Ugovor o autorskom djelu web stranica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
zahir_ba

Ugovor o autorskom djelu web stranica

Post by zahir_ba » 27/09/2011 08:19

Vjerujem da će moja dilema pomoći i ostalima.
Uradio sam web stranicu za jedan odjel u državnoj instituciji prema kojem mi na račun treba sjesti 800KM.
Šef se slaže da odjel plati sve poreze doprinose i ostalo. Jedino mi je napomenuo da obzirom da nemam firmu trebam složiti ugovor o autorskom djelu, izravnom sporazumu i sl... i da tamo samo treba napomenuti da će __________ platiti iznos od _______ KM u koji treba napisati bruto iznos. A oni se brinu o održavanju, obuka ne treba i sl...
Moje je bilo samo postaviti stranicu.

Može li neka dobra duša koja ima iskustva u tome ili nečem sličnom reći što da navedem u primjeru ugovora.
Koliki onda za moj iznos konkretno stavljam, je li to vrijedi za cijelu BiH i sl...

Pozz...

Ricken

Re: Ugovor o autorskom djelu web stranica

Post by Ricken » 27/09/2011 08:54

zahir_ba wrote:Vjerujem da će moja dilema pomoći i ostalima.
Uradio sam web stranicu za jedan odjel u državnoj instituciji prema kojem mi na račun treba sjesti 800KM.
Šef se slaže da odjel plati sve poreze doprinose i ostalo. Jedino mi je napomenuo da obzirom da nemam firmu trebam složiti ugovor o autorskom djelu, izravnom sporazumu i sl... i da tamo samo treba napomenuti da će __________ platiti iznos od _______ KM u koji treba napisati bruto iznos. A oni se brinu o održavanju, obuka ne treba i sl...
Moje je bilo samo postaviti stranicu.

Može li neka dobra duša koja ima iskustva u tome ili nečem sličnom reći što da navedem u primjeru ugovora.
Koliki onda za moj iznos konkretno stavljam, je li to vrijedi za cijelu BiH i sl...

Pozz...

Bruto iznos je KM 884,17.
U ugovoru trebaš staviti šta je predmet posla, period izvršenja, uvjete plačanja, ko i kako rješava eventualne sporove. Ko je izvršilac, ko je naručilac, prava i obaveze obje strane. I naravno ako želiš zaštitu svog prava da je nemogu dalje distribuirati itd.

Tip ugovora vrijedi za cijelu BiH, zakon o autorskom djelu je državni zakon, ali sam obračun nije isti u oba entiteta, pa samim tim je ovo iznos za FBiH, za RS je to drugačije.

Post Reply