Ujka Sam dolazi...pazi te se...

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
zavrzlama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ujka Sam dolazi...pazi te se...

Post by zavrzlama » 29/01/2007 04:12

.-

Schwarz-Schilling odlazi početkom ljeta; Idući Visoki predstavnik biti će Amerikanac

Visoki predstavnik Christian Schwarz-Schilling iz naše zemlje odlazi početkom ljeta, a njegovu dužnost će preuzeti Amerikanac. U ovom trenutku se ne zna ime njegova nasljednika, ali će to sigurno biti čovjek od akcije i autoriteta i kojeg će morati slušati svi naši političari. To će biti energičniji čovjek od Paddyja Ashdowna prethodnika Schwarz-Schillinga koji se nije dvoumio iskoristiti bonnske ovlasti, a zbog toga su za svoje stolice strahovali svi političari koji su opstruirali napredak svoje zemlje.
Glasnogovornik OHR-a Mario Brkić nije jučer želio komentirati ovu vijest, dodajući da se već spominjao Norvežanin, Talijan pa sada i Amerikanac.
"Nemam pojma tko će doći umjesto Schwarz-Schillinga. I da znam ne bih mogao potvrditi, a u principu OHR to ne komentira”, izjavio je za Dnevni list Mario Brkić.

Mnogi će žaliti za Schwarz-Schillingom, posebice vrhovni političari u Republici Srpskoj, jer njegova dosadašnja mlakost ohrabrila je mnoge rušitelje zajedničke nam domovine da rade na tome bez straha od sankcija.

Bonnske ovlasti i OHR trebali bi nastaviti postojati u nekom obliku, napisao je visoki predstavnik i specijalni predstavnik Europske unije Christian Schwarz-Schilling u svojoj tjednoj kolumni za odabrane medije, dodajući da je taj stav zastupao prilikom posjeta ključnim državama, u razgovorima s dužnosnicima koji će odlučivati o ovome, priopćeno je iz OHR-a.

"Otkako sam preuzeo dužnost visokog predstavnika i specijalnog predstavnika EU-a, nastojao sam prenijeti odgovornost na domaća tijela u BiH i iznad svega domaćim institucijama i političarima uliti osjećaj odgovornosti za donošenje odluka", napisao je visoki predstavnik i specijalni predstavnik Europske unije.

"Moja budućnost od sekundarnog je značaja, a budućnost BiH je na prvom mjestu", piše odlazeći visoki predstavnik.

Baš zbog sigurnije i svjetlije budućnosti naše zemlje treba joj Amerikanac, koji će sve osobne političke interese satrti da naša zemlja konačno stane na svoje noge i da zahvalimo strancima za sve što su učinili te im poželimo sretan put!

Možemo samo žaliti zbog izgubljenih godina, jer mi jednostavno nemamo više vremena da sjednemo u posljednji voz za Europu.

Zato nam treba čovjek sličan robusnom "buldožeru" Richardu Holbrooku. Prvo što je jak, a drugo što je još važnije, u stanju je pomesti sve političare koji mrcvare svoje narode do njihova fizičkog uništenja. Takav nam Amerikanac treba kako bismo u dogledno vrijeme odahnuli dušom!

nineac

Post by nineac » 29/01/2007 04:17

Mozemo pricati sta hocemo, gdje god smo napredak ostvarili ostvarili smo ga uz pomoc amerikanaca.
A sjecajuci se rata, drazi su mi oni nego francuzi ili englezi!

Krugman

Post by Krugman » 29/01/2007 05:20

I ja se najiskrenije nadam Amerikancu. Sa Demoktratskim preuzimanjem kongresa i senata, i nadam se predsjednistva u 2008, vjerovatnije je da ce na celo Americke politike prema Balkanu doci neko Clarkovog, Holbrukovog, ili Clintonovog uvjerenja. To bi svakako bilo dobro za Bosnu.

Amerika je uvijek bila Bosanski najiskreniji prijatelj - mozda ne idealan saveznik ali svakako saveznik sa kojim dijelimo elementarne vrijednosti. Za razliku od Europskih smradova kojima nimalo nebi smetalo da smo svi bili poubijani od strane cetnika, ili arapskih smradova koji su i najmanji vid pomoci uslovljavali nasim prihvatanjem njihove nazadne, pustinjske ideologije.

senada

Post by senada » 29/01/2007 06:50

nineac wrote:Mozemo pricati sta hocemo, gdje god smo napredak ostvarili ostvarili smo ga uz pomoc amerikanaca.

vrlo je udobna dejtonska kosulja bez rukava... oni je zovu ludcka.
Krugman wrote:I ja se najiskrenije nadam Amerikancu. Sa Demoktratskim preuzimanjem kongresa i senata, i nadam se predsjednistva u 2008, vjerovatnije je da ce na celo Americke politike prema Balkanu doci neko Clarkovog, Holbrukovog, ili Clintonovog uvjerenja. To bi svakako bilo dobro za Bosnu.

Amerika je uvijek bila Bosanski najiskreniji prijatelj - mozda ne idealan saveznik ali svakako saveznik sa kojim dijelimo elementarne vrijednosti. Za razliku od Europskih smradova kojima nimalo nebi smetalo da smo svi bili poubijani od strane cetnika, ili arapskih smradova koji su i najmanji vid pomoci uslovljavali nasim prihvatanjem njihove nazadne, pustinjske ideologije.

holbrukova vreca za rotiranje "trojice u jednoj".

nineac

Post by nineac » 29/01/2007 07:10

E senada ciju smo kosulju trebali prihvatiti? Francusku? Englesku?
De nam ti malo ovdje reci sta smo to trebali?

senada

Post by senada » 29/01/2007 07:15

nineac wrote:E senada ciju smo kosulju trebali prihvatiti? Francusku? Englesku?
De nam ti malo ovdje reci sta smo to trebali?

Bilo ciju, samo da je normalna, komotna, funkcionalna.

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 29/01/2007 07:26

Ujka Sam dolazi...pazi te se
...

bolan, "zavrzlama", jes' mislio reci ovo :"pazite se" :D :D ,

.

Gnjuscic

Post by Gnjuscic » 29/01/2007 10:35

senada wrote:

Izvini Senada, ne vidjoh u izlogu takvu. Bili smo goli, pa je bilo daj-sta-das. Inace, ko je proizvodio takvu, idealnu, de nas prosvijetli ?

Vertigo

Post by Vertigo » 29/01/2007 10:55

Americka administracija, a sa tim i Amerikanac na celu OHRa moze imati samo jedan cilj, a to je betoniranje Dejtona kao njihovog projekta. Dobro ili lose, pitanje je sad :roll:

biscanka84

Post by biscanka84 » 29/01/2007 11:32

registrovan wrote:Americka administracija, a sa tim i Amerikanac na celu OHRa moze imati samo jedan cilj, a to je betoniranje Dejtona kao njihovog projekta. Dobro ili lose, pitanje je sad :roll:

i ja sam to odmah pomislila

inace,zasto uvijek mora biti hriscanin(evropljanin,amerikanac) zasto ne neki musliman? :roll: da li se ovo moze racunati kao diskriminacija Bosnjaka? 8)

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 29/01/2007 11:36

Holbrooke? e jeste nasli frajer svaka vam cast! National Endowment For Democracy i Carlyle Group ( u te dvije organizacije je Holbrooke chairman of the board)...kad nas oni zajashe,necemo doci sebi 10000000 godina... :-?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 29/01/2007 11:37

biscanka84 wrote:
registrovan wrote:Americka administracija, a sa tim i Amerikanac na celu OHRa moze imati samo jedan cilj, a to je betoniranje Dejtona kao njihovog projekta. Dobro ili lose, pitanje je sad :roll:

inace,zasto uvijek mora biti hriscanin(evropljanin,amerikanac) zasto ne neki musliman? :roll: da li se ovo moze racunati kao diskriminacija Bosnjaka? 8)

:lol: :lol: :lol: :lol: :D

Po tvom ce i Papa jos ispasti Hrvat :lol:

zzzzz

Post by zzzzz » 29/01/2007 11:45

biscanka84 wrote:

To je realnost a za to nisu krivi Amerikanci vec islamski svijet.

U svakom slucaju, Amerikanci su puno bolji za BiH nego Evropljani. Osim nepopularnog Dejtona zasluzni su i za Vasingtonski sporazum. Drazi su mi jer oni funkcionisu na principu interesa a Evropljani su optereceni predrasudama.

senada

Post by senada » 29/01/2007 11:47

Gnjuscic wrote:
senada wrote:

Izvini Senada, ne vidjoh u izlogu takvu. Bili smo goli, pa je bilo daj-sta-das. Inace, ko je proizvodio takvu, idealnu, de nas prosvijetli ?

Udobna, komotna, funkcionalna i normalna razlikuje se od idealne... Holbruk je DJUBRE kao i SVI potpisnici Dejtonskog sporazuma!Zasto?Zato sto su SVJESNO pogrijesili i zato jer ISTI i danas prde u istu tikvu SVI jedni sa drugima! SDA+SAD+SDS+HDZ+SBiH+SNSD!!Zasto?Zato sto je OHR da je htio mogao SAM ukinuti sve te stranke u roku od 24h i eto BiH ALI i sve te stranke mogle su ukinuti OHR! Ali nasima u oko barni samo u njihov URED NE! I OHR-u u oko barni samo u ISTE one Dejtonske mirovnjake potpisnike Dejtona NE!

Black swan

Post by Black swan » 29/01/2007 11:59

biscanka84 wrote:

petrič je bio ateist ili agnostik :D:D:D

a sumnjam da je i karl bilt i lord pedi nešto religiozniji :-)

senada

Post by senada » 29/01/2007 12:03

U onome momentu da je htio Holbruk je mogao samo prepisati Ustav Finske, Svice, Svedske ili napisati svoj Dejtonski ustav ili bilo koji ali kompatibilan interesima funkcionalne drzave i njenih gradjana a ne interesima svetoga ras-trojstva!!

zzzzz

Post by zzzzz » 29/01/2007 12:05

komi wrote:
petrič je bio ateist ili agnostik :D:D:D

Dobro, najlakse se praviti naivan a znamo da bez obzira jesu li ateisti ili ne, politicari cesto formiraju svoje misljenje po nekoj vjersko-kulturoloskoj liniji.

Grcka je oduvijek u NATO-u a tamo je jako izrazeno antiamericko raspolozenje dok su prilicno solidarni sa Srbijom, Rusijom, Armenijom itd....sto li pitam se :roll:

senada

Post by senada » 29/01/2007 12:12

Suicidal Siberian wrote:Holbrooke? e jeste nasli frajer svaka vam cast! National Endowment For Democracy i Carlyle Group ( u te dvije organizacije je Holbrooke chairman of the board)...kad nas oni zajashe,necemo doci sebi 10000000 godina... :-?

4 godine su osmisljavali najbolji metod i nacin!

senada

Post by senada » 29/01/2007 16:09

Image
Kupi me 40 €

Tvrdi povez

nineac

Post by nineac » 29/01/2007 16:53

Zanimljivo je da se iz svih ovih diskusija samo stranci okrivljuju.
Nezaboravite ko je potpisao taj sporazum, a niko ih nije tjerao.
Takodje NEZABORAVITE da je Hoolbroke nudio Aliji da se ukine SDS, a ovaj je odgovorio da ce mo to mi rjesiti u BiH!!!
Stoga, krivicu ipak prebacite na nas teren, jebe se svijetu sta se desava sa BiH.
Na zadnjim izborima smo pokazali koliko smo politicki zreo narod, ali valjda je to normalna faza u razvuju drzave, bar se nadam!

senada

Post by senada » 29/01/2007 17:01

nineac wrote:Zanimljivo je da se iz svih ovih diskusija samo stranci okrivljuju.
Nezaboravite ko je potpisao taj sporazum, a niko ih nije tjerao.
Takodje NEZABORAVITE da je Hoolbroke nudio Aliji da se ukine SDS, a ovaj je odgovorio da ce mo to mi rjesiti u BiH!!!
Stoga, krivicu ipak prebacite na nas teren, jebe se svijetu sta se desava sa BiH.
Na zadnjim izborima smo pokazali koliko smo politicki zreo narod, ali valjda je to normalna faza u razvuju drzave, bar se nadam!

Holbruk je DJUBRE kao i SVI potpisnici Dejtonskog sporazuma! Zasto? Zato sto su SVJESNO pogrijesili i zato jer ISTI i danas prde u istu tikvu SVI jedni sa drugima! SDA+SAD+SDS+HDZ+SBiH+SNSD!! Zasto? Zato sto je OHR da je htio mogao SAM ukinuti sve te stranke u roku od 24h i eto BiH ALI i sve te stranke mogle su ukinuti OHR! Ali nasima u oko barni samo u njihov URED visokog NE! I OHR-u u oko barni samo u ISTE one Dejtonske mirovnjake-potpisnike NE!

nineac

Post by nineac » 29/01/2007 17:32

Senada kad ces shvatiti da se Holbruku cisto jebe sta ce biti sa BiH. On je radio za Americku administraciju, primao platu, i pokusao, i na kraju uspio nekakav mir da izganja. Tada je bilo kakav mir bio nesto. Ti ili se nesjecas rata bas najbolje ili se nemozes na mir naviknuti. Ako je ovo drugo, eno nude poslove u iraku, pa se prijavi. Ako je ovo prvo, opet se prijavi u irak, pa onda dodji da diskutujemo, ja znam da sam bio itekako sretan kad je potpisan dejtonski sporazum jer mi je lece i kuvajtskog nareska kojeg sam jeo svaki mjesec jednom pun k... bio kao i kafe od te iste lece.
Ako malo se potrudis pa pogledas izjave Holbruka vidjet ces da je on sam izjavio da dejtonski sporazum nije zamisljen kao trajno rjesenje, i toga je americka administracija, pa cak i ova sadasnja svjesna.
Takodje, mi smo u ocima iste te admisnistracije, prosle, a pogotovo sadasnje tkz. "failed state" a bogami nemamo puno argumenata da dokazemo suprotno, znaci, mir je nama donjet, a mi smo to potpisali, ali se obavezali da cemo graditi bolju drzavu od one koja je nastala 1995, zato svoj gnjev okreni prema nasim politicarima, a tamo nekog Holbruka pusti na miru, njega vise interesuje stopa kriminala u Marylandu nego sta ce s nama biti!

senada

Post by senada » 29/01/2007 18:20

Da ne bih prozivala sve Amerikance, figurativno sam se posluzila Holbrukom, inace njemu slicnim ne obiluje samo BiH, nego sve zemlje "osudjene" na dozivotnu "tranziciju", tj. zemlje zrtve demonkratsko robovlasnicke apokalipse.
Nemam pravo zatvarati oci na pogubno nakaradnu politiku stranih i domacih politicara u i oko BiH! Nemam pravo na to radi POUBIJANE i djece i mladosti koji su 4 godine krepavajuci od gladi i na najtezim mukama cekali da se neko smiluje i zaustavi pomor i masovna ubijanja svim metodama i sredstvima ukljucujuci i kao sto rekoh i GLAD.
Od tada do danas pod poluprotektoratom medjunarodne zajednice cvjeta i napreduje JEDINO i samo ZLO - siromastvo, bijeda, nezaposlenost, besperpektivnost, nepotizam, kriminal, korupcija, sverc, vizni rezim za POSTENE ljude i sve slobode za lopove itd., a sto je rezultat "slucajnih" gresaka u kontinuitetu domacih i stranih investitora ZLA u i za BiH! Dakle ako smo godinama morali trpiti ratna razaranja, i postratno godinama cekati da se nesto promijeni, krajnje je vrijeme da zaustavimo ovaj perfidni, tihi genocid, urbicid, kulturocid, i konzumiranje osnovnih ljudskih prava ne na kasicicu nego na slamcicu.

brdo

Post by brdo » 29/01/2007 18:58

komi wrote:
biscanka84 wrote:

petrič je bio ateist ili agnostik :D:D:Don je placenik karadica poslani kraljem srbije da unisti sto vise bosnjaka :x

nineac

Post by nineac » 29/01/2007 19:57

Ja, ali senada, do nas je!
Mi uvijek ocekujemo da nam neko dodje, i rijesi probleme! Tako se drzava negradi, i na kraju, sto bi nama neko rjesavao problerme.
Ali, kako smo sposobni pokazuje samo da nakon 4 mjeseca jos vlada federacije nije uspostavljena.
E sad ja tebe pitam, de nam ti objasni kako da to rijesimo?

Post Reply