Ugovor sa pumpom

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
W0rM
Posts: 2378
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#1 Ugovor sa pumpom

Post by W0rM »

Interesuje me mogu li fizička lica imati nekakv ugovor s pumpom npr, da samo na toj pumpi tocis gorivo, al da ti bude jeftinije 20 kf il 10% il kako to vec ide ?
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#2 Re: Ugovor sa pumpom

Post by žulijan asanž »

W0rM wrote:Interesuje me mogu li fizička lica imati nekakv ugovor s pumpom npr, da samo na toj pumpi tocis gorivo, al da ti bude jeftinije 20 kf il 10% il kako to vec ide ?
ejs..... :lol:

sori, znam kako je zajebano, stežu oko vrata sve više, ali ovo što ti govoriš je nemoguće :(

drugo su pravna lica koja tankaju gorivo u hektolitrima sedmično
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#3 Re: Ugovor sa pumpom

Post by goran16v »

Prije 5-6 god, kad sam ganjao kartice za tocenje goriva mislm da su i INA i OMV dozvoljavali opciju kartice fiz. licima samo sto je uslov za vadjenje bila neki polog itd uglavnom neka vrsta bank. garancije. Takodjer, popusti se daju na na min ugovorenu kolicinu i fiz. lice nema teorije da bude i u blizu nekoj kolicini koja bi znacila popust, a o 10% popusta i najveci mogu sanjati.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#4 Re: Ugovor sa pumpom

Post by 530i »

Viđam na jednoj pumpi (naziv ne znam) natpis "3% popust klubu potrošača", a ista se nalazi na potezu Vitez-Travnik.
Pretpostavljam da se učlanjenje u klub plaća određenu svotu i kasnije uživaš u popustu. Kako mi baš nije blizu, a ni često usput, nisam se detaljnije raspitivao, ali eto neka mogućnost i postoji. Samo da učlanjenje nije "klanje" tipa sto eura ili više...
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#5 Re: Ugovor sa pumpom

Post by poznanik »

530i wrote:Viđam na jednoj pumpi (naziv ne znam) natpis "3% popust klubu potrošača", a ista se nalazi na potezu Vitez-Travnik.
Pretpostavljam da se učlanjenje u klub plaća određenu svotu i kasnije uživaš u popustu. Kako mi baš nije blizu, a ni često usput, nisam se detaljnije raspitivao, ali eto neka mogućnost i postoji. Samo da učlanjenje nije "klanje" tipa sto eura ili više...
Ne volim se obvezivati, pa ni nižom cijenom goriva, i nikad ne bih zaključio sličan ugovor. A i bitniji mi je kvalitet goriva od cijene, tako da ću uvijek, u Sarajevu npr. napraviti polukrug i kupiti gorivo kod IMV umjesto bliže INE, ili EP.
lonely_rider
Posts: 60
Joined: 22/02/2012 15:06

#6 Re: Ugovor sa pumpom

Post by lonely_rider »

jel se moze zakljucit neki ugovor da se sipa besplatno do kraja zivota?
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#7 Re: Ugovor sa pumpom

Post by johntra »

Mislim da može, ali ko god to želi, mora se često saginjati... :D
didgeridoo
Posts: 1738
Joined: 26/06/2006 13:50
Location: ...za dobro ili lose

#8 Re: Ugovor sa pumpom

Post by didgeridoo »

530i wrote:Viđam na jednoj pumpi (naziv ne znam) natpis "3% popust klubu potrošača", a ista se nalazi na potezu Vitez-Travnik.
Pretpostavljam da se učlanjenje u klub plaća određenu svotu i kasnije uživaš u popustu. Kako mi baš nije blizu, a ni često usput, nisam se detaljnije raspitivao, ali eto neka mogućnost i postoji. Samo da učlanjenje nije "klanje" tipa sto eura ili više...
hifa...
popust za clanove bihamka...
jale
Posts: 223
Joined: 11/06/2004 18:04

#9 Re: Ugovor sa pumpom

Post by jale »

furuna wrote:
530i wrote:Viđam na jednoj pumpi (naziv ne znam) natpis "3% popust klubu potrošača", a ista se nalazi na potezu Vitez-Travnik.
Pretpostavljam da se učlanjenje u klub plaća određenu svotu i kasnije uživaš u popustu. Kako mi baš nije blizu, a ni često usput, nisam se detaljnije raspitivao, ali eto neka mogućnost i postoji. Samo da učlanjenje nije "klanje" tipa sto eura ili više...
hifa...
popust za clanove bihamka...
Za članove Bihamka na Hifi nije 3%, nego 3 kpf po litru, sto je prava mizerija!
User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#10 Re: Ugovor sa pumpom

Post by donsedin »

jale wrote:
furuna wrote:
530i wrote:Viđam na jednoj pumpi (naziv ne znam) natpis "3% popust klubu potrošača", a ista se nalazi na potezu Vitez-Travnik.
Pretpostavljam da se učlanjenje u klub plaća određenu svotu i kasnije uživaš u popustu. Kako mi baš nije blizu, a ni često usput, nisam se detaljnije raspitivao, ali eto neka mogućnost i postoji. Samo da učlanjenje nije "klanje" tipa sto eura ili više...
hifa...
popust za clanove bihamka...
Za članove Bihamka na Hifi nije 3%, nego 3 kpf po litru, sto je prava mizerija!
Ovo se mozda vozacima kamiona isplati, al pitanje je mogul oni bit clanovi bihamka.
lonely_rider
Posts: 60
Joined: 22/02/2012 15:06

#11 Re: Ugovor sa pumpom

Post by lonely_rider »

svi koji su registrovali auto u bih su clanovi bihamka........
--usnee--
Posts: 214
Joined: 25/10/2010 18:49

#12 Re: Ugovor sa pumpom

Post by --usnee-- »

lonely_rider wrote:svi koji su registrovali auto u bih su clanovi bihamka........

nisu nego samo oni koji uzmu neki paket od bihamka, ti samo registracijom imas pravo na usluge bihamka ali nisi clan
User avatar
mayab
Posts: 27180
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#13 Re: Ugovor sa pumpom

Post by mayab »

Proming pumpa kod hotela Sarajevo, Dzemala Bijedica, za placanje karticom Uni credit banke 3% popusta, benzin trenutno 2,40 KM, dakle svaka litra je jeftinija za 7,2 pfeninga, dizel 2,50 KM, popust 7,5 pfeninga po litri :thumbup:
lonely_rider
Posts: 60
Joined: 22/02/2012 15:06

#14 Re: Ugovor sa pumpom

Post by lonely_rider »

--usnee-- wrote:
lonely_rider wrote:svi koji su registrovali auto u bih su clanovi bihamka........

nisu nego samo oni koji uzmu neki paket od bihamka, ti samo registracijom imas pravo na usluge bihamka ali nisi clan
ja registracijom imam pravo na obavezno placanje bihamku ,samo to....
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#15 Re: Ugovor sa pumpom

Post by shlauf »

lonely_rider wrote:jel se moze zakljucit neki ugovor da se sipa besplatno do kraja zivota?
Koliko to misliš živiti ????? Pa nisi kornjača sa Barbadosa. :D


Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#16 Re: Ugovor sa pumpom

Post by 530i »

furuna wrote:
530i wrote:Viđam na jednoj pumpi (naziv ne znam) natpis "3% popust klubu potrošača", a ista se nalazi na potezu Vitez-Travnik.
Pretpostavljam da se učlanjenje u klub plaća određenu svotu i kasnije uživaš u popustu. Kako mi baš nije blizu, a ni često usput, nisam se detaljnije raspitivao, ali eto neka mogućnost i postoji. Samo da učlanjenje nije "klanje" tipa sto eura ili više...
hifa...
popust za clanove bihamka...

Nije Hifa, neki privatnik je u pitanju. Nisam ni znao to za Hifu, vjerovatno ide sa osnovnim članstvom. Da su im mehaničari (bihamkovi) pismeni i propisno obučeni možda bih i prebolio tih tridesetak maraka.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#17 Re: Ugovor sa pumpom

Post by 530i »

Upravu si, moja greška...mislio sam na to da je samo ta jedna pumpa pod tim imenom i od tog vlasnika...Hifa ima razgranatu mrežu pumpi...ova je samo jedna...
Post Reply