Uhapsen Ilija Jurisic u Srbiji...

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Kako BiH ili tacnije FBiH treba odgovoriti?

Uhapsiti srbijanskog ambasadora u BiH i izvrsiti razmjenu
11
37%
Uhapsiti bilo kojeg srbijanskog gradjanina (znamo koje nacionalnosti) i izvrsiti zamjenu
1
3%
Nista ne raditi
3
10%
Izdati potjernicu za svakog ko je bio u opstinskim vlastima na svim okupiranim teritorijama u periodu 92-95
15
50%

Total votes: 30

voajer

Uhapsen Ilija Jurisic u Srbiji...

Post by voajer » 12/05/2007 13:38

...zbog slucaja "Tuzlanska kolona JNA".

U blicu izmedju ostalog pise:

Portparol Tužilaštva za ratne zločine Srbije Bruno Vekarić izjavio je da je po međunarodnoj poternici uhapšen Ilija Jurišić, osumnjičen da je učestvovao u zločinu u Tuzli 1992. godine…

…Napad na kolonu nenaoružanih pripadnika JNA u Tuzli izvršile su muslimanske snage 15. maja 1992. godine…
http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=3462

Napisao sam im komentar, samo ne vjerujem da ce ga objaviti:

Napad na kolonu JNA u Tuzli nije ucinjen ni od kakvih „muslimanskih snaga“ vec od strane TO Tuzle, sto vam i ime uhapsenog jasno govori, falsifikatori bezobrazni.
Niko u koloni nije bio nenaoruzan, vec puno prije odgovara istini da je iz kolone JNA, vojske koja je izvrsila agresuiju na BiH, otvotrena paljba po okolnim zgradama na sto je uzvraceno vatrom od strane TO. Koliko je kolona „nenaoruzana“ bila govore i explozije koje su usljedile- dizel ne explodira. Napadnute JNA jedinice su bile sastavljene mahom od rezervista, ljudi koji su obukli uniforme i uzeli oruzje u ruke da bi ratovali a ne od bilo kave nenaoruzane celjadi. Neprijateljska vojska se naime ne gadja bombonima nego streljivom.

Ako neko ima nesto da im kaze na ovu temu, neka pise komentare tamo. Dosta mi je njihovih bezobrazluka i izjednacavanja nasih masakriranih civila sa “nenaoruzanim vojnicima”.

voajer

Post by voajer » 12/05/2007 18:16

Da prijavim mali licni uspjeh.

Blic je editovao i izbacio dio sa "muslimanskim snagamama". "Nenaoruzani" su preformulisani u "razoruzani"??
Ali hajde, bar nesto malo bolje nego u vrijeme najgore Miloseviceve propagandne masine- mora da je novinar koji je pisao clanak imao napad sentmentalnog povratka u stara dobra vremna.

edit: moram da dodam da su objavili komentar uz izbacivanje "falsifikatori bezobrazni" opaske. Taj dio je korektno ispao.

taxi_driver

Post by taxi_driver » 12/05/2007 19:26

ma ja ne kontam koji ce urac on u srbiji?da nije imao problem sa tdi pa isao uzice na poprevku turbine? :D :D :D

Ergot

Post by Ergot » 12/05/2007 19:51

Oprostite na neinformiranosti, ali ko je Ilija? :oops:

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 12/05/2007 19:54

Ergot wrote:Oprostite na neinformiranosti, ali ko je Ilija? :oops:

musliman iz Bosne!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

,

zzzzz

Post by zzzzz » 12/05/2007 19:58

Koji sud je nadlezan za ovo, po ovom i mi mozemo hapsiti sve koji su bili u vlastima opstina na teritorijama koje su bile okupirane

Ergot

Post by Ergot » 12/05/2007 19:59

seiko22 wrote:

musliman iz Bosne!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

,

Humoru nikad kraja. :roll:

zzzzz

Post by zzzzz » 12/05/2007 20:07

Ovo je daleko od smijesnog, ovo je zalosno a jos zalosnija je nasa nebriga o ljudima

seiko22
Location: "REPUBLIKA SRPSKA IS GENOCIDAL PRODUCT AND SHOULD BE ABOLISHED " Prof. Francis A. Boyle

Post by seiko22 » 12/05/2007 20:10

Ergot wrote:
seiko22 wrote:

,

Humoru nikad kraja. :roll:

pa k'o da je bitno ko je Ilija?? Bezbeli si propustio procitati uvodni clanak, a da si procitao, valjda bi ti bilo jasno, "zasto je Ilija u ovom slucaju musliman"!!
a malo smijeha nece skoditi, opusta!! :-D :-D

,

voajer

Post by voajer » 12/05/2007 20:40

Mora da se i Ilija sad koci od smjeha
Pripala mu je cast da rjesi to sranje sa nenaruzanom vojskom jednom za svagda, samo sto ce za to zrtvovati koju godinu istraznog zatvora i sudjenja.

Prisjela jeftina JAT-ova karta

edit: al sto zzz rece, kako mi grozno brinemo o ljudima to je uzas. valjda cese u toku sedmice pomac koja guzica da covjeku pomogne malo u ovom sranju.

Maraschino
Has thanked: 22 times
Been thanked: 7 times

Post by Maraschino » 12/05/2007 21:24

Imena su objavljena davno ali su ''ístrazne radnje'' jos u toku.

Prije Ilije ima i vecih riba.

Ovo samo pokazuje da nikada ne znate kada ce te biti uhapseni u zemlji Srbiji i na kom se spisku nalazite (mozda sa 120 logora u Sa). :oops:

Zao mi je Ilije :(

Alfons Kauders

Post by Alfons Kauders » 12/05/2007 21:35

srbi...

sigurno bi lik letio preko jebenog beograda da je jebeni ratni zlocinac... a garant ce mu sad nasi ugursuzi iz vlade pomoci samo tako... tuzlak... i to hrvat... nit ce stati iza njega hdzovci, niti harisove "patriote"... o sdpu suvisno govoriti... al nema veze... pobrinuce se tuzlaci sami za sebe i za svoje... ko i prije 15 godina... nego gdje je ono ambasada srbije u sarajevu ? tj... odakle se najbolje vidi ?

voajer

Post by voajer » 12/05/2007 22:01

Nisu Srbi nego smijesno Srbijansko pravosudje

Taj proces je pokrenut u kanarincevo vrijeme, mos mislit da oni to jos nisu anulirali nego ostavili te propagandne optuznice.
Za prave ratne zlocine nista ne kazem, bujrum, samo ovakve besmislice, kako ih nije sramota (cuj meine sramota, ko da je to neka kategorija preko drine).

Iskreno ocekujem da ce covjek biti oslobodjen bez procesa.

seiko22

Post by seiko22 » 13/05/2007 20:02

voajer wrote:Nisu Srbi nego smijesno Srbijansko pravosudje

Taj proces je pokrenut u kanarincevo vrijeme, mos mislit da oni to jos nisu anulirali nego ostavili te propagandne optuznice.
Za prave ratne zlocine nista ne kazem, bujrum, samo ovakve besmislice, kako ih nije sramota (cuj meine sramota, ko da je to neka kategorija preko drine).

oIskreno cekujem da ce covjek biti oslobodjen bez procesa.

hoce, bezbeli, i cak ce se Bosanska vlada zauzeti i boriti za njegova prava, kao Bosanskog gradjanina!! Isto kao i za one, koje je, svojim "umnim" zakonima, ostavila bez drzavljanstva!! Ili, ko o onima sto odose na "ljetovanje" na Kubi, pa "produzise boravak"!! 8-)
p.s. uh, greska, u Bosni nema kategorija "gradjanina", ima "naroda" :?

,

,

Unjustice

Re: Uhapsen Ilija Jurisic u Srbiji...

Post by Unjustice » 13/05/2007 20:45

voajer wrote:...zbog slucaja "Tuzlanska kolona JNA".

Portparol Tužilaštva za ratne zločine Srbije Bruno Vekarić izjavio je da je po međunarodnoj poternici uhapšen Ilija Jurišić, osumnjičen da je učestvovao u zločinu u Tuzli 1992. godine…
.
Imam ja nesto reci. Uhapsiti srpskog ambasadora u Sarajevu, prvog srpskog gradjanina koji dodje u Sarajevo ili Tuzlu i izvrsiti zamjenu. To je sve sto mislim da se treba uraditi. Nastavite izjednacavati zlocine, i na kraju cemo mi Srbiji placati ratnu odstetu?

Samo me zanima sta MVP ceka? Gdje je protestna nota, sta policija radi, zasto ne hapsi Srbijance po BiH? Gdje su Silajdzic, Tihic i Lagumdzija? Sta cekaju, muzicku zelju?

seiko22

Post by seiko22 » 13/05/2007 20:55

Unjustice wrote:

.
Imam ja nesto reci. Uhapsiti srpskog ambasadora u Sarajevu, prvog srpskog gradjanina koji dodje u Sarajevo ili Tuzlu i izvrsiti zamjenu. To je sve sto mislim da se treba uraditi. Nastavite izjednacavati zlocine, i na kraju cemo mi Srbiji placati ratnu odstetu?

eh, da nije "Radmana"!! :-D :-D

,

Maksim

Post by Maksim » 13/05/2007 20:56

Unjustice wrote:

.

Samo me zanima sta MVP ceka? Gdje je protestna nota, sta policija radi, zasto ne hapsi Srbijance po BiH? Gdje su Silajdzic, Tihic i Lagumdzija? Sta cekaju, muzicku zelju?

Ejs pa valja se onda nahapsiti Sandzaklija :D

Unjustice

Post by Unjustice » 13/05/2007 21:06

Maksim wrote:Ejs pa valja se onda nahapsiti Sandzaklija :D
Sandzaklije kao i Karadzic su i bosanski gradjani jer su 1991 godine, isto kao i Karadzic opet, imali prijavljen boravak na prostoru BiH. To ih cini nista manje Bosancima ili Sarajlijama nego Karadzica.

Ne mislim da je tema za zajebancije.

Mislim da bi i Miskovic dobro posluzio. Da, iz Srbije moraju dolaziti poslovni ljudi u Sarajevo, uhapsiti jednog od njih, napakovati mu da je kriminalac (sto nece biti tesko) i onda ici u proceduru. Kako nam je proavosudje brzo, drzati ga u hapsani par godina, ako ne dodje do razmjene. To sto je nevin, koga briga. Poslije ga pustiti, uhapsiti drugog i itd. Hapsiti jednog po jednog i drzati ih u zatvoru dok god ne puste Jurisica. Onda nece vise nikad. Ovako sutra ce i Lagumdziju uhapsiti pod optuzbom sto se nasao na putu srbijanske granate.

Srbijanskog ambasadora ako ne hapsiti, istjerati iz Sarajeva.

Mr_M

Post by Mr_M » 13/05/2007 21:19

Unjustice wrote:Srbijanskog ambasadora ako ne hapsiti, istjerati iz Sarajeva.

Postoji nesto sto se zove diplomatski imunitet. A zaborvljas da je drzava medjunarodni protektorat, posle takve budalijestine, koju bi pocinile domace vlasti, bi padale smjene na sve strane.
Pa tako nesto ne rade ni AMerikanci sa Irancima, iako im se moze.

Unjustice

Post by Unjustice » 13/05/2007 21:21

Mr_M wrote:
Unjustice wrote:Srbijanskog ambasadora ako ne hapsiti, istjerati iz Sarajeva.

Postoji nesto sto se zove diplomatski imunitet. A zaborvljas da je drzava medjunarodni protektorat, posle takve budalijestine, koju bi pocinile domace vlasti, bi padale smjene na sve strane.
Pa tako nesto ne rade ni AMerikanci sa Irancima, iako im se moze.
Esss daj ba zivis na Balkanu, kakav ba diplomatski imunitet, u cuzu i gotovo. Koga ba smijeniti? Ne vjerujem da bi se strani halfovi smjeli mjesati u to, jer iza poteza jednog takvog politicara u FBIH bi stajao narod, a kad narod stoji iza takvog politicara stranci mu mogu cuclati samo. Ne vjerujem da bi rizikovali nerede. Uhapsiti ambasadora i Ilija je za tri sata u Tuzli, ne raditi nista, hapsiti ce jos branitelja i politicara sto je vaznije.

Maksim

Post by Maksim » 13/05/2007 21:25

Unjustice wrote:
Maksim wrote:Ejs pa valja se onda nahapsiti Sandzaklija :D
Sandzaklije kao i Karadzic su i bosanski gradjani jer su 1991 godine, isto kao i Karadzic opet, imali prijavljen boravak na prostoru BiH. To ih cini nista manje Bosancima ili Sarajlijama nego Karadzica.

Ne zelim dalje u offtopic niti uopce u raspravu, jer nisam upoznat u lik i djelo Ilije Jurisica, no Karadzic nikad nije bio Bosanac iako se gledajuci na godine kada je dosao u Bosnu (imao 15. godina) trebao razviti u Bosanca. Isto vaze i za zemljake mu :D

Ipak cu reci nesto: dragi Tuzlaci, nazalost ce te ovo morati sami preuzet u svoje ruke bas kako rece Kauders, ne racunajte na tzv. vlast.
Last edited by Maksim on 13/05/2007 21:27, edited 1 time in total.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 13/05/2007 21:26

voajer wrote:Mora da se i Ilija sad koci od smjeha
Pripala mu je cast da rjesi to sranje sa nenaruzanom vojskom jednom za svagda, samo sto ce za to zrtvovati koju godinu istraznog zatvora i sudjenja.

edit: al sto zzz rece, kako mi grozno brinemo o ljudima to je uzas. valjda cese u toku sedmice pomac koja guzica da covjeku pomogne malo u ovom sranju.

Nece... Nema pravo ime i nije otisao u Guantanamo :oops:

Unjustice

Post by Unjustice » 13/05/2007 21:29

_BosanaC wrote:

Nije poenta u Ilijinom imenu, nego u onom sto Ilija predstavlja i u onom ko ga hapsi? Dozvolimo li to za Iliju, biti ces jos toga ne sekirajte se. Zato ih treba udariti toliko jako da im vise nikad ne padne srati. Jedini jak odgovor je odjebati diplomatski status, i uhapsiti ni manje ni vise nego ambasadora. U danasnjem svijetu nista nije sveto, zasto bi bio diplomatski status diplomate koji predstavlja zlocinacku drzavu?

_BosanaC

Post by _BosanaC » 13/05/2007 21:33

Unjustice wrote:
_BosanaC wrote:

Nije poenta u Ilijinom imenu, nego u onom sto Ilija predstavlja i u onom ko ga hapsi? Dozvolimo li to za Iliju, biti ces jos toga ne sekirajte se. Zato ih treba udariti toliko jako da im vise nikad ne padne srati. Jedini jak odgovor je odjebati diplomatski status, i uhapsiti ni manje ni vise nego ambasadora. U danasnjem svijetu nista nije sveto, zasto bi bio diplomatski status diplomate koji predstavlja zlocinacku drzavu?

Slazem se da nije poenta u imenu, ali da je uhapsen kakav Mujo vec bi bile sazivane vanredne sjednice, pricalo bi se o ugrozenosti, padale bi koalicije, itd... I tu se ja probudim :oops: Jbg ipak zivimo u Bosni :roll:

Jel' ti stvarno mislis da ce neko pocesati guzicu za Iliju, Hrvata iz Tuzle? :roll: Osim mozda Tuzlaka...

A na idiotizam se ne odgovara idiotizmom... Jedino, kao sto opet neko rece, poceti hapsiti one sa spiska za Srebrenicu... Ili one za koje se pouzdano zna da su bili u vlasti na okupiranim teritorijama za vrijeme rata, i ucestvovali u zlocinima.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 13/05/2007 21:36

Ubacena anketa by Unjustice.

Post Reply