U PROLAZU

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Post Reply
hukagrad

U PROLAZU

Post by hukagrad » 10/07/2006 01:14

- Proljetos mi ništa nije jasno, Buljubašo?
- Kako ti nije jasno, Generale?
- Kako će mi biti jasno ako svi lažu.
- Možda ne lažu, svijet je šaren.
- Ne može biti toliko šaren, porazbijali bismo glave na ulici.
- To i činimo, zato ti i nije jasno.
- Ima li tome lijeka?
- Šta misliš, Visoki predstavnik objavi - u narednih deset dana na Čelebiću za Bosance i Hercegovce besplatno se dijele džipovi! Bi li ti stigao na red?
- U prvi mah možda i bih. Međutim, to bi se svugdje desilo.
- On to svugdje ne može ni objaviti, strpali bi ga u ludnicu.
- Visoki predstavnik objavio početak gradnje kosmodroma na Čelebiću, pozvao građane, kiji žele da im se imena upišu u historiju, da doniraju po stotinu konvertibilnih maraka.
- Vrlo kratka bi ta historija bila.
- Za jedan prosječan ljudski vijek mi smo uspjeli: iz monarhije, preko diktature oružja, zatim diktature proletarijata, nacionalističke diktature, pa ponovo diktature oružja – stići do mafijaške diktature. Visoki predstavnik je predstavnik tržišne, odnosno diktature kapitala. U nju nas zvanično pokušava uvesti, a nezvanično pokušava utjerati nas. Ugonjenje je, takođe, diktatura. Ako bi htio da nas i zvanično ugoni, prethodno bi morao zbrisati domaće diktatore i izbrisati diktature iz naših glava. Ali, i to bi bila – diktatura!
- Ja mislim da je to licemjerje, sve što je on naprečac uradio građani su prihvatili.
- Nadati se da će naša generacija potrošiti sve poznate diktature.
- Da nam je Bog na pomoći.

Post Reply