USA fan page

L u c i f e r

#51 Re: USA fan page

Post by L u c i f e r » 23/12/2014 18:26

USA na čuni nosi Rusiju istovremeno kenjajući bombe po kozojebačkom ISIS-u, ko ih ne bi volio. 8-)

Image

zavrzlama

#52 Re: USA fan page

Post by zavrzlama » 23/12/2014 18:29

USA :thumbup:

Altair_SA

#53 Re: USA fan page

Post by Altair_SA » 23/12/2014 18:34

Najjaci su mi ovi teski rusofili, a da bi nam napisali nesto ovdje moraju sve to uraditi preko americkog interneta, koristeci u apsolutnoj vecini slucajeva americki operativni sistem, a sve to instalirano na uredjaju u kojem su glavne stvari tipa procesor ili graficka karta takodjer americki :D
Pa da vidimo:
-OS Windows jos uvijek koristi 98% racunara na svijetu (Made in USA)
-Procesori: Intel i AMD (Made in USA, a u svim PC ranuarima na svijetu, ali svim, jer ne postoji treci proizvodjac. Kupis ti recimo, sta ja znam, Lenovo ili HP lap, ali dzaba kad mu je mozak Intel ili AMD)
-Graficke karte/cipovi: Intel, AMD Radeon, nVidia (Made in USA, takodjer samo ova tri proizvodjaca u svim PC racunarima na svijetu)
-Mobilni uredjaji:
-Apple (Made in USA)
-Microsoft (Nokia) sada vlasnisvo USA firme
-Razni drugi proizvodjaci koji koriste Android platformu, ali eto sve ih pokrecu neki ARM ili Qualqomm procesori ruske proiz.... uh, pardon cek, britanske/americke proizvodnje :izet:

Zanimljivo isto, citam jucer i Medvedev nesto prijeti amerima preko... pazi sad... Facebook profila (Inace poznata ruska drustvena mreza i kompanija) :izet: :-) :lol:
O hljebe mili, Mark Zukerberg ce crci od smjeha :lol:

L u c i f e r

#54 Re: USA fan page

Post by L u c i f e r » 23/12/2014 18:42

Altair_SA wrote:Najjaci su mi ovi teski rusofili, a da bi nam napisali nesto ovdje moraju sve to uraditi preko americkog interneta, koristeci u apsolutnoj vecini slucajeva americki operativni sistem, a sve to instalirano na uredjaju u kojem su glavne stvari tipa procesor ili graficka karta takodjer americki :D
Pa da vidimo:
-Procesori: Intel i AMD (Made in USA, a u svim PC ranuarima na svijetu, ali svim, jer ne postoji treci proizvodjac. Kupis ti recimo, sta ja znam, Lenovo ili HP lap, ali dzaba kad mu je mozak Intel ili AMD)
-Graficke karte/cipovi: Intel, AMD Radeon, nVidia (Made in USA, takodjer samo ova tri proizvodjaca u svim PC racunarima na svijetu)
-Mobilni uredjaji:
-Apple (Made in USA)
-Razni drugi proizvodjaci koji koriste Android platformu, ali eto sve ih pokrecu neki ARM ili Qualqomm procesori ruske proiz.... uh, pardon cek, britanske/americke proizvodnje :izet:

Zanimljivo isto, citam jucer i Medvedev nesto prijeti amerima preko... pazi sad... Facebook profila (Inace poznata ruska drustvena mreza i kompanija) :izet: :-) :lol:
:D :thumbup:

Dodao bih samo:
The history of the Internet begins with the development of electronic computers in the 1950s. Initial concepts of packet networking originated in several computer science laboratories in the United States. The US Department of Defense awarded contracts as early as the 1960s for packet network systems, including the development of the ARPANET (which would become the first network to use the Internet Protocol.) The first message was sent over the ARPANET from computer science Professor Leonard Kleinrock's laboratory at University of California, Los Angeles (UCLA) to the second network node at Stanford Research Institute (SRI).
:nargila:

Altair_SA

#55 Re: USA fan page

Post by Altair_SA » 23/12/2014 18:43

Posto je tema USA Fan Page, US Muscle cars rules :thumbup:

Shelby GT 500 Super Snake 8)

Image

Image

L u c i f e r

#56 Re: USA fan page

Post by L u c i f e r » 23/12/2014 18:49

http://www.klix.ba/biznis/americke-berz ... /141223030
Američke berze jučer su trgovanje završile na novim rekordnim nivoima, prvenstveno zahvaljujući rastu dionica tehnološkog sektora.
Image

agnostic_front

#57 Re: USA fan page

Post by agnostic_front » 23/12/2014 18:53

Altair_SA wrote:Posto je tema USA Fan Page, US Muscle cars rules :thumbup:

:thumbup: :thumbup:

LDLT

#58 Re: USA fan page

Post by LDLT » 23/12/2014 19:03

NASA je lansirala Hubble 1990. u STS-31 pomoću Discovery.
Image

Nakon početnih poteškoća popravljen je u sljedećoj Shuttle misiji, te će biti nadograđen još u 4 misije.

U planu je još i veći teleskop u svemiru, za čiju će izgradnju biti potreban i Orion.
http://www.independent.co.uk/news/uk/ho ... 54613.html

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#59 Re: USA fan page

Post by _BataZiv_0809 » 23/12/2014 20:01

Image

Image

Image

:D

JThomas

#60 Re: USA fan page

Post by JThomas » 23/12/2014 20:09

momci, ne igraju željo i sarajevo.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#61 Re: USA fan page

Post by _BataZiv_0809 » 23/12/2014 20:09

Helena2014 wrote:
jao_situacije wrote:Meni je drago što je na ovim slikama Bake pokazao koliki je laf i onom papku iz tornja i stožerniku, o laktašenku neću ni da pričam. Momak je u društvu "velikih državnika" i nimalo se nisam postidio kako predstavlja državu barem vizuelno, čovjek baš izgleda kao državnik.
Ja se iskreno ne sjećam kad je ovo bilo i ne znam da sam igdje o ovome čitao ili slušao, kad je ovo bilo ?

NATO samit u Velsu, septembar 2014

Image

U svome obraćanju na Samitu istakao

"Kao zemlja koja je od NATO-a dobila značajnu sigurnosnu pomoć, smatramo da je naša odgovornost da aktivno učestvujemo u operacijama kolektivne sigurnosti pod vodstvom NATO-a. Bosna i Hercegovina je mala zemlja s ograničenim resursima, ali vjerujemo da smo napravili vrijedan i kredibilan doprinos NATO misiji u Afganistanu", kazao je Izetbegović.

Izetbegović se u svome obraćanju dotakao i procesa reforme odbrane BiH te podsjetio da je "ovaj kompleksan i tekući proces snažno podržan od NATO-a u cjelini, kao i od njegovih individualnih članica i partnera na bilateralnoj osnovi".

"Reformu odbrane smo pokrenuli da bi omogućili integraciju naše zemlje u NATO. Vodeći princip bila je želja da budemo kredibilan partner NATO-u. To je urodilo plodom, dajući nam sposobnosti za doprinos koje su relevantne za današnje sigurnosno okruženje", pojasnio je Izetbegović i podsjetio na to da je od 2009. do danas 433 pripadnika Oružanih snaga BiH aktivno učestvovalo u ISAF-u, da je bh. pješadijska jedinica osiguravala dansku vojnu bazu u provinciji Helmand.

"Naši vojni policajci izvodili su operacije u partnerstvu s bataljonom vojne policije Sjedinjenih Američkih Država. Vršili smo artiljerijsku i vojno-policijsku obuku afganistanskih nacionalnih sigurnosnih snaga i donirali im značajne količine oružja. Smatramo da je to respektabilan rezultat koji predstavlja dobru osnovu za naš budući doprinos. Želim naglasiti da smo unutar Bosne i Hercgovine svo vrijeme imali puni politički konsenzus za naše učešće u ISAF-u", pojasnio je Izetbegović.

Dodao je da to BiH nije uradila sama nego da je imala veliku podršku i pomoć ali da je još izazova pred BiH.

"Odlučni smo u namjeri da te izazove prevaziđemo i nastavimo biti cijenjen i vrijedan partner NATO-a. Vjerujemo da su naš nastup i naši rezultati pokazali da ciljana podrška manjim partnerima može dati direktne koristi u vidu operativnih sposobnosti za angažman u međunarodnim misijama", poručio je Izetbegović.

Pojasnio je da su Oružane snage BiH kroz angažman u Afganistanu i drugdje postigle institucionalno i profesionalno usavršavanje, razvijajući specijalizirane sposobnosti i kapacitete za podršku međunarodnim mirovnim i sigurnosnim operacijama.

"Ponosni smo što su NATO i drugi međunarodni partneri prepoznali Bosnu i Hercegovinu kao zemlju koja prihvata, razumije i doprinosi sistemu kolektivne sigurnosti. Odlučni smo da nastavimo jačati raspoložive kapacitete da angažujemo napredne sposobnosti u oblastima kao što su uklanjanje eksplozivnih naprava, civilno-vojna saradnja, deminiranje, te inženjerijske i medicinske operacije i aktivnosti", kazao je Izetbegović.
Pojasnio je da je BiH kompleksna zemlja u kojoj postoje različiti unutrašnji stavove o mnogim pitanjima.

Naše prisustvo na ovom samitu, kao i sastav naše delegacije, pokazuju da o ovom pitanju imamo jedinstven stav. Članstvo u NATO-u je naš strateški cilj. Bosna i Hercegovina je država sa složenim ustavno-pravnim poretkom u kojem se sve odluke iz oblasti odbrane i vanjske politike donose konsensuzom", kazao je Izetbegović.

Pojasnio je da u BiH postoji održiv dugoročni konsenzus o provođenju potrebnih aktivnosti za prijem u NATO.

"Taj konsenzus čvrsto je utvrđen u našem Zakonu o odbrani i potvrđen je jednoglasnom odlukom Predsjedništva Bosne i Hercegovine 2008. godine da podnese zahtjev za prijem Bosne i Hercegovine u NATO-ov Akcioni plan za članstvo. Unatoč svim političkim, institucionalnim, ekonomskim i budžetskim izazovima sa kojima smo se suočavali i dalje se součavamo, ostvarili smo stabilan napredak u ispunjavanju naših obaveza prema NATO-u i dostizanju standarda potrebnih za članstvo u NATO-u. Značajni rezultati koje smo postigli u čitavom nizu segmenata rezultirali su unaprjeđenjem ukupnih sposobnosti u našem sistemu odbrane", kazao je Izetbegović.

Tokom proteklih osam godina članstva u NATO Partnerstvu za mir, Bosna i Hercegovina je bila privržen i aktivan partner NATO-a, spremna i sposobna da odigra svoju ulogu.

"Prolazimo kroz složenu transformaciju našeg odbrambenog sektora za čiju punu realizaciju će trebati vremena. Napredak koji smo postigli u ispunjavanju tehničkih ciljeva pokazuje našu predanost i rastući kapacitet za interoperabilnost s NATO saveznicima i partnerima", pojasnio je Izetbegović.

Dodao je da će biti nastavljen angažman u Afganistanu doprinoseći u mjeri u kojoj to dozvoljavaju resursi i sposobnosti – NATO-voj misiji "Odlučna podrška” za obuku, savjetovanje i pomoć afganistanskim nacionalnim sigurnosnim snagama kako bi nastavili graditi kapacitete da u potpunosti preuzmu sigurnost zemlje u svoje ruke.

"Znamo da je ovo mukotrpan zadatak za koji treba vremena i koji se može ispuniti samo putem međusobnog poštivanja i razumijevanja. Pozivamo sve strane u Afganistanu da se uključe u ovaj proces kako bi ostvarili ono što građani Afganistana žele - mir, sigurnost i prosperitet za sebe i za svoju djecu", kazao je Izetbegović u obraćanju na NATO samitu u Velsu.
Nadam se da nije drzao govor na engleskom :roll:

Ako jeste, jasno mi je otkud Obami ovoliki osmijeh :D

L u c i f e r

#62 Re: USA fan page

Post by L u c i f e r » 23/12/2014 20:13

JThomas wrote:momci, ne igraju željo i sarajevo.
Tako je, ali...treba ih i razumiti...

Ko gubi, ima pravo da se ljuti... :evil:

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#63 Re: USA fan page

Post by _BataZiv_0809 » 23/12/2014 20:17

Image

salik79

#64 Re: USA fan page

Post by salik79 » 23/12/2014 20:18

Altair_SA wrote:Najjaci su mi ovi teski rusofili, a da bi nam napisali nesto ovdje moraju sve to uraditi preko americkog interneta, koristeci u apsolutnoj vecini slucajeva americki operativni sistem, a sve to instalirano na uredjaju u kojem su glavne stvari tipa procesor ili graficka karta takodjer americki :D
Pa da vidimo:
-Mobilni uredjaji:
-Apple (Made in USA)

Ostalo ne zelim analizirati, ali ovo znam i zato moram da te demantiram:

Parsé Semiconductor Co.
Watch this page
Parsé Semiconductor Co. was established in 2003 in Tehran, Iran, is a digital design house for ASIC, SoC and FPGA designs. The company in 2006 announced it has both designed and produced a 32 bit computer microprocessor inside the country for the first time.[1]

The computer microprocessor called Aristo has been manufactured by Iranian researchers and engineers at Parsé Semiconductor with the support the company has received from the Modern Industries Center of the ministry of Industries of Iran. In addition Parsé has released its own chip called Tachra, which includes the Aristo processor core, together with a suite of Tachra development tools. These architectures seem to have much in common with Leon3.[2][3]

Designed and manufactured in conformity with SPARC processors architecture, Aristo stands to the international standards and can well compete with similar processors existing in the market. The newly Iran-made computer microprocessor can be used in communications projects, auto-manufacturing industry, industrial automation, robotic systems and artificial intelligence, computer and data transfer networks, etc.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Parsé_Semiconductor_Co.

ljutiajvar

#65 Re: USA fan page

Post by ljutiajvar » 23/12/2014 20:20

od 3:20

dezurni_ucenik

#66 Re: USA fan page

Post by dezurni_ucenik » 23/12/2014 20:31

_BataZiv_0809 wrote:Image

Kad vec toliko drkas na Ruse,objasni mi opravdanosti njihove invazije na Ukrajinu?

pirpa

#67 Re: USA fan page

Post by pirpa » 23/12/2014 20:38

Image

howdy

#68 Re: USA fan page

Post by howdy » 23/12/2014 20:49

:P :skoljka:

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#69 Re: USA fan page

Post by _BataZiv_0809 » 23/12/2014 21:00

dezurni_ucenik wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Image

Kad vec toliko drkas na Ruse,objasni mi opravdanosti njihove invazije na Ukrajinu?
Tesko pisem jednom rukom, sorry :izet:

ljutiajvar

#70 Re: USA fan page

Post by ljutiajvar » 23/12/2014 21:16

Amerika nije zemlja vec korporokratija, krupni biznis koji ne poznaje razlike između amerikanaca i rusa, tako da mislim da autor ove teme ima 6 godina.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#71 Re: USA fan page

Post by _BataZiv_0809 » 23/12/2014 21:20

ljutiajvar wrote:Amerika nije zemlja vec korporokratija, krupni biznis koji ne poznaje razlike između amerikanaca i rusa, tako da mislim da autor ove teme ima 6 godina.
Dobar je Lucifer, pametan momak, a tema je samo šega :thumbup:

L u c i f e r

#72 Re: USA fan page

Post by L u c i f e r » 23/12/2014 21:21

ljutiajvar wrote:Amerika nije zemlja vec korporokratija, krupni biznis koji ne poznaje razlike između amerikanaca i rusa, tako da mislim da autor ove teme ima 6 godina.
Image

moke_017

#73 Re: USA fan page

Post by moke_017 » 23/12/2014 21:22

Ova tema ima ogromnu perspektivu, čiji je veći :gunjastajl: :nindzastajl: :cuga: :cuga: :cuga: :cuga: :cuga: :cuga:

L u c i f e r

#74 Re: USA fan page

Post by L u c i f e r » 23/12/2014 21:24

_BataZiv_0809 wrote:
Dobar je Lucifer, pametan momak, a tema je samo šega :thumbup:
:nokti:

ljutiajvar

#75 Re: USA fan page

Post by ljutiajvar » 23/12/2014 21:26

L u c i f e r wrote:
Image
Jebo te , da nisi drzavljanstvo dobio?

Post Reply