U kojem gradu živjeti

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
Post Reply
JimMorrison
Posts: 115
Joined: 26/07/2011 09:04

#1 U kojem gradu živjeti

Post by JimMorrison »

Ja sam iz Hrvatske, ali trebao bi zbog posla otići u Bosnu i Hercegovinu. Nije bitan grad u kojem ću stanovati jer vrsta posla je takva da mogu obavljati od bilo kud, bitno je samo da sam prijavljen u BiH.

S obzirom da sam ja iz Splita, htio bi biti u nekom gradu koji je blizu. Jedini veći gradovi koji su blizu su Livno koje mi je najbliže i Mostar koji je najveći. Ne znam koji bi još grad izdvojio.

Zanima me što mi preporučate, gdje mi je boljeda se nastanim? Da li u Livnu ima dovoljno mjesta za izlaske, kulturnih događanja i bilo kakvih drugih saadržaja ili toga u livnu oskudjeva pa je bolje da odselim u Mostar?
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#2 Re: U kojem gradu živjeti

Post by Mjesanac »

JimMorrison wrote:Ja sam iz Hrvatske, ali trebao bi zbog posla otići u Bosnu i Hercegovinu. Nije bitan grad u kojem ću stanovati jer vrsta posla je takva da mogu obavljati od bilo kud, bitno je samo da sam prijavljen u BiH.

S obzirom da sam ja iz Splita, htio bi biti u nekom gradu koji je blizu. Jedini veći gradovi koji su blizu su Livno koje mi je najbliže i Mostar koji je najveći. Ne znam koji bi još grad izdvojio.

Zanima me što mi preporučate, gdje mi je boljeda se nastanim? Da li u Livnu ima dovoljno mjesta za izlaske, kulturnih događanja i bilo kakvih drugih saadržaja ili toga u livnu oskudjeva pa je bolje da odselim u Mostar?
Mostar u svakom slucaju, nije da je neko savrsenstvo, ali je ipak bolji izbor od Livna.
User avatar
hogar strasni
Posts: 165
Joined: 27/11/2009 16:24

#3 Re: U kojem gradu živjeti

Post by hogar strasni »

Ma Mostar normala, od Mostara i do Mostara ti je sve u dva i po sata i u svakom slucaju nudi vise nego sto nudi Livno.
Kapetanovic Uzeir
Posts: 5
Joined: 02/02/2012 17:56

#4 Re: U kojem gradu živjeti

Post by Kapetanovic Uzeir »

STOLAC!
Najudaljeniji su Neum i Trebinje.
Manje od 30 km udaljenosti Pocitelj,Capljina,vodopad Kravice,Hutovo blato,pecina Vjetrenica,Hadzibegov grad kod sela Hutova,Metkovic,Buna,Blagaj,Mostar...Medjugorje nije daleko.Lijepo je otici i do sela Dabrice i starog grada Kostuna.
Grad i okolina su predivni sa mnostvom istorijskih spomenika.Poslije razaranja Stoca ponovo se obnavlja stolacka carsija i uskoro ce zasjati u punom sjaju orijentalne arhitekture-sahat kula,kiraethana,zgrada IVZ Stolac,hamam,carsijski ducani,arhitektonski kompleks Ada itd.

Preporucujem STOLAC i modru rijeku!
Last edited by Anonymous on 12/02/2012 15:14, edited 1 time in total.
Reason: banned
User avatar
X Factor
Posts: 30
Joined: 07/08/2011 19:20

#5 Re: U kojem gradu živjeti

Post by X Factor »

Nisam neki ljubitelj gradova u Hecegovini, ali kada bi gledao koji je najpraktičniji glasao bih za Mostar, nije ni po ljepoti loš, naravno. Ali za mene je Čapljina nekako najljepši grad u Hercegovini.
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#6 Re: U kojem gradu živjeti

Post by ins »

Mostar u Hercegovini.

A najbolje u Sarajevu.
ssanjicaa
Posts: 34
Joined: 13/09/2011 18:28

#7 Re: U kojem gradu živjeti

Post by ssanjicaa »

ins wrote:Mostar u Hercegovini.

A najbolje u Sarajevu.

:thumbup: :bih:
Post Reply