Ukidanje RS?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Romanista

#1 Ukidanje RS?

Post by Romanista » 13/06/2007 11:42

Dosta sam ovih dana slušao o toj tezi iz raznoraznih izvora koji mažu oči naukom narodu da će to biti danas,sutra, prekosutra. Vidim i ovde se priča o kojekakvih ekonomskih regijama, bez etničkih podijela, centralizovanoj državi ali mislim da se u suštini pravi račun bez krčmara. Ljudi vole da žive u šarenim lažama ali je realnost drugačija pa je red da se neki osvjeste. Ne ulazim u to da li je ovakvo stanje pravedo ili ne, samo me zanima da li neko od vas ime neku ideju kako je to u praxi moguće izvesti??Bilo kakvu? A? Kako se misli ukinuti RS a? Koliko ja znam to zahtjeva promjenu ustava i dejtonskog mirovnog sporazuma, što znači da Srbi MORAJU da se saglase sa tim. A ja lično ne znam nijednog Srbina iz RS koji će na to da pristane. I manite se priča o prtisku Amerike? Gdje je taj čuveni pritisak sada?Gdje je bio prije 12 godina kad su napravili ovakvo stanje? Šta će to Buš da naredi Dodiku ukidanje? Ako ga smjeni doći će drugi isti kao i on. Ratnu opciju neću da uključujem jer bi u tom slučaju postali novi Libanon, a rat bi trao desetljećima za svaku ulicu. Prema tome zanima me odgovor od ovih što o tome stalno pričaju, KAKO to izvesti u praxi. I molim bez nebuloza o čarobnog štapiću i snježani i 7 patuljaka. Koliko ja vidim, Srbima to odgovara i ovaj status quo može da potraje 100 godina. Slušam!

gavrilo

Post by gavrilo » 13/06/2007 11:48

ukinuti i strogo zabraniti jednonacionalne stranke u bih. to bi trebao da bude prvi korak...

Nancy Drew

#3 Re: Ukidanje RS?

Post by Nancy Drew » 13/06/2007 11:49

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:21, edited 1 time in total.

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 13/06/2007 11:55

sva prica o ukidanju rs-a je suplja. srbi ni u ludilu na to nece pristati, a zapadu ne pada na pamet da se bakce rs-om kada predstoji nezavisnot kosova. mozda je najvaznije od svega cinjenica, bar po mojoj procjeni, da rs nije glavni problem danasnje bosne. ako cemo biti bezobrazni mogli bi reci da silajdzic i bratija vise paznje trebaju posvetiti uredjenu federacije koja ni na sto ne lici sa svim kantonima. ja mislim da silajdzic u nedostatku ideja i mogucnosti da pokrene neki ozbiljan razvoj u bih poteze pricu o ukidanju rs-a samo da bi zamazivao oci svojim biracima. to sve ide na ruku dodiku. nisam sklon teorijama konspiracije, ali nekada pomislim da su dodik i silajdzic u talu. :-)

Romanista

Post by Romanista » 13/06/2007 11:55

ukinuti i strogo zabraniti jednonacionalne stranke u bih. to bi trebao da bude prvi korak...

Tražio sam konkretno objašnjenje a ne šarenu lažu. Kako si ti to mislio da to ukineš kad je narod za njih glasao. Čarobnim štapićem možda? I dalje očekujem neku ideju primjenjivu u praxi.

Romanista

Post by Romanista » 13/06/2007 11:56

Tražio sam konkretno objašnjenje a ne šarenu lažu. Kako si ti to mislio da to ukineš kad je narod za njih glasao. Čarobnim štapićem možda? I dalje očekujem neku ideju primjenjivu u praxi.

gavrilo

Post by gavrilo » 13/06/2007 12:02

romanista ubjedjen sam da dokle god budu postojale jednonacionalne stranke, entiteti nece biti ukinuti

seln

Post by seln » 13/06/2007 12:07

gavrilo wrote:ukinuti i strogo zabraniti jednonacionalne stranke u bih. to bi trebao da bude prvi korak...
gavrooo....crnii :D

mostarac

Post by mostarac » 13/06/2007 12:07

Obzirom da si novi, a mozda i nisi da te upoznam kad ti je andjelka vec pozelila dobrodoslicu :D

nency, neki je zovu i fancy i andjelka, ti je pozelila dobrodoslicu. Mozda bi joj najbolje stajalo ime Harisa, al necemo sad da odmah sve saznas :D Najdraze joj je pisati o SDP-u, dok lepog hareta, kako mi ovde zovemo harisa slijadzica, u zvijezde ukiva :D

Gavrilo - on ti je nas dugogodisnji srbin :D Nesto ko Bogic Bogicevic i ni on, a ni mi ne znamo kako je uspio da prezivi sve nalete nacionalista koji su se znali obrusiti na njega. Uglavnom fino vaspitano dijete :D

Marco-x :D Dika i ponos roda svog hercegovackog. Nije dosao davno na forum, ali je decko napredovao. Kako je i on jos uvijek relativno nov, ne moze se o njemu reci bas mnogo :D

Vodenjak - Samo njega slusaj, covjek uvijek mudro zbori :D

Danko Bananko - Desna ruka lepog hareta, ali mislim da smo ga juce nasekirali pa da je trenutno u banatu, al vratice se on. Hronicno tuzan jer je sebi greskom izabrao nick koji sadrzi vlasko ime :D

stochar - on nije bas takav choban u glavu, kako bi se reklo na prvi pogled. Javi se na neku temu, ne ulazi obicno u nekakve zucnije rasprave, ali cesto mudro zbori :D

kekec - on je vec od raspravljanja, ali ne brini, ako si na pravoj strani neces imati problema sa njim :D

seldzuk - ja ne znam je li pod suspenzijom, al on ti je veliki borac za pravdu i povrat stanova i imovine islamskoj zajednici. Isto je relativno nov pa smo decku lijepo objasnili zasto je u krivu :D

Majstorinho - on ti je pod suspenzijom isto (bilo neko burno vrijeme na forumu pa ih masa ode na odmor da se glave ohlade, al doci ce oni) al za njega niko ne zna sta misli, samo ima dug jezik i ne bira sredstva :D

in33sa i bastasljezoveboje - oni su cvijece, a kakvo skontaj sam :D

choopka, danas, Minnela, Maccarona - to ti je zenski svijet ovog foruma, ali nisu bas nesto aman zaman. Nafurane brate previse, a tersovi da ne govorim. Puca ih priblizavanje starosti pa se na nama omladincima izivljavaju :D

amrino - ako nije udata, a hoces finu i pristojnu zenu, doduse malo udesno naginje, tacnije malo vise, onda trci za njom :D

jastreb - eh kad ti jastreb odrzi predavanje o velikosrbima i velikohrvatima tek tad neces znat jesi li posh'o ili si dosh'o :D

TomislavMO - on ti cesto brani ugrozenost svekolikog hrvatskoga puka, a neke detalje o njemu ti vec i ne bi znao reci :D

valterbranisarajevo - covjek ima ideju i vjeruje u nju i trudi se da prikaze dobre ljude u vremenu zla, ali bojim se da stalno udara glavom u zid pa me strah da se ne umori. Uglavnom pravi Valter :D

prletihi - nije mu bas to prvobitno ime, ali covjek mnogo puta mudro zbori, gotovo uvijek :D

Ja - mene mozes zvat na mobilni, ko i svakog hercegovca :D

WELCOME TO HELL :D

p.s. ovde teme o dinamici rasta mandarine i uzgoju stajskog djubriva cesto zavrse na cudan nacin pa nemoj da te to cudi. Kljucne rijeci foruma su dodik, silajdzic, lagumdzija, avaz, bakir izetbegovic, bakir hadziomerovic, sdp, sbih, sda, snsd je ocrtan u dodiku, republika srpska, federacija, rbih, dayton, alija, radovan... Nemoj da te cudi ako tema o Paris Hilton ili razvoju ceske ponografije zavrsi sa ovim kljucnim rijecima i haretom, zlajom i dodikom :D
Zasto je to tako niko ne zna, al je tako :D
Last edited by mostarac on 13/06/2007 12:09, edited 1 time in total.

Romanista

Post by Romanista » 13/06/2007 12:09

Ja se slažem s tobom Gavrilo ali ponavljam da je narod birao te stranke. Što nas po toj logici vodi činjenici da su Srbi i Hrvati dobro izabrali jer se njihove nacionalne stranke brinu za očuvanje BiH sa entitetima, a sad slušam i nekom povećanju broja. U tom slučaju su Bošnjaci najgore prošli jer su izabrali nacionalne stranke koje pričaju stalno o ukidanju a to ni iz glave ne mogu da učine. Ili ima neki način? Haris to stalno priča, a ljudi su glasali za njega i dobio je izbore na toj retorici. 100% BiH! Da čujem kako on i njegovi istomišljenici mogu to da urade. Molim samo realni i izvodivi prijedlozi. Nije valjda da niko ne zna. Pa za čovjeka je glasalo milion ljudi! Nisu valje sve same ovce za šišanje.

callmethebreeeze

Post by callmethebreeeze » 13/06/2007 12:19

nacionalne stranke ne treba ukidati, ali bi bilo pozeljno kada bi izgubile moc. to ce se desiti tek onda kada se pojavi stranka koja ce uspjeti da ponudi istinsku alternativu ovim nacionalistickim ublehasima. ja sam velike nade polagao u sdp, ali zlatko je sve sanse prokockao. svjestan sam da se ovo sto pricam granici sa naucnom fantastikom, ali mislim da je potrebno da se pojavi neko ko ce biti u stanju u ljudima probuditi nadu, a onda i prezentirati program koji ce omoguciti bolji zivot u smislu pravih poslova, dobrog skolstva i sigurnosti. na zalost ja takvu snagu ne viidim u bosni, bar ne iz svedske :D gdje zivim. a koliki su politicari idioti dovoljno govori da nasa drzava nema krovni zakon o visokom skolstvu, a kamoli sta drugo :sad: a da ne pricamo o tome da je trebalo pola godine da se uspostavi vlada fbih. to su sve pokazatelji o nesposobnosti politicara u bih i meni je stvarno nejasno kako ljudi i dalje glasaju za njih.

basta sljezove boje

#12 Re: Ukidanje RS?

Post by basta sljezove boje » 13/06/2007 12:26

Romanista wrote:Dosta sam ovih dana slušao o toj tezi iz raznoraznih izvora koji mažu oči naukom narodu da će to biti danas,sutra, prekosutra. Vidim i ovde se priča o kojekakvih ekonomskih regijama, bez etničkih podijela, centralizovanoj državi ali mislim da se u suštini pravi račun bez krčmara. Ljudi vole da žive u šarenim lažama ali je realnost drugačija pa je red da se neki osvjeste. Ne ulazim u to da li je ovakvo stanje pravedo ili ne, samo me zanima da li neko od vas ime neku ideju kako je to u praxi moguće izvesti??Bilo kakvu? A? Kako se misli ukinuti RS a? Koliko ja znam to zahtjeva promjenu ustava i dejtonskog mirovnog sporazuma, što znači da Srbi MORAJU da se saglase sa tim. A ja lično ne znam nijednog Srbina iz RS koji će na to da pristane. I manite se priča o prtisku Amerike? Gdje je taj čuveni pritisak sada?Gdje je bio prije 12 godina kad su napravili ovakvo stanje? Šta će to Buš da naredi Dodiku ukidanje? Ako ga smjeni doći će drugi isti kao i on. Ratnu opciju neću da uključujem jer bi u tom slučaju postali novi Libanon, a rat bi trao desetljećima za svaku ulicu. Prema tome zanima me odgovor od ovih što o tome stalno pričaju, KAKO to izvesti u praxi. I molim bez nebuloza o čarobnog štapiću i snježani i 7 patuljaka. Koliko ja vidim, Srbima to odgovara i ovaj status quo može da potraje 100 godina. Slušam!
ima sasvim lijep plan, prvo se Rep Srp podijeli na kantone, a onda se ti kantoni pomijesaju sa onima u Federaciji na regije i smucka se nova - gradjanska drzava. Srpska "elita" koja je na vlasti je jedini gubitnik takvog procesa, a narod nema pojma sta dobiva a sta gubi, i dokle god obican narod - glasaci, nemaju pojma, a elita im prodaje sarene lazi se nece reformirati. RS i Federacija je obican provizorij

gavrilo

Post by gavrilo » 13/06/2007 12:27

Marco-x wrote:Pa čovjek ti traži realne opcije, ti o utopističkim idejama.
znam da je utopisticka ideja, ali ja i dalje tvrdim da bez toga nema nista.

primjera radi citiram ovaj nas voljeni forum 8)
[b]Demografija u BiH i buduci trendovi[/b] wrote:
Tomislav MO wrote:Ostaje pitanje uređenja: recimo banjalučka regija, imala bi oko 300 000 Bošnjaka i 750 000 Srba. Pretpostavimo da Srbi glasuju za SDS ili SNSD i tako imaju apsolutnu većinu u parlamentu regije.

E sad, znaš kako je s parama, nikad ih dosta, recimo da se ima novaca obnoviti jedan put. Bošnjaci bi naravno da se obnovi onaj Bihać-Cazin, ali većina u ekonomskoj regiji to ne želi ni čuti, sve se legalno glasuje i donese se odluka, legalna da, o pravednosti bi se moglo razgovarati.

dobro, postoji jos jedna solucija, mozda jos veca utopija ... glasaci napokon razvijaju gradjansku svijest i biraju stranke na osnovu ekonomskih i socialnih interesa :roll:
Last edited by gavrilo on 13/06/2007 12:28, edited 1 time in total.

mostarac

Post by mostarac » 13/06/2007 12:28

callmethebreeeze wrote:nacionalne stranke ne treba ukidati, ali bi bilo pozeljno kada bi izgubile moc. to ce se desiti tek onda kada se pojavi stranka koja ce uspjeti da ponudi istinsku alternativu ovim nacionalistickim ublehasima. ja sam velike nade polagao u sdp, ali zlatko je sve sanse prokockao. svjestan sam da se ovo sto pricam granici sa naucnom fantastikom, ali mislim da je potrebno da se pojavi neko ko ce biti u stanju u ljudima probuditi nadu, a onda i prezentirati program koji ce omoguciti bolji zivot u smislu pravih poslova, dobrog skolstva i sigurnosti. na zalost ja takvu snagu ne viidim u bosni, bar ne iz svedske :D gdje zivim. a koliki su politicari idioti dovoljno govori da nasa drzava nema krovni zakon o visokom skolstvu, a kamoli sta drugo :sad: a da ne pricamo o tome da je trebalo pola godine da se uspostavi vlada fbih. to su sve pokazatelji o nesposobnosti politicara u bih i meni je stvarno nejasno kako ljudi i dalje glasaju za njih.
srbi u RS su uz svesrdnu pomoc lepog hareta, tu snagu vidili u Miloradu Dodiku i dobili smo sta smo dobili. Isto tako i broj glasova koje je lepi hare dobio (350.000) nije zanemariv i tragicno je velik, ali znaci da je narod "prepoznao"

komadinamujo

Post by komadinamujo » 13/06/2007 12:37

David Coperfild..
Otkrio... Napravio pokretnu binu koja se lagano okreće tako da se u jednom momentu njeni stubovi poklope tako da se ne vidi kip slobode.
E onda je okupio publiku, i postavio im na binu lijepe koke, i dok su one plesale, ljudi nisu ni primjetili kako se bina okreće. Uglavnom Kip slobode je nestao. Naravno poslije im ga je uredno vratio kad se bina zarotirala za nekoliko stepeni.
To je publiku stajalo stotinjak dolara po glavi.

Ko je ovdje Coperfild, šta je Kip Slobode ko su koke koje plešu to niko ne zna. Uglavnom ta šarena laža će nas koštati mnogo više od stotinjak dolara.

Stvar je jasna. Nemoguće je ukinuti republiku srpsku, nemoguće je ukinuti doduše i BiH, nemoguće je i otcjepiti republiku srpsku od BiH. e sad ima ono ALI...

Ali moguće je prodavati maglu lakovjernima. I dok jedni čekaju ukidanje republike srpske a drugi njenu samostalnost... Treći uzimaju šta se uzeti može, dok papci ne skontaju fol.

Ko griješi u svemu tome.. Pa oni koji misle da će papci skontat fol. Neće nikad. Da mogu skontat, valjda ne bi ni bili papci.

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 13/06/2007 12:37

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:21, edited 1 time in total.

Romanista

Post by Romanista » 13/06/2007 12:39

ima sasvim lijep plan, prvo se Rep Srp podijeli na kantone, a onda se ti kantoni pomijesaju sa onima u Federaciji na regije i smucka se nova - gradjanska drzava. Srpska "elita" koja je na vlasti je jedini gubitnik takvog procesa, a narod nema pojma sta dobiva a sta gubi, i dokle god obican narod - glasaci, nemaju pojma, a elita im prodaje sarene lazi se nece reformirati. RS i Federacija je obican provizorij.

Ja opet ponavljam. Dajte mi realan plan. Ovo gore spomenuto je šupljaža koje opet uključuje pomoć čarobnog štapića. Da bi se promjenila unutrašnja struktura RS treba odluka skupštine RS a onda to sve treba da prođe kroz parlament BiH zbog promjene ustava BiH. O dejtonu da ne pričam. Prema tome ovo trenutno nije moguće. S obzirom da ovaj stav postoji među srbima od početka 90tih dakle skoro 20 godina, ne vidim zašto ne bi moglo još 20. Ili duže. Prema tome, ajmo sljedbenici lijepog Hareta, čovjek je to obećao, i sada to svaki dan ponavlja. Kako? 100% BiH,ok. Kako?? Samo realistični odgovori.

Kurt_Kombajn

#18 Re: Ukidanje RS?

Post by Kurt_Kombajn » 13/06/2007 12:45

Romanista wrote:Koliko ja vidim, Srbima to odgovara i ovaj status quo može da potraje 100 godina. Slušam!
fazon i jeste u tome sto neces nasilje, a istovremeno trazis rjesenje za danas-sutra. zbog cega je sto godina problem? kada gledas dugorocno, mogucnosti su neogranicene, a ideje neiscrpne. jevreji su cekali dvije hiljade godina, pa su nesto napravili. na koji nacin? -informisi se.

sabur, sinko. nicija nije do zore dogorjela.

Romanista

Post by Romanista » 13/06/2007 12:47

Ja sam potpuno novi na ovom forumu i osnovni cilj mi je da čujem vaše mišljenje o ovom pitanju jer mi je dosta šupljih priča u koje ovce vjeruju i to slijepo slijede bez ikakve osnove. Ako je moguće recite kako?

Kaže Haris ja hoću da ukinem RS!
To priča po svim medijima. Da li se neko dosjetio da ga pita kako?

Nancy Drew

Post by Nancy Drew » 13/06/2007 12:48

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 15:20, edited 2 times in total.

Romanista

Post by Romanista » 13/06/2007 12:50

fazon i jeste u tome sto neces nasilje, a istovremeno trazis rjesenje za danas-sutra. zbog cega je sto godina problem? kada gledas dugorocno, mogucnosti su neogranicene, a ideje neiscrpne. jevreji su cekali dvije hiljade godina, pa su nesto napravili. na koji nacin? -informisi se.
I to je tvoje rješenje?????????
Da se čeka 2000 godina? Pa ti se vizionar. To je po meni najgluplji odgovor koji sam čuo u životu. Mene zanima moj život ili život naše djece. Za 200 djece čisto sumnjam da će iko da opstane ovde pod ovim nazivom.

mostarac

Post by mostarac » 13/06/2007 12:52

Nancy Drew wrote:
Nancy Drew wrote:
mostarac wrote:Obzirom da si novi, a mozda i nisi da te upoznam kad ti je andjelka vec pozelila dobrodoslicu :D
:)
Sreća da si pri nabrajanju one pametne i normalne - čitaj nevažne (klif, jastreb, valter ...) zaboravio :D ispravka tu su :D
I poenta je u boldiranom :D ... dajmo mu dan - dva pa da vidimo ko je zaista :D ... kao i obično :roll:
ah, šta rekoh, :roll: već se bistri polako :lol: :lol: :lol: ...
suti tu :x Ovaj izgleda razmislja i naginje na pravu stranu i sad se smela da ga prepadnes i otjeras :X

:D

Kurt_Kombajn

Post by Kurt_Kombajn » 13/06/2007 13:01

Romanista wrote:
I to je tvoje rješenje?????????
Da se čeka 2000 godina? Pa ti se vizionar. To je po meni najgluplji odgovor koji sam čuo u životu. Mene zanima moj život ili život naše djece. Za 200 djece čisto sumnjam da će iko da opstane ovde pod ovim nazivom.
hvala lijepo. glupa pitanja zahtijevaju glupe odgovore.

ako ti se zuri, onda pusku u ruke. a ako te vec zanima tvoj zivot i zivot tvoje djece onda postavljaj teme o tvom zivotu i o zivotu tvoje djece, a ne o ukidanju mordora. idi na podforum umijece zivljenja ili kako se vec zvase.

mene, vidis, zanimaju zivoti onih koji su skoncali da bi mordor mogao zivjeti. kao i zivoti njihove djece. kao i zivoti onih koji i dan danas zivotare tamo, dok im se sugradjani iz federacije vise brinu o tome da "papke one sto su sljegli" izbace napolje, ne pitajuci se pritom za razloge zasto su se ti i takvi uopste "sljegli"

IZVANZEMALJAC

Post by IZVANZEMALJAC » 13/06/2007 13:02

NAJ PRIJE PROŠIRIMO TERITORIJ RS-a NA FEDERACIJU. ONDA PROMJENIMO IME U NEŠTO KAO REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA. :-)
KO ZNA MOŽDA UPALI?

seln

Post by seln » 13/06/2007 13:04

IZVANZEMALJAC wrote:NAJ PRIJE PROŠIRIMO TERITORIJ RS-a NA FEDERACIJU. ONDA PROMJENIMO IME U NEŠTO KAO REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA. :-)
KO ZNA MOŽDA UPALI?
prvi post.....

Post Reply