UNIPROMET-novogradnja-nedoumice

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Sofija89

UNIPROMET-novogradnja-nedoumice

Post by Sofija89 » 22/06/2010 14:22

S obzirom da planiram kupnju stana sve informacije vezane za novogradnju uniprometa na socijalnom su dobrodosle,bilo pozitivne ili negativne,odnosno sve ono sto ne pise na njihovoj web stranici.
Trenutno tj. do kraja mjeseca je aktuelan popust od 7% na gotovinu,nekako mi se to cini sumnjivo,ima li razloga za brigu?
Useljenje u stanove je najavljeno krajem godine da li postoji mogucnost da se to ne desi nego da se otegne jos par godina.

Hvala

gurabija78

Re: UNIPROMET-novogradnja-nedoumice

Post by gurabija78 » 22/06/2010 14:31

Sofija89 wrote:S obzirom da planiram kupnju stana sve informacije vezane za novogradnju uniprometa na socijalnom su dobrodosle,bilo pozitivne ili negativne,odnosno sve ono sto ne pise na njihovoj web stranici.
Trenutno tj. do kraja mjeseca je aktuelan popust od 7% na gotovinu,nekako mi se to cini sumnjivo,ima li razloga za brigu?
Useljenje u stanove je najavljeno krajem godine da li postoji mogucnost da se to ne desi nego da se otegne jos par godina.

Hvala

obzirom da su prodali nesto malo stanova, nema potrebe za zurbu, bolje je sacekati da se zgrada zavrsi, pa onda dati pare, sumnjam da ce cijene rasti, mogu samo padati kako stvari stoje... a daju popust na gotovinu vjerovatno jer im je u interesu da se finansiraju preko kupaca, a ne banaka.... tih 7% im je vjerovatno jeftinije nego kredit od banke....

buđavi

Post by buđavi » 22/06/2010 14:41

pogrešno.upravo kompletan objekat se finansira preko raiffeisen-a i to nema nikakve veze sa tim.ako doneseš keš za stan mislim da možeš skinuti još koji procenat dole.što se tiče rokova izgradnje,nebi trebalo kasniti zato što banka i unipromet "pucaju" ogromne penale za kašnjenje izvođačima.najbitnije ti je da vidiš da li ti odgovaraju materijali koji će biti ugrađeni(parket,keramika,sanitarije...).ovo ti je savjet od nekoga ko ima direktnu vezu sa uniprometom

Sofija89

Post by Sofija89 » 22/06/2010 15:11

Jucer sam dobila informaciju da su sve garsonjere rasprodane,odmah nazovem i covjek mi rece da pozurim kao stanovi idu - i kao da pogledam na web str. oznaceni su stanovi koji su prodani,medjutim mozda na cijelu zgradu ima nekih 50 stanova oznacenih(koji su prodani)-a ovamo mi govori da donesem pare,da pozurim,upravo zato mi je to malo cudno,ipak nisu male pare da ih tek tako iskesiras a zatim cekas na stan bog zna koliko...

gurabija78

Post by gurabija78 » 22/06/2010 15:15

buđavi wrote:pogrešno.upravo kompletan objekat se finansira preko raiffeisen-a i to nema nikakve veze sa tim.ako doneseš keš za stan mislim da možeš skinuti još koji procenat dole.što se tiče rokova izgradnje,nebi trebalo kasniti zato što banka i unipromet "pucaju" ogromne penale za kašnjenje izvođačima.najbitnije ti je da vidiš da li ti odgovaraju materijali koji će biti ugrađeni(parket,keramika,sanitarije...).ovo ti je savjet od nekoga ko ima direktnu vezu sa uniprometom

koji je onda razlog spustanja cijene kod 'donosenja cash-a'?
i na kraju kako mozes kupiti stan osim cash-om? kreditnom karticom?
naravno, postoji uplata na racun, i uplata koferom, sto ipak mislim da nije legalno!

buđavi

Post by buđavi » 22/06/2010 15:23

ma jasno.prodaja stanova jeste krenula samo što to nije sad da se otimaju tako da se nemoj srkletiti.čovjek sa kojim si se čula se zove Nezir i on je malo nervozan i nije baš nešto susretljiv ali ako ti se sviđa lokacija i stan nemoj da te to odbije.mislim da će se ti stanovi prodavati sigurno još par godina samo je pitanje koliku kvadraturu uzimaš.manji stanovi uvijek brzo planu.nemoj se zalijetati,sa parama si svugdje uvijek dobrodošla.radovi neće kasniti sigurno,do kraja godine je gotovo.zgrada je izidana,stolarija postavljena,fasada se završava i trenutno se rade unutarnji radovi.banka sve finansira,a ti znaš kako su banke ozbiljne.probaj da dogovoriš da kaparišeš ili nešto sl. ali nećeš ni u kom slučaju biti prevarena.sve ide preko banke.....međutim ako te interesuju druge lokacije novogradnje možeš otići na stranicu agencije PROSTOR tamo isto ima interesantnih stvari.

buđavi

Post by buđavi » 22/06/2010 15:27

gurabija78 wrote:
buđavi wrote:pogrešno.upravo kompletan objekat se finansira preko raiffeisen-a i to nema nikakve veze sa tim.ako doneseš keš za stan mislim da možeš skinuti još koji procenat dole.što se tiče rokova izgradnje,nebi trebalo kasniti zato što banka i unipromet "pucaju" ogromne penale za kašnjenje izvođačima.najbitnije ti je da vidiš da li ti odgovaraju materijali koji će biti ugrađeni(parket,keramika,sanitarije...).ovo ti je savjet od nekoga ko ima direktnu vezu sa uniprometom

naravno, postoji uplata na racun, i uplata koferom, sto ipak mislim da nije legalno!

razlog tome je da UNIPROMET izgradnja JEDNOG m2 košta 1000 KM tako da oni mogu manipulisati sa cijenom.drugo,nije isto kad ti odmah iskeširaš stan i kad ga kupiš na 20 ili 30 god. kreditno.
doneseš torbu para i položiš je na račun UNIPROMET-a. sve je legalno ako imaš pare

gurabija78

Post by gurabija78 » 22/06/2010 15:32

buđavi wrote:
gurabija78 wrote:

razlog tome je da UNIPROMET izgradnja JEDNOG m2 košta 1000 KM tako da oni mogu manipulisati sa cijenom.drugo,nije isto kad ti odmah iskeširaš stan i kad ga kupiš na 20 ili 30 god. kreditno.
doneseš torbu para i položiš je na račun UNIPROMET-a. sve je legalno ako imaš pare

pa i banka polozi pare na racun investitora? nema investitor nista sa kupcevim kreditom na 20-30-40 godina.... opet ne kontam, sta briga unipromet ili bilo kog drugog investitora kako si ti dosao do para, uz kredit banke, pljackom, sta god... njima moras uplatiti iznos kostanja stana na racun i to je to...

buđavi

Post by buđavi » 22/06/2010 15:47

kompletan objekat je od banke,pod hipotekom i kad se banka namiri unipromet-u ide šta ostane tako da im je u interesu da što prije i što kvalitetnije prodaju(a kamata ide svaki dan).banka ne može sama sebi davati kredite.to što pričaš može preko drugih banaka ali ne preko raifeissen-a.možeš i da negdje mazneš pare.uglavnom ako ideš na kredit preko uniprometa oni moraju da plate određenu kamatu odnosno proviziju.odo sad,fajront mi na poslu žena ispržila šnicl.javi se sutra pa ćemo diskutovati

gurabija78

Post by gurabija78 » 22/06/2010 15:50

buđavi wrote:kompletan objekat je od banke,pod hipotekom i kad se banka namiri unipromet-u ide šta ostane tako da im je u interesu da što prije i što kvalitetnije prodaju(a kamata ide svaki dan).banka ne može sama sebi davati kredite.to što pričaš može preko drugih banaka ali ne preko raifeissen-a.možeš i da negdje mazneš pare.uglavnom ako ideš na kredit preko uniprometa oni moraju da plate određenu kamatu odnosno proviziju.odo sad,fajront mi na poslu žena ispržila šnicl.javi se sutra pa ćemo diskutovati

pa to sam i ja odmah rekao, uplatom od kupaca, smanjuju se troskovi finansiranja!
hajd, hajd, poleti, ohladice se.... :thumbup: :thumbup:

starii

Post by starii » 22/06/2010 16:33

bjez od tog ko đavo od krsta..zar mislis da se njihovom dinamikom dan = novi sprat isplati to sto kupujes....pa ni beton se nije osusio oni su izljevali nove spratove..

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 22/06/2010 16:56

EVO malo starije i duže teme (54 stranice) na podforumu Ekonomija. Pogledaj savjete forumaša @Mx, koji je očigledno profesionalac u tim vodama u vezi sa nekretninama:

viewtopic.php?f=38&t=54303&start=1300

Sofija89

Post by Sofija89 » 23/06/2010 11:46

Trebaju mi novije informacije, da li je istina da firma koja izvodi radove kasni sest mjeseci?
:?

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 23/06/2010 15:49

Koliko sam ja skontao, Unipromet više ne postoji, kupila ih je Žica.
Zna li neko nešto više?!

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 23/06/2010 16:30

ne vec je Pilav Muhamed-Vlasnik Uniprometa kupio Zicu
a ljudi kako vama zgrada bez balkona moze biti primamljiva???

Sofija89

Post by Sofija89 » 23/06/2010 16:35

Otkud ti informacija da nemaju balkona,pogledaj na http://www.nekretnine-unipromet.com/v1/

:)

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 23/06/2010 16:53

Sofija89 wrote:Otkud ti informacija da nemaju balkona,pogledaj na http://www.nekretnine-unipromet.com/v1/

Sofija ja koliko znam o ovome objektu balkoni su na zadnjimm spratovima tj na krovu
na nizim koliko znam nema

StupskaBitanga

Post by StupskaBitanga » 23/06/2010 16:57

StupskaBitanga wrote:
Sofija89 wrote:Otkud ti informacija da nemaju balkona,pogledaj na http://www.nekretnine-unipromet.com/v1/

Sofija ja koliko znam o ovome objektu balkoni su na zadnjimm spratovima tj na krovu
na nizim koliko znam nema

tek sada vidjeh da imaju on unutarnji
pa vijecete da ce nasi pametni gradjani ovo ustakljivati tako a ce na kraju biti cirkus od zgrade
i da po meni je balkon nesto saasvim drugo od ovih rupa

ljeljenca

Post by ljeljenca » 23/06/2010 17:04

sacekajte dok vlasnik uniprometa zavrsi u zatvoru. onda ce ti smetljarski stanovi biti mnogo jeftiniji! duzan je i bogu i narodu!

Sofija89

Post by Sofija89 » 23/06/2010 18:10

Mozes li molim te malo preciznije pojasniti tu izjavu o smetljarskim stanovima? :)

Sofija89

Post by Sofija89 » 24/06/2010 19:50

:angry: :angry: :angry:

starii

Post by starii » 24/06/2010 21:50

danas slusam reklamu na radiju m2 stana u importaneu 2950KM a prije gradnje bio je oko 4000KM :)

vozač

Post by vozač » 25/06/2010 10:31

Sofija89 wrote:S obzirom da planiram kupnju stana sve informacije vezane za novogradnju uniprometa na socijalnom su dobrodosle,bilo pozitivne ili negativne,odnosno sve ono sto ne pise na njihovoj web stranici.

Hvala

ja sam dao metaliji za stolariju gotovinu i dobio popust 7%, pare iz ruke u ruku i onda me zaje...... više od dva mjeseca, na razne načine, to je bilo prije 6-7 godina, zaključak, pare unaprijed ni u ludilu, nego dogovor, ugovor, šta već treba i postepeno plaćanje, prema dinamici radova, bolje je da oni traže od tebe nego ti od njih. vjeruj mi da se sve može završiti, pa kad oni mogu insistirati na "gotovini", sve ti je jasno

ja bih ti savjetovao da izvođaču povjeriš što manje radova, najbolje bi bilo da dogovoriš tako da ti npr. oni ne rade ništa od unutrašnjih radova, tu te najviše zavrću i kajaćeš se poslije čitav život kad ti sfušere, samo zidovi, priključci i vanjska stolarija, a ti onda polako unutra radiš kako ti volja.

što ti oni više radova izvedu, to ti je veći fušeraj, bez obzira ko je u pitanju, to je politika investitora

siguran sam 100%, da će oni i u tome da ti rade samo dio poslova, pronaći računicu za zaradu

u ovome sam skoro 10 godina, mislim u kupovini i opremanju stana, još smo mi super prošli kakva su sranja pravili u drugim zgradama, u pitanju je nadogradnja, ali i dan danas nakon što smo dosta toga korigovali u stanu, spomenem mamicu izvođaču radova, na krivim baglamama, na silikonu koji su gurnuli u stolariju i samo ga prefarbali itd., ali sam im i djelimično zahvalan jer im nikad nisam platio 1700 KM zbog penala koje su imali i zbog grešaka koje sam dokumentovao i tražio da ih isprave

suština ti je u ovome, kad daš pare unaprijed, 99,99 % si donji, a 100 % će te zajebavati maksimalno, prema tome, ništa od cash-a, iz ruke u ruku i na nota blokove, pomalo uplatiš za dio radova pa kad završe, idemo dalje ... sve možeš dogovoriti sa njima, pogotovo ako imaš spremne pare, puno sreće i nemoj da te izlevate

gurabija78

Post by gurabija78 » 25/06/2010 13:18

StupskaBitanga wrote:ne vec je Pilav Muhamed-Vlasnik Uniprometa kupio Zicu
a ljudi kako vama zgrada bez balkona moze biti primamljiva???

namaju balkone! imaju lodje! jel bitna razlika? pogledaj tlocrte!

Post Reply