UMJETNOST, MIT ILI ZBILJA?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Post Reply
cikafe

UMJETNOST, MIT ILI ZBILJA?

Post by cikafe » 21/12/2010 17:24

Zdra'o!

Koliko od vas je promisljalo o umjetnosti?

Sta je za vas umjetnost i koje djelo ljudskog uma vidite kao umjetnost?

Da li ova idelizirana verzija umjetnost postoji i da li je potreba za umjetnoscu urodjena u ili je umjetnicka djelatnost u neku ruku socijalno nametnuta?

Johnny_x

Re: UMJETNOST, MIT ILI ZBILJA?

Post by Johnny_x » 21/12/2010 17:58

"Umjetnost je najvisi izraz snage u covjeku. Nju postizu rijetki izabranici, a ona izabranika uzdize na takvu visinu gdje covjeka hvata vrtoglavica i gdje je tesko ostati zdrav. U umjetnosti kao i u svakoj borbi, ima junaka koji se svojim bicem odaju i sluzenju i pogibaju i ne postigavsi cilja." - Lav Nikolajevic Tolstoj "Albert"

black
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by black » 27/12/2010 13:27

Image

pogledaj

Zox

Post by Zox » 28/12/2010 01:31

Urodjena, ali kad je u tebi niko ti ne garantuje da ces od toga zivjeti. Mnogi, a danas sam upravo sreo jednog od njih, su umjetnici samo zato jer su ubijedili druge da je to tako. Istinski, ne kazu nista drugo nego sto bi rekao prvi covjek s ulice, ali ipak pronasli su neke strukture koje ih finansiraju, i to JE sve u svemu umjetnost, jer, kao sto rece jedan moj profesor na akademiji nekad davno "umjetnost je sve ono sto neki veci broj ljudi smatra za umjetnost. Sjedi u svojoj sobi i slikaj, i nikad ti niko nece reci da je to umjetnost".

medvjed23
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Post by medvjed23 » 27/09/2011 17:25

cikafe wrote:

Sta je za vas umjetnost

poligon za prepucavanje snobova

Ultravox

Post by Ultravox » 30/09/2011 09:33

cikafe wrote:Zdra'o!
Koliko od vas je promisljalo o umjetnosti?
Sta je za vas umjetnost i koje djelo ljudskog uma vidite kao umjetnost?
Da li ova idelizirana verzija umjetnost postoji i da li je potreba za umjetnoscu urodjena u ili je umjetnicka djelatnost u neku ruku socijalno nametnuta?

Zox wrote:Urodjena, ali kad je u tebi niko ti ne garantuje da ces od toga zivjeti. Mnogi, a danas sam upravo sreo jednog od njih, su umjetnici samo zato jer su ubijedili druge da je to tako. Istinski, ne kazu nista drugo nego sto bi rekao prvi covjek s ulice, ali ipak pronasli su neke strukture koje ih finansiraju, i to JE sve u svemu umjetnost, jer, kao sto rece jedan moj profesor na akademiji nekad davno "umjetnost je sve ono sto neki veci broj ljudi smatra za umjetnost. Sjedi u svojoj sobi i slikaj, i nikad ti niko nece reci da je to umjetnost".

Pozdravljam vas ... da podržim lijepu temu :)
Od onih sam koji sjede u svojoj sobi i slikaju. Odavno me ne interesuje mišljenje drugih o mom slikanju. Rasterećujem um (od svakodnevnih briga) i oslobađam se tereta materijalnog svijeta. Od toga ne egzistiram (srećom) ali živim sa zadovoljstvom i osjećajem slobode stvaranja, istraživanja, putovanja, relaksacije ... za mene je to potreba i "zdrava" aktivnost.

miss v

Post by miss v » 01/10/2011 10:34

..

Post Reply