Upoznavanje Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
LunaLati

Upoznavanje Sarajeva

Post by LunaLati » 17/04/2011 13:52

Znam da je tema prožvakana već stotinu puta , al ne pronađoh nigdje konkretan odgovor pa da i ja još jednom malo gnjavim :) sa uobičajenim pitanjem gdje se netko tko prvi put dolazi u Sarajevo može javiti da pronađe osobu koja ima dovoljno znanja i volje da ga upozna sa Sarajevom nekad i sad ?
Da li se dovoljno obratiti u neku turističku agenciji ili turističku zajednicu pa da te oni upute nekom ovlaštenom vodiču ili to funkcionira nekako drugačije ?
I naravno koliko novaca treba izdvojiti za tako nešto ?

Hvala :-D

manki
Been thanked: 1 time

Re: Upoznavanje Sarajeva

Post by manki » 17/04/2011 13:59

Pošto nemam baš nešto vremena opširniji post pokušaj pronaći informacije na sonar.ba i mysarajevoinfo.com

Sretno i dobro nam došao/la. :)

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 17/04/2011 14:08

LunaLati wrote:Znam da je tema prožvakana već stotinu puta , al ne pronađoh nigdje konkretan odgovor pa da i ja još jednom malo gnjavim :) sa uobičajenim pitanjem gdje se netko tko prvi put dolazi u Sarajevo može javiti da pronađe osobu koja ima dovoljno znanja i volje da ga upozna sa Sarajevom nekad i sad ?
Da li se dovoljno obratiti u neku turističku agenciji ili turističku zajednicu pa da te oni upute nekom ovlaštenom vodiču ili to funkcionira nekako drugačije ?
I naravno koliko novaca treba izdvojiti za tako nešto ?

Hvala :-D

Putem Turističke zajednice dobićeš nelegalnog turističkog vodiča, pa će ti za Trebević reći da je to Jahorina, a za Olimpijski muzej će reći da se trenutno kreči (Ne zna gdje se nalazi).
Turistički vodič ako je legalan, na vidnom mjestu ima istaknutu licencu (akreditaciju) sa fotografijom.
Click na SIGHTS, pa CITY-TOURS i među ovim City toruama ima i legalnih vodiča:
http://sarajevo.mydestinationinfo.com/

LunaLati

Post by LunaLati » 17/04/2011 14:52

Hvala na informacijama, očito da ću morati poslati upit nekom od ovih ovlaštenih vodiča kako bih saznala cijenu za razgledavanje obzirom da se radi samo o jednoj osobi i naravno, nadati se, da ima voljnih za tako nešto.
U svakom slučaju ako znate nekoga svaka sugestija ili preporuka je dobrodošla.

vjesticanametli
Has thanked: 48 times
Been thanked: 12 times

Post by vjesticanametli » 17/04/2011 15:10

pipi zar ti nisi turisticki vodic...........pa provedi djevojku sarajevom :)

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 17/04/2011 15:56

LunaLati wrote:Hvala na informacijama, očito da ću morati poslati upit nekom od ovih ovlaštenih vodiča kako bih saznala cijenu za razgledavanje obzirom da se radi samo o jednoj osobi i naravno, nadati se, da ima voljnih za tako nešto.
U svakom slučaju ako znate nekoga svaka sugestija ili preporuka je dobrodošla.

Prepoznaćeš ih po tome što na vidnom mjestu nose istaknutu ovakvu ''akreditaciju'':
Image

Vidi na fejsbuku.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 17/04/2011 16:04

vjesticanametli wrote:pipi zar ti nisi turisticki vodic...........pa provedi djevojku sarajevom :)

Zbog određenih razloga zamrznuo sam svoju dodatnu radnu djelatnost leganog turističkog vodiča, pa samo proslijedjujem kolegama i koleginicama, legalnim turističkim vodičima eventualne ponude da vodim grupe i pojedince.

Pojedini vodiči imaju cjenovnike (boli glava) objavljene na njihovim web. stranicama.
Evo joj moje e-mail adrese u avataru, pa neka se javi.

LunaLati

Post by LunaLati » 19/04/2011 19:42

PipiDugaDevetka wrote:
vjesticanametli wrote:pipi zar ti nisi turisticki vodic...........pa provedi djevojku sarajevom :)

Zbog određenih razloga zamrznuo sam svoju dodatnu radnu djelatnost leganog turističkog vodiča, pa samo proslijedjujem kolegama i koleginicama, legalnim turističkim vodičima eventualne ponude da vodim grupe i pojedince.

Pojedini vodiči imaju cjenovnike (boli glava) objavljene na njihovim web. stranicama.
Evo joj moje e-mail adrese u avataru, pa neka se javi.

Još jednom hvala na informacijama i preporuci, kolegica je bila veoma ljubazna i sustretljiva i sad mi preostaje samo da brojim dane :-D

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 20/04/2011 09:06

LunaLati wrote: Još jednom hvala na informacijama i preporuci, kolegica je bila veoma ljubazna i sustretljiva i sad mi preostaje samo da brojim dane :-D

Je li cijena odgovarajuća i na kojem jeziku će biti vođenje?

LunaLati

Post by LunaLati » 20/04/2011 16:10

PipiDugaDevetka wrote:

Vodati ćemo se (šala mala ) na "našem" jeziku, a ako usporedim cijenu recimo sa cijenom razgledavanja Zagreba, ovo što kolegica nudi je zaista i više nego povoljno.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 20/04/2011 18:23

LunaLati wrote:
PipiDugaDevetka wrote:

Vodati ćemo se (šala mala ) na "našem" jeziku, a ako usporedim cijenu recimo sa cijenom razgledavanja Zagreba, ovo što kolegica nudi je zaista i više nego povoljno.

Ok. Hvala i pozdrav!

Le_La

Post by Le_La » 27/05/2011 20:07

Moze li mi neko dati par ideja gdje izaci u Sarajevu?
Dolazim sa par prijatelja u Sarajevo i ne znam gdje navecer :?
Neka mjesta gdje ima dobre muzike (napr rock, jazz...ne neke cajke ili electro), opustena atmposfera i ljudi, nista overdressed.
Hvala :wink:

no_crnjak

Post by no_crnjak » 28/05/2011 00:16

pivnica iza poste...

shillen

Post by shillen » 28/05/2011 04:05

Moze i Rock Teatar , u blizini Narodnog Pozorista :D

Post Reply