Ukidanje policije RS-a ili reforma policije?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/08/2007 14:16

Mene ja najvise strah kada kazu da postoji konsenzus za bilo sta :D

Pogotovo zato sto tumacenje tih Evropskih principa ima ama bas svaka moguca stranka koja se i pita i ne pita za bilo sta :-) Ako Miki misli da ukida problem onda neka nametne reformu. Ako bude cekao da se policija reformise sama od sebe, moze cekati jos pet dana, deset dana, deset mjeseci, deset godina, al reforme neJma :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/08/2007 14:42

Objavljeno prije 20 minuta 59 sekundi
McElhaney: BiH potrebna unitarna država

Nakon sastanka s predsjednikom HDZ-a BiH Draganom Čovićem u Mostaru ambasador SAD-a u BiH Douglas McElhaney je izjavio kako je BiH potrebna unitarna država.

"Imamo u SAD-u saveznu i federalnu državu. Njemačka također ima federalnu državu, ali to ne znači da dijelovi tih država mogu ići u različite stvari samoincijativno ili neovisno. Postavite samo pitanje u Washingtonu i Berlinu, je li ta dva glavna grada donose odluke u ime SAD-a, odnosno Njemačke", izjavio je McElhaney.

Američki veleposlanik je također kazao kako bez promjena u BiH, u smislu donošenja ključnih odluka koje su vezane, uz ostalo, i za članstvo EU i donošenje odgovarajućih zakona, neće biti napretka u toj zemlji. Dodao je kako je iz dosadašnjih razgovora s liderima političkih stranaka u BiH zaključio kako postoji volja u BiH za takvim promjenama.

Kazao je i to kako visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak u narednom razdoblju namjerava poraditi na političkoj i ustavnoj reformi te da će mu on u tome pomoći.

Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović objasnio je kako se reforma policije treba završiti u narednih dvadesetak dana, te se okrenuti ključnom zadatku -ustavnoj promjeni u BiH.

"Cilj nam je napraviti racionalniju, djelotvorniju i funkcionalniju BiH", zaključio je Čović ističući kako to u zadnje dvije godine nisu uspjeli.

"BiH sljedećih četiri do pet mjeseci čekaju mnoga iskušenja na ekonomskom i socijalnom planu kao odgovor na politička kretanja izvan nje i ako tu ne budemo imali učinkovite sustave odlučivanja u izvršnoj i zakonodavnoj vlasti bojim se da ćemo biti u težoj situaciji nego danas", ocjenio je predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović.

(FENA)

Cek da se sada HDZ i SNSD uhvate ovoga... I eto federalnih jedinica...

tarkanac

Post by tarkanac » 09/08/2007 14:51

Policija RS ostaje. I vjerovatno ce biti formiran policija i treceg entiteta tj. policija Herceg Bosna.
Jedino tako moze funkcionisati policija u BiH.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vi ... 861&meni=2

Miroslav Lajčak: Niko ne govori o ukidanju policije RS
Vesna Duka

07.08.2007 20:08

TREBINJE - Visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak izjavio je juče da je reforma policije tehničko pitanje u kojem ima previše politike i manipulacija, te da niko ne govori o ukidanju policije Republike Srpske niti o ukidanju RS.

"Reforma policije je tehničko pitanje u kojem ima previše politike i manipulacija i ono mora da bude riješeno u najskorije vrijeme kako bi se BiH okrenula ključnim pitanjima evropskih integracija i ustavnih promjena, od kojih zavisi budućnost ove zemlje", rekao je Lajčak.

On je nakon razgovora s načelnikom Centra javne bezbjednosti Trebinje Goranom Zupcem i komandirom trebinjske jedinice Granične policije BiH Radoslavom Čičkovićem istakao da niko ne govori o ukidanju policije RS niti o ukidanju RS, te da je ključno da sve policijske jedinice imaju potrebnu opremu i kvalifikovano ljudstvo i da nisu pod političkim pritiscima.

tarkanac

Post by tarkanac » 09/08/2007 14:58

maha wrote:Tako je receno i za vojsku pa sta bi. Nego zelje o pozdravi su, mislim, na drugom topic-u.

Vojska je bila prakticki razoruzavanje Bosnjaka. Srbi se mogu naoruzati za 24 h iz Srbije, a kako ce se Bosnjaci naoruzati?
Da im nece opet Amerika slati pomoc preko Irana i mudzahedina? :)
Last edited by tarkanac on 09/08/2007 14:59, edited 1 time in total.

foo-doo

Post by foo-doo » 09/08/2007 15:24

ja da budem iskren meni toliko ne smeta policija RS...

nego mi smeta:
1. sto tamo ima jos uvijek cetnika i ljudi koji su cinili genocid
2. sto je ta formacija ucestvovala u genocidu
3. sto u policiji nema ni "b" od Bošnjaka a Hrvata da ne spominjemo
4. što nisu uhvatili ratne zločince

Ako ovo mogu da očiste, ja glasam da ostane policija RS-a. Ako ne neka se brate ukinu kad ne rade svoj posao.

tarkanac

Post by tarkanac » 09/08/2007 15:40

bosmen wrote:daj ba pustite trolla vidite da je klon neciji
bacio baju i razgulio s foruma a sad cete vi oko njega raspravu voditi

Nisam niciji klon. Samo sam se registrovao da vas podsjetim sta misle gradjani u buducoj nezavisnoj drzavi RS, o BiH.
Samo nezavisna RS moze donijeti trajni mir na ove prostore. 99,9% Srba zeli da RS bude nezavisna drzava.

tarkanac

Post by tarkanac » 09/08/2007 15:42

Nisam niciji klon. Samo sam se registrovao da vas podsjetim sta misle gradjani u buducoj nezavisnoj drzavi RS, o BiH.
Samo nezavisna RS moze donijeti trajni mir na ove prostore. 99,9% Srba zeli da RS bude nezavisna drzava.

tarkanac

Post by tarkanac » 09/08/2007 15:42

_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/08/2007 15:43

Ne bih da budem dezurni pesimista, ali kao sto rekoh - samo gledajte.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/08/2007 15:46

tarkanac wrote:

Kad prije pobroja bas 99.9%?

tarkanac

Post by tarkanac » 09/08/2007 15:54

_BosanaC wrote:Kad prije pobroja bas 99.9%?

Kad ode medjunarodna zajednica iz BiH, Srbi ce sigurno organizovati o referendum o nezavisnoj RS, a vjerovacno ce slicno uraditi i Hrvati, jer cisto sumnjam da bi zeljeli da zive sami u istoj drzavi sa Bosnjacima, jer vide kako su prosli u Federaciji gdje ih Bosnjaci guze kako hoce.
Kad medjunarodna zajednica vidi da BiH ne zeli stanovnistvo koje je vecina na 70% teritorije BiH, sigurno ce aminovati nezavisnost RS i Herceg Bosne.

Srbi ne zele bilo kakav oblik BiH. BiH je produkt onog najgoreg i vrijeme je da nestane.

tarkanac

Post by tarkanac » 09/08/2007 15:55

bosmen wrote:mozda klon nisi ali troll jesi sigurno
postoji li termin srpski trol? :D

Svi Srbi su za vas cetnici, osim onih dobrih Alijinih Srba za koje ne glasa ni njihova porodica na izborima. Jel tako?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/08/2007 15:59

Cek, hajmo jedno po jedno.

Kad ode medjunarodna zajednica iz BiH, Srbi ce sigurno organizovati o referendum o nezavisnoj RS, a vjerovacno ce slicno uraditi i Hrvati, jer cisto sumnjam da bi zeljeli da zive sami u istoj drzavi sa Bosnjacima, jer vide kako su prosli u Federaciji gdje ih Bosnjaci guze kako hoce.

Na osnovu cega referendum? Rezultati tog referenduma ce biti isti kao da moja mjesna zajednica organizuje referendum o izdvajanju iz opstine Novo Sarajevo, nidje veze. A ako malo bolje mucnes glavom - taj referendum moze rezultirati samo jos jednom Olujom i egzodusom Srba, tamo gdje se stalo '95. godine, s tim sto ovaj put ista ta medjunarodna zajednica nece prijetiti nikakvim vazdusnim napadima, jer vidi da drugacije ne ide. Kako bi ti otcjepljivao nesto sto je prethodno ocisceno od domicilnog stanovnistva ni manje ni vise nego genocidom?

Kad medjunarodna zajednica vidi da BiH ne zeli stanovnistvo koje je vecina na 70% teritorije BiH, sigurno ce aminovati nezavisnost RS i Herceg Bosne.

Cek, valja prvo rijesiti pitanje povratke ;) Pa onda mozemo pricati o vecinama. Ne mozes uciniti genocid pa onda pricati o nekakvoj vecini ;)

Srbi ne zele bilo kakav oblik BiH. BiH je produkt onog najgoreg i vrijeme je da nestane.

Ocito da ti pojma nemas cega je produkt BiH jer si vjerovatno premlad a nikoga nije bilo da te nauci... S jedne strane te razumijem.

Zamjenio si samo strane - produkt tog najgoreg nije BiH nego RS, sto ce je na kraju i ukinuti jer sto je macem nastalo, mac je i ukinuo.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/08/2007 16:07

bosmen wrote:ma oci drage
vidis kako i ti znas kad hoces
cuj kad medjunarodna zajednica ode iz BiH
Pa nije visoki predstavnik medjunarodna zajednica pa da ode,valjda ce medjunarodna zajednica biti tamo gdje je i bila i gdje je i sada.

Medjunarodna zajednica nije samo visoki predstavnik, ali ni generalno OHR, OSCE i njima slicni. Previse je stranac para ulozio u nesto da bi pustio da opet neki coban se natakari na vrh Romanije i sjebe to sto je ovaj od svojih para gradio.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/08/2007 16:13

bosmen wrote:
_BosanaC wrote:
bosmen wrote:ma oci drage
vidis kako i ti znas kad hoces
cuj kad medjunarodna zajednica ode iz BiH
Pa nije visoki predstavnik medjunarodna zajednica pa da ode,valjda ce medjunarodna zajednica biti tamo gdje je i bila i gdje je i sada.

Medjunarodna zajednica nije samo visoki predstavnik, ali ni generalno OHR, OSCE i njima slicni. Previse je stranac para ulozio u nesto da bi pustio da opet neki coban se natakari na vrh Romanije i sjebe to sto je ovaj od svojih para gradio.

ma cire to tom trollu,meni ne trebas to bar ti znas
kad sam spomenuo v.predstavnika naravno da mislim i na jos tih par institucija
pa valjda se zna sta je medjunarodna zajednica
cuj registrovo se samo da on nama kaze
a ne zna kako mi zeljno take iscekujemo samo da nam kazu
:D

Sevap je pustiti covjeka da kaze :D Pogotovo ako ce mu biti lakse nakon toga :D

_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/08/2007 16:22

bosmen wrote:neka ,neka
i ja sam za to da kaze
i ja kazem da ce BiH za mjesec uci u EU ali.....nece
Zato sto svakakvi trollovi hode njome jos uvjek

Hajd' sto ce BiH uci za mjesec u EU, ali kazu da je i vlast od prvog postena? :shock: :? :D

tarkanac

Post by tarkanac » 09/08/2007 16:32

bosmen wrote:dalabu
cuj produkt najgoreg BiH
da nisi malo pobrkao pojmove
ja trola mama draga :lol: :lol: :lol: :lol:

Kako su nastali Muslimani u BiH? Oni su direktni produkt turskog genocida nad hriscanima u BiH. Muslimani su nastali preko genocida, izdajstva, dezerterstva.... Svi ostali narodi u Evropi su pobili ili protjerali svoje islamizovano stanovnistvo. Zestoko su im se osvetili. Muslimani, da su pametni, trebali bi ljubiti noge Srbima i Hrvatima u BiH sto im se to nije desilo. A Muslimanima i nije mjesto u Evropi i BiH, nego u Tuskoj, Bliskom istoku.

foo-doo

Post by foo-doo » 09/08/2007 16:34

tvrdnja da 99,9% srba hoce da ide je mozda i tacna, ali je problem dragi moji u tome otkud 99,9% srba u Visegradu (npr.) kad je juce ovdje bilo 63% muslimana?

ako uspijete naci odgovor na to pitanje a da izbjegnete ljagu koju Srbi Srbi nose (za razliku od Alijinih Srba - kako ih ti zoves) za genocid u tom i drugim gradovima, onda brate vas argument je OK!

kako je 99,9% rezultat genocida onda vas argment nije valjan.

ne znam da li shvate logiku?

Ako se ne slazete sa ovom logikom, onda kako to Albancima branite istu tu logiku koju oni guraju na Kosovu. Sve u svemu ova logika vam nikako ne ide, kako ga god okrenes donji si. :roll:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 09/08/2007 16:34

tarkanac wrote:
bosmen wrote:dalabu
cuj produkt najgoreg BiH
da nisi malo pobrkao pojmove
ja trola mama draga :lol: :lol: :lol: :lol:

Kako su nastali Muslimani u BiH? Oni su direktni produkt turskog genocida nad hriscanima u BiH. Muslimani su nastali preko genocida, izdajstva, dezerterstva.... Svi ostali narodi u Evropi su pobili ili protjerali svoje islamizovano stanovnistvo. Zestoko su im se osvetili. Muslimani, da su pametni, trebali bi ljubiti noge Srbima i Hrvatima u BiH sto im se to nije desilo. A Muslimanima i nije mjesto u Evropi i BiH, nego u Tuskoj, Bliskom istoku.

Ovoliko gluposti u ovako malo rijeci :?

tarkanac

Post by tarkanac » 09/08/2007 16:35

_BosanaC wrote:Cek, hajmo jedno po jedno.

Na osnovu cega referendum? Rezultati tog referenduma ce biti isti kao da moja mjesna zajednica organizuje referendum o izdvajanju iz opstine Novo Sarajevo, nidje veze. A ako malo bolje mucnes glavom - taj referendum moze rezultirati samo jos jednom Olujom i egzodusom Srba, tamo gdje se stalo '95. godine, s tim sto ovaj put ista ta medjunarodna zajednica nece prijetiti nikakvim vazdusnim napadima, jer vidi da drugacije ne ide. Kako bi ti otcjepljivao nesto sto je prethodno ocisceno od domicilnog stanovnistva ni manje ni vise nego genocidom?

Cek, valja prvo rijesiti pitanje povratke ;) Pa onda mozemo pricati o vecinama. Ne mozes uciniti genocid pa onda pricati o nekakvoj vecini ;)

Ocito da ti pojma nemas cega je produkt BiH jer si vjerovatno premlad a nikoga nije bilo da te nauci... S jedne strane te razumijem.

Zamjenio si samo strane - produkt tog najgoreg nije BiH nego RS, sto ce je na kraju i ukinuti jer sto je macem nastalo, mac je i ukinuo.

Jel ti kontas, da vise nije 1995 godina, nego 2007 godina, i da bi sad zapad aplaudirao kad bi Srbi poceli da ciste BiH od Muslimana? Jel mislis da Evropi treba 2 miliona muslimana u BiH?
Last edited by tarkanac on 09/08/2007 16:36, edited 1 time in total.

Locked