Uganuce gleznja

Sve o zdravlju...
Post Reply
SEXYSEXY

#1 Uganuce gleznja

Post by SEXYSEXY » 06/06/2011 14:55

Naime ja sam imao lose iskustvo sa uganucem gleznja, koje se desilo prosle godine,to me mucilo skoro cijelu godinu isao sam na snimanje gleznja ali sve je bilo ok i poslije desetak mjeseci od uganuca snimao sam ,opet sve ok, sada mi je tek malo bolje, poslije godinu dana, i sada me nekada zaboli, pa me zanima vasa iskustva u vezi ovog problema. pozz

Starlove

#2 Re: Uganuce gleznja

Post by Starlove » 06/06/2011 17:12

Ja sam tri puta uganula isti zglob zato što mi se tetive nikad nisu vratile na pravo mjesto il nešto takvo, meni pomaže voltaren gel i jedan narodni lijek. Naime kašikicu lišća pelina, ima u svakoj apoteci umutiš u snijeg od jednog bjelanceta i to namažeš na zglob zatim možeš umotati providnom folijom i obući čarapu da bude fiksirano. Meni je ovo pomoglo da par mjeseci nemam tegoba. A inače mi se javljaju nakon svakog kupanja valjda zbog promjena temperature. Sretno :)

MyCore

#3 Re: Uganuce gleznja

Post by MyCore » 06/06/2011 17:39

Ja imam drugi problem, povrijedio sam se u teretani prije 3-4 mjeseca i sad mi se desava da kad nagnem nogu naprijed skočni zglob zaboli pravo i traje 2-3 minute. I svaki put. znaci ne boli kost, nego bas tetive ili sta vec na prednejm dijelu . Nisam isao docu jer ne moze mi staviti langetu kontam... Ajmo fizioterapeuti pomagajte

SEXYSEXY

#4 Re: Uganuce gleznja

Post by SEXYSEXY » 06/06/2011 20:57

Ja poslije tog uganuca nisam uopste vise povrijedjivao taj glezanj, ali mnogoooo mi je bolje, ,ne boli me vise kada hodam po neravnoj povrsini,mogu i trcati, samo me izgleda zaboli bas kao i tebe poslije visoke temperature u gleznju,ali ajde valjda prodje, jer je sve ok u anatomiji gleznja, pozz

spree

#5 Re: Uganuce gleznja

Post by spree » 06/06/2011 21:21

vjerovatno je ligament. trebao si otici na mri, jer na rengenskim slikama se to ne vidi. mene su pola godine zajeb. a mene bas boljelo, jedva sam se mogao osloniti na nogu. prvo gips, pa onda mirovanje, pa neke vjezbe i tek na kraju mi kazu idi to snimi magnetnom rezonancom. uglavnom imao sam parcijalnu rupturu tibija fibularnog ligamenta (nisam bas siguran da li se ovako kaze) i tek nakon toga su mi propisali fizikalnu terapiju (strOOOjom me przili 6 mjeseci). poslje fizikalne me jos malo boljelo, ali ubrzo je i to prestalo hvala Bogu.

MyCore

#6 Re: Uganuce gleznja

Post by MyCore » 06/06/2011 21:56

spree wrote:vjerovatno je ligament. trebao si otici na mri, jer na rengenskim slikama se to ne vidi. mene su pola godine zajeb. a mene bas boljelo, jedva sam se mogao osloniti na nogu. prvo gips, pa onda mirovanje, pa neke vjezbe i tek na kraju mi kazu idi to snimi magnetnom rezonancom. uglavnom imao sam parcijalnu rupturu tibija fibularnog ligamenta (nisam bas siguran da li se ovako kaze) i tek nakon toga su mi propisali fizikalnu terapiju (strOOOjom me przili 6 mjeseci). poslje fizikalne me jos malo boljelo, ali ubrzo je i to prestalo hvala Bogu.
Hvala, definitivno cu morati nesto uraditi

Starlove

#7 Re: Uganuce gleznja

Post by Starlove » 07/06/2011 15:54

meni naprimjer za problem s tetivama mi je doktor rekao nista se tu ne moze pomoci, kad ne budes mogla podnositi bol dodi na injekciju...

ibrik

#8 Re: Uganuce gleznja

Post by ibrik » 07/06/2011 16:09

Ja sam u januaru prosle godine povrijedio skocni zglob...mjesec dana gipsa, tri mjeseca fizikalnih terapija i opet me i dan danas boli noga...ne mogu čak normalno ni trcati, a kamo li igrati fudbala i slicno...nasi "strucni" doktori i malo moj nemar da ih natjeram da mi urade MRI tako da nemam po mom misljenju pravu dijagnozu...rekli su mi da imam distorziju ligamenta, ali ja mislim da je tu u pitanju ruptura ili nesto slicno, ali tu nema pomoci bez operacije najvjerovatnije...

Alexis_Sanchez

#9 Re: Uganuce gleznja

Post by Alexis_Sanchez » 25/06/2012 00:31

Prije dva dana sam uganuo zglob ali malo nista strasno...i danas sam ga povrijedio puno mi je otekao i boli me :(
Sta da radim??? Unaprijed Hvala :)

Nadza

#10 Re: Uganuce gleznja

Post by Nadza » 25/06/2012 02:18

Ja sam prije mjesec dana, uganula nogu. Malo me zaboljelo, ali sam nastavila hodati. Tri sata sam bila u kupovini, dosla kuci, rucak napravila i sjela. Kada sam se pokusala ustati, na nogu nisam mogla stati. Navecer sam potopila gazu u svedsku grancicu, preko stavila suhu gazu i najlon. Ujutro nisam imala nikakvih bolova i mogla sam hodati.

dert

#11 Re: Uganuce gleznja

Post by dert » 25/06/2012 06:17

Alexis_Sanchez wrote:Prije dva dana sam uganuo zglob ali malo nista strasno...i danas sam ga povrijedio puno mi je otekao i boli me :(
Sta da radim??? Unaprijed Hvala :)

Glavicu crvenog luka narezati na kriske i malo ga istucati
staviti na lanenu krpu i obloziti bolno mjesto / zamotati/
ostaviti dok se luk sav ne osusi :thumbup:
poslije mozes na maraton :-D

Alexis_Sanchez

#12 Re: Uganuce gleznja

Post by Alexis_Sanchez » 25/06/2012 12:15

pokusat cu dert mislim da ce mi pomoci puno hvala...:)

Velkoski

#13 Re: Uganuce gleznja

Post by Velkoski » 03/07/2012 08:42

Alexis_Sanchez wrote: Sta da radim???
Idi kod doktora ? :D

sedma_7

#14 Re: Uganuce gleznja

Post by sedma_7 » 21/03/2020 11:55

Prije dve sedmice sam 'nezgodno' stala, tj. Noga mi je utrnula i ustala sam da izadjem iz sobe i pri izlasku sam nezgodno stala i bol me takva pokosila da sam automatski pala na pod od bolova... To nije dugo trajalo, stavila led, i bilo ok. Sutradan ili preksutradan na desnoj strani stopala se pojavilo modrilo, modrica onak prilicno velika i na dijelu kod prstiju. Modrice su prosle nakon 7dana.

Nisam isla doktoru i sve je bilo ok dok neki dan nisam nosila vrecice iz trgovine (onako prilocno teske), 10 kg je bilo sigurno i od tad me opet boli. Znam da je glupo sto sam to radila, ali sam zaboravila na povredu i u tom trenutku me nije smetalo ali sutradan me pocelo boljeti.
Sad osjecam i toplinu i boli me kad spavam na desnoj strani gdje je povreda jer tezina tijela pritiska to. Uglavnom, boli me pa hajd. Narocito jedan dio koji je bolan na dodir. Sad ova situacija sa koronom, ne znam bil uopce isla doktoru il da sacekam. Ima li ko sta pametno za rec? Da kupim onu lastiku za glezanj?

muha_sa

#15 Re: Uganuce gleznja

Post by muha_sa » 21/03/2020 11:57

sedma_7 wrote:
21/03/2020 11:55
Prije dve sedmice sam 'nezgodno' stala, tj. Noga mi je utrnula i ustala sam da izadjem iz sobe i pri izlasku sam nezgodno stala i bol me takva pokosila da sam automatski pala na pod od bolova... To nije dugo trajalo, stavila led, i bilo ok. Sutradan ili preksutradan na desnoj strani stopala se pojavilo modrilo, modrica onak prilicno velika i na dijelu kod prstiju. Modrice su prosle nakon 7dana.

Nisam isla doktoru i sve je bilo ok dok neki dan nisam nosila vrecice iz trgovine (onako prilocno teske), 10 kg je bilo sigurno i od tad me opet boli. Znam da je glupo sto sam to radila, ali sam zaboravila na povredu i u tom trenutku me nije smetalo ali sutradan me pocelo boljeti.
Sad osjecam i toplinu i boli me kad spavam na desnoj strani gdje je povreda jer tezina tijela pritiska to. Uglavnom, boli me pa hajd. Narocito jedan dio koji je bolan na dodir. Sad ova situacija sa koronom, ne znam bil uopce isla doktoru il da sacekam. Ima li ko sta pametno za rec? Da kupim onu lastiku za glezanj?
Sjedi gdje jesi--zamotaj zglob i valjaj staklenu flašu stopalom te noge i vozdra.

manijak1

#16 Re: Uganuce gleznja

Post by manijak1 » 22/03/2020 14:42

I meni ovo liči na istegnuće ligamenata , vrlo nezgodna stvar , i dan danas kad ne pazim kada kloparam , redovno mi ta noga uhvati rupu :D ali nek samo ligamenti ne puknu.
Što kaže hamuš , zamotaj i malo pritegni , prije toga banjaj nonu u slanoj mlakoj vodi , poslije valjaj praznu pivsku bocu i miruj ....kolko možeš.
Nije pametno s moje strane , al eto meni bilo korisno :D .

Post Reply