada ce te feministkinje zivog zakopati.

dale cooper
Has thanked: 14 times
Been thanked: 26 times

Post by dale cooper » 27/01/2012 01:02

test01 wrote:promjenio se sistem vrijednosti u odnosu na prije. naime, prije je musko bio gazda u kuci ,donosio kljucne odluke za djecu i cijelu porodicu,a danas je to zena.
danasnji sistem vrijednosti u kojem je zena gazda u kuci je neprirodan,bezvrijedan i iz toga proizlaze navedeni problemi. takav sistem vrijednosti imate na zapadu i zapad izumire demografski i mora da uvozi crnce,arape ,kineze i ostale da bi im privreda opstala . mi prihvatamo taj sistem vrijednosti,a i ne znam da li imamo izbora?
to je big brother.

rijesenje: treba da se vratimo na musko-zenske odnose koji su bili prije 30 godina.
Sjajno, uspjeo si da u jednom postu spojiš seksizam, šovinizam i rasizam.

Not My Idea

Post by Not My Idea » 27/01/2012 01:07

test01 wrote:promjenio se sistem vrijednosti u odnosu na prije. naime, prije je musko bio gazda u kuci ,donosio kljucne odluke za djecu i cijelu porodicu,a danas je to zena.
to je big brother.

Sta reci?

zemo_online

Post by zemo_online » 27/01/2012 01:29

nisu zene krive ni za sta. ja zene ni za sta ne optuzujem. ako je neko kriv onda je to jaci spol koji je kreirao drustvene odnose,sistem u kojem su odnosi postavljeni tako. ovo se odnosi na zapadna drustva.
zene su se samo prilagodile tome i koriste to sta im je muskarac dao.

evo npr. zene u saudij. arabiji su daleko sretnije i brakom i muzem itd. nego u USA. zasto je tomu tako?
pa u usa su musko zenski odnosi big brother. nema sanse da veza traje 20 godina,a ako traje duze onda ce bit na tv-u kao nekako cudo,rijedak primjerak,trazili ste gledajte isl. imate masu i sve vise samohranih majki koje nisu mogle vise.

-znaci sushtina su musko-zenski odnosi u kuci,u bosanskoj kuci. ako u toj relaciji zena gazda i ako je njena zadnja,onda takve veze ne mogu potrajat,a ako i potraju njima su nezadovoljni oboje,stresne situacije za oboje.
takva veza je neprirodna i samim time neodrziva.

mozda se najbolje ne izrazavam pa da me neko pogresno ne svati :D
znaci nema tog zakona koji more da uredi musko-zenske odnose.

Locked