ULEB KUP 2007/2008: BOSNA ASA BHT

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#351

Post by fantom slobode »

Ipak dobro je, prosla se grupna faza, samo da nastave dalje raditi, praviti tim.I naravno, imamo manjak igraca, valjda ce biti bolje.Ovo ce ipak donijeti neku promociju i lovu za klub.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#352

Post by Topla voda »

e moj bavcicu...tebi je plafon vogosca :x
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#353

Post by cyprus »

Topla voda wrote:e moj bavcicu...tebi je plafon vogosca :x
Ja ne znam zašto su njega počeli furat, on je meni vazda bio "bačva". :-)
User avatar
van Basten
Posts: 7555
Joined: 21/09/2006 02:59

#354

Post by van Basten »

Bosna je večeras sama sebe pobijedila... ispucavanjima, nervozom, skokovima ispod koji ne bi mogao ni Oslobođenje izvući... očajnom igrom ukratko.
Šteta.
testament
Posts: 386
Joined: 13/08/2007 20:35
Location: Rajvosa

#355

Post by testament »

cyprus wrote:
Topla voda wrote:e moj bavcicu...tebi je plafon vogosca :x
Ja ne znam zašto su njega počeli furat, on je meni vazda bio "bačva". :-)
Bavčić=alaim :-)

Stvarno dokad više bavčiću,pa njemu je prosjek fulanih zicera 5 po utakmici+još jedno 3-4 izgubljene lopte,ali ono sinoć je bilo presmiješno,samo neka mi neko objasni kako kljusina od 2 metra nije u stanju da zakuca,kad stoji pod košem??
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#356

Post by DobroJutroKolumbo »

Canaria je pravo dobra ekipa , pogotovo sut za 3 je njihov najaci segment + sto svi pogadjaju od centara, do klasicnih sutera , sto je rijetkost... Ali sinoc Bosnu nije pobijedila Gran Canaria , Bosna je sinoc pobijedila sama sebe!
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2768
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#357

Post by alphonse kauders »

Ma ne znam, sinoć se jasno vidjela ograničenost ekipe. Evo npr. Bavčić, ja se sinoć baš zapitah što Bog ne dade nekom talentovanom djetetu da naraste na 2.10, a ne baš njemu. Pa na 2-3 metra od koša nema on tu šta beskonačno trzati i prepadano bacati loptu iz ruke - na igrača, na koš i ako možeš zakucaj, pa nije tolike ljude tako lako izblokirati.
43% šuta iz igre (bekovski), 52% sa slobodnih bacanja (ko Shaq), 0,4 bločića, 0,6 ukradenih lopti, jadna 4.3 skoka po utakmici, pa kakva je ovo jadna statistika.
One mlade igrače ne bih nešto ni kritikovao, ko će od njih išta očekivati, ali ovi starji - užas.

A, tek kako ne znaju igrati protiv pick&roll-a, čudo jedno. Pa Gran Canaria je 80% svojih trica dala otvorenim šutevima, a i ono što su promašili Bosna nije uspjela uhvatiti u skoku.

Svaka čast Zdovcu što je ovakav tim uspio ovako daleko dogurati.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#358

Post by radeljas »

alphonse kauders wrote:Svaka čast Zdovcu što je ovakav tim uspio ovako daleko dogurati.
ja bih isto pohvalio zdovca, jer od onoga sto su mu doveli ovi iz uprave (koji ne rade za bosnu, nego za vlastiti interes) nije mogao puno vise.
medjutim, kad pogledam upravo bavcica koji nije samo sinoc bio los, onda mogu samo da zakljucim da oni ne treniraju dovoljno. jer bavcic je prosle sezone bio kud i kamo bolji. a ove stagnira tj. ide na dole. bosna mora uci u goodyear da ima jake (tj. jace) utakmice svake sedmice. moraju se natjerati da treniraju vise i moraju stvoriti omladinski pogon to jest tamo u toj skoli moraju potpuno presloziti stvari. mora izaci 6 igraca za 3 godine iz vlastitih redova. kako ovo sve napraviti? tesko sa sadasnjom upravom ocito. i vrtimo se u krugu.
User avatar
video
Posts: 6988
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#359

Post by video »

radeljas wrote:ja bih isto pohvalio zdovca, jer od onoga sto su mu doveli ovi iz uprave (koji ne rade za bosnu, nego za vlastiti interes) nije mogao puno vise.
medjutim, kad pogledam upravo bavcica koji nije samo sinoc bio los, onda mogu samo da zakljucim da oni ne treniraju dovoljno. jer bavcic je prosle sezone bio kud i kamo bolji. a ove stagnira tj. ide na dole. bosna mora uci u goodyear da ima jake (tj. jace) utakmice svake sedmice. moraju se natjerati da treniraju vise i moraju stvoriti omladinski pogon to jest tamo u toj skoli moraju potpuno presloziti stvari. mora izaci 6 igraca za 3 godine iz vlastitih redova. kako ovo sve napraviti? tesko sa sadasnjom upravom ocito. i vrtimo se u krugu.
E moj @radeljas,kako tebi jedna star nije jasna!! Da konjina od onog bavcica (koja je visoka 2,10) trenira 30 sati dnevno - on ne bi nista bio bolji!!!!Ja ne mogu nikako da sebi utuvim u glavu da mrcina sa tom visinom niti moze da skoci niti zakuca loptu u kos.Pa covjece to je smijesno i za komentarisati!!! I njega da neko draftuje na NBA - smijesno.Njega ja ne bi ni posudio u Vogoscu (oni su za njega NBA)!!!!
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#360

Post by LSD »

Ma da je Bavcici los igrac i da mu fali kosarkaskog IQ to se uvijek znalo,ali sto je onaj Pašalic taraba od igraca to je za nepovjerovati...pa ko njega onako ofirno gura u klubu :? ,pa da ga Zdovc mora trpiti na ovako jakim utakmicama...nevjerovatno....e ja odavno nisam vidio veceg kosarkaskog anti-talenta,on jedva prevede loptu preko centra kad igramo protiv vogosce, a kod zdovca igra 20 minuta minimalno i to protiv Grand Canarie u gostima...pa za njega je misaona imenica pokusati dvokorakom uci pod kos ili bili kako,sva mu se igra svodi na dodavanje lopte najblizem igracu (to nisu asistencije)ili POKUSAJEM da napravi blok za Ikonica...ubjedljivo najgori igrac Bosne trenutno,pa za njega je Sehovic igracina a svi znamo kvalitete Sehe i kakva je to rupa od igraca...uglavnom,jadna nam je majka sa "nasom" djecom.[/list]
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#361

Post by strong69 »

Jbg... Steta. Mada cu se sloziti sa vecinom forumasa da ova Bosna ne moze dalje i da je i pobjeda u Sa iznenadenje.

Meni se licno ne svida koncepcija na kojoj se gradi ekipa. Mnogo stranaca koji tu ostanu 1-2 mjeseca, losa selekcija mladih igraca, nedostatak kvalitetnog skautinga i manjak dobrih trenera za rad sa klincima...
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#362

Post by radeljas »

strong69 wrote: Meni se licno ne svida koncepcija na kojoj se gradi ekipa. Mnogo stranaca koji tu ostanu 1-2 mjeseca, losa selekcija mladih igraca, nedostatak kvalitetnog skautinga i manjak dobrih trenera za rad sa klincima...
sve si rekao u jednoj recenici, a ja bih dodao i najveci problem koji se zove samir avdic i dino konakovic koji rade za nazovi managere i zato imamo los skauting. sta god ko ponudi oni kupe i to skupo. ali se i "ugrade" ... :x
User avatar
montag
Posts: 160
Joined: 02/01/2008 12:28

#363

Post by montag »

strong69 wrote:Jbg... Steta. Mada cu se sloziti sa vecinom forumasa da ova Bosna ne moze dalje i da je i pobjeda u Sa iznenadenje.

Meni se licno ne svida koncepcija na kojoj se gradi ekipa. Mnogo stranaca koji tu ostanu 1-2 mjeseca, losa selekcija mladih igraca, nedostatak kvalitetnog skautinga i manjak dobrih trenera za rad sa klincima...
:thumbup: preceste su te kadrovske rotacije u klubu sto se tice igrackog kadra
mene je nasekirao onaj greer...covjek djeluje totalno nezaintersovano, odbranu nikako ne igra, gleda smuseno koga da ne cuva...ili kad je ispustio loptu u vaznom kontra napadu...lose
al je bilo smijesno i zalosno...vrhunac je bio kad rahimic nekom u publici dobaci - sta je u p. materinu :D
paprica29
Posts: 321
Joined: 27/10/2003 00:00

#364

Post by paprica29 »

LSD wrote:Ma da je Bavcici los igrac i da mu fali kosarkaskog IQ to se uvijek znalo,ali sto je onaj Pašalic taraba od igraca to je za nepovjerovati...pa ko njega onako ofirno gura u klubu :? ,pa da ga Zdovc mora trpiti na ovako jakim utakmicama...nevjerovatno....e ja odavno nisam vidio veceg kosarkaskog anti-talenta,on jedva prevede loptu preko centra kad igramo protiv vogosce, a kod zdovca igra 20 minuta minimalno i to protiv Grand Canarie u gostima...pa za njega je misaona imenica pokusati dvokorakom uci pod kos ili bili kako,sva mu se igra svodi na dodavanje lopte najblizem igracu (to nisu asistencije)ili POKUSAJEM da napravi blok za Ikonica...ubjedljivo najgori igrac Bosne trenutno,pa za njega je Sehovic igracina a svi znamo kvalitete Sehe i kakva je to rupa od igraca...uglavnom,jadna nam je majka sa "nasom" djecom.[/list]
Ili nemaš pojma o košarci ili ti je dečko odvratan iz ne znam kojih razloga.
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#365

Post by LSD »

Ili nemaš pojma o košarci ili ti je dečko odvratan iz ne znam kojih razloga.
Mozda ti je Pasalic neki rodjak,pa si se nasao uvrijedjenim ili te mozda angazovao kao virtualnog advokata da ga branis po forumima 8-) [/code]
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2768
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#366

Post by alphonse kauders »

al... wrote:... dajte ljudi, nemojte tako po djeci. Ne treba zaboraviti da su upravo Sehovic i Pasalic, koliko god mladi i zeleni bili, doveli Bosnu do Gran Canarie. JBG, lako je skakati po Pasalicu nakon sto je dijete poludilo i dobilo tehnicku nakon sto mu je sudija svirao dva pravo bezvezna faula. Zaboravljamo da su upravo njih dvojica u Skenderiji tricama nagurali na +15 protiv Albe, uz sjajan defanzivni pritisak (Jure ih je zaista izverzirao u tome, svaka mu cast). Istu stvar su sada ponovili u prvoj utakmici protiv ove iste Gran Canarie, na kojoj je upravo Pasalic odradio 18 minuta uz sjajnu odbranu na pleju, iako nije trebao cak ni igrati zbog povrede.
Eh sada, nakon svega dobroga sto su pokazali ove sezone, pljuvati zbog toga sto su se kao najmladji izgubili pred 5.000 spanaca malo nije fer, zar ne?

Ako cemo zaista traziti imenom i prezimenom igraca koji je potpuni podbacaj, i to ne samo na ovoj utakmici, nego tokom cijele sezone to je vrli kapiten Bavcic. Avazovsko nafuravanje tipa NBA/Cvjeticanin/Smunk trazio dres... i sl., te suluda odluka nekoga od "strucnjaka" u klubu koji je odlucio da se doticnom da kapitenska traka (!?), su totalni promasaj. Pratim Bosnu 20 godina, i nikada, ponavljam nikada kapitensku traku nije nosio gori igrac i slabija licnost (ovo posljednje je vezano za kapitensku trakicu koje se on sjeti samo kada treba dati intervju i slikati se).
Sto se tice igre, doticni je jednostavno jednodimenzionalan covjek u napadu - iskljucivo oslanjanje na sut za 3, koji nije ni bog zna kako pouzdan, nedostatak bilo kakve post igre (strasno, covjek je 2.10 visok), nema ni traga dvokoraku, los paser, nije u stanju postaviti ni polupismen blok bekovima u napadackoj akciji. Odbrana - debakl. Ne znam koliko pratite doticnog, ali apsolutno svaki igrac kojeg je ovaj cuvao i koji je krenuo na dvokorak uredno bi dao kos, nerijetko uz prekrsaj i dodatno bacanje. U igri 2 na 2, jos gori, uvijek ispadne i njegov covjek bukvalno ima vremena za "kampiranje" na liniji za tricu. I naravno, da ne zaboravimo, doticni ne zna "izboksati" igraca i odbraniti svoj kos - Kornel David sa 37 godina u guzici ga je unistio brzinom i skocnoscu. Sve u svemu, jedan ograniceni igrac koji, da su druge okolnosti bi bio jedno 7-8 igrac Bosne sa prosjekom od 10-15 minuta po utakmici. Ne treba se zavaravati, on ce takav i ostati. Njemu su 24 godine i do sada je vec trebao biti "zvijer" sa jedno 20-25 koseva i desetak skokova u Bosni, kako bi se bar mogao nadati barem dijelu visina u koji ga kuju njegovi obozavaoci. Da ne kazemo kakav je kao kapiten - ono, glas trenera na terenu, motivator , komunikacija sa sudijama i zastita svojih saigraca na terenu... Evo tipican primjer: utakmica u Spaniji, Pasalic dobija n-tu licnu gresku, sav zajapuren trci na sudiju koji ga lupa tehnickom... kapetana nigdje na mapi, recimo da smiri Pasalica, da kaze koju sudiji... ma joj. Mozda mu niko nikada nije pokazao snimke kako su to radili recimo Emir Mutapcic ili Mario Primorac..., dobro da pretjerujem, eto nek pita Deju Parezanina sta se podrazumijeva pod "biti kapiten". Sve u svemu, ocajna procjena bosnasa prilikom odabira lika oko kojeg su mislili graditi momcad. On jednostavno nije taj i to potvrdjuje "nestajanjem" na svim kljucnim utakmicama.

Od kada je Zdovc dosao u Sarajevo, svi koji su pratili prethodne sezone primjecuju da su svi igraci napredovali, od djece do Rahimica, koji nikada nije bolje igrao. Jedino je "kapetan" otisao u rikverc sa karijerom.

Utakmica sa Gran Canariom je dosla i prosla... Mozda je i moglo bolje, ali sad ne vrijedi razbijati glavu nad ovim. Treba sada polako se pojacati (neki dobar suter je pod moranje), uzeti titulu i vratiti se u NLB. Onda jednostavno pospremiti ekipu, pocevsi od kapitena kojeg treba prodati jos dok nekoga mozemo prevariti njegovim "potencijalom", a te pare investirati i otkupiti, recimo, kikanovicev ugovor iz Zvezde. Tako bi bar znali da smo dali pare na pravu stvar. I naravno, nadati se da ce Admir Bukva ispuniti dato obecanje da je od sada trenerova prva i zadnja kod dovodjenja igraca. Jer ako nam i dalje Beobasket bude vodio kadrovsku politiku, nemamo se mi cemu boljem nadati.
:thumbup: To ti ja kažem.
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#367

Post by basicman »

da smo lose odigrali, jesmo.... da je canaria neka velesila i da se ne moze pobjediti, nije.... da su sudije krive sto smo izgubili, nisu.....da su nas sudije jebale tokom cjele utakmice , jesu.... pa vec su nam u startu dali signal da ce nam oni dohakati ako cak i zapnemo i ako bude tijesno (sto se nazalost nije desilo)...ja u zivotu nisam vidio presudu da ekipa dobije 4 slobodna bacanja i jos njihova lopta a gledam vec 10 godina kosarku...gledao sam tuce u nba gdje je i krv pala al 4 slobodna i loptu jos vidio nisam....
paprica29
Posts: 321
Joined: 27/10/2003 00:00

#368

Post by paprica29 »

LSD wrote:
Ili nemaš pojma o košarci ili ti je dečko odvratan iz ne znam kojih razloga.
Mozda ti je Pasalic neki rodjak,pa si se nasao uvrijedjenim ili te mozda angazovao kao virtualnog advokata da ga branis po forumima 8-) [/code]
Opet nemaš pojma 8)
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#369

Post by radeljas »

paprica29 wrote:
LSD wrote:
Ili nemaš pojma o košarci ili ti je dečko odvratan iz ne znam kojih razloga.
Mozda ti je Pasalic neki rodjak,pa si se nasao uvrijedjenim ili te mozda angazovao kao virtualnog advokata da ga branis po forumima 8-) [/code]
Opet nemaš pojma 8)
istina je da su momci i pashalic i shehovic igrali jako dobro protiv albe i gran canarije kuci. za istu takvu igru vani im ocito nedostaje i utakmica i iskustva, a mozda i fizickih predispozicija. po meni bolje da igraju oni i da se nadje jos domacih snaga, nego neki strani igraci dovedeni po "preporukama" managera - taldzija sa konakovicem i avdicem. nije trebalo pustiti ni mladjeg sehovica u buducnost. a upravi je bolje da se bavi trazenjem domacih igraca po citavoj bih. i ranija bosna je imala vecinu igraca sa strane i to je ferceralo.
LSD
Posts: 27431
Joined: 24/07/2007 08:26

#370

Post by LSD »

Opet nemaš pojma
Mozda ti je cimer :D
User avatar
video
Posts: 6988
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#371

Post by video »

LSD wrote:
Opet nemaš pojma
Mozda ti je cimer :D
Ma jok,mozda je on sam,licno :lol: :lol:
Post Reply