USA fan page

JohnnyS

#901 Re: USA fan page

Post by JohnnyS » 07/02/2015 10:11

http://www.jutarnji.hr/dosad-nezabiljez ... u/1289798/

vatikansko-američko-cionistička zavera

L u c i f e r

#902 Re: USA fan page

Post by L u c i f e r » 07/02/2015 10:15

Altair_SA wrote:
L u c i f e r wrote:Fuckin commies and jihadies all over my precious thread...
You are baaack! :sretan: :sretan: :sretan:

Ne pitaj , ubili su nam volju fanovanjem :( :D

Ali sad cemo mi krenuti ponovo u nove USA fan pobjede :D

Welcome back Luci :thumbup: :D

Image
fala :)

nazalost iz tehnickih razloga sam se halalio sa postavljanjem slika

a i prosjecan iq na ovom forumu je prenizak za moj cejf, pa sam se uglavnom presaltao na reddit

americki, brezbeli ;)

nosara

#903 Re: USA fan page

Post by nosara » 07/02/2015 10:32

Brkooo

#904 Re: USA fan page

Post by Brkooo » 07/02/2015 14:51

Image

pici

#905 Re: USA fan page

Post by pici » 07/02/2015 23:35

Image

našHi fHorumašHi...s leva na desno...K, N, Ć, U... :mrgreen:

L u c i f e r

#906 Re: USA fan page

Post by L u c i f e r » 08/02/2015 00:34

pici wrote:Image

Ljubi hin (ras)putin

JohnnyS

#907 Re: USA fan page

Post by JohnnyS » 08/02/2015 12:53

Draga braćo i sestre, prijatelji slobode, demokracij, Coca-Cole i farmaceutske industrije...

Pogledajte kako su moćne SAD, 1985. je CIA znala da će rušiti Blizance te je upozorila Židove, iluminate i masone koji su radili u tom kompleksu preko lihvaro-cioniste Spilberga i njegovog serijala Povratak u budućnost:

L u c i f e r

#908 Re: USA fan page

Post by L u c i f e r » 08/02/2015 13:00

Touche

jeza u ledja

#909 Re: USA fan page

Post by jeza u ledja » 09/02/2015 06:37

JohnnyS wrote:Draga braćo i sestre, prijatelji slobode, demokracij, Coca-Cole i farmaceutske industrije...

Pogledajte kako su moćne SAD, 1985. je CIA znala da će rušiti Blizance te je upozorila Židove, iluminate i masone koji su radili u tom kompleksu preko lihvaro-cioniste Spilberga i njegovog serijala Povratak u budućnost:

Ko kaze da Holivud nije umjesan u bjelosvjetsku zavjeru?! :izet:

Znas sta bi ti reko Unscar na ovo - ovakvi video uraci su isto djelo zavjerenika da bi zamaglili prave namjere svojih poslodavaca i ucinili da ljudi sve teorije zavjere odbacuju kao glupe. ima za to i nekifenomenoloski naziv siguran sam. :P

ps: pogledao sam cijeli filmic, bi mi dosadno. cijelo vrijeme sam konto zajebancija pogotovo kako ovaj prica. kad ono frajer ozbiljan. :lol:

nosara

#910 Re: USA fan page

Post by nosara » 09/02/2015 08:14

L u c i f e r wrote:Touche
Evo jos jedan...

JUL-ovac :D ti nemas vremena za ovo, idi pajki trebas im odmoran, dan je dug a vrece su iz godine u godinu sve teze... :D

UnscarD
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#911 Re: USA fan page

Post by UnscarD » 09/02/2015 10:32

nosara wrote:
L u c i f e r wrote:Touche
Evo jos jedan...

JUL-ovac :D ti nemas vremena za ovo, idi pajki trebas im odmoran, dan je dug a vrece su iz godine u godinu sve teze... :D
:thumbup:
Najbolji dokumentarac na temu 911 ...jeste malo suhoparan jer je lisen bilo kakvih fantasticnih teorija, ali je zato baziran na naucnim cinjenicama.

UnscarD

#912 Re: USA fan page

Post by UnscarD » 09/02/2015 10:36

jeza u ledja wrote:
JohnnyS wrote:Draga braćo i sestre, prijatelji slobode, demokracij, Coca-Cole i farmaceutske industrije...

Ko kaze da Holivud nije umjesan u bjelosvjetsku zavjeru?! :izet:

Znas sta bi ti reko Unscar na ovo - ovakvi video uraci su isto djelo zavjerenika da bi zamaglili prave namjere svojih poslodavaca i ucinili da ljudi sve teorije zavjere odbacuju kao glupe. ima za to i nekifenomenoloski naziv siguran sam. :P

ps: pogledao sam cijeli filmic, bi mi dosadno. cijelo vrijeme sam konto zajebancija pogotovo kako ovaj prica. kad ono frajer ozbiljan. :lol:
Ovakvi video uradci su djelo budaletina naravno ali cestitke za tebe posto unaprijed znas sta bih ja mislio. Pitanje za tebe JUL. Da li postoji ili ne postoji politicka propaganda u Hoolywoodskim filmovima? Da ili ne ?

UnscarD

#913 Re: USA fan page

Post by UnscarD » 09/02/2015 10:49

pici wrote:Image

:D :D :D

Intercontinental ballistic missile (August 1957)
Artificial satellite (October 1957)
Dog in space (November 1957)
Satellite to orbit the moon (1959)
Man into space (April 1961)
Man to spend a day in orbit (August 1961)
Long-duration flight for five days (June 1963)
Woman in space (June 1963)
Man to perform a spacewalk (March 1965)

UnscarD

#914 Re: USA fan page

Post by UnscarD » 09/02/2015 11:09

nosara wrote:

CIA = Cocain Import Agency

A Jeefersonu replika oko tretmana novinara, recimo ovaj Garry Web koji je raskrinkao operaciju kojom je iz Nikaragve transportovan Cocain u USA i onda tim novcem finasiran ilegalni rat, je pronadjem mrtav sa DVA metka u glavi i to je uredno proglaseno samoubistvom. OK, i da jeste tako, razlog zbog kojeg se "ubio" jeste nemogucnost da pronadje posao u bilo kojim drugim novinama jer je presao liniju sa svojim izvjestavanjem. Tako funksionise cenzura u USA.

nosara

#915 Re: USA fan page

Post by nosara » 09/02/2015 11:39

jeza u ledja

#916 Re: USA fan page

Post by jeza u ledja » 10/02/2015 21:17

UnscarD wrote:
Ovakvi video uradci su djelo budaletina naravno ali cestitke za tebe posto unaprijed znas sta bih ja mislio. Pitanje za tebe JUL. Da li postoji ili ne postoji politicka propaganda u Hoolywoodskim filmovima? Da ili ne ?
Naravno da postoji.
No niti postoji u svakom, niti je svaki americki film holivudski, tako da ne kontam poentu?

Jesam li ja kriv sto ce neki blento u Indiji pogledati....ne znam koji je sad takav film u fazonu...i povjerovati da ce Ameri spasiti planetu?
Ne gledam pravo da ti kazem blockbuster filmove tako da ne znam tacno na sta aludiras. Ako tvrdis da takvi filmovi govore u superlativima o Amerikancima, njihovom sistemu, nacinu zivota, demokraciji, kapitalizmu, generalno superiornosti, onda se slazemo.

Al nisam ja kriv sto je neki malac odlucio da gleda Iron Man 12 umjesto Boyhood ili tako nesto.

Mislim, sta ocekujes? Ti filmovi kostaju milione, te filmove neko financira. To je entertainment, ne umjetnost.

JohnnyS

#917 Re: USA fan page

Post by JohnnyS » 10/02/2015 21:49

Taj Boyhood je monumentalno precijenjen film.

japin_mutapi
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#918 Re: USA fan page

Post by japin_mutapi » 10/02/2015 22:21

šta je ovo
nema sisa

jeza u ledja

#919 Re: USA fan page

Post by jeza u ledja » 10/02/2015 22:34

JohnnyS wrote:Taj Boyhood je monumentalno precijenjen film.
Jedan od najboljih filmova koje sam gledao u zadnje vrijeme, ali sta ces ima nas svakakvih.

Meni licno ima posebno znacenje jer dobro poznajem vecinu mjesta gdje je sniman.

JohnnyS

#920 Re: USA fan page

Post by JohnnyS » 10/02/2015 22:36

jeza u ledja wrote:
JohnnyS wrote:Taj Boyhood je monumentalno precijenjen film.
Jedan od najboljih filmova koje sam gledao u zadnje vrijeme, ali sta ces ima nas svakakvih.

Meni licno ima posebno znacenje jer dobro poznajem vecinu mjesta gdje je sniman.

Da nije sniman desetljeće, ne bi ni na Hallmark mogao, ali eto, bio je strpljiv pa je sad remek djelo.

jeza u ledja

#921 Re: USA fan page

Post by jeza u ledja » 10/02/2015 22:41

JohnnyS wrote: Da nije sniman desetljeće, ne bi ni na Hallmark mogao, ali eto, bio je strpljiv pa je sad remek djelo.

Ali jeste sniman desetljece.

JohnnyS

#922 Re: USA fan page

Post by JohnnyS » 10/02/2015 22:46

Ima li ijednu drugu kvalitetu? Ako sad netko bude snimao film 20 godina, hoće li biti smatran duplo boljim? :D

jeza u ledja

#923 Re: USA fan page

Post by jeza u ledja » 10/02/2015 23:09

JohnnyS wrote:Ima li ijednu drugu kvalitetu? Ako sad netko bude snimao film 20 godina, hoće li biti smatran duplo boljim? :D
Pa ne znam, vidjecemo kad ga naprave.

Mozda ne kontas. Nije poenta samo u snimanju filma na taj nacin. Poenta je ispricati pricu ne jednim dogadjajem vec kroz dugi vremenski period i nizom malih dogadjaja i medjuljudskih odnosa. U ovom slucaju u pitanju je odrastanje ovog malca. To je odrastanje 90% nas.

Ja sam se uvijek pitao zasto niko ne pravi filmove u kojim se ne desava nista spektakularno niti pretjerano dramaticno vec cisto zivot obicnog insana. Logican odgovor bi bio - zasto bi to onda stavljao na film, ne bi bilo nikom zanimljivo. U ovom slucaju Linklater je nasao nacin da to uradi i da bude zanimljivo, barem meni. Gledajuci ovo sam se sjetio svog djetinjstva, mada naravno nema veze sa ovim, ali svih tih nekih detaljcica, malih i malo vecih drama, nista spektakularno, prvih ljubavi, raznih faza, selidbe, itd, da bi kad razmisljam sada o tome sve stalo u jedan generalni osjecaj kako mi je bilo kad sam bilo malac. Taj osjecaj mi je ovaj film uspio docarati. Plus sto sam licno emocionalno vezan za neka mjesta gdje je sniman i mogu prepoznati mentalitet ljudi u filmu kao i samih ljudi koji su napravili film. I na neki nacin sam i ja kao odrasla osoba "odrastao" u Americi kroz slicna fizicka okruzenja kao u filmu i upoznavao kako se ovdje vrti svijet.
Tesko je za opisati, a siguran sam da mozes naci bolje recenzije filmskih strucnjaka o tome zasto je film dobar.

Vjeruj mi da me ne zanima film samo kao neka fora koje se niko nije sjetio.

UnscarD

#924 Re: USA fan page

Post by UnscarD » 11/02/2015 08:49

jeza u ledja wrote:
UnscarD wrote:
Naravno da postoji.
No niti postoji u svakom, niti je svaki americki film holivudski, tako da ne kontam poentu?
Rest mu case.
Pricamo o Hoolywoodu naravno a ne o indi produkciji.
Ako nisi procitaj text koji sam postavio sa ovog linka pa ga vrlo rado mozemo prokomentarisati :
http://forum.klix.ba/rusija-t104769s2675.html

PS. Boyhood odlican.

@mba

#925 Re: USA fan page

Post by @mba » 11/02/2015 12:22

Image

Tri muslimanska studenta ubijena u SAD-u

Tročlana muslimanska porodica ubijena je iz vatrenog oružja u svojoj kući u mirnom naselju Sjeverne Karoline u SAD-u.

U pucnjavi su ubijeni 23- godišnji Deah Shaddy Barakat, njegova 21-godišnja supruga Yusor Mohammad i njena 19-godišnja sestra Razan Mohammad Abu-Salha.

Žrtve su pronađene ubijene na licu mjesta, a neki stanovnici okolnih stanova nisu ni bili svjesni incidenta do dolaska policije.

Policija je uhapsila Craiga Stephena Hicka (46) zbog sumnje da je počinio trostruko ubistvo prvog stepena u naselju gdje obično stanuju univerzitetski profesori i studenti.

Bijes na društvenim mrežama

Trostruko ubistvo izazvalo je val izljeva bijesa na društvenim mrežama, gdje su ljudi postavljali fotografije žrtava dok studiraju i igraju košarku, uz opasku da su ubijeni u "stilu egzekucije".

Barakat je bio ljubitelj američkog nogometa i košarke, student stomatologije na North Carolina State University (UNC) i bavio se dobrotvornim radom pružanjem dentalnih usluga za djecu u Palestini.

Redovno je pisao na Twitteru. U januaru je objavio: "Toliko je užasno i tužno čuti ljude kako govore 'treba ubiti Jevreje' ili 'treba ubiti Palestince', kao da će to nešto riješiti."

'Tri pobjednika'

Tri žrtve su nedavno napravile zajedničke fotografije na maturi mlade Razan, koja je vodila blog o fotografiji i umjetnosti.

Ona je počela studirati arhitekturu i dizajn na North Carolina State University prošlog ljeta.

Facebook stranica lokalne zajednice postavila je in memoriam koji je nazvala "Naša tri pobjednika", zahvalila se ljudima na podršci najavila uskoro zvanično saopćenje.

"Tužni smo zbog svega što se danas desilo", piše u drugoj izjavi, "molimo da se oslanjate jedni na druge i sjetite se ovih divnih duša pozitivnim mislima. Njihova vjera im je puno značila i to je činjenica koja svima nama pomaže da se osjećamo spokojno uoči njihove tragedije".

Policija sinoć nije dozvolila pristup mjestu zločina ljudima koji su tvrdili da su članovi porodice.

Kristen Boiling, studentica UNC-a koja živi u zgradi u kojoj se dogodila pucnjava, izjavila je za Daily Tarheel da je bila u stanu do 15:45 sati, ali da nije čula niti vidjela ništa sve dok policija nije došla.

"Bio je to običan dan kada sam izašla iz autobusa“, rekla je ona. „Sada vlada haos i zbunjenost i niko nam ne daje nikakve informacije o tome šta se dešava“.

Drugi stanar, Bethany Boring, je rekao: „Ovo je veoma mirna zajednica, ima puno diplomiranih studenta, stručnjaka i porodica. Mislio sam da je prilično sigurna“.

vijest koju haman niko nije prenijeo, a da je kojim slucajem obrnuto lajali bi svi!

Post Reply