Uhapšen Naser Orić!

stranacc

#1676 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by stranacc » 15/06/2016 03:30

Ma lahko je se meni poklopiti...doduse ushi su mi pomalehne....
Ali
O Naseru da prica neko ko nije bio u onom cemeru od okruzenja je van svake pameti.
Covjeku je bila dvadeset i neka godina stao sam pred cetnike, oslobodili grad na drini 92
Pomlatili cetnika sve dokle se moglo pjeske dociti.

Pred kraj 92 i pocetkom 93 svake hevte u nekoj akciji bi zijanilo pedesetak cetnika.
Da vi samo znate kako su cetnici bjezali od njega i njegovih.
Kad se ide u akciju sa naserom , ponesesh par okvira metaka , ako ima koja zolja slucajno i to ti je.oko ponoci izbidjaci odu iza ledja da podave one koji pobjegnu sa linije.

I onda krene sa Alahu ekber...i huuuuukkkk

Svaka akcija je morala da uspije ili valja ginuti kad granatiranje krene.
Prvi esalon bi imao sahat vremena da to razvali a poslije bi ishao narod sa konjima i vrecama.
Islo se u boj za brasno , stoku , prezivljavanje. Sve je to u hagu podastrto. Al ovdje se sere li sere.
A zasto zivi bili mislite da oni njega tako dugo ganjaju?
Za godinu dana naser je pomlatio preko hiljadu cetnika.
Mozda je imao nekih 5000 vojnika kad se sve sabere i oduzme.
To je kao da je u sarajevu poginulo 100 000 cetnika.
Nemojte misliti da avioni nisu udarali redovno , da haubice nisu kuce cupale iz temelja, da VBR nisu przili sve pred sobom , da kasetnih bombi nije bilo( onaj bojler provali u asfalt pola metra majku yebo)
jah jesam li pominjao helice i poljoprivredne avione sa 60 'mm granatama

Al jebi ga ubije glad , i nemanje lijekova i nebriga drzave

Samo se tamo ginulo nijemo..nije bilo na radiju.
Bio je naserov secer, za konja, kojeg je on btw zarobio u nekoj akciji bezbeli. Zamisli da je rasim delic moro sam sebi zarobiti hranu...umro bi treci dan.

I jah pitajte cetnike koga najvise mrze...pitajte ih i zasto?
A onda pogledajte vojnicko groblje u bratuncu , zvorniku, vlasenici i samo ce vam se kazati
Guglajte kravica, rogosija, kamenica-glodjansko brdo , sikiric , bjelovac .
Samo da je bio duzi dan da se i milici zapale pa kud puklo da puklo.
Yeba nas blizina drine i yugoslavija i njena teska artiljerija...

:bih:

A naser , hmm da je nedaj boze poginuo bio ni slavljen vise nego ijedan heroj oslobodilavkog rata...
Vako ga shuta svaka fukara.
ubij se bosno

dert

#1677 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by dert » 15/06/2016 06:19

KB9 wrote:
stranacc wrote:Vako seljaci i seljanke.
Sutra kad hi bio referendum na kome se pita narod podrinja jeste li za ili protiv nasera. 90% bi bilo za.
A vas ko yebe od vas hajra svakako nikada nismo ni imali.

Da je delija , delija je.
Gdje je doso mater je yebo.
Cetnicima do yaya
Tuzlacima do usiju
A haman i sarajlicama nije osto duzan.

Onaj dan kad su u kamenici satrali 88 ii koliko li cetnika
Isao je sa onim konjem, sto secer jede, i sabljom za pojasom.
Turcin pa to ti je.

A podavio cetnika ...
Od sve motorizacije imao konja.....

A vi, niko i nista, mozete da ga duvate
:bih:

Naser je heroj oslobodilackog rata.
Naser je vjerovatno najbolji ratnik bosanskog rata, samo nije imao tv pored sebe da ga opijeva
Naser je 92 bio vazniji od boga za narod podrinja.
Dvaes i neka godina a muda ko u dorata
A za sta ste sposobni vi?
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih:

seln

#1678 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by seln » 15/06/2016 16:34

Al' se lijece kompleksi, kruh te rodio...

Naser ga je zabio sam sebi (zapravo, pokusao je, ali se ispostavilo da mu je prekratak), prvo, izigravajuci gospodara zivota i smrti u Srebrenici, i drugo, izigravajuci tvrdog momka poslije rata.
Osim toga, zabio ga je jos u nekoliko radodajki, od kojih nije dobio samo onaj koji je zurio na puracicki autobus.
Poslije, kad ga je jos veci krkan spustio na zemlju, otkrio je vjeru i Allaha. Kao sto to obicno biva kad kita i pesnice vise ne mogu kao prije.

Naravno, sve ovo nema veze sa njegovim hapsenjem i eventualnom krivicnom odgovornoscu. Mozda ima veze sa frustracijom ljudi iz Podrinja, koji su ljuti na mnogo koga, ali tu ljutnju cesto pogresno adresiraju. Sasvim sigurno ima veze sa dezorijentiranom podrinjskom omladinom, koja uzor trazi u kockastim glavama razne provinijencije... kako ono ide "brate moj ljepi, najaci si, allaham"

Banksy

#1679 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Banksy » 15/06/2016 16:42

Tačno.

stranacc

#1680 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by stranacc » 16/06/2016 01:07

seln wrote:Al' se lijece kompleksi, kruh te rodio...

Naser ga je zabio sam sebi (zapravo, pokusao je, ali se ispostavilo da mu je prekratak), prvo, izigravajuci gospodara zivota i smrti u Srebrenici, i drugo, izigravajuci tvrdog momka poslije rata.
Osim toga, zabio ga je jos u nekoliko radodajki, od kojih nije dobio samo onaj koji je zurio na puracicki autobus.
Poslije, kad ga je jos veci krkan spustio na zemlju, otkrio je vjeru i Allaha. Kao sto to obicno biva kad kita i pesnice vise ne mogu kao prije.

Naravno, sve ovo nema veze sa njegovim hapsenjem i eventualnom krivicnom odgovornoscu. Mozda ima veze sa frustracijom ljudi iz Podrinja, koji su ljuti na mnogo koga, ali tu ljutnju cesto pogresno adresiraju. Sasvim sigurno ima veze sa dezorijentiranom podrinjskom omladinom, koja uzor trazi u kockastim glavama razne provinijencije... kako ono ide "brate moj ljepi, najaci si, allaham"
Ma jok ba , ni blizu
Kao prvo naser nije izigravao gospodara zivota i smrti. Naser je to bio. On je bio Alah tog kraja tih dana.
Nije ni izgravao zestokog momka. Bio i ostao zestok. Niko ga jos nije opizdario .
A guzio je ...e yebi ga . Vele dolazile su mlade i fine dame samo da ih komandant oprasi. Celebriti , yebaji ga.
Naserov problem su ljudi koji su vec 92 poceli borbu za vlast.
Bezze je o ovome se natezati. naser bio i ostao simbol podrinja. Nema dalje...dalje se zvizdi :kiss:

Tomahawk11
Globalni moderator

#1681 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Tomahawk11 » 16/06/2016 09:19

E cuj simbol Podrinja....ma sta simbol, jos malo ce svoju vjeru imati.....naserizam :D To idolopoklonstvo nikad nisam kontao. Ovaj gore prica o Naseru kao sto o Fikretu pricaju pojedini Krajisnici :-) Istina, nisu za uporediti, ali odnos spram idola je isti.
Malo odvaditi, ne bi bilo zgoreg. Nije Podrinje samo Srebrenica.
Kabadahije nikad nisam simpatisao, cuj zestoki momak, dolazile mu da ih oprasi :lol: :lol: glupacice.

PM72

#1682 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 » 16/06/2016 14:40

stranacc wrote: Covjeku je bila dvadeset i neka godina stao sam pred cetnike, oslobodili grad na drini 92
Volio bih znati koji je to grad na Drini "oslobodio"?

zenit dozic

#1683 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by zenit dozic » 16/06/2016 14:48

PM72 wrote:
stranacc wrote: Covjeku je bila dvadeset i neka godina stao sam pred cetnike, oslobodili grad na drini 92
Ti bi bio mrtav kad ne bi tražio dlaku u jajetu :-)

I u pravu je ovaj gore lik, šta vi imate srat o Naseru, ako ćemu neko srat nek mu seru podrinjci, nama ostalim u ratu ni pomogo ni odmogo.

zenit dozic

#1684 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by zenit dozic » 16/06/2016 14:56

BHCluster wrote:SUĐENJE ORIĆU: Svjedoci Tužilaštva BiH odustaju od svjedočenja

Na Sudu BiH nastavljeno je suđenje ratnom komandantu Srebrenice Naseru Oriću i Sabahudinu Muhiću koje Tužilaštvo BiH tereti za ratne zločine na području Srebrenice 1992. godine, a kao svjedok Tužilaštva BiH pojavila se Stojanka Savić.

Drugi svjedok Tužilaštva BiH Slađana Bajić kćerka Milutina Miloševića, načelnika policijske stanice Bratunac i četničkog vojvode pod čijom je komandom 1992. godine spaljeno selo Glogova i protjerane i ubijene stotine Bošnjaka odbila je svjedočiti te je Tužilaštvo BiH odustalo od nje kao svjedoka.

Svjedokinja Stojanka Savić, supruga Mitra Savića odgovarajući na pitanje tužioca Miroslava Janjića šta se dogodilo s njenim suprugom, Savić je kazala:

- On je od svog komandanta bio raspoređen u mjesto Kunjerac i 14. decembra 1992. godine poginuo je na licu mjesta gdje su u rovu bili njih četvorica – kazala je Savić.

Ona je istakla da joj je o smrti njenog muža pričao izvjesni Zoran čijeg se prezimena nije mogla sjetiti. On joj je kazao da je pogođen u usta i da je na mjestu ostao mrtav.

Na pitanje sudije Šabana Maksumića koliko je prošlo od pogibije do dana kada joj je Zoran ispričao šta mu se dogodilo, svjedokinja je kazala 15 dana.

- Kada je dovezen 16. februara 1993. godine imao je ranu na ustima. Ja ga nisam vidjela, već su ga pregledali u ambulanti – kazala je Savić koja se nije mogla sjetiti imena doktora koji je pregledao tijelo njegog supruga.

- Nije mi stalo ko ga je ubio ni kako, svako neka svoj teret nosi – kazala je svjedokinja.

Sljedeće ročište zakazano je za 28. juni kada će svjedočiti dva nova svjedoka Tužilaštva BiH, javlja Patria.
Na veliku žalost đikana i salonaca :izet:

Image

PM72

#1685 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 » 16/06/2016 14:59

zenit dozic wrote:
PM72 wrote:
Ti bi bio mrtav kad ne bi tražio dlaku u jajetu :-)

I u pravu je ovaj gore lik, šta vi imate srat o Naseru, ako ćemu neko srat nek mu seru podrinjci, nama ostalim u ratu ni pomogo ni odmogo.
Pošto nisam Podrinjac (hvala Bogu i roditeljima) a imao sam dobru ocjenu iz geografije - samo se pitam koji je to grad na Drini oslobodio Orić.

zenit dozic

#1686 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by zenit dozic » 16/06/2016 15:21

PM72 wrote:
Pošto nisam Podrinjac (hvala Bogu i roditeljima) a imao sam dobru ocjenu iz geografije - samo se pitam koji je to grad na Drini oslobodio Orić.
Znam ja šta na šta si ti mislio, zato kažem tražiš dlaku u jajetu, on je barem oslobodio jedan grad dok drugi koje si ti pobrojao, većina ih nije uspjela pomjeriti četalje sa linija do kraja rata pa im to ne spočitaješ, a neki od njih nisu uopšte išli u akcije poput vikica pa ga svi smatramo herojem, ali bitno je kenjat po Naseru, a ispred kućnog praga gruda balege :wink:

PM72

#1687 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 » 16/06/2016 15:32

zenit dozic wrote:
PM72 wrote:
Znam ja šta na šta si ti mislio, zato kažem tražiš dlaku u jajetu, on je barem oslobodio jedan grad dok drugi koje si ti pobrojao, većina ih nije uspjela pomjeriti četalje sa linija do kraja rata pa im to ne spočitaješ, a neki od njih nisu uopšte išli u akcije poput vikica pa ga svi smatramo herojem, ali bitno je kenjat po Naseru, a ispred kućnog praga gruda balege :wink:
Ne znam koga sam ja to pobrojao ali neise...
Orić je kao krava koja daje 20 litara mlijeka pa prospe nogom.Oslobodio grad , golem borac i heroj pa opet došao kod onih koji ništa ne oslobodiše ali i ne dadoše da četnici uđu.

relativno84

#1688 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 » 16/06/2016 15:36

Tomahawk11 wrote:E cuj simbol Podrinja
Da simbol, ma koliko to nekome bilo tesko shvatiti. U Srebrenici je bilo mozda nekih 12000 lokalnih, svi ostali su silom prilika dosli s prostora od Kamenice i Cerske do Rogatice i Visegrada a bile su desetine hiljada u pitanju, tako da je citavo vrijeme rata Srebrenica bila Podrinje u malom.

@PM72 po tebi znaci svi Podrinjci treba da proklinju Boga i roditelje sto su tamo rodjeni :? stidi se svojih godinaImage

PM72

#1689 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 » 16/06/2016 15:38

relativno84 wrote:
Da simbol, ma koliko to nekome bilo tesko shvatiti. U Srebrenici je bilo mozda nekih 12000 lokalnih, svi ostali su silom prilika dosli s prostora od Kamenice i Cerske do Rogatice i Visegrada a bile su desetine hiljada u pitanju, tako da je citavo vrijeme rata Srebrenica bila Podrinje u malom.

@PM72 po tebi znaci svi Podrinjci treba da proklinju Boga i roditelje sto su tamo rodjeni :? stidi se svojih godinaImage
Niko nije mogao birati ko i gdje će ga roditi.Ja samo kažem da mi je drago što nisam istočnjak.

zenit dozic

#1690 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by zenit dozic » 16/06/2016 15:43

PM72 wrote:
zenit dozic wrote:
PM72 wrote:
Ne znam koga sam ja to pobrojao ali neise...
Orić je kao krava koja daje 20 litara mlijeka pa prospe nogom.Oslobodio grad , golem borac i heroj pa opet došao kod onih koji ništa ne oslobodiše ali i ne dadoše da četnici uđu.
Ma vrati se na na jedan svoj post pa ćeš se sjetiti.

Koliko ja znam on dok je dole bio Srebrenica nije pala, a što on nije osto dole do kraja to ide na dušu tadašnjoj komandi i vrhovnom komandantu.
I njima treba stavljat to na dušu, a njemu ne možeš i koliko god pokušavao da obezvrijediš njegov ratni put rezultati te opovrgavaju.

Bitno je da su samo da ste vi Sarajlije mudonje i oslobodioci :thumbup:

relativno84

#1691 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 » 16/06/2016 15:46

PM72 wrote:Niko nije mogao birati ko i gdje će ga roditi.Ja samo kažem da mi je drago što nisam istočnjak.
Eh da nije bilo istocnjaka i njihove konacne zrtve jos bi Rambo sa uzarenog asfalta trazio djikanima dozvolu da ode do Kiseljaka :roll:

Tomahawk11
Globalni moderator

#1692 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Tomahawk11 » 16/06/2016 15:50

relativno84 wrote:
Cekaj malo, pa i Gorazde je u Podrinju, eno ja pitah gore, je li Oric i Gorazda simbol?

A to sto pises, Podrinje u malom isto vazi i za Gorazde. Rogatica, Visegrad, Rudo, Foca, Cajnice....sve je to bilo u Gorazdu.
I interesantno, niko otud nije simbol, ali Oric iz Srebrenice jeste. Sta znaci Oric ljudima u Gorazdu, realno?! Sta je on uradio za njih?

Ne volim taj kult licnosti. Svaka mu cast na svemu sto je uradio za Srebrenicu, ali ova prica poput stranceve vec opasno tukne.

zenit dozic

#1693 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by zenit dozic » 16/06/2016 16:01

Tomahawk11 wrote:
relativno84 wrote:
Cekaj malo, pa i Gorazde je u Podrinju, eno ja pitah gore, je li Oric i Gorazda simbol?

A to sto pises, Podrinje u malom isto vazi i za Gorazde. Rogatica, Visegrad, Rudo, Foca, Cajnice....sve je to bilo u Gorazdu.
I interesantno, niko otud nije simbol, ali Oric iz Srebrenice jeste. Sta znaci Oric ljudima u Gorazdu, realno?! Sta je on uradio za njih?

Ne volim taj kult licnosti. Svaka mu cast na svemu sto je uradio za Srebrenicu, ali ova prica poput stranceve vec opasno tukne.
A vidi drug i Vikić vama u Sarajevu ima kult ličnosti, pa mu niko ne spočitava što je ordiniro samo(većinom) po Sarajevu.
I jel to trebo Naser iz opkoljene Srebrenice pomagat Goražde :?
Pa pomagao je Goražde samim time što su četnici morali koncentrisat snage i prema Srebrenici inače bi sve usmjerili na Goražde...

Ne mogu da vjerujem da ima ljudi koji mu spočitavaju ratne zasluge, drugi par opanaka su njegove aktivnosti poslije rata.
Ako je podrinjcima vrh ko smo mi da konstatujemo drugačije, valjda oni malo bolje znaju od nas.

Tomahawk11
Globalni moderator

#1694 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Tomahawk11 » 16/06/2016 16:06

zenit dozic wrote:
A vidi drug i Vikić vama u Sarajevu ima kult ličnosti, pa mu niko ne spočitava što je ordiniro samo(većinom) po Sarajevu.
Pa pomagao je Goražde samim time što su četnici morali koncentrisat snage i prema Srebrenici inače bi sve usmjerili na Goražde...

Ne mogu da vjerujem da ima ljudi koji mu spočitavaju ratne zasluge, drugi par opanaka su njegove aktivnosti poslije rata.
Ako je podrinjcima vrh ko smo mi da konstatujemo drugačije, valjda oni malo bolje znaju od nas.
Ne spocitavam mu ja nista, ali ne mozes vidjeti da je bilo koji komadant iz Gorazda toliko uradjen u kult licnosti kao sto je to po pitanju Orica. A kandidata sigurno ima, a i mangupa koji su se tokom rata prihvatili puske.
Ne spocitavam ni ljudima koji su bili uz njega ili kojima je valjao.
Rekoh vec, nije bitno da li Vikic, Oric ili neko drugi....ne volim tu pricu.

A ovi sto kuhaju po forumu, to su uglavnom oni koji su nekoliko hiljada kilometara odavde.
Lahko je njima mudrovati iz dalekog Teksasa 8-)

relativno84

#1695 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 » 16/06/2016 16:10

Tomahawk11 wrote:Cekaj malo, pa i Gorazde je u Podrinju, eno ja pitah gore, je li Oric i Gorazda simbol?

Oric je simbol svima koji su pokusali da se odupru nadmocnijem agresoru, sa tako malo opreme ali s toliko hrabrosti. Fizicki nije mogao pomoci Gorazdu osim kada je veci napad na njih, da sa svojima udara po agresoru koji onda mora da se pregrupise i time slabi napad na Gorazde. Koliko je to sustinski pomagalo tesko je reci, ali ako nista pokusalo se.

Nema tu kulta, jednostavno ljudi postuju ono sto je radio na liniji fronta i to nece umanjiti bilo sta. Ne znam od kud toliko cudjenje posebno u Sarajevu tim odnosom kad su u ovom gradu heroji Caco i Cele :-) da se ne lazemo, nije mali broj ljudi koji ih posmatra tako, al Naseru je ocito mana sto je Podrinjac :D

zenit dozic

#1696 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by zenit dozic » 16/06/2016 16:16

Tomahawk11 wrote:
zenit dozic wrote:

Ne spocitavam mu ja nista, ali ne mozes vidjeti da je bilo koji komadant iz Gorazda toliko uradjen u kult licnosti kao sto je to po pitanju Orica. A kandidata sigurno ima, a i mangupa koji su se tokom rata prihvatili puske.
Ne spocitavam ni ljudima koji su bili uz njega ili kojima je valjao.
Rekoh vec, nije bitno da li Vikic, Oric ili neko drugi....ne volim tu pricu.

A ovi sto kuhaju po forumu, to su uglavnom oni koji su nekoliko hiljada kilometara odavde.
Lahko je njima mudrovati iz dalekog Teksasa 8-)
Ali ne pljuje se po drugima ni blizu kao po Naseru, pa se zbog toga kod podrinjaca stvara inat i frustracija i oni zbog toga nastoje Orića braniti na svaki način, što bi rekli uzainat dušmanima...

Tomahawk11
Globalni moderator

#1697 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Tomahawk11 » 16/06/2016 16:20

relativno84 wrote:
Tomahawk11 wrote:Cekaj malo, pa i Gorazde je u Podrinju, eno ja pitah gore, je li Oric i Gorazda simbol?

Oric je simbol svima koji su pokusali da se odupru nadmocnijem agresoru, sa tako malo opreme ali s toliko hrabrosti. Fizicki nije mogao pomoci Gorazdu osim kada je veci napad na njih, da sa svojima udara po agresoru koji onda mora da se pregrupise i time slabi napad na Gorazde. Koliko je to sustinski pomagalo tesko je reci, ali ako nista pokusalo se.

Nema tu kulta, jednostavno ljudi postuju ono sto je radio na liniji fronta i to nece umanjiti bilo sta. Ne znam od kud toliko cudjenje posebno u Sarajevu tim odnosom kad su u ovom gradu heroji Caco i Cele :-) da se ne lazemo, nije mali broj ljudi koji ih posmatra tako, al Naseru je ocito mana sto je Podrinjac :D
Ne umanjujem mu ja ono sto je radio na liniji fronta, Boze sacuvaj. Toliko govno sve i da hocu ne mogu biti.
Ne bih ni ostavljao komentar na temi, pogotovo sto nije striktno vezana za lik i djelo, nego za proces tuzbe.
Nego sve krenu od komentara stranca koji je, priznaces, prilicno u stilu kulta licnosti. Bi mi cudno, a onda i onaj komentar kako se cijelo Podrinje u Srebrenicu skrkalo. To je jednim dijelom tacno, ali je ista, ako ne i jaca koncentracija bila u Gorazdu, pa opet nema huke i buke kao oko Srebrenice. Ok, jasno da je to jednim dijelom i zbog tragedije koja je zadesila Srebrenicu, a Gorazde nije. Ali prije toga, iste strahote i jednako hrabar otpor je pruzala gorazdanska regija. Ima i te price Srebrenica, Zepa, Gorazde, pa raspored snaga neprijatelja....ali generalno, nikom nije bilo lahko.
Hm, nije to samo u Sarajevu, ima tu materijala koliko hoces, sirom BiH su sa bilo koje strane kod ucesnika heroji bili tipovi sumnjive proslosti. Ja tipove kao Caco ne mogu dozivljavati kao heroja. Ok, pravo da se brani, rat je, ali je isti radio i zvjerstva koja idu uz njegov personalitet od prije rata.

Ne bi trebala nikom da bude mana to odakle potice. Podrinjac, Sarajlija, Krajisnik, Tuzlak....sta ima veze? Covjek je covjek. Samo kompleksasi mjere koliki je neko covjek time odakle je.

Tomahawk11
Globalni moderator

#1698 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Tomahawk11 » 16/06/2016 16:24

zenit dozic wrote:
Ali ne pljuje se po drugima ni blizu kao po Naseru, pa se zbog toga kod podrinjaca stvara inat i frustracija i oni zbog toga nastoje Orića braniti na svaki način, što bi rekli uzainat dušmanima...
Slazem se, to je jedan od razloga gorljive retorike u korist Nasera.
Nemam nacelno nista protiv doticnog. A oni koji imaju, a nemaju nikakve veze sa Srebrenicom, trebali bi malo da se preispitaju.
Ponavljam, komentar sam ostavio, jer je Naser predstavljen kao simbol Podrinja (sto je djelimicno tacno, recimo regije Srebrenica i tog kraja, ali Podrinje je malo siri pojam), onda ona prica o kabadahijstvu i oprasivanju curica....neukusno. Prica koja ide uz tipa s kojim se sprdas, realno.

PM72

#1699 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 » 16/06/2016 18:48

relativno84 wrote:
PM72 wrote:Niko nije mogao birati ko i gdje će ga roditi.Ja samo kažem da mi je drago što nisam istočnjak.
Eh da nije bilo istocnjaka i njihove konacne zrtve jos bi Rambo sa uzarenog asfalta trazio djikanima dozvolu da ode do Kiseljaka :roll:
Ma jašta radi,šveđani iliti podrinjci su tako dobri borci da su odbranili sve sem svoje Istočne Bosne...nego,šalu na stranu.Vratimo se temi.uključio sam se da komentarišem kako ljudi u svojoj mitomaniji posežu za svakakvim nebulozama (čuj oslobodio grad na Drini a Drina mu blizu haman koliko i Jahorina od Sarajeva).O Naseru sam svoj stav davno rekao.

spreca

#1700 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by spreca » 16/06/2016 19:21

Naser Oric je odigrao veliku ulogu u odbrani Srebrenice i srebrenicana i drugih u tom dijelu podrinja i to mogu osparivati samo nezahvalni.Oric na neki nacin i osvetlao obraz AR BiH......nije osudjen u Hagu a i ovdje ce biti oslobodjen jer nema dokaza o njegovim zlocinima bez obzira sto velikosrbi bi htjeli na svaki nacin da ga osude sto govori o tome koliko im je muke zadavaao u njihovim osvajanjima .A to sto mu se pripisuju posleratne kriminalne radnje , nekazem da toga mozda nije bilo ali mnogi drugi koji su pusku vidjeli samo u drugih radili su i jos uvijek rade vece kriminale pa ih slabo pljuju i osudjuju

Post Reply