Uhapšen Naser Orić!

PM72

#1651 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 » 25/04/2016 14:32

Drinski wrote:
perfekcionista1 wrote:
Drinski wrote: De ti nađi, ono sa portala.
A sto se tice, foruma, ovo ti moj druze, misli, pa brat-bratu jedno 80 % podrinjaca.
Mrsko mi pretrazivati sve tvoje banovane profile, nisi banovan tek tako. I boli me bolan neka stvar sta kazu pojedini bosnjaci, ne80% vec pojedini nemoj da lazes, vi srbi nemate pravo da nam psujete prvog predsjednika je li ti jasno izdajnice bosnjacke nacije. Djedovi su ti bili bosnjaci pravoslavci.
:lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

Drinski

#1652 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Drinski » 25/04/2016 14:33

@perfekcionista1

Kako ti objsanjavs cinjenicu da je Naser one četničke ratne zločince mogao podaviti u Hagu, a oni tamo pravili torte, slavili rođendane jedni drugima?

jadranom plovim

#1653 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by jadranom plovim » 25/04/2016 14:34

PM72 wrote:
lahko je iz udobne fotelje anoniman prozivati Nasera , hajde to isto sto govoris za Nasera jer si cuo u birtiji reci u lice ahbabu..ili barem Vikicu jer i njih isto tako SRNA proziva za zlocin u Pofalicima
Budi ljubazan da mi na PP ili ovako javno kopiraš ili na drugi način prezentuješ te svoje insinuacije oko mog "ahbaba".O čemu ti pričaš - nije mi jasno.Sad ćeš mi još reći da sam negdje prozivao Vikića? :-) Ja cijenim borce i ljudine kao što je bio Zaim,Sejdić,Vikić,Ademović,Jozo Andžić,Zajko,Šehović,Talijan,Alagić i mnoge druge.
Licna izjava 71/00338 B. O.

U Sarajevu sam radio u "Sarajevskoj mljekari". Sa suprugom i djecom zivio sam u stanu na Cengic Vili, a imali smo kucu i u Pofalicima. 15.5.1992. javljeno nam je da je obijena samoposluga u Orlovackoj ulici i moja zena je morala otici da izvrsi popis. Ja sam ostao u stanu.

Tu noc je bombardovana Cengic Vila i supruga se nije mogla vratiti kuci. Ostala je tamo. Sutradan sam otisao na posao i u 11 sati saznajem da Dragan Vikic ide sa dva transportera Humskom ulicom prema gornjim Pofalicima. Javio sam to supruzi, misleci da je to rutinska kontrola stanovnistva, pa da se skloni. Medjutim, saznajem da Juka Prazina sa oko 3700 ljudi ide prema gornjim Pofalicima, a Krusko ide od Buca Potoka. Napad je poceo u 11 sati i bilo je stravicno. Napustili smo radna mjesta i otisli smo kuci. Oko 16 sati komsije Ibrahimovic i Tahirovic su dosle i rekle mi da su muslimani zauzeli Pofalice i da treba ici u pljacku. Otisao sam sa njihovom majkom u Pofalice da probam pronaci suprugu jer o njoj nista nisam cuo. Tamo smo naisli na uzas, masakr. Ispred kuca i po ulici lezali su lesevi mrtvih ljudi, zena, djece i zivotinja.

Kuce su bile popaljene u Orlovackoj ulici, Humskoj, sve je bilo unisteno, mrtvo. Trazio sam zenu. Prevrtao sam leseve svojim rukama. Po mom vidjenju, a i po pricanju Muslimana ubijeno je u tom masakru 312 ljudi. Srbi koji su prezivjeli morali su kopati rake za sahranu.
Znaci vidis da optuzuju Dragan Vikica i njegovu jedinicu, ucestvovati u masakru nad preko 300 ljudi, na isti nacin kao sto optuzuju i Nasera za zlocin, sve sami " svjedoci ". I hoces li ti na isti nacin kao sto prozivas Nasera za zlocin to uraditi i Vikicu i tvom ahbabu koji je bio u njegovoj jedinici ? Ili ces nam reci da vjerujes u srpske "svjedoke" samo kada se radi o Srebrenici i Naseru kojeg mozes da prozivas iz fotelje :wink:

Drinski

#1654 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Drinski » 25/04/2016 14:35

PM72 wrote:
Drinski wrote:
perfekcionista1 wrote: Mrsko mi pretrazivati sve tvoje banovane profile, nisi banovan tek tako. I boli me bolan neka stvar sta kazu pojedini bosnjaci, ne80% vec pojedini nemoj da lazes, vi srbi nemate pravo da nam psujete prvog predsjednika je li ti jasno izdajnice bosnjacke nacije. Djedovi su ti bili bosnjaci pravoslavci.
:lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
najbolje je ovo kad mi napisa da sam pravoslavnog porijekla a da njemu neko to napiše, prijavio bi ga.

relativno84

#1655 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 » 25/04/2016 14:36

Drinski wrote:
relativno84 wrote:
Drinski wrote:I sta tebi govori to sa devizama?
Sasvim normalna stvar, kako su mogle doci do krajine da se kupuje sto treba da se opstane tako su dolazile i tamo, jel bilo malverzacija pa logicno, gdje nije bilo :-)
E pa vidis, zbog tih malverzacija, neko je imao secer, neko nije imao hljeba, a u normalnim zemljama se ide u zatvor. Naravno, da mi nismo normalna zemlja, ali ja ne pristajem na tu "ne-nenormalnost".
A dobro u zemlji u kojoj slobodno hodaju ljudi koji su ucestvovali u genocidu i logicno je da se zbog secera ide u zatvor :roll:

PM72

#1656 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 » 25/04/2016 14:38

jadranom plovim wrote:
PM72 wrote:
lahko je iz udobne fotelje anoniman prozivati Nasera , hajde to isto sto govoris za Nasera jer si cuo u birtiji reci u lice ahbabu..ili barem Vikicu jer i njih isto tako SRNA proziva za zlocin u Pofalicima
Budi ljubazan da mi na PP ili ovako javno kopiraš ili na drugi način prezentuješ te svoje insinuacije oko mog "ahbaba".O čemu ti pričaš - nije mi jasno.Sad ćeš mi još reći da sam negdje prozivao Vikića? :-) Ja cijenim borce i ljudine kao što je bio Zaim,Sejdić,Vikić,Ademović,Jozo Andžić,Zajko,Šehović,Talijan,Alagić i mnoge druge.

U Sarajevu sam radio u "Sarajevskoj mljekari". Sa suprugom i djecom zivio sam u stanu na Cengic Vili, a imali smo kucu i u Pofalicima. 15.5.1992. javljeno nam je da je obijena samoposluga u Orlovackoj ulici i moja zena je morala otici da izvrsi popis. Ja sam ostao u stanu.

Tu noc je bombardovana Cengic Vila i supruga se nije mogla vratiti kuci. Ostala je tamo. Sutradan sam otisao na posao i u 11 sati saznajem da Dragan Vikic ide sa dva transportera Humskom ulicom prema gornjim Pofalicima. Javio sam to supruzi, misleci da je to rutinska kontrola stanovnistva, pa da se skloni. Medjutim, saznajem da Juka Prazina sa oko 3700 ljudi ide prema gornjim Pofalicima, a Krusko ide od Buca Potoka. Napad je poceo u 11 sati i bilo je stravicno. Napustili smo radna mjesta i otisli smo kuci. Oko 16 sati komsije Ibrahimovic i Tahirovic su dosle i rekle mi da su muslimani zauzeli Pofalice i da treba ici u pljacku. Otisao sam sa njihovom majkom u Pofalice da probam pronaci suprugu jer o njoj nista nisam cuo. Tamo smo naisli na uzas, masakr. Ispred kuca i po ulici lezali su lesevi mrtvih ljudi, zena, djece i zivotinja.

Kuce su bile popaljene u Orlovackoj ulici, Humskoj, sve je bilo unisteno, mrtvo. Trazio sam zenu. Prevrtao sam leseve svojim rukama. Po mom vidjenju, a i po pricanju Muslimana ubijeno je u tom masakru 312 ljudi. Srbi koji su prezivjeli morali su kopati rake za sahranu.
Znaci vidis da optuzuju Dragan Vikica i njegovu jedinicu, ucestvovati u masakru nad preko 300 ljudi, na isti nacin kao sto optuzuju i Nasera za zlocin, sve sami " svjedoci ". I hoces li ti na isti nacin kao sto prozivas Nasera za zlocin to uraditi i Vikicu i tvom ahbabu koji je bio u njegovoj jedinici ? Ili ces nam reci da vjerujes u srpske "svjedoke" samo kada se radi o Srebrenici i Naseru kojeg mozes da prozivas iz fotelje :wink:
Jesi li ti lud,pjan ili ti noge smrde?
Kakve ovo veze ima samnom? Prozivao si me za nekakvog "ahbaba" i za Vikića.Ako ti je ovo "dokaz" - svaka ti čast!

Drinski

#1657 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Drinski » 25/04/2016 14:40

relativno84 wrote:
A dobro u zemlji u kojoj slobodno hodaju ljudi koji su ucestvovali u genocidu i logicno je da se zbog secera ide u zatvor :roll:
Ti koji nisu hapsili zbog šećera, neće da hapse niti ove iz genocida. U MUP-u i SIPA-e, a i tuzilastvima, posao istraga ratnih zlocina se smatra debelom hladovinom.

jadranom plovim

#1658 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by jadranom plovim » 25/04/2016 14:41

PM72 wrote:
jadranom plovim wrote:
PM72 wrote:

Jesi li ti lud,pjan ili ti noge smrde?
Kakve ovo veze ima samnom? Prozivao si me za nekakvog "ahbaba" i za Vikića.Ako ti je ovo "dokaz" - svaka ti čast!
Ako je i tebi dokaz sta SRNA i birtija govore i tebi svaka cast. Nije gluplje od onoga na sto se ti pozivas pa vidi kako je .

A ti dobro znas ko ti je ahbab i ko tvrdi da je bio u Vikicevcima, pa reci njemu ono sto govoris i Naseru.

relativno84

#1659 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 » 25/04/2016 14:42

Drinski wrote:
relativno84 wrote:
Ti koji nisu hapsili zbog šećera, neće da hapse niti ove iz genocida. U MUP-u i SIPA-e, a i tuzilastvima, posao istraga ratnih zlocina se smatra debelom hladovinom.
Pda jer secer i genocid su istog prioriteta :thumbup:

Drinski

#1660 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Drinski » 25/04/2016 14:44

relativno84 wrote:
Drinski wrote: Ti koji nisu hapsili zbog šećera, neće da hapse niti ove iz genocida. U MUP-u i SIPA-e, a i tuzilastvima, posao istraga ratnih zlocina se smatra debelom hladovinom.
Pda jer secer i genocid su istog prioriteta :thumbup:
Ma oni ne hapse, nikako, oni nemaju prioritet.

perfekcionista1

#1661 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by perfekcionista1 » 25/04/2016 14:44

Drinski wrote:@perfekcionista1

Kako ti objsanjavs cinjenicu da je Naser one četničke ratne zločince mogao podaviti u Hagu, a oni tamo pravili torte, slavili rođendane jedni drugima?
http://www.inmedia.ba/svi-su-se-srpski- ... la-glavna/

PM72

#1662 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by PM72 » 25/04/2016 14:45

jadranom plovim wrote:
Ako je i tebi dokaz sta SRNA i birtija govore i tebi svaka cast. Nije gluplje od onoga na sto se ti pozivas pa vidi kako je .

A ti dobro znas ko ti je ahbab i ko tvrdi da je bio u Vikicevcima, pa reci njemu ono sto govoris i Naseru.
:-)

Putuj Igumane.Pardon,plovi Igumane.

commendatore

#1663 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by commendatore » 25/04/2016 14:46

perfekcionista1 wrote:

:-) :-) :lol: :lol: :lol: :izet:

Drinski

#1664 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Drinski » 25/04/2016 14:48

perfekcionista1 wrote:

aha, pa kada je imao takvu mogucnost, pa sto ih ne podavi?

Inače, u Hagu, ves ne peru i ne peglaju zatvorenici...ali cujem da je čak jednog srpskog oficira zastitio.. nema sta, vitez je pravi.

relativno84

#1665 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by relativno84 » 25/04/2016 14:50

Naser je trebao da im presudi, onda bi dosao @Drinski i pricao kako moze tako stare i nemocne :lol:

Drinski

#1666 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Drinski » 25/04/2016 14:51

relativno84 wrote:
Naser je trebao da im presudi, onda bi dosao @Drinski i pricao kako moze tako stare i nemocne :lol:
:lol:

junior3

#1667 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by junior3 » 25/04/2016 14:53

Drinski wrote:
perfekcionista1 wrote:

aha, pa kada je imao takvu mogucnost, pa sto ih ne podavi?

Inače, u Hagu, ves ne peru i ne peglaju zatvorenici...ali cujem da je čak jednog srpskog oficira zastitio.. nema sta, vitez je pravi.
Ma glupost samo takva.
K'o da su bili u kpz Zenica. :D

Paul F.

#1668 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Paul F. » 25/04/2016 20:22

Šta bi srbi dali da imaju jednog ovakvog. O njemu bi pisali narodnjake samo tako. Ovako su spali na to da im Ratko bude heroj.

KB9

#1669 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by KB9 » 26/04/2016 08:05

relativno84 wrote:
:lol: :lol: :lol: :lol:

BHCluster

#1670 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by BHCluster » 07/06/2016 17:07

SUĐENJE ORIĆU: Svjedoci Tužilaštva BiH odustaju od svjedočenja

Na Sudu BiH nastavljeno je suđenje ratnom komandantu Srebrenice Naseru Oriću i Sabahudinu Muhiću koje Tužilaštvo BiH tereti za ratne zločine na području Srebrenice 1992. godine, a kao svjedok Tužilaštva BiH pojavila se Stojanka Savić.

Drugi svjedok Tužilaštva BiH Slađana Bajić kćerka Milutina Miloševića, načelnika policijske stanice Bratunac i četničkog vojvode pod čijom je komandom 1992. godine spaljeno selo Glogova i protjerane i ubijene stotine Bošnjaka odbila je svjedočiti te je Tužilaštvo BiH odustalo od nje kao svjedoka.

Svjedokinja Stojanka Savić, supruga Mitra Savića odgovarajući na pitanje tužioca Miroslava Janjića šta se dogodilo s njenim suprugom, Savić je kazala:

- On je od svog komandanta bio raspoređen u mjesto Kunjerac i 14. decembra 1992. godine poginuo je na licu mjesta gdje su u rovu bili njih četvorica – kazala je Savić.

Ona je istakla da joj je o smrti njenog muža pričao izvjesni Zoran čijeg se prezimena nije mogla sjetiti. On joj je kazao da je pogođen u usta i da je na mjestu ostao mrtav.

Na pitanje sudije Šabana Maksumića koliko je prošlo od pogibije do dana kada joj je Zoran ispričao šta mu se dogodilo, svjedokinja je kazala 15 dana.

- Kada je dovezen 16. februara 1993. godine imao je ranu na ustima. Ja ga nisam vidjela, već su ga pregledali u ambulanti – kazala je Savić koja se nije mogla sjetiti imena doktora koji je pregledao tijelo njegog supruga.

- Nije mi stalo ko ga je ubio ni kako, svako neka svoj teret nosi – kazala je svjedokinja.

Sljedeće ročište zakazano je za 28. juni kada će svjedočiti dva nova svjedoka Tužilaštva BiH, javlja Patria.

stranacc

#1671 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by stranacc » 14/06/2016 05:31

Vako seljaci i seljanke.
Sutra kad hi bio referendum na kome se pita narod podrinja jeste li za ili protiv nasera. 90% bi bilo za.
A vas ko yebe od vas hajra svakako nikada nismo ni imali.

Da je delija , delija je.
Gdje je doso mater je yebo.
Cetnicima do yaya
Tuzlacima do usiju
A haman i sarajlicama nije osto duzan.

Onaj dan kad su u kamenici satrali 88 ii koliko li cetnika
Isao je sa onim konjem, sto secer jede, i sabljom za pojasom.
Turcin pa to ti je.

A podavio cetnika ...
Od sve motorizacije imao konja.....

A vi, niko i nista, mozete da ga duvate
:bih:

Naser je heroj oslobodilackog rata.
Naser je vjerovatno najbolji ratnik bosanskog rata, samo nije imao tv pored sebe da ga opijeva
Naser je 92 bio vazniji od boga za narod podrinja.
Dvaes i neka godina a muda ko u dorata
A za sta ste sposobni vi?

Sarajmen

#1672 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Sarajmen » 14/06/2016 07:49

Nek' si nam rek'o, al' nemoj više.

Tomahawk11
Globalni moderator

#1673 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Tomahawk11 » 14/06/2016 07:51

Ne bih da remetim, ali sta je Naser konkretno znacio Gorazdu tokom rata?

KB9

#1674 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by KB9 » 14/06/2016 09:34

stranacc wrote:Vako seljaci i seljanke.
Sutra kad hi bio referendum na kome se pita narod podrinja jeste li za ili protiv nasera. 90% bi bilo za.
A vas ko yebe od vas hajra svakako nikada nismo ni imali.

Da je delija , delija je.
Gdje je doso mater je yebo.
Cetnicima do yaya
Tuzlacima do usiju
A haman i sarajlicama nije osto duzan.

Onaj dan kad su u kamenici satrali 88 ii koliko li cetnika
Isao je sa onim konjem, sto secer jede, i sabljom za pojasom.
Turcin pa to ti je.

A podavio cetnika ...
Od sve motorizacije imao konja.....

A vi, niko i nista, mozete da ga duvate
:bih:

Naser je heroj oslobodilackog rata.
Naser je vjerovatno najbolji ratnik bosanskog rata, samo nije imao tv pored sebe da ga opijeva
Naser je 92 bio vazniji od boga za narod podrinja.
Dvaes i neka godina a muda ko u dorata
A za sta ste sposobni vi?
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

Fudo387

#1675 Re: Uhapšen Naser Orić!

Post by Fudo387 » 14/06/2016 10:11

Sarajmen wrote:Nek' si nam rek'o, al' nemoj više.
Dobro ti je rek'o.
Suti i poklopi se usima.

Post Reply