Unicredit - prva prava evropska sramota

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Traktor`

Re: Unicredit - prva prava evropska sramota

Post by Traktor` » 05/08/2010 10:51

maraska wrote:Dobila sam izvod sa tekućeg računa u kojem piše da mi odobreno prekoračenje važi do 1.9. i da mi je od tada 0,00 BAM.
Ukidaju mi prekoračenje za 25 dana. Je li se ovo još nekom desilo?
Mislim, baš super, u vrijeme godišnjih odmora, kad svima treba još para, oni ovako... :roll:
jeste... :D mislim nije meni, ali desit ce se mnogima, pogotovo onima koji su u debelim minusima... :D znam iz pouzdanih izvora da unicredit laganini redukuje te tekuce racune...a ako ce te imalo utjesiti, postoji mogucnost da vam se produzi rok za jos tri mjeseca... :D

swirl

Post by swirl » 05/08/2010 11:07

Klijent sam Unicredit banke, i imala bih stosta reci na racun njihovog poslovanja, i koliki sam problem imala zbog njihove bahatosti, neznanja i bezobrazluka. Medjutim, i dalje sam njihov korisnik samo iz razloga sto su opet koliko toliko povoljni u odnosu na druge banke. Uglavnom, sto se tice minusa na racunu u iznosu od dvije place, moje iskustvo i iskustvo prijatelja me je naucilo da je imati minus na racunu ravno katastrofi, i kada mi je pocela stizati placa preko Unicredit banke, striktno sam rekla da ne zelim minus, i da zelim da baratam sa onoliko novca koliko trenutno imam na racunu. Sad za sada, nakon jedno 8 mjeseci, i dalje mi nisu svojevoljno (sto inace rade) dali da idem u minus. Isto tako, i najgori kredit je bolji od svake kreditne kartice, i katastrofa je u koju dubiozu kreditne kartice mogu da odvedu covjeka.

vozač

Post by vozač » 05/08/2010 11:21

Cyclone` wrote:
maraska wrote:Dobila sam izvod sa tekućeg računa u kojem piše da mi odobreno prekoračenje važi do 1.9. i da mi je od tada 0,00 BAM.
Mislim, baš super, u vrijeme godišnjih odmora, kad svima treba još para, oni ovako... :roll:
jeste... :D mislim nije meni, ali desit ce se mnogima, pogotovo onima koji su u debelim minusima... :D znam iz pouzdanih izvora da unicredit laganini redukuje te tekuce racune...a ako ce te imalo utjesiti, postoji mogucnost da vam se produzi rok za jos tri mjeseca... :D
a šta je kod tebe u pitanju, ne moraš biti u minusu,
postoji i druga opcija, možda nikada i nisi bila u minusu posljednjih 6 mjeseci pa su ti automatski ukinuli odobreno prekoračenje, ako je to nemaš razloga za brigu,
u tom slučaju mislim da trebaš podnijeti zahtjev za ponovno odobreno prekoračenje, glupost, ali tako ti je

možda možeš i bez zahtjeva probati ući par marak u minus, mislim da 01.09. budeš u minusu neku malu sumu, pa ti možda i neće u tom slučaju automatski ukinuti odobreno prekoračenje

Traktor`

Post by Traktor` » 05/08/2010 11:29

kakavdanakneiskustvu wrote:šta je revolving kartica,koje su njene pogodniosti,ako ih ima
to je extra kartica za one koji je znaju koristiti...evo ti primjer kako se koristi...

recimo odobre ti na toj kartici 2000 KM limita...tu karticu najbolje je da koristis samo za placanje, jer tako nemas nikakvih kamata...sa revolving kartice se nikad ne podizu pare na bankomatu, jer ti skine 10 maraka provizije...eh bez obzira na iznos koji potrosis u toku jednog mjeseca, imas rok od 45 dana da taj iznos uplatis na karticu...cek mozes i podici kredit u iznosu koji ti je odobren, na rok od 12 mjeseci bez kamata...sve vise od 12 mjeseci imas kamate... :D ako ti jos nesto nije jasno, pitaj, pa cu ti objasniti... :D

maraska

Post by maraska » 05/08/2010 11:51

vozač wrote:
Cyclone` wrote:
a šta je kod tebe u pitanju, ne moraš biti u minusu,
postoji i druga opcija, možda nikada i nisi bila u minusu posljednjih 6 mjeseci pa su ti automatski ukinuli odobreno prekoračenje, ako je to nemaš razloga za brigu,
u tom slučaju mislim da trebaš podnijeti zahtjev za ponovno odobreno prekoračenje, glupost, ali tako ti je

možda možeš i bez zahtjeva probati ući par marak u minus, mislim da 01.09. budeš u minusu neku malu sumu, pa ti možda i neće u tom slučaju automatski ukinuti odobreno prekoračenje
Pisala sam ja njima i tražila objašnjenje. Evo šta su mi odgovorili:

S pažnjom smo pročitali Vaš mail i zahvaljujemo Vam se na vremenu koje ste izdvojili da ga napišete.
Od 01.09.2010. banka prelazi na automatski obračun prekoračenja po tekućem računu koji će se izračunati na osnovu prosjeka redovnih mjesečnih primanja koja se uplaćuju na račun u našoj banci.
Klijenti kojima je na mjesečnim izvještajima navedeno da će limit od 01.09.2010. iznositi 0,00 KM neophodno je da se obrate u svoju matičnu poslovnicu u toku tekućeg mjeseca i podnesu zahtjev za ponovno odobrenje prekoračenja po tekućem računu obzirom da banka ima neispravne instrukcije kod rasknjižavanja plata za ovu grupu klijenata.
Matična poslovnica će klijentima dostaviti ispravne instrukcije za buduće uplate plate koje klijent treba da dostavi poslodavcu.
Limiti će se ponovo odobravati svim klijentima koji imaju redovna mjesečna primanja na račun u banci.
Zahvaljujemo Vam se na razumijevanju te se iskreno nadamo da će se naša saradnja nastaviti na obostrano zadovoljstvo.

vozač

Post by vozač » 05/08/2010 11:57

konkretno pitanje,
jesi li u minusu na kartici ili nisi ?

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 05/08/2010 12:06

Ja imam na UniCedit banci racun gdje primam placu... Moj minus je bio manji od place tako da su ga sami povecali, svojevoljno ( ne bunim se :oops: )... Od tada meni svakog 5.og u mjesecu dolazi sms sa obavijesti da mi limit iznosi xxxxxx i da je trecenje na visa clasic kartici xx, prekoracenje dopusteno xxxxxx.... Prije to nisam dobivala... Fora je u tome da sam prije morala svako 6 mjeseci pisati zahtjev za prekoracenje/limit... sada oni to rade automatski svaki mjesec...

@maraska ako primas redovno svaki mjesec placu na taj tekuci racun onda ce ti 1.9. biti ukinut limit na 0,00 BAM a 5.og u mjesecu bi trebala prema svojim primanjima dobiti obavijest da tvoj limit iznosi sada xxxxx BAM-a

maraska

Post by maraska » 05/08/2010 12:31

vozač wrote:konkretno pitanje,
Trenutno, da. U minusu sam otprilike trećinu odobrenog limita.

vozač

Post by vozač » 05/08/2010 12:49

maraska wrote:
sad je pitanje šta je ta trećina limita kad pričamo o tvojoj plati i šta znači "trenutno da", ako si već primila platu i opet si u minusu, onda tvoje finansijsko stanje i nije baš zadovoljavajuće, o tome se radi

mislim da će ti srezati limit na ono što su ti sigurna primanja, samo ne kontam što to ne urade automatski i bez pitanja
šta su meni uradili prije par godina, non - stop sam bio u minusu više od iznosa primanja, kućio se ... itd.
bio mi odobren dvostruko veći iznos od primanja i ja bio u minusu skoro pa toliko koliko je limit, valjalo plaćati majstore, u neka doba ... pafff, prepoloviše mi limit, u prevodu ... par mjeseci sam se čupao da dođem na "pozitivnu nulu

u principu, učiniće ti uslugu jer te pare koje trošiš i nisu tvoje, samo se varakaš i plaćaš kamate

s druge strane, ako ti je problem što će ukinuti limit, ti fino odmah u banku i podigni sve što imaš, kompletan limit i idi na more, tako ti neće dok si na odmoru uskratiti mogućnost da koristiš lovu iz limita na koju računaš, imaćeš je kod sebe, kad se vratiš sa odmora fino u banku i vidi šta ti je raditi, ne sekiraj se, čekaće te i to raširenih ruku 8)

neno1974

Post by neno1974 » 05/08/2010 13:18

vozač wrote:
maraska wrote:
sad je pitanje šta je ta trećina limita kad pričamo o tvojoj plati i šta znači "trenutno da", ako si već primila platu i opet si u minusu, onda tvoje finansijsko stanje i nije baš zadovoljavajuće, o tome se radi

mislim da će ti srezati limit na ono što su ti sigurna primanja, samo ne kontam što to ne urade automatski i bez pitanja
šta su meni uradili prije par godina, non - stop sam bio u minusu više od iznosa primanja, kućio se ... itd.
bio mi odobren dvostruko veći iznos od primanja i ja bio u minusu skoro pa toliko koliko je limit, valjalo plaćati majstore, u neka doba ... pafff, prepoloviše mi limit, u prevodu ... par mjeseci sam se čupao da dođem na "pozitivnu nulu

u principu, učiniće ti uslugu jer te pare koje trošiš i nisu tvoje, samo se varakaš i plaćaš kamate

s druge strane, ako ti je problem što će ukinuti limit, ti fino odmah u banku i podigni sve što imaš, kompletan limit i idi na more, tako ti neće dok si na odmoru uskratiti mogućnost da koristiš lovu iz limita na koju računaš, imaćeš je kod sebe, kad se vratiš sa odmora fino u banku i vidi šta ti je raditi, ne sekiraj se, čekaće te i to raširenih ruku 8)
Pozdrav!
Ne razumijem logiku da banka odobri npr. limit 200% u odnosu na redovna mjesecna primanja, a onda ti ukida dio limita jer si potrosio vise od mjesecnih primanja?! Pa odobren ti je toliki limit jer je kamata 15-ak % i to i jeste poenta odobrenog limita. Mora da je kod tebe vozac jos nesto bilo u pitanju. U globalu mislim da je Unicredit krajnje neozbiljna banka. Uvijek postoji neki problem s bankomatima, rezervacijom novca na kartici zbog gresaka u sistemu...

vozač

Post by vozač » 05/08/2010 13:31

Trenutno, da. U minusu sam otprilike trećinu odobrenog limita.[/quote]

s druge strane, ako ti je problem što će ukinuti limit, ti fino odmah u banku i podigni sve što imaš, kompletan limit i idi na more, tako ti neće dok si na odmoru uskratiti mogućnost da koristiš lovu iz limita na koju računaš, imaćeš je kod sebe, kad se vratiš sa odmora fino u banku i vidi šta ti je raditi, ne sekiraj se, čekaće te i to raširenih ruku 8)[/quote]
Pozdrav!
Ne razumijem logiku da banka odobri npr. limit 200% u odnosu na redovna mjesecna primanja, a onda ti ukida dio limita jer si potrosio vise od mjesecnih primanja?! Pa odobren ti je toliki limit jer je kamata 15-ak % i to i jeste poenta odobrenog limita. Mora da je kod tebe vozac jos nesto bilo u pitanju. U globalu mislim da je Unicredit krajnje neozbiljna banka. Uvijek postoji neki problem s bankomatima, rezervacijom novca na kartici zbog gresaka u sistemu...[/quote]

ništa drugo nije u pitanju, evo ti otprilike i cifre, recimo limit mi je 3000, plata 1500, a ja bio mjesecima u minusu i do 2900, dođe plata ja u minusu i dalje 1400, dok poplaćam sve oko stana u sekundi opet u minusu 2900 i tako nekoliko mjeseci
poslije 6 mjeseci oni uključe sistem, ponovo sve obračunavaju i "kažu", gospodin je u minusu mjesecima 1400 maraka i više, znači ne silazi ispod minusa od 1400 već dugo, to će mu ubuduće biti limit i to je to, samo ti dođe papir da imaš duplo manji limit i ti možeš mahati ušima jer si ionako trošio njihove pare, nema tu nikakve posebne pameti, stisneš se i protiv svoje volje vratiš se veoma brzo u po tebe mnogo ljepše stanje, bolje je nekome biti dužan 1500 nego 3000
e sad što kod nas raja hoće da su čitav život u minusu, pa ih ima koji misle da i kad umru trebaju otići na drugi svijet "u crvenom" ti je posebna priča
banke najviše vole neodgovorne i nedisciplinovane klijente sa sigurnim primanjima, a ja im npr. to mogu biti samo u slučaju velike, velike nužde, kao što je bio stan, mimo toga ni u ludilu 8)

maraska

Post by maraska » 05/08/2010 13:36

vozač wrote:
maraska wrote:

Limit mi je oko 40% iznosa plate, a ja sam otprilike 30% limita u minusu. 8)
To mi nije jasno. Onog trenutka kad mi legne plata, pokrije se minus (a ostane štogod i za kafe...)
Ne spadam ja u kategoriju onih koji imaju limit 3 plate, pa sve u minusu.
Učinit će mi uslugu, da, ali ja volim da imam tu mogućnost prekoračenja, za ne daj Bože...

vozač

Post by vozač » 05/08/2010 13:47

Limit mi je oko 40% iznosa plate, a ja sam otprilike 30% limita u minusu. 8)
To mi nije jasno. Onog trenutka kad mi legne plata, pokrije se minus (a ostane štogod i za kafe...)
Ne spadam ja u kategoriju onih koji imaju limit 3 plate, pa sve u minusu.
Učinit će mi uslugu, da, ali ja volim da imam tu mogućnost prekoračenja, za ne daj Bože...[/quote]

ako sam dobro preračunao ti si možda u minusu jedno 12% plate, što je sasvim prihvatljivo, ali i to pod uslovom da čekaš platu za koji dan
za more ti garant treba i plata i limit pa su te sad malo pomeli, jel tako

ništa ... ako će ti plata doći iza 1.9 onda su te zafrkali, uzeće ti je odmah da pokriju minus koji ćeš napraviti podigneš li kompletan limit, očito se moraš snaći za lovu, valjda nije problem
a ako će doći za koji dan onda uradi onako kako sam te savjetovao, podigni sve i platu i limit, ne vidim drugog rješenja, a da budeš zadovoljna

sevrez

Post by sevrez » 05/08/2010 16:06

I meni je stigla ista obavijest. Kosa na glavi mi se digla ne zbog ukidanja limita već zbog njihova odnosa prema klijentu.

Iz čista mira (odjednom) ukidaju nešto za što je predhodno uredno podnešen zahtjev i što mi je odobreno i oni su naglo donijeli odluku da sad će to ukinut. Najgluplje u svemu mi je što moram OTIĆI u poslovnicu i popunit zahtjev ponovo, kao da ja nemam pametnijeg posla nego hodat kad se njima ćefne po poslovnicama koje još rade isto radno vrijeme kao i ja (ili ono debilno radno vrijeme do 14 sati :? ).

Uglavnom... od mene su dobili good-bye pismo jutros, do 01.09. sam u Intesi najvjerovatnije, pa ako neko ima iskustva s njima nek piše.

p.s. Limit na računu trenutno ne koristim, ali neka ga jer se ne zna (za ne dao Bog).

Better Man
Been thanked: 14 times

Post by Better Man » 05/08/2010 19:31

sevrez wrote:I meni je stigla ista obavijest. Kosa na glavi mi se digla ne zbog ukidanja limita već zbog njihova odnosa prema klijentu.

Iz čista mira (odjednom) ukidaju nešto za što je predhodno uredno podnešen zahtjev i što mi je odobreno i oni su naglo donijeli odluku da sad će to ukinut. Najgluplje u svemu mi je što moram OTIĆI u poslovnicu i popunit zahtjev ponovo, kao da ja nemam pametnijeg posla nego hodat kad se njima ćefne po poslovnicama koje još rade isto radno vrijeme kao i ja (ili ono debilno radno vrijeme do 14 sati :? ).

Uglavnom... od mene su dobili good-bye pismo jutros, do 01.09. sam u Intesi najvjerovatnije, pa ako neko ima iskustva s njima nek piše.

p.s. Limit na računu trenutno ne koristim, ali neka ga jer se ne zna (za ne dao Bog).
Imam racun u Intesi i nemam nikakvih problema. Super sam zadovoljan s njima. Limit mi je pravo velik, ali ga nikad nisam koristio, mozda 1 eventualno 2 puta. Nikad mi ga nisu ukidali, pa da moram nesto ponovo da ga trazim, niti sam ga ikad trazio da imam, jer su mi sami otkako sam prvi put otvorio tekuci racun kod njih sami dali limit i s vremenom ga povecavali.

maraska

Post by maraska » 06/08/2010 11:36

Ja im neću slati good-bye pismo. Odoh ja u Sparkasse.

BihYankee

Post by BihYankee » 06/08/2010 15:00

Ja imam onu karticu sa odgodjenim placanjem i dolazi mi rata na placanje svakog 20 u mjesecu. Prvih par mjeseci sam trcao 21 da uplatom pokrijem nedozvoljeni minus na šta mi se salterski mis smijao u lice: " ma svakako ce to plata pokriti,Ne sekiraj se i sl.." Kad sam prestao to raditi poceli su mi slati pismo opomene da izmirim dug najkasnije 5 dana od dana prijema obavijesti ili će... To mi se cinilo logicnim, mada mi je obavjest redovno dolazila 4do5 dana nakon sto mi legne plata pa se nisam ni sekirao po savjetu "misa sa saltera".. Sve dok nisam uočio da oni tu obavijest dobro naplate. Dakle posalju mi obavijest da uplatim iznos koji sam uplatio i preplatio 3 do4 dana od datuma na pismu....naplate kreditnu kamatu za ulazak u minus, naplate neke provizije za vodjenje racuna, naplate godisnju clanarinu za karticu koju su mi dali a da je nisam tražio ...i sto drugih petljavina. Vrhunac je bio kad su mi bez ikakve obavijesti povecali kamatu i ratu na kredit koji sam uredno uplacivao. U neko mi je doba cak bilo i neugodno slusati Fahru R. kako je pljuvao po onom Kutli( -tipski lihvar).. a covjek suti...Ma kakav covjek...da mogu oduzeo bi mu pravo da mi bude sugradjanin. I tako juce mi posalju na izvodu obavijest da mi ukidaju minus u iznosu dvije plate (koji su mi isto tako bez mog traženja povecali)i daju novi 50%manji te ponovo traze da eventualni "nedozvoljeni" minus uplatim do 01.09 kako nebih imao problema. Napominjem da sam do sada sve sto su trazili placao. Dobri nas "Žuti": uzmeš lovu znas unaprijed kolko ces vratiti i dok uredno placas niko te ne dira. LJUDI OVAJ KUTLO JE GORI OD GAŠIJA! Da ne govorim da su mi ukinuli pristup ELBA- a :traze da ponovo platim mogucnost njihove verzije iako je prethodni,preuzet od CPB, radio bez problema i nije se dodatno placao.(njihov se naravno naplacuje mjesecno) E, mene nece vise hebavati kako i kad hoce. Podnijeo sam zahtijev za kredit, dovodim sve na nulu i rezem kartice....Ko god mi spomene ovu banku ....ma.... i karticu i ....unicredit....i sve..FUJ! HAUG!

drndalo
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times

Post by drndalo » 09/08/2010 14:52

Cyclone` wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:šta je revolving kartica,koje su njene pogodniosti,ako ih ima
to je extra kartica za one koji je znaju koristiti...evo ti primjer kako se koristi...

recimo odobre ti na toj kartici 2000 KM limita...tu karticu najbolje je da koristis samo za placanje, jer tako nemas nikakvih kamata...sa revolving kartice se nikad ne podizu pare na bankomatu, jer ti skine 10 maraka provizije...eh bez obzira na iznos koji potrosis u toku jednog mjeseca, imas rok od 45 dana da taj iznos uplatis na karticu...cek mozes i podici kredit u iznosu koji ti je odobren, na rok od 12 mjeseci bez kamata...sve vise od 12 mjeseci imas kamate... :D ako ti jos nesto nije jasno, pitaj, pa cu ti objasniti... :D
Nije to revolving... Revolving ti omogucava da platis "samo" jedan dio duga do nekog roka (5-10% min.)... Na ostatak duga ti i dalje "pucaju" kamatu masniju nego na kreditu, i to je u stvari najveca zavala u procentima... Dobra stvar je sto je mozes relativno lako iskoristi za neki kraci dug koji ti treba da nesto premostis, i da im npr. sve vratis za mjesec-dva... Gdje znas da je ono kamate sto si platio bila cijena kostanja para u tom momentu, bez puno pitanja...

drndalo
Has thanked: 8 times
Been thanked: 39 times

Post by drndalo » 09/08/2010 23:11

Ideja "obicne" charge (hajmo ovdje charge prevesti kao teretiti...) kartice je da npr. svakog 15 u jesecu moras vratiti 100% duga iz prethodnog mjeseca... Takvu sad imam AMEX, jer mi vise odgovara da platim sve i ne dam im kamate...

Revolving (hajmo to prevesti kao od revolvera onaj bubanj... Okrece se stalno i dolazi na isto mjesto odakle je posla) ti kaze, mozas vratiti samo 10% duga iz proslog mjeseca do npr. 10-og sljedeceg mjeseca, a ostalo mozes ostati duzan... Na taj dug ti racunaju kamatu, koja je oko 1.5% mjesecno, nekad i vise... Sto je i do 18-20% godisnje kamate... Dosta skupo... i ta kamata ti se sabere sa ostatkom duga, pa iduci mjesec opet vracas min. 10% od duga u tom momentu... U sustini, taj dug onda jako sporo pada... Jos sporije pada kad te navuku da placas samo 5% mjesecno, jer te "vole" pa ti "olaksavaju"...

Navlakusa... Ako vec moras biti duzan, budi to sto krace... I sto manje...

swirl

Post by swirl » 16/08/2010 09:53

Ako dobijate pare iz inostranstva na racun u Unicredit banci, ako zelite da ih podignete odmah, naplacuju vam proviziju od 1%. Provizija se ne naplacuje ako pare leze 8 dana na racunu. To im je nova politika.

Xhamy

Post by Xhamy » 29/08/2010 14:14

Zna li neko koliko kosta zamjenska Maestro kartica? Znaci nije mi jos istekla, ali cu je morati promijeniti zbog ostecenja.

Karen

Post by Karen » 10/09/2010 14:41

Imam želju da se jednoj teti iz Unicredit na Pofalićima (ime Snježana ili nešto slično) ispsujem na dugo i široko, zbog stava "mi smo danas dežurni" i frustracije što joj je radni dan, i teško joj je bilo isprintati zadnje transakcije na računu. Njena sreća da je za stolom sjedio moj muž, fino odgojeno stvorenje, a ne ja.

akcija007

Post by akcija007 » 12/09/2010 18:20

Xhamy wrote:Zna li neko koliko kosta zamjenska Maestro kartica? Znaci nije mi jos istekla, ali cu je morati promijeniti zbog ostecenja.
5 ili 10 KM

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

Post by chuchumbamayumbe » 12/10/2010 17:42

AKo ovih dana ne ubijem nekoga iz Unicredit-a, neću nikada!
Upravo saznadoh (preko izvoda sa bankomata) da su mi, BEZ MOG ZNANjA, odobrili limit na debitnoj kartici!
Ja sam striktno tražio da raspolažem samo svojim sredstvima, ne želim nikakve limite, minuse i da idem u crveno, dok ima para-ima, kada nema-nema.
Izgubih pojam o finansijama, dođem danas da provjerim koliko ima, kad ono otišao u crveno 300km, a limit mi na 900km! WTF!!! :x :x :x
Lijen sam da odem da ukinem jedan trajni nalog koji svaki mjesec automatski skida 150km sa tekućeg, nego odem odmah kada bude plata, dignem komplet platu i nema prebacivanja sredstava. Danas vidjeh da je po automatizmu trajni nalog izvršio prebacivanje ukupne sume za zadnja 2 mjeseca!
Ebo mater, BANDA SU PRAVA!!! :x :x :x

leigh

Post by leigh » 12/10/2010 20:13

chuchumbamayumbe wrote:Lijen sam da odem da ukinem jedan trajni nalog koji svaki mjesec automatski skida 150km sa tekućeg, nego odem odmah kada bude plata, dignem komplet platu i nema prebacivanja sredstava. Danas vidjeh da je po automatizmu trajni nalog izvršio prebacivanje ukupne sume za zadnja 2 mjeseca!
Ebo mater, BANDA SU PRAVA!!! :x :x :x
Kod trajnog naloga, nedostatak para na računu ne poništava nalog za taj mjesec, već na izvršenje čeka raspoloživost sredstava. Tu si pogriješio, ukini trajni nalog.

Post Reply