Ugradbeni elementi u kuhinji

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Piklic
Posts: 97
Joined: 14/03/2015 17:31

#1 Ugradbeni elementi u kuhinji

Post by Piklic »

Prvo da kazem da ne znam jel ova tema treba u ovdje ili negdje drugdje tako da se unaprijed izvinjavam ako ne treba :D

Trebao bih u stanu kod roditelja da radim kuhinju i izmedju ostaloga i zamjena ugradbenih elektricni uredjaja tipa ona ploca za kuhanje, pecnica, frizider i sl. E sad servisna mreza i zamijenski dijelovi mi igraju vaznu ulogu. Znam da Beko ima svoju servisnu mrezu i da je u Tuzli ovlasteni zastupnik i serviser i da je relativno dobra marka. E sad pitanja:

1. Kakva je situacija sa Whirpool i Bosch uredjajima, odnosno licna iskustva po pitanju servisiranja u BiH, da li je tesko naci majstora i dijelove.
2. U pitanju radnja Mobilmedia - https://www.mobilmedia.ba/bjela-tehnika/pecnice.html (primjer) kakvi su oni po pitanju ovoga garantnog roka
3. Dodatno pitanje ako znate: da li su ove dvije marke Whirpool i Bosch bolje od beka... (citao sam za ove dvije marke i nekako su podijeljena misljenja)

Dosada je bila gorenje i nekako po mome iskustvu najvise ima majstora za ovu marku.
User avatar
mayab
Posts: 27422
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2 Re: Ugradbeni elementi u kuhinji

Post by mayab »

Ako imaš pare, sa Bosch-em se sigurno nećeš zeznuti!
Ja sam recimo, vrlo zadovoljan i sa Bekom, razliku para potrošim na nešto drugo, nije mi sav smisao života skupa kuhinja!
Piklic
Posts: 97
Joined: 14/03/2015 17:31

#3 Re: Ugradbeni elementi u kuhinji

Post by Piklic »

mayab wrote: 16/11/2019 10:32 Ako imaš pare, sa Bosch-em se sigurno nećeš zeznuti!
Ja sam recimo, vrlo zadovoljan i sa Bekom, razliku para potrošim na nešto drugo, nije mi sav smisao života skupa kuhinja!
U medjuvremenu sam se nesto razmisljao isto svi kazu Bosh je simbol kvalitete a najbolji omjer kvalitete i cijene Beko
probook
Posts: 4615
Joined: 13/10/2013 22:38

#4 Re: Ugradbeni elementi u kuhinji

Post by probook »

Piklic wrote: 25/11/2019 13:41
mayab wrote: 16/11/2019 10:32 Ako imaš pare, sa Bosch-em se sigurno nećeš zeznuti!
Ja sam recimo, vrlo zadovoljan i sa Bekom, razliku para potrošim na nešto drugo, nije mi sav smisao života skupa kuhinja!
U medjuvremenu sam se nesto razmisljao isto svi kazu Bosh je simbol kvalitete a najbolji omjer kvalitete i cijene Beko

Kod mene je kombinacija Ariston i Gorenje i zadovoljan sam. Ploca, pecnica i masina za sude ariston, frizider i zamrzivac gorenje. Sve extra radi bez problema.
User avatar
Qler
Posts: 23721
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5 Re: Ugradbeni elementi u kuhinji

Post by Qler »

Kod mene elektrolux indukciona ploca, ugradbena rerna i masina za sudje...
lissics
Posts: 510
Joined: 09/08/2018 06:29

#6 Re: Ugradbeni elementi u kuhinji

Post by lissics »

Nisam do sada imao ugradbeni frizider, i gledam kakve su opcije. Medjutim vidim da su kombinovani ugradbeni frizideri dosta manjeg kapaciteta od samostojecih slicnih dimenzija (184+76 kod ugradbenih, 230+100 kod samostojecih) . Kakva su tu iskustva, gdje vam stanu stvari? Nekako mi se taj izgled skupo plati
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7 Re: Ugradbeni elementi u kuhinji

Post by moonca »

ovo je Bosch mashina .. :shock: namjenjena samo za pranje tanjira.. najkrache pranje ..60 minuta.. topi laganu ambalazu,ako perete..

Image
NediM17
Posts: 21933
Joined: 05/11/2009 11:49

#8 Re: Ugradbeni elementi u kuhinji

Post by NediM17 »

Ja, i?
User avatar
nepass1
Posts: 10062
Joined: 06/07/2017 07:35

#9 Re: Ugradbeni elementi u kuhinji

Post by nepass1 »

Piklic wrote: 10/11/2019 12:35 Prvo da kazem da ne znam jel ova tema treba u ovdje ili negdje drugdje tako da se unaprijed izvinjavam ako ne treba :D

Trebao bih u stanu kod roditelja da radim kuhinju i izmedju ostaloga i zamjena ugradbenih elektricni uredjaja tipa ona ploca za kuhanje, pecnica, frizider i sl. E sad servisna mreza i zamijenski dijelovi mi igraju vaznu ulogu. Znam da Beko ima svoju servisnu mrezu i da je u Tuzli ovlasteni zastupnik i serviser i da je relativno dobra marka. E sad pitanja:

1. Kakva je situacija sa Whirpool i Bosch uredjajima, odnosno licna iskustva po pitanju servisiranja u BiH, da li je tesko naci majstora i dijelove.
2. U pitanju radnja Mobilmedia - https://www.mobilmedia.ba/bjela-tehnika/pecnice.html (primjer) kakvi su oni po pitanju ovoga garantnog roka
3. Dodatno pitanje ako znate: da li su ove dvije marke Whirpool i Bosch bolje od beka... (citao sam za ove dvije marke i nekako su podijeljena misljenja)

Dosada je bila gorenje i nekako po mome iskustvu najvise ima majstora za ovu marku.
Samo nemoj beko frizider, to je glasno katastrofa. Sto se tice kupovine stvari to mi je najveci zajeb. Ja nekad spavam u dnevnom i probudi me u sred noci kad se upali.
Ostalo mi je isto sve beko i evo sve radi sedma godina.
Post Reply