U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Moderator: O'zone

User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#1 U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by dumpa »

preko 500 zaraženih, među njima i mnogo doktora, mrtve sahranjuju u limenim sanducima, proglašena vanredna situacija, ostao samo jedan infektolog na raspolaganju (majka četvoro djece - Lejla Ćeranić), bolnica u lošem stanju.

sramotan odnos Srbije prema ovom gradu.

Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#2 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by Tambure »

Kome vrovati fb raji ili zvanicnim medijima?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by sadie_forever »

Ne mogu da vjerujem da ovo nije velika vijest u svijetu? i ne mogu da vjerujem da su Srbiji dali zelenu kartu u EU,wtf???

zao mi je zbog Novog Pazara,nadam se da ce sto prije proci aBd,citam da su ljekari iz citave Srbije tu da podrze..
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#4 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by sadie_forever »

Ne mogu da vjerujem da ovo nije velika vijest u svijetu? i ne mogu da vjerujem da su Srbiji dali zelenu kartu u EU,wtf???

zao mi je zbog Novog Pazara,nadam se da ce sto prije proci aBd,citam da su ljekari iz citave Srbije tu da podrze..
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by plain vanilla »

Tambure wrote: 30/06/2020 01:55 Kome vrovati fb raji ili zvanicnim medijima?
Pitaj ljude iz Novog Pazara ili jos bolje otidji licno tamo
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by plain vanilla »

Image
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#7 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by plain vanilla »

Tutin – mjesto gdje zbog korone umiru čitave porodice
Od sandzacke - 29/06/ 20/20

Tutin je već dvije nedjelje prepušten sam sebi. Bez ikakve pomoći države, bez ikakvog odgovora na njihove molbe. Za Tutin nema mjesta u zvaničnoj politici Srbije. Čak ni za njihove mrtve.

Kroz Hitnu pomoć bolnice u Tutinu, koji je desetkovan zbog korone, u toku samo jedne smjene prođe oko 200 pacijenata. Najveći dio njih, kažu ljekari, dolaze sa već poodmaklim simptomima koronavirusa. Mnogi, nažalost, ne uspijevaju da dobiju tu bitku.

“Kod nas ne umire jedan čovjek iz plemena. Ovdje umire iz jedne porodice po četvoro. Sad smo cijelu porodicu kompletno transportovali u Pazar, četvoro njih. Za vikend je samo u porodici Suljević umrlo tri člana, otac, majka i kćerka, a dva sina su veoma kritično”, kaže za Nova.rs doktorka Mirzeta Dazdarević, šefica Hitne službe u Domu zdravlja Tutin.

Foto: Irfan Ličina/Nova.rs
Koliko je tačno i zastrašujuće to što je rekla potvrdilo se svega desetak minuta kasnije, kada je u Hitnu dovezen stariji čovjek, boreći se za vazduh.


“Evo, ovako vam izgleda covid pacijent”, rekao je doktor urgentne medicine Kemal Hamzagić, pokazujući ka invalidskim kolicima u kojima se čovjek, modrog lica, bukvalno guši naočigled novinara.

Uprkos tome što na sebi, sem maske, nije imao nikakvu opremu, jer su posljednji skafander “potrošili” prije dva dana, dr. Hamzagić je prišao nesretnom čovjeku, pokušavajući da mu izmeri saturaciju, odnosno zasićenost krvi kiseonikom. Aparat nije uspijevao ništa da očita.

U sličnom stanju se, kaže dr. Hamzagić, nalazi i njegova supruga. Ne mogavši ništa više da učini, uputio je uplašene rođake koji su ga privatnim autom dovezli da ga, po proceduri, odvezu u Covid ambulantu u sklopu Doma zdravlja, na testiranje. Iz nje bi trebalo, po logici i težini stanja, da bude hitno prevezen u pazarsku bolnicu, uprkos tome što je ista prebukirana zaraženima sa sličnom kliničkom slikom.

Foto: Irfan Ličina/Nova.rs
Međutim, nesretnog čovjeka nije imao ko ni da odveze do, četrdesetak kilometara udaljenog, Pazara. Jedini vozač iz popodnevne smjene tutinske Hitne pomoći već se nalazio na terenu, vozeći drugog pacijenta za Kraljevo, a trećeg vozača, kolegu Jelenka M., danas su sahranili. I on je među preminulima od COVID-19. Sahranio ga je sin, nedavno svršeni student medicine. Nezaposlen.

“Ljudi umiru svakog dana. Umiru u transportu, umiru u Pazaru. Samo danas je hodža u toku molitve čitao imena četvoro mrtvih i obavještavao kada će biti sahranjeni. Pre neki dan je bilo osam dženaza (sahrana). U Tutinu su mahom ostali stariji ljudi i veliki broj njih je zaražen i u teškom stanju”, kaže dr. Dazdarević. Uprkos tome što su ljekari i sestre Hitne prvi koji dođu u kontakt sa pacijentima u Tutinu, nijedan od njih na sebi nema skafander, a skoro svi pacijenti koji im prođu kroz Hitnu, su zaraženi.

“Samo po rendgenskim snimcima, koji su urađeni, sa potvrđenim pneumonijama imamo 790 oboljelih ljudi. Od toga je prikazano samo 91. Ne znamo šta da vam kažemo. Mi niti imamo snage više, niti imamo kadra, vozila, vozača … Samo u jednoj smjeni pregleda se po 200 ljudi. Adekvatnu opremu više nemamo. Preključe je donirano 110 kombinezona, već jutros nemamo nijedan. To najbolje govori o tome koliko mi pacijenata transportujemo tokom dana”, kažu lekari, napominjući da su i fizički na izmaku snage.

Foto: Irfan Ličina/Nova.rs
Medicinska sestra Amela Kofrc, inače diplomirani psiholog, šest dana nije bila kod kuće. Doktor Hamzagić je, u momentu razgovora sa novinarima, ulazio u 18 sati neprekidnog rada. Svi njihovi apeli da im se pomogne, prvenstveno u ljudstvu, ostaju bez odgovora. Da njihove molbe niko ne čuje potvrđuje i direktor Doma zdravlja Tutin, specijalista opšte hirurgije dr. Kemal Ćorović.

“Borimo se. Sa kadrom imamo problem unazad nekoliko godina, a ovo jako dugo traje i iscrpljujuće je. Mi ne možemo da zamijenimo radnike, jer ih nemamo. Od sedam lekara u Hitnoj, samo je dvoje u radnom odnosu. Zvao sam, tražio pomoć, tražio da nam pošalju kolege na ispomoć, ali niko mi ne odgovara”, kaže dr. Ćorović
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#8 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by pizarro »

je li ono bila slika kako su tamo baste kafica pune a ovamo svugdje lockdown?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by plain vanilla »

pizarro wrote: 30/06/2020 06:25 je li ono bila slika kako su tamo baste kafica pune a ovamo svugdje lockdown?
Jeste, kad je bio policijski
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#10 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by pizarro »

plain vanilla wrote: 30/06/2020 06:50
pizarro wrote: 30/06/2020 06:25 je li ono bila slika kako su tamo baste kafica pune a ovamo svugdje lockdown?
Jeste, kad je bio policijski
ne mozes glumiti svedsku sa skroz slabim zdravstvenim sistemom :-)
freelancerBIH
Posts: 1327
Joined: 06/08/2018 21:18

#11 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by freelancerBIH »

pizarro wrote: 30/06/2020 07:14
plain vanilla wrote: 30/06/2020 06:50
pizarro wrote: 30/06/2020 06:25 je li ono bila slika kako su tamo baste kafica pune a ovamo svugdje lockdown?
Jeste, kad je bio policijski
ne mozes glumiti svedsku sa skroz slabim zdravstvenim sistemom :-)
Mislis da ce kod nas nesto bolje biti za koju sedmicu? Samo sjedi i cekaj, kroz ovu fazu moraju svi proci, ali bas jednostavno svi ,dok se 60% ne zarazi...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#12 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by plain vanilla »

pizarro wrote: 30/06/2020 07:14
plain vanilla wrote: 30/06/2020 06:50
pizarro wrote: 30/06/2020 06:25 je li ono bila slika kako su tamo baste kafica pune a ovamo svugdje lockdown?
Jeste, kad je bio policijski
ne mozes glumiti svedsku sa skroz slabim zdravstvenim sistemom :-)
nisu se oni tad zarazili
tad su bile zatvorene granice, i nije bio virus prisutan
pretpostavljam da je dosla dijaspora, pa malo svadbice, posjete i sl..

uglavnom, izgleda da je jako losa situacija
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#14 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by manijak1 »

Preko muke ovih ljudi nije korektan naslov članka , al eto kod nas se sve politizira.
I sve preko tuđih leđa.
Al' kad se sjetim onih slika tamo , kod nas niđe žive duše vani , kod njih kafane sve u šesnaest rade ....
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#15 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by Tesla Edison »

Džaba je, moram upasti na PDF iako sam rekao da neću ali samo nekoliko pitanja da postavim?

Ko je vlast u sandžaku (koja stranka)?
Ima li ta stranka kakve veze sa vladajućom strankom u BiH?
Kakve veze ima Sebija sa te dvije stranke?
Da li sada vjerujete zvničnim podacima Republike Srbije ili, kako pojedinci kažu, ublehama i teorijama sa FB?

Ne možete primjenjivati duple aršine. Ako smatrate zvanične podatke tačnim, smatrajte za sve a ne kako vam odgovara u datoj situaciji.

Toliko do mene.

POSLUŠNOST?! BRNABIĆ I LONČAR IDU U HITNU POSETU: Napadnuti lekari iz Kragujevca
DRUŠTVO
29.06.2020. 17:33h
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić i ministar zdravlja Zlatibor Lončar sutra rano ujutru idu za Novi Pazar kako bi se lično uverili u situaciju na terenu u vezi sa širenjem virusa korone u ovom gradu.

U Novom Pazaru je u porteklih nekoliko dana zabeležen rast inficiranih, ali i sabotaža lokalnih vlasti prilikom deljenja pomoćii u medicinskoj opremi koja im je prosleđenja iz okolnih gradova, saznaje Kurir u Vladi Srbije.

Medicinski radnici iz Kragujevca koji su poslati u Pazar da pomognu u borbi sa koronom i lečenjem pacijenata, čak su i fizički napadnuti na šta loklna policija nije reagovala, kaže naš izvor.
Sabotaže, malverzacije, podjela donacija. Bože, na koga li me to podsjeća?!
Last edited by Tesla Edison on 30/06/2020 09:16, edited 1 time in total.
pinturicchio
Posts: 70
Joined: 27/11/2019 18:22

#16 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by pinturicchio »

Kakav šljam od piskarala moraš biti da napišeš ovakav naslov? Pa ovo ni Informer u Srbiji ovako ne bi sastavio.
User avatar
sinuhe
Posts: 11539
Joined: 03/06/2011 11:33

#17 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by sinuhe »

Valjda Zlatiborski i Raski okrug. Ne postoji politicka jedinica Sandzak.
https://sh.wikipedia.org/wiki/Zlatiborski_okrug
https://sh.wikipedia.org/wiki/Raški_okrug
User avatar
GAU8
Posts: 9131
Joined: 05/01/2011 09:18

#18 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by GAU8 »

pinturicchio wrote: 30/06/2020 09:06
Kakav šljam od piskarala moraš biti da napišeš ovakav naslov? Pa ovo ni Informer u Srbiji ovako ne bi sastavio.
Ne bi.

Informer ispred naslova napise velikim slovima: "SOKANTNO" i na kraju doda jos par usklicnika :run: :run:
User avatar
Ludzak
Posts: 5605
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#19 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by Ludzak »

Ma nemojte. Ne vjerujte nebulozama koje se plasiraju. Covid je izmišljen.

Prvi ti Pazarci nisu vjerovali u virus.
User avatar
GAU8
Posts: 9131
Joined: 05/01/2011 09:18

#20 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by GAU8 »

TESLA_EDISON wrote: 30/06/2020 09:01 Džaba je, moram upasti na PDF iako sam rekao da neću ali samo nekoliko pitanja da postavim?

Ko je vlast u sandžaku (koja stranka)?
Ima li ta stranka kakve veze sa vladajućom strankom u BiH?
Kakve veze ima Sebija sa te dvije stranke?
Da li sada vjerujete zvničnim podacima Republike Srbije ili, kako pojedinci kažu, ublehama i teorijama sa FB?

Ne možete primjenjivati duple aršine. Ako smatrate zvanične podatke tačnim, smatrajte za sve a ne kako vam odgovara u datoj situaciji.

Toliko do mene.

POSLUŠNOST?! BRNABIĆ I LONČAR IDU U HITNU POSETU: Napadnuti lekari iz Kragujevca
DRUŠTVO
29.06.2020. 17:33h
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić i ministar zdravlja Zlatibor Lončar sutra rano ujutru idu za Novi Pazar kako bi se lično uverili u situaciju na terenu u vezi sa širenjem virusa korone u ovom gradu.

U Novom Pazaru je u porteklih nekoliko dana zabeležen rast inficiranih, ali i sabotaža lokalnih vlasti prilikom deljenja pomoćii u medicinskoj opremi koja im je prosleđenja iz okolnih gradova, saznaje Kurir u Vladi Srbije.

Medicinski radnici iz Kragujevca koji su poslati u Pazar da pomognu u borbi sa koronom i lečenjem pacijenata, čak su i fizički napadnuti na šta loklna policija nije reagovala, kaže naš izvor.
Sabotaže, malverzacije, podjela donacija. Bože, na koga li me to podsjeća?!
Ja mislio ti na godisnjem odmoru od foruma :lol: :lol:
Ali_G
Posts: 4649
Joined: 02/03/2002 00:00

#21 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by Ali_G »

Ma hoce da se odvoje, pa izmisljaju ovo sa koronom. Namazano je to
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#22 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by Tesla Edison »

GAU8 wrote: 30/06/2020 09:27
TESLA_EDISON wrote: 30/06/2020 09:01 Džaba je, moram upasti na PDF iako sam rekao da neću ali samo nekoliko pitanja da postavim?

Ko je vlast u sandžaku (koja stranka)?
Ima li ta stranka kakve veze sa vladajućom strankom u BiH?
Kakve veze ima Sebija sa te dvije stranke?
Da li sada vjerujete zvničnim podacima Republike Srbije ili, kako pojedinci kažu, ublehama i teorijama sa FB?

Ne možete primjenjivati duple aršine. Ako smatrate zvanične podatke tačnim, smatrajte za sve a ne kako vam odgovara u datoj situaciji.

Toliko do mene.

POSLUŠNOST?! BRNABIĆ I LONČAR IDU U HITNU POSETU: Napadnuti lekari iz Kragujevca
DRUŠTVO
29.06.2020. 17:33h
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić i ministar zdravlja Zlatibor Lončar sutra rano ujutru idu za Novi Pazar kako bi se lično uverili u situaciju na terenu u vezi sa širenjem virusa korone u ovom gradu.

U Novom Pazaru je u porteklih nekoliko dana zabeležen rast inficiranih, ali i sabotaža lokalnih vlasti prilikom deljenja pomoćii u medicinskoj opremi koja im je prosleđenja iz okolnih gradova, saznaje Kurir u Vladi Srbije.

Medicinski radnici iz Kragujevca koji su poslati u Pazar da pomognu u borbi sa koronom i lečenjem pacijenata, čak su i fizički napadnuti na šta loklna policija nije reagovala, kaže naš izvor.
Sabotaže, malverzacije, podjela donacija. Bože, na koga li me to podsjeća?!
Ja mislio ti na godisnjem odmoru od foruma :lol: :lol:
A ne može čovjek ni na GO kad vidi pojedince :-) . Volio bih da mi odgovore kako to da sada vjeruju "ublehama" i "teoretičarima" sa FB-a koji govore da je tamo sve sterlilisano od ljudi, da je sve pomrlo, koji pokazuju mrtve po ulici a ne vjeruju zvaničnim podacima države? Kako to? Posebno uzimajući u obzir da se ti isti kunu u zvanične podatke države kada je BiH u pitanju? To Srbi lažu a mi pošeni ne lažemo?
User avatar
dulekrele
Posts: 3919
Joined: 10/04/2014 18:25

#23 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by dulekrele »

Pustio Vucic bosnjake da pocrkaju od Covida.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66869
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#24 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by plain vanilla »

TESLA_EDISON wrote: 30/06/2020 09:01 Džaba je, moram upasti na PDF iako sam rekao da neću ali samo nekoliko pitanja da postavim?

Ko je vlast u sandžaku (koja stranka)?
Ima li ta stranka kakve veze sa vladajućom strankom u BiH?
Kakve veze ima Sebija sa te dvije stranke?
Da li sada vjerujete zvničnim podacima Republike Srbije ili, kako pojedinci kažu, ublehama i teorijama sa FB?

Ne možete primjenjivati duple aršine. Ako smatrate zvanične podatke tačnim, smatrajte za sve a ne kako vam odgovara u datoj situaciji.

Toliko do mene.

POSLUŠNOST?! BRNABIĆ I LONČAR IDU U HITNU POSETU: Napadnuti lekari iz Kragujevca
DRUŠTVO
29.06.2020. 17:33h
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić i ministar zdravlja Zlatibor Lončar sutra rano ujutru idu za Novi Pazar kako bi se lično uverili u situaciju na terenu u vezi sa širenjem virusa korone u ovom gradu.

U Novom Pazaru je u porteklih nekoliko dana zabeležen rast inficiranih, ali i sabotaža lokalnih vlasti prilikom deljenja pomoćii u medicinskoj opremi koja im je prosleđenja iz okolnih gradova, saznaje Kurir u Vladi Srbije.

Medicinski radnici iz Kragujevca koji su poslati u Pazar da pomognu u borbi sa koronom i lečenjem pacijenata, čak su i fizički napadnuti na šta loklna policija nije reagovala, kaže naš izvor.
Sabotaže, malverzacije, podjela donacija. Bože, na koga li me to podsjeća?!
sto se tice Srbije i zvanicnih podataka, njima ne vjerujem ni kad je prognoza vremena u pitanju
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8361
Joined: 08/05/2017 19:17

#25 Re: U Novom Pazaru vanredna situacija zbog covid-19

Post by Tesla Edison »

plain vanilla wrote: 30/06/2020 09:33
TESLA_EDISON wrote: 30/06/2020 09:01 Džaba je, moram upasti na PDF iako sam rekao da neću ali samo nekoliko pitanja da postavim?

Ko je vlast u sandžaku (koja stranka)?
Ima li ta stranka kakve veze sa vladajućom strankom u BiH?
Kakve veze ima Sebija sa te dvije stranke?
Da li sada vjerujete zvničnim podacima Republike Srbije ili, kako pojedinci kažu, ublehama i teorijama sa FB?

Ne možete primjenjivati duple aršine. Ako smatrate zvanične podatke tačnim, smatrajte za sve a ne kako vam odgovara u datoj situaciji.

Toliko do mene.

POSLUŠNOST?! BRNABIĆ I LONČAR IDU U HITNU POSETU: Napadnuti lekari iz Kragujevca
DRUŠTVO
29.06.2020. 17:33h
Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić i ministar zdravlja Zlatibor Lončar sutra rano ujutru idu za Novi Pazar kako bi se lično uverili u situaciju na terenu u vezi sa širenjem virusa korone u ovom gradu.

U Novom Pazaru je u porteklih nekoliko dana zabeležen rast inficiranih, ali i sabotaža lokalnih vlasti prilikom deljenja pomoćii u medicinskoj opremi koja im je prosleđenja iz okolnih gradova, saznaje Kurir u Vladi Srbije.

Medicinski radnici iz Kragujevca koji su poslati u Pazar da pomognu u borbi sa koronom i lečenjem pacijenata, čak su i fizički napadnuti na šta loklna policija nije reagovala, kaže naš izvor.
Sabotaže, malverzacije, podjela donacija. Bože, na koga li me to podsjeća?!
sto se tice Srbije i zvanicnih podataka, njima ne vjerujem ni kad je prognoza vremena u pitanju
A vjeruješ li u naše zvanične podatke?
Locked